Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 13., csütörtök 19:09 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Indu! most akkor a "református Élet" nem református?
Változatlanul fent van az írása Mirm Lászlónak, olvasd el lécci!
mirm laszlo írta:
Megjegyezni kívánjuk, hogy az internet adta specifikumból és portálunk jellegéből következően olvasóink, partnereink maguk is közzé tehetik beszámolóikat, híreiket, hiszen automatizált rendszerünk éppen ezt szolgálja.

Valamint:
Idézet:
Ha pedig nem valtozott, akkor miert tavolitjak el a Reformatus Elet cimu havilap hiradasait es maganak az ujsagnak a bemutatkozojat a portalrol?
koszonom a valaszt elore is, HUN


Most református , vagy nem református!

Ki dönti el? De Isten előtti felelősséggel!

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 13., csütörtök 22:36 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Még egyszer megpróbálom.

A Parókia portál önálló kezdeményezés, alapítói a MRE (Magyaroroszági Református Egyház) tagjai, magánszemélyek.
Talán felfogható, hogy egyszerre megvalósulhat portálunkon - többek között - ez a két dolog:
1. Szabad véleménycsere, kérdésfelvetés, kulturált vita közéleti, egyházi és egyéb kérdésekről (is).
2. A működtetők által tanusított lojalitás saját egyházuk irányában.

A "Református Élet" című lap létével, bizonyos tartalmaival és szerkesztési elveivel kapcsolatban súlyos ellentét alakult ki a szerkesztőség (laptulajdonos) és a MRE között.
Ebben a vitában mi nem veszünk részt és nem foglalunk állást, de erre a helyzetre való tekintettel elzárkózunk a lap bármilyen formában történő publikálásától vagy népszerűsítésétől.

Aki akarja megérti, aki vitatkozni akar, az meg továbbra is úgy csinálhat, mintha nem értené.

admin


--------------------------------
Részlet a A XII. Zsinat 12. ülésszaka határozataiból:

...

Határozat a Kálvin János Presbiteri Misszió és a Református Élet című lap vonatkozásában

A Zsinati Tanács elfogadhatatlannak tartja, hogy a Somogy-Megyei Bíróság által nyilvántartásba vett egyházi szervezet, a Kálvin János Presbiteri Misszió Magyarországon egyházközségeket alapítson.

A Zsinati Tanács felkérte a Zsinat elnökségét, hogy tegye meg a szükséges jogi lépéseket a református egyház érdekeit súlyosan sértő és - álláspontunk szerint - jogellenes helyzet megszüntetése érdekében.

A Zsinati Tanács tiltakozik az ellen is, hogy az Exodus Kiadó Református Élet címmel lapot ad ki és terjeszt. A lap "református" névhasználatához az MRE Zsinata nem járult hozzá, és ilyen hozzájárulást nem is kíván megadni.

...

Budapest, 2006. november 15.
Dr. Bölcskei Gusztáv püspök, a Zsinat lelkészi elnöke
Dr. Nagy Sándor főgondnok, a Zsinat világi elnöke


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 11:49 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Tulipot egy hétre kitiltottam:
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?t=141&start=75

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felfüggesztés, kitiltás
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 15., szerda 13:13 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
twillight-ot töröltem a fórum tagjainak sorából.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Eyeore
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 12:50 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Illett volna mindent elolvasnom, amit írt nekünk, de bevallom, nem tettem meg.
Most már nem is fogjuk tudni.
Mert őt úgy zárom ki, hogy a hozzászólásai sem maradnak bent.

Emlékül álljon itt ez a tartalmát tekintve szinte ártatlan, mégis jellemző néhány sor tőle:

Idézet:
---, te viszont nem vagy okos. Csak locsogó és üresen vádaskodó. Rád nincs több időm, keress magadnak más szórakozást. Például olvasd végig az összes beírásomat. Úgy tűnik, az igéket elemző topikokat elkerülöd, mint ördög a szenteltvizet; különben nem pöffeszkednél ellenem pont te; aki még nem "tett le az asztalra" igeértelmezést. Világiassággal vádolsz? Nagyrészt igazad van, de mégsem fogsz vele megrémíteni; mert Isten szakított ki a szektás betokosodottságomból, megtanultam, hogy ne maradjak elvakult, aki mindentől irtózik, ami az élethez tartozik. Téged viszont, ahogy azt előre "megjósoltam", továbbra sem érdekel Isten szerepe, most is csak tovább folytattad a VILÁGIASAN politikailag korrekt, bombasztikus szövegedet.
Foglald le magad, ne körülöttem koslass.


Nem vagyok igazságos. Nem vagyok korrekt. Ennyit tudtam tenni.
Eeyore már nem tagja a fórumnak.

Üdv, admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felfüggesztés, kitiltás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 16:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Fáj a szívem érte és továbbra is imádkozva gondolok rá,-
de a "határozattal" egyetértek a fórum érdekében.
Igazságosnak és korrektnek is tartom.-
Értékítéletként elégséges Eeyore ide idézett írása.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Eyeore
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 18:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
admin írta:
Eeyore már nem tagja a fórumnak.


Sajnálatosnak tartom, hogy nem voltunk képesek Eeyore hihetetlen szellemi energiáit befogni a fórum vitorláiba. Állítom, hogy igencsak hasznára vált volna a fórumnak, mindnyájónknak, ha ez sikerül. A sok kitörölt, csaknem könyvnyi hozzászólása mellett számos művészi értéket linkelt be, amelyek mind elvesztek.

Az Admin által bekopizott hozzászólás is mutatja, hogy nem egy könnyű ember. Nagyon könnyen túlpörgött és akkor már a vita kedvéért és indulatból fórumozott. Sok olyan témát hozott teritékre, amelyek sokkolóan hatottak, de valahogy mindig talált valami hivatkozást a Bibliához.

Valaki említette a "megbotránkoztatás" kifejezést vele kapcsolatban. Hát igen, ez igaz. Végül is ezt a portált nagyon fiatal keresztyének is olvashatják. Ilyen értelemben bizony megbotránkoztató volt. Talán időben szólnunk kellett volna neki, hogy egy korhatáros fórumon ír, nem pedig egy felnőttek számára fenntartott helyre.

Ha képesek lettünk volna a kényesebb, politikai témákban úgy az értésére adni, hogy nyugi, vissza kéne venni, mint a Loisz, Nemosinex és Erika tette ezt más témákban, akkor szerintem még mindig írná a meghökkentő, de nem megbotránkoztató, sokszor nagyon is építő hozzászólásait. Sajnálom, hogy így alakult.

Kedves Admin, ha netán még megvan mentésben, akkor kérlek juttasd el Eeyore-nak az írásait, amibe szegény tényleg rengeteg energiát beleölt.

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felfüggesztés, kitiltás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 18:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézek egy jót kedvenc marxista filozófusomtól :wink::
"A mások feletti ítélkezés semmiképp sem eleve alávaló, de antinómiákkal valóban terhes. Melyek ezek? Az ember nem ítélhet, mert:
1. Joggal kérdezheti, kérdezi, kérdeznie kellene: "Ki vagyok én, hogy ítéljek?"
2. A tett elkövetője - mint minden ember - bűntelen amúgy nem lehet.
3. A bűnös tett (das Böse) bármikor rászakadhat elkövetőjére, mint szerencsétlenség (das Übel).
Mégis ítélnie kell, mert:
1. Az ítélkezés, az önmagunk feletti ítélkezést beleértve, elementáris erővel lép fel, tehát leküzdhetetlen.
2. A bűnt elkövetőknek szükségük van a megítéltetésre, hogy ne maradjanak magukra bűntudatukkal.
3. Erkölcsi ítélet nélkül nem adható meg a bűn neve. Márpedig áttörni az anonim bűnösséget csak így lehet: visszaadva a bűn nevét. S ez nem kegyetlen a bűn elkövetőjével szemben sem, mert a bűn név nélkül félelmetes szfinx marad.
4. Csak a megítélt tettet lehet megbocsátani.
Lehetséges-e a feloldás az igen és a nem között?
Lehetséges, ha:
1. Ítélünk, de nem mondunk végítéletet. (Haláláig senki felett sem mondhatunk végső ítéletet!)
2. Ha magáért az elítélendőért, avagy őérte is ítélünk - mert rettenetes dolog, ha egy ember magára marad bűnével.
3. Ha ítéletünkben jelen van némán, de megnyilatkozásra készen az irgalom, vagyis az a tudás, hogy a bűn bármikor átválthat nyomorúságba." (Ancsel Éva)

Azért a történelmi hűség kedvéért jó lenne valami pozitívat is ideidézni Eeyore-tól. Nekem most hirtelenjében az jut eszembe, amit velem kapcsolatban idézett az Írásból nemrég: hogy a hitben gyengébbet támogatni kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felfüggesztés, kitiltás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 19:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Én a történelmi hűség kedvéért valami pozitívat mondanék Eeyore-ról. Például, hogy ezt a filozófusi gondolkozást apró ficnikekre szedné semmi perc alatt teljesen biblikus alapon.

Hát ezentúl könnyű lesz hülyeségeket beszélni, az biztos....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felfüggesztés, kitiltás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 19:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Mit mondhatnék, amit "megkövetel" a bátorság,a bajtársiasság- de úgy, hogy az igazság se szenvedjen csorbát?

Annyit mindenképpen, hogy más Eeyoret is ismertem az ittléte alatt, mint amilyet az emlékül állított idézet fest róla, s az az Eeyore hiányozni fog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felfüggesztés, kitiltás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 19:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
csak nem a marxista jelző húzott fel ennyire, drága rosta?
nyugi! te még mindig itt vagy, és "ficnikekre" szedheted, teljesen bibliai alapon.
valamelyik testhezálló topikban.
üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felfüggesztés, kitiltás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 20:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
Azért a történelmi hűség kedvéért jó lenne valami pozitívat is ideidézni Eeyore-tól


Kellemetlen egy olyan írás, hogy csak a bűnös embert látod a másikban. Semmi pozitívum. De hát ez már tényleg nem ennek a topicnak a témája.

Hogy értsd miről van szó kedvenc marxista filozófusodat idézem:

Ancsel Éva írta:
Az nem baj, ha dühöng az ember - az se, ha villámokat szór haragjában -, de az rettenetes, ha kihűl.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felfüggesztés, kitiltás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 20:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ezt most már végképp nem értem, de még gondolkodom rajta, mit akartál mondani, s a Más vallások, filozófiák rovatban válaszolok.
üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felfüggesztés, kitiltás
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 20:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Admin, felhívom a figyelmedet a Magyar topic-ra, ahol bőven folyik Eeyore kizárása után is az élet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felfüggesztés, kitiltás
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 20:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:
Kedves Admin, felhívom a figyelmedet a Magyar topic-ra, ahol bőven folyik Eeyore kizárása után is az élet.


rosta írta:
Fony, ahelyett, hogy feljelentgetsz, szerintem tanulj meg vitatkozni. Azért elég húzós, hogy Eeyore-al csak úgy tudtok vitatkozni, hogy az Adminnak jelentgetitek fel. Tudom, hogy ehhez meglehetősen komoly felkészültség kell minden tekintetben, de hát ezért fórumoztok, hogy vitatkozzatok, beszélgessetek.

Ejnye, Rosta, feljelentgetés, feljelentgetés?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség