Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Re: Mi a rasszizmus ?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15., kedd 05:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
viewtopic.php?f=24&t=183&p=51347#p51347

kedvenc könyvem írta:
Neh 1,6
Oh, legyen figyelmetes a te füled, és szemeid legyenek nyitva, hogy meghallgassad a te szolgádnak könyörgését, melylyel én könyörgök most előtted nappal és éjjel Izráel fiaiért, szolgáidért, és vallást tészek az Izráel fiainak bűneiről, melyekkel vétkeztünk te ellened, én is és az én atyámnak háza vétkeztünk!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15., kedd 15:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
.... Az Úr és Izrael ügye teljesen más mint az Egyház ügye.
Az egyházon kívül fogják rendezni a dolgokat. Mint József a testvéreinek, maga fogja magát felfedni amikor eljön az ideje. Ahhoz nem kell más "segéderő". Az Egyház elhívása enem feléjük szól.
üdv
ex


Ex, bocs a várakoztatásért (Miért is fórumozik az, akinek nincs rá ideje_de ez már legyen az én bajom....), és bocs 2, de még mindig kérdeznék.
A kiemelt részeket hogyan érted?

- ha egy Evangélium -, egy akol -, egy Pásztor -, Jézus Krisztusnak egy Egyháza van, - miért teljesen más, mint az Egyház ügye?

- Ilyen értelemben hogyan lehet ezt Jézus Krisztus Egyházán kívül rendezni?

- "...Az Egyház elhívása nem feléjük szól."
Ezt úgy érted, hogy Jézus Krisztus evangéliuma nem szól a zsidóknak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16., szerda 10:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
volna egy kellemetlen kérdésem:

a "zsidók Istene", az egy MÁSIK Isten, mint a mi Mennyei Atyánk?

Idézet:
[Róm. 11.7] Mi hát a helyzet? Izráel azt, amit keres, nem érte el, a kiválasztottak ellenben elérték, míg a többiek megkövesedtek, ahogy írva is áll:
[Róm. 11.8] "Isten a bódultság szellemét adta nekik egész a mai napig: oly szemet, mely nem lát, és olyan fület, mely nem hall."
[Róm. 11.9] Dávid meg ezt mondja: "Asztaluk tőrré legyen nékik és hálóvá, megbotlássá és visszafizetéssé,
[Róm. 11.10] szemük sötétedjék el, hogy ne lássanak, hátukat mindenkorra görbítsd meg."
[Róm. 11.11] Kérdem hát: Azért botlottak meg, hogy végképp elessenek? Szó sem lehet róla. Elesésük menekülést hoz a nemzeteknek, hogy később ők maguk féltékenységre ingerlődjenek.
[Róm. 11.12] Ha pedig elesésük gazdagságot hozott a világnak, és vereségük gazdagságot szerzett a nemzeteknek, mennyivel többet jelent majd teljességre jutásuk.
[Róm. 11.13] Hozzátok, nemzetekhez szólok: Amennyiben én a nemzetek apostola vagyok, szolgálatomnak szereznék dicsőséget azzal,
[Róm. 11.14] ha saját húsomat valamiképpen féltékenységre ingerelhetném, és közülük egyeseket megmenthetnék.
[Róm. 11.15] Mert ha elvettetésük a világnak megbékülést hozott, mi mást hozhat akkor visszafogadtatásuk, mint halottak közül feltámadó életet?
[Róm. 11.16] Ha pedig a zsenge szent, a tészta is az lesz. Ha a gyökér szent, az ágak is azok.
[Róm. 11.17] Ha az ágak közül egyeseket kitörtek és téged vadolajfa létedre helyükbe oltottak, úgyhogy a szelíd olajfa bőzsírú gyökerének vele együtt részesévé lettél,
[Róm. 11.18] ne dicsekedjél az ágak ellenében. Ha mégis dicsekednél, tudd meg: Nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.
[Róm. 11.19] Azt mondod: Kitörték az ágakat, hogy engem beoltsanak?
[Róm. 11.20] Helyes. Hitetlenség az oka, hogy kitörték őket, téged pedig a hit tart egyenesen. Ne jártasd eszed a magas dolgokon, hanem félj.
[Róm. 11.21] Ha az Isten a természetes ágakat nem kímélte, téged sem fog megkímélni.
[Róm. 11.22] Tekints azért Isten jóságos és szigorú voltára, az elesőkkel szemben Isten szigorúságára, veled szemben jóságos voltára, ha ugyan a jóságosságnál megmaradsz, egyébként téged is kivágnak.
[Róm. 11.23] Azokat, ha nem maradnak meg a hitetlenségben, újra be fogja oltani, Istennek van arra hatalma, hogy újra beoltsa őket.
[Róm. 11.24] Ha téged a természetednek megfelelő vadolajfából kivághattak, és természet ellenére a nemes olajfába beolthattak, mennyivel inkább fogják őket a magukéba, a természetüknek megfelelő olajfába beoltani.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16., szerda 11:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
volna egy kellemetlen kérdésem:

a "zsidók Istene", az egy MÁSIK Isten, mint a mi Mennyei Atyánk?

Ha a kérdést nekem tetted fel, akkor azt kell mondjam, hogy nem más, csak másként bánik velük, ők a kiválasztott nép és ezért már közel kétezer éve az egyház útja és Izrael útja szétvált. Az idézett ige pedig azt mutatja, hogy ez Isten akarata, nem véletlenül alakult így a történet.
Kedves Fony!
Remélem ez válasz a kérdésedre, amiről csak azt nem értem, hogy hogy kerül a rasszizmus topicba és miért nem válaszolsz már sokadszor a kiinduló állításra. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16., szerda 11:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is így gondolom, a kérdést nyilván nem neked tettem fel ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16., szerda 12:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Most reagálnék tegnapelőtti beírásodra. Én sem mindig érek rá. :)

pauler írta:
Idézet:
Konkrétan, magyarul, jelenleg a Jobbik a magyar nemzet igazi legnagyobb ellensége.

nem így van, Magyarország legnagyobb ellensége a bűn, a bűn kivetítése a "másik" párta/felekeztre/emberi csoportra.
Mit mond a Biblia, mit tett pl. Ninive, hogy megmaradjon?
Egy konkrét ügyben nem lehet a válasz feltolni az általánosságba.
Persze, hogy a főbaj a bűn, de a konkrét megjelenését nem lehet csak úgy az általánosságban feloldani.
Olyan mintha azt mondanád, nem a prostitúció a probléma, hanem a bűn.

Idézet:
részben így van, egy hazafi az nacionalista a szó JÓ értelmében
A nacionalista nem lehet JÓ értelemben soha. És noha hasonlít, nem lehet öszemosni a hazafiassággal (patriotizmus).
A hazafiság az pozitív fogalom, a nacionalizmus az negatív.
A hazafi szereti hazáját és nemzetét, tesz érte, amennyit tud és semmiképpen nem tesz ellene.
A nacionalista viszont nem nemzetét szereti, hanem azt a fantaszta képet, ami csak az ő elméjében létezik a nemzetről. És minél komolyabban veszi ezt a képet, annál több embert kénytelen kirekeszteni a nemzetből. Ugyanis a valós, létező nemzetnek nem sok köze van, az ő fejében lévő "ideálhoz". A nacionalista egy lúzer, aki magéárt sem képes tenni, nehogy a nemzetért. Önértékelése teljesítmény híjján, abból származhat, ha tagja egy olyan csoportnak amelyik értékes önmagában, értékesebb másnál. Ezt úgy tudja elérni, hogy felértékeli saját nációját, másokat meg letapos. Ettől érzi magát értékesnek, holott nem tett semmit a hazájáért. Ellene viszont tesz folyamatosan mert pont az ilyenek miatt támad rosszhíre egy országnak. Lejáratják az országot. A nacionalista mindig a másiktól várja el, hogy hozzon áldozatot, tegyen valamit a nemzetért. Ő maga pedig kárt okoz valójában. Ebből a sérült lelki állapotból következik, hogy számára csak magyar és hazaáruló létezik. Ugyanis egy tökéletes nép nem hibázhat, bajainak nem lehet oka a saját viselkedése, tehát egy ilyen tökéletes okos ügyes szorgalmas, jószívű nép csak úgy kerülhet bajba ha valami külső ármány összeesküdött ellene, az árulókkal együtt.
Ezért van az is, hogy általában gyorsan egymást lehazaárulózó részekre bomlanak.
Ezt írhattam volna a Magyar topicba is, de ide is való.

Idézet:
az elhagzik a szószékről, hogy az Isten szíve szerinti legnagyobb király, az nem Mátyás király volt, hanem Dávid a zsidók királya, az is elhagzik, hogy Jézus Krisztus a zsidó Messiás, az is elhagzik, hogy az ember bűne, hogy nem hisz Istennek
Renben van, akkor azt kérdezném, szerinted 100 megkérdezett istentiszteletre/misére járó emberből hány van tisztába azzal, hogy az antiszemitizmus a magyarságra átkot hozó bűn és nem csupán egy szalonképtelen illetlenség?

Idézet:
nem gondolom, hogy a bűn, az egy párt lenne továbbra sem, ez túl egyszerű, mert akkor csak fel kell számolni, likvidálni a benne élőket, de akkor minek halt meg Jézus Krisztus a kereszten?
Likvidálásról én sem beszéltem, de ha az embereket felvilágosítanák, hogy mit támogatnak, ha egy antiszemita nacionalista pártot támogatnak, akkor most is sokkal jobb lenne a helyzet.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16., szerda 18:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Egy konkrét ügyben nem lehet a válasz feltolni az általánosságba.
Persze, hogy a főbaj a bűn, de a konkrét megjelenését nem lehet csak úgy az általánosságban feloldani.
Olyan mintha azt mondanád, nem a prostitúció a probléma, hanem a bűn.


A bűn nem Kis Rozál, hanem a prostitúció. És Ninivében mindenki tudta, hogy mi az Ő BŰNE, ezért menekült meg ez a város.
Persze, ha a jól szituált hölgyek a prostituáltakat szapulják és ezt az egy bűnt ismerik (a másikét) akkor nincs megoldás.

Idézet:
Renben van, akkor azt kérdezném, szerinted 100 megkérdezett istentiszteletre/misére járó emberből hány van tisztába azzal, hogy az antiszemitizmus a magyarságra átkot hozó bűn és nem csupán egy szalonképtelen illetlenség?


nem tudom, az biztos, hogy az antiszemitizmus jelen van a történelmi felekezetekben,
a %-ról nincs infóm, hogy ki tudja, hogy az áldás a zsidó Messiás által ért el hozzánk és a zsidóság kedves az ősatyák miatt

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16., szerda 19:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
volna egy kellemetlen kérdésem:

a "zsidók Istene", az egy MÁSIK Isten, mint a mi Mennyei Atyánk?



Kedves Net!

Kérdésed (gondolom, hozzám intézted) nekem nem kellemetlen.
Isten, - Ábrahám, Izsák és Jákób Istene, az ÚR Jézus Krisztus Atyja és a mi Mennyei Atyánk szerintem továbbra is test szerint kiválasztott népének tekinti Izrael népét.

De ez így túl egyszerű lenne, hogy kerek legyen a kép javaslom, ezt a kérdést egy (természetesen nem Jézus-Messiáshívő) zsidónak is tedd fel, majd a kapott választ v.ö. az általad bemásoltak mellett az alábbi igehelyekkel is:

3Móz. 26,40
De ha megvallják bűnüket és atyáik bűnét, azt hogy hűtlenül ellenem szegültek, meg azt is, hogy szembeszálltak velem,
3Móz. 26,41
ami miatt én is szembeszálltam velük, és elvittem őket ellenségeik földjére, ha majd megalázkodik körülmetéletlen szívük, és békével hordozzák büntetésüket,

3Móz. 26,42
akkor visszaemlékezem a Jákóbbal kötött szövetségemre, az Izsákkal kötött szövetségemre, meg az Ábrahámmal kötött szövetségemre, és gondom lesz az országra is. [1Móz 17,7-8; 26,3-4; 28,13-14; Lk 1,72]
3Móz. 26,43
El kell ugyan hagyniuk földjüket, hadd élvezze nyugalmát, amíg pusztán hever nélkülük, nekik pedig békével kell hordozniuk büntetésüket, mivel újra meg újra megvetették döntéseimet, és megutálták rendelkezéseimet.

3Móz. 26,44
De akkor sem vetem meg őket, amikor ellenségeik földjén lesznek, és nem utálom meg őket annyira, hogy véget vessek nekik, megszegvén velük kötött szövetségemet, mert én, az ÚR, az ő Istenük maradok.
3Móz. 26,45
És visszaemlékezem az elődeikkel kötött szövetségre, akiket kihoztam Egyiptom földjéről a nemzetek szeme láttára, hogy Istenük legyek, én, az ÚR.
3Móz. 26,46
Ezek azok a rendelkezések, döntések és törvények, amelyeket az ÚR szerzett maga és Izráel fiai között a Sínai-hegynél, Mózes által.
----------------------------------------

Jer. 32,37
Összegyűjtöm majd népét mindazokból az országokból, ahová szétszórtam lángoló haragomban és nagy felháborodásomban. Visszahozom őket erre a helyre, letelepítem, és biztonságban lesznek. [5Móz 30,3]
Jer. 32,38
Az én népem lesznek, én pedig Istenük leszek.
Jer. 32,39
Egy szívet és egy utat adok nekik, hogy engem féljenek mindenkor, és jó dolguk legyen nekik is, meg utódaiknak is.
Jer. 32,40
Örök szövetséget kötök velük, nem fordulok el tőlük, jót teszek velük, és olyanná teszem szívüket, hogy féljenek engem, és ne hajoljanak el tőlem.

-----------------------------------------

1Jn. 4,15
Ha valaki vallja, hogy Jézus Isten Fia, abban Isten marad, ő pedig Istenben;
1Jn. 4,16
és mi ismerjük és hisszük azt a szeretetet, amellyel Isten szeret minket. Isten szeretet, és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és Isten is őbenne.
1Jn. 4,17
Abban lett teljessé a szeretet közöttünk, hogy bizalommal tekinthetünk az ítélet napja felé, mert ahogyan ő van, úgy vagyunk mi is ebben a világban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16., szerda 19:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
.... Kedves Fony!
Remélem ez válasz a kérdésedre, amiről csak azt nem értem, hogy hogy kerül a rasszizmus topicba és miért nem válaszolsz már sokadszor a kiinduló állításra.

Kedves Ex!

Nekem úgy is jó, ha más topikban válaszolsz ezekre a kérdésekre.
Éppen azért kérdezek, hogy ne legyen félreértés.
exrefis írta:
.... Az Úr és Izrael ügye teljesen más mint az Egyház ügye.
Az egyházon kívül fogják rendezni a dolgokat. Mint József a testvéreinek, maga fogja magát felfedni amikor eljön az ideje. Ahhoz nem kell más "segéderő". Az Egyház elhívása nem feléjük szól.
üdv
ex

….így bocs 3, de még mindig kérdeznék.
A kiemelt részeket hogyan érted?
- ha egy evangélium -, egy akol -, egy Pásztor -, Jézus Krisztusnak egy Egyháza van, - miért teljesen más, mint az Egyház ügye?
- Ilyen értelemben hogyan lehet ezt Jézus Krisztus Egyházán kívül rendezni?
- "...Az Egyház elhívása nem feléjük szól."
Ezt úgy érted, hogy Jézus Krisztus evangéliuma nem szól a zsidóknak?

Még kérdeznék valamit.
Szerinted milyen kiváltó okai lehetnek még a zsidógyűlöletnek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17., csütörtök 00:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Fony írta:

Éppen azért kérdezek, hogy ne legyen félreértés.
exrefis írta:
.... Az Úr és Izrael ügye teljesen más mint az Egyház ügye.
Az egyházon kívül fogják rendezni a dolgokat. Mint József a testvéreinek, maga fogja magát felfedni amikor eljön az ideje. Ahhoz nem kell más "segéderő". Az Egyház elhívása nem feléjük szól.
üdv
ex

….így bocs 3, de még mindig kérdeznék.
A kiemelt részeket hogyan érted?
- ha egy evangélium -, egy akol -, egy Pásztor -, Jézus Krisztusnak egy Egyháza van, - miért teljesen más, mint az Egyház ügye?
- Ilyen értelemben hogyan lehet ezt Jézus Krisztus Egyházán kívül rendezni?
- "...Az Egyház elhívása nem feléjük szól."
Ezt úgy érted, hogy Jézus Krisztus evangéliuma nem szól a zsidóknak?



Kedves Fony !

-Bocs, hogy beleszólok,- de nem állhattam meg, hogy ide ne idézzem a fenti kérdésekre -szerintem- választadó igéket:

Idézet:
Ef 2,14
Mert ő (Jézus Krisztus)a mi békességünk, aki a két nemzetséget eggyé tette, és az ő testében lebontotta az elválasztó falat, az ellenségeskedést,
Ef 2,15
miután a tételes parancsolatokból álló törvényt érvénytelenné tette, hogy békességet szerezve, a kettőt egy új emberré teremtse önmagában.
Ef 2,16
Megbékéltette mindkettőt egy testben az Istennel, miután a kereszt által megölte az ellenségeskedést önmagában, 
Ef 2,17
és eljött, és "békességet hirdetett nektek, a távoliaknak, és békességet a közelieknek".
Ef 2,18
Mert általa van szabad utunk mindkettőnknek egy Lélekben az Atyához.
Ef 2,19
Ezért tehát nem vagytok többé idegenek és jövevények, hanem polgártársai a szenteknek és háza népe Istennek.
Ef 2,20
Mert ráépültetek az apostolok és a próféták alapjára, a sarokkő pedig maga Krisztus Jézus,
Ef 2,21
akiben az egész épület egybeilleszkedik, és szent templommá növekszik az Úrban,
Ef 2,22
és akiben ti is együtt épültök az Isten hajlékává a Lélek által. 


Teljesen egyértelmű, nem ?
Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17., csütörtök 06:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Ezt úgy érted, hogy Jézus Krisztus evangéliuma nem szól a zsidóknak?
Én azt hittem, hogy miután kétszer is be lett kopizva ide a Róma 11., nekem már nem kell tovább magyarázni. Nem más az evangélium, de miután Izrael elutasította, azután más a velük való bánásmód és ez az elutasítás teszi a népeknek (pogányoknak) lehetővé, hogy Izrael társaságába bejuthassanak, amire addig nem volt lehetőség. Vadolajfa ág beoltatik.
12. Hogy ti, mondom, abban az időben Krisztus nélkül valók voltatok, Izráel társaságától idegenek, és az ígéret szövetségeitől távolvalók, reménységetek nem vala, és Isten nélkül valók voltatok e világon;
13. Most pedig a Krisztus Jézusban ti, kik egykor távol valátok, közelvalókká lettetek a Krisztus vére által.

A szelíd olajfának természetes környezet a bőzsírú gyökérhez való csatlakozás. A beoltott vadolajfa ág és gyökér viszony kicsit más mint a szelíd ágé.
Idézet:
miért teljesen más, mint az Egyház ügye?

Hogy miért, azt nem tudom. Isten így akarta, de olvashatjuk az igéből, hogy más, valamint a történelemből tapasztalhatjuk is.
Az is meg van írva, hogy ők nem az igehírdetés bolondságára fognak megtérni, hanem Jézus megjelenésére, amikor is fel fogják ismerni. Tehát más uton-módon mint jelenleg a nemzetek. Most a nemzetek ideje van, amikor ez lejár, jön el az övék. Tehát más úton-módon foglalkozik velük Isten. Többféleképpen nem tudom mondani.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17., csütörtök 07:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Krisztus nélkül valók voltatok, Izráel társaságától idegenek,


A kérdés, hogy kicsoda Izrael társasága? Én úgy érzem, hogy ebben nem egységes a látásunk, itt másként gondolkozunk.

Én vallom, hogy nem minden test szerint Izraelita tagja Izrael társaságának és nem is lesz az, csak azok, akik Izsáktól származnak, akik a hit gyermekei.
Nekik és rájuk nézve vannak ígéretek.
A múltban sem üdvözült minden körülmetélt Izrael népéből.

Én így látom az Ige alapján.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17., csütörtök 08:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A múltban sem üdvözült minden körülmetélt Izrael népéből.
Nyilván nem, de itt most nem erről van szó. Egyébként sem vállalkoznék, hogy méregessem ki üdvözül a testi Izraelből.
Pusztán arról van szó, hogy más úton haladnak, másként kezeli őket az Atya.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17., csütörtök 08:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Még kérdeznék valamit.
Szerinted milyen kiváltó okai lehetnek még a zsidógyűlöletnek?
Kedves Fony!
Az egyik ok tehát a bűnbakkeresésé, ahogy azt fentebb írtam. Ebbe a szerepbe minden nép beleeshet, mi magyarok is a szomszédainknál. A románok, szlovákok, szerbek antimagyarsága ugyanabból származik, a saját lúzerségük okát a magyarokban látják.
Az antszemitizmus több a szokásos nacionalista gyűlölködésnél, mert a zsidók, Isten kiválasztott népe. Az antiszemiták közvetlenül a sátánnak dolgoznak. Az antiszemitizmus egyéb megjelenési formái: anticionizmus, Izrael ellenesség.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi a rasszizmus ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17., csütörtök 20:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Tudjátok, hogy egy "hivatalos bűnbak" van?
Isten látta, hogy "bűnbak" nélkül az emberek kiírtják önmagukat.

Ha valaki az Istentől adott Bűnbakra teszi a bűneit, akkor az áldást hoz, minden másra és másokra átpakolt bűn az átok, mind az egyén, mind a közösség részére.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség