Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
 

Egy tűz körül!
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 20:38 
Sziasztok!

Célom ezzel a topic-kal, hogy egy Igeszakaszt beszéljünk meg együtt.

Mindenki röviden, egy-két gondolatot kivesz a "tűzből" és ha megsütötte a nyársát, azt visszarakja a közösbe, hogy ebből mi is vacsorázhassunk.
:-)

1.1.-4.
Miután sokan vállalkoztak már arra, hogy tudósítsanak bennünket a közöttünk beteljesedett eseményekről úgy, amint reánk hagyták azok, akik kezdettől fogva szemtanúi és szolgái voltak az igének: magam is jónak láttam, hogy miután eleitől kezdve mindennek pontosan utánajártam, sorjában megírjam azokat neked, nagyrabecsült Teofilus, hogy azokról a dolgokról, amelyekről tanítást kaptál, megtudd a kétségtelen valóságot.

- sokan voltak még Lukács előtt is akik Jézus evangéliumát hirdették, nem velem kezdődik az Isten Országa!
- első lépés, hogy magam is pontosan utána járjak a dolgoknak, mielőtt informálok bárkit is, fontos a pontos informálás a másik ember döntését elősegítendően

Lukács1.5.-
"Heródesnek, Júdea királyának idejében élt egy pap, név szerint Zakariás, az Abijá csoportjából; felesége pedig Áron leányai közül való volt, és a neve Erzsébet. Igazak voltak mindketten az Isten előtt, és feddhetetlenül éltek az Úr minden parancsolata és rendelése szerint. Nem volt gyermekük, mert Erzsébet meddő volt, és már mindketten előrehaladott korúak voltak."

- igazak voltak Isten előtt, lehet ilyen?
- ha igazak voltak, akkor miért nem született gyermekük, ha valaki meddő, az nem Isten büntetése?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 21:15 
Talán azért lehettek igazak Isten előtt, mert a gyermektelenségük ellenére szerették Istent és az emberek megvetése ellenére szerették az embereket?


Vissza a tetejére
  
 

Re: Egy tűz körül!
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 21:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
- igazak voltak Isten előtt, lehet ilyen?
- ha igazak voltak, akkor miért nem született gyermekük, ha valaki meddő, az nem Isten büntetése?

Lehet igaznak lenni, mert több emberre is használja az ige. Ez egy jó állapot Isten előtt, de ez sem elég az üdvözüléshez. Arről szól az ószövetség, hogy a törvény betartása is kevés. Akkor is Isten kegyemére van szükség.
Úgy gondolom a meddőség, meg egyéb bajok sem Isten büntetése, hanem a bajok abból származnak, hogy valamilyen okból az ember kikerül Isten védelme alól és kiszolgáltatódik a sátánnak. Kimégy az eresz alól, akkor megázol.
Hogy egy igaz ember, hogy kerül ki a védelem alól? Lehetséges. Jób is igaz volt és áldott is. Az ismert okok miatt meg lett próbálva, úgy hogy Isten teret engedett az ördögnek az életében.
A szellemi törvényszerűségek működnek, de nem olyan direkte, mint a gravitáció. És azért nem, mert nem tudhatunk minden tételt az egyenletben, csak azt ami kijelentetett nekünk.
Tehát nagy és jó a mi Istenünk és megáld és megtart minket. De ha nem tenné akkor is legyen az Övé minden dicsőség, imádat és tisztelet! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 21:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az igaz ember, a valóságos ember hitből él.
Igaz ember hiből él.
Csak az valóságos ember Isten előtt aki hitből él.
Nem igaz mert felfuvalkodott őbenne az ő lelke (szelleme)
A felfuvalkodott magában bízik majd én eldöntöm, mi a helyes stb.
A felfuvalkodott és az igaz van egymással szembe állítva az Ige alapján.
A hiből élő embert is érik a próbatételek.
A sziklára épített háznak és a homokra épített háznak ugyan azokat a próbatételeket kell kiállnia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 21:42 
Nyam-nyam Ex!
:-)

Igen, megpróbáltak voltak ők is az Úr által!
Több évtizeden át várhatták már a gyermek érkezését.
Isten engedte, hogy öregségükig ne szülessen gyermekük, de Zakariás ennek ellenére végezte papi feladatát, ahol - ha jól tudom - az emberekért Isten elé vitte az áldozatot.

Milyen nagy dolog lehet, ha valaki a próbák alatt is tud Istenre és az embertársaira figyelni és nem süllyed bele a maga problémájába.

Talán Zakariás helyében én már feladtam volna a papi hivatást és kerestem volna egy magányosan űzhető szakmát.
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 21:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na ne semmit nem tehetett nincstelen volt, csak a hivatalából élt.

És?
Hitt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 07:40 
1.8.-22.
Történt pedig egyszer, hogy amikor csoportjának beosztása szerint papi szolgálatot végzett az Isten előtt, a papi szolgálat szokott módja szerint, sorsolással őt jelölték ki arra, hogy bemenjen az Úr templomába, és bemutassa a füstölőáldozatot.
A nép egész sokasága pedig kint imádkozott a füstölőáldozat órájában.
Ekkor megjelent neki az Úr angyala, és megállt a füstölőáldozati oltár mellett jobb felől.
Zakariás amikor ezt meglátta, megrettent, és félelem szállta meg. De az angyal így szólt hozzá: "Ne félj, Zakariás, meghallgatásra talált a te könyörgésed: feleséged, Erzsébet fiút szül neked, és Jánosnak fogod őt nevezni.
Örülni fogsz, boldog leszel, és sokan örülnek majd az ő születésének, mert nagy lesz ő az Úr előtt; bort és részegítő italt nem iszik, és már anyja méhétől fogva megtelik Szentlélekkel, Izráel fiai közül sokakat megtérít az Úrhoz, az ő Istenükhöz, és őelőtte jár az Illés lelkével és erejével, hogy az atyák szívét a gyermekekhez, és az engedetleneket az igazak lelkületére térítse, hogy felkészült népet állítson az Úr elé."
Zakariás így szólt az angyalhoz: "Miből tudom meg ezt? Hiszen én már öreg ember vagyok, feleségem is előrehaladott korú." Az angyal pedig így válaszolt: "Én Gábriel vagyok, aki az Isten színe előtt állok. Elküldött engem, hogy beszéljek veled, és meghozzam neked ezt az örömhírt. De íme, amiért nem hittél szavaimnak, amelyek pedig be fognak teljesedni a maguk idejében, most megnémulsz, és egészen addig nem tudsz megszólalni, amíg mindezek végbe nem mennek."
A nép várta Zakariást, és csodálkozott, hogy késik a templomban. Amikor mégis kijött, nem tudott velük beszélni. Ebből rájöttek, hogy látomást látott a templomban. Ő pedig csak integetett nekik, de néma maradt.


- milyen nagy dolog, hogy a nép sokasága imádkozik, míg valaki áldozatot mutat be az Úrnak
- Zakariás még az áldozat bemutatása közben is könyöröghetett Istennek gyermekért
- micsoda ígéretek erre a pici magzatra, hitünk nagy próbái nem csak a szenvedések, nehézségek hanem az ígéretek is


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 07:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Isten nem sablon szerint vezet - amíg Gedeon 3-szor is kért és kapott jelt, h. valóban az Úr szól vele, győzelemre segíti a midiániták ellen- itt Zakariásnak nem adatik mégegy megerősítés.

Ha az Úr indíttatását érzem vmire, tegyem meg haladéktalanul, hittel,hogy majd a megadott győzelmet ne csorbítsa az én hitetlenségem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 07:35 
Lukács 1.23.-25.
Amikor leteltek papi szolgálatának napjai, hazament.
E napok után fogant felesége, Erzsébet, aztán elrejtőzött öt hónapra, majd így szólt:
"Ezt tette velem az Úr azokban a napokban, amikor rám tekintett, hogy elvegye gyalázatomat az emberek előtt."

- Zakariás ezek után némán szolgált tovább, míg leteltek a szolgálat napjai, így is lehet?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 08:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tipikus példája, hogy hogy NEM szabad/érdemes olvasni a bibliát (bocsi, nem kiokítás akar lenni, inkább SZEM-FELNYITÁS... annyira tipikus ez, sajnos...)

a MAI állapotokat VISSZAVETÍTENI a bibliai korba SZIGORÚAN TILOS és ÉLETVESZÉLYES!!

a pap NEM egy szószékre mászott fel, és NEM prédikált vasárnaponként...

hanem: ÁLLATOKAT ÖLT, elvégezte a hentesmunkát (a léviták segítségével) és BEMUTATTA AZ ÁLDOZATOT!
ehhez nem volt szükség a hangjára... nyilván KELLETT áldást mondani az áldozat bemutatása utáni étkezéseknél, de ezt nem feltétlenül kellett a papnak mondania

ja, és MÉG EGY korabeli "érdekesség": az MAGA, hogy a főpap KIJÖTT a Szentek Szentjéből (és nem kihúzták a rákötött kötélnél fogva a holttestét...) ez maga is a szolgálat SIKERESSÉGÉT jelezte, minden további szó nélkül, vagyis, hogy Isten ELFOGADTA az ENGESZTELŐ ÁLDOZATOT

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2006. nov. 21., kedd 08:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 08:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az,h. Erzsébet elrejtőzött, azt az Igét juttatja eszembe,h.: ne szórjátok a gyöngyeiteket a disznók elé- nyilván nem kis elképedés jelent meg azoknak az arcán, akik megtudták az idős asszony áldott állapotát.Én 41 éves voltam az utolsó terhességem idején, s bizony inkább visszahúzódtam már reflexszerűen, h. ne lássam az újabb gúnyos mosolyt, ne hallgassam a bölcs, lekezelő tanításokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 10:16 
Isten Igéje élő és ható!

Köszönöm Erika, te a 2000 évvel ezelőtt élt Erzsébet életében osztozhattál, csak neki addig nulla gyereke volt.
Ez így még nagyobb gúny lehetett az emberek szemében,vagy lehet "csodalényként" óriásplakátokat csináltak volna róla és az esti FÓKUSZ adásba 10 percre be is kerülhetett volna, mint 60 éves várandós!
Ebből nem kért, mert az Úr előtt hordozta méhében Jánost!

Kedves Net!

Igen, nem csak szavakkal lehet papi szolgálatot végezni, én is erre gondoltam, de egy provokatív kérdés a részemről még nem jelenti azt, hogy Isten Igéje nem él, csak meg kell és lehet találni a napi aktualitását.
lásd feljebb...
:-)
Igen, lehet szó nélkül is papi munkát végezni, áldozatot bemutatni az Úr oltárán!
Van valahol az új szövetség későbbi részén, ahol a mi papi szolgálatunkról beszél az Ige? (PROVOKATÍV KÉRDÉS!)
Áldozatról Isten előtt?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 15:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Lukács 1.23.-25.
Amikor leteltek papi szolgálatának napjai, hazament.
E napok után fogant felesége, Erzsébet, aztán elrejtőzött öt hónapra, majd így szólt:
"Ezt tette velem az Úr azokban a napokban, amikor rám tekintett, hogy elvegye gyalázatomat az emberek előtt."

- Zakariás ezek után némán szolgált tovább, míg leteltek a szolgálat napjai, így is lehet?


Zakariás a hitetlensége miatt némult meg.
Zakariás a hitetlenségéről tett bizonyságot, hogy úgy szolgált az Úr előtt, hogy közben hitetlen volt :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 16:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
van ilyen, bizony...

hogy csak az Ószövetségnél maradjunk: SZÁMOS királynál, aki "elveszítette Isten jóváhagyását", csak HALÁLA UTÁN jött be a "következmény", élete végéig felkent vezetője maradt Isten népének...

Zakariás ráadásul nem VÉGLEG került ki a keskeny út közepének "nyomvonalából", és - valljuk meg őszintén - aki azt hiszi, hogy egy Istennek szolgáló ember MINDIG PONTOSAN a keskeny út KÖZEPÉN tartózkodik... nos... az TÉVED...

ezzel együtt (meg Pállal együtt) a Filippi 3 ÉRVÉNYESSÉGÉT fent lehet tartani: a tökéletesség a TÖREKVÉS tökéletessége...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 21:13 
...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. nov. 21., kedd 21:28-kor.

Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség