Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 01., hétfő 06:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Indu és Nemosinex, jó volt olvasni, amit írtatok, köszönöm!

Kedves Fony, a topikot azért indítottam, mert arra gondoltam, a keresők számára érdekes lehet, ha ezt a LÉNYEGet "aprópénzre" váltva leírnánk, azaz olyan részleteket írnánk ezzel kapcsolatban, ami által bizonyos értelemben kézzelfoghatóbbá válna számukra, mit jelent Jézussal élni, mi mindenben változik egy ember élete, ha az életét Isten kezébe teszi. Ezért nem lenne haszontalan, ha megosztanál egy "szeletet" a "LÉNYEG"-ből, mert amit írtál, az rejtélyesen általános.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 07., vasárnap 12:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nekem abban lett más az életem, hogy most már teljes egészében fel tudom vállalni magam bárki előtt, mert én is szembe merek már nézni magammal. Azelőtt a hibáimat kezelhetetlen akadálynak éreztem, és egy csomó energiám ráment arra, hogy megpróbáltam kezdeni velük valamit, eltitkolni, ellensúlyozni, megmagyarázni, kompenzálni stb. Most már nem vagyok ilyesmire rászorulva. Ezt jelenti a tökéletes szabadság. Megengedhetem magamnak, hogy tisztán tartsam a lelkiismeretemet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 08., hétfő 04:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Köszönöm, Kamilla, hogy megfogalmaztad, miben lett más az életed! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 30., szerda 17:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Meg még abban is pl, hogy az angyalok irigyelnek.
:wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 30., szerda 23:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Meg még abban is pl, hogy az angyalok irigyelnek.
:wink:



-Igen, bár ez szinte hihetetlen,- de IGAZ ! (Zsid 1,14) :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miben lett más az életem a Jézussal való találkozás után?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 31., csütörtök 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Adrian Plass
Angyalok

Két angyal diskurál a mennyei hadikórház várótermében.
- Nem panaszkodom – kezdte a nagyobbik -, hiszen angyal vagyok, de ha nem az lennék, lenne Hozzá egy-két keresetlen szavam, hogy milyen neveket osztott ki nekünk. Az rendben van, ha valakit, mondjuk, Gábrielnek vagy Mihálynak hívnak – egy ilyen név igazán jól cseng.
- Miért, téged hogy hívnak? – kérdezte a kisebbik angyal.
- Pongónak – ez a nevem. Nem is csoda, hogy sehol sem vagyok megemlítve a Főnök könyvében. „És megjelent Pongó angyal Máriának…” Ez mindjárt nem hangzik olyan jól, mint az eredeti, nem igaz? És neked mi a neved?
- Bingi – felelte szomorúan a kérdezett fél. Engem Binginek hívnak – örökre.

Néma csend lett a teremben, ahogy a két angyal elképzelte, mint kell az idők végezetéig magukkal cipelniük e szégyenletes neveket.
- És még valami – szólalt meg ismét Pongó egy perc elteltével. - Részt vettem abban az angyali albizottságban, mely ratifikálta a főnök terveit fiának a harmadik bolygóra történő látogatásával kapcsolatban. Kiadták nekem értékelésre azt a tékozló fiús történetet, de aztán törődtek is a véleményemmel!
- Törődtek? – kérdezte Bingi őszinte érdeklődéssel.
- Még hogy törődtek-e? Te is láttad a végleges kéziratot, nem? Fel tudtam volna forrni a dühtől – már persze, ha képes lennék negatív reakcióra. Részletes elemzést írtam a sztoriról, és elmondtam, hogy világosabbá kell tenni az egészet, és át kellene helyezni a hangsúlyokat is. Először is ott van az az út, amelyen a tékozló fiú vándorol. Ez így annyira homályos! Még azt találja valaki hinni, hogy a főnök akármilyen gidres-gödrös csapáson kész elindulni ezek elé a hitvány emberek elé, ha egyszer csak rájönnek, kinek a portáján érdemes kapirgálni, és visszatántorognak. Azt javasoltam hát, hogy pontosítsunk, állapítsuk meg a tényeket! Mondjuk ki nyíltan a szabályokat! Teremtsünk ortodoxiát, szögezzük le az elvárásokat!
- És nem hallgattak rád… - következtette ki Bingi, miközben együtt érzőn rázta a fejét.
- Ha tudnék kritizálni, a Főnök meg nem lenne tökéletes – felelte Bongó -, azt mondanám, hogy a történet pontosan azt a fellengzős szabadosságot állítja például, ami úgy megkeseríti az életünket nekünk, angyaloknak. Miért rohan az apa ész nélkül ez elé a szégyentelen fiú elé, amikor az még messze jár? Ezzel elárulja magát – ezt az elemzésbe is beleírtam. Miért ne járja végig a gyerek az egész utat? Csak hadd aggódjon és tépelődjön, amíg haza nem ér! Aztán ácsorogjon egy kicsit a kapu előtt!
Hadd gyötrődjön! Küldjük ki hozzá az utolsó szolgálólányt, és amikor végre bebocsátást nyer az apja színe elé, az öreg legyen távolságtartó, egy kissé hűvös! A fiúnak vissza kell nyernie az apja kegyét, ennyit javasoltam csupán, nem többet.
- És ehelyett…? – próbált még többet kiszedni beszélgetőpartneréből Bingi.
- Ehelyett úgy indul elébe a Főnök az országúton – felelte a nagyobbik -, mint aki az olimpiai aranyért fut, és ráadásul egy egész zsák ajándékkal a hátán, akárcsak egy lökhajtásos görkorcsolyán száguldó Mikulás! Ez így, valljuk be, igen ciki!
- Túl érthető – bólintott Bingi.
- Túl könnyű – erősítette Pongó.
- Túl érzelgős – tette hozzá Bingi kissé elkalandozva.
- Túl nagyvonalú – állapította meg határozottan Pongó, aki most már kezdte jól érezni magát.
- Túl csodálatos! – mondta Bingi kissé elkalandozva.
Pongó összevonta a szemöldökét, és feljebb csúszott a székében.
- Jobb lett volna, ha nem is bajlódom ezzel az elemzéssel – motyogta magában. – Mi a csodának szándékosan provokálni a zsidó származásúakat azzal, hogy a tékozló fiú a végén a disznók között köt ki? Ez volt a másik dolog, amire felhívtam a figyelmet. Ott van aztán a kulturális kontextus. Mert mi történik, kérdem én, he elérkezünk a huszadik századba, és az emberek „A rossz apa példázataként” emlegetik majd a sztorit? Ezzel a verzióval a Főnök csak rontja az esélyeit. Két tévútra keveredett gyerek – ergo hiányos nevelés. Érted, mire akarok kilyukadni? És egyébként is: miért kell ilyen keményen bírálni az idősebb testvért? Szegény gyerek csak dolgozott, dolgozott látástól vakulásig – a legjobbat adta, és még csak köszönetet sem kapott érte. Nem csoda, hogy nem repesett az örömtől, amikor a hajléktalan-munkanélküli-csavargó öccse VIP-es ellátásban részesült! Ha én lettem volna a helyében, ezt biztosan nem hagyom szó nélkül – és ha már itt tartunk…
Pomgó szigorúan angyaltársa szemébe nézett.
- Mire gondolsz? – kérdezte Bingi ártatlanul.
- Az előbb azt mondtad, hogy „túl csodálatos”, ahogy a főnök észveszejtve rohan az úton. Ezt mondtad, vagy nem?
- Hát – dadogta Bingi kissé elvörösödve -, én csak arra gondoltam, hogy ha történetesen képes lennék irigységet érezni, talán azt kívánnám, hogy bárcsak én is ott mehetnék azon az úton, amelyiken a tékozló gyerek, és bárcsak felém is úgy rohanna a Főnök. Talán azt akarnám, hogy engem is olyan boldogan fogadjon és átöleljen, és nekem adja azt a sok-sok ajándékot, és vendégséget adjon a tiszteletemre, és azt mondja, hogy szeret engem – meg minden. Odavan ezekért az emberi lényekért, nem igaz?
Pongó egy pillanatra belenézett társa csillogó szemébe, majd felsóhajtott. Szája sarkában szomorkás mosoly bújt meg.
- Igen – mondta lecsendesedve. – Ha képes lennék az irigységre, azt hiszem, én is irigyelném ezeket… meg mindent.

E túl csodálatos Atya áldását kérem mindnyájatok életére a következő évben is.
Mert: "Amit szem nem látott, fül nem hallott, és ember (s talán angyal) szíve meg sem sejtett, azt készítette el Isten az őt szeretőknek".

Szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség