Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 06:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
Elizeus gyógyított, mielőtt kigúnyolták a gyermekek.

Én azon csodálkozom, hogy Jézusban sokkal nagyobb hatalom volt és még se átkozta meg a farizeusokat, amikor azok "lesátánozták" őt a gyógyításai után.

Elmondta mi vár rájuk, ha meg nem térnek, de nem akarta a halálukat.


Én ezen nem csodálkozom. Én azon csodálkozom, hogy akiben Isten Lelke lakik, hogy lehet ilyen irgalmatlan. És azon is, ahogyan a hívő ember is átcsúszik ebbe az irgalmatlan, krisztustalan gondolkozásba. Ahogyan például már nem fáj, hogy egy gyereket megölnek csak azért, mert az palesztin. Ahogy még te is nemrég érzékelted.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 14:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az "igazság nevében!" :-(

Azon gondolkodtam, hogy a farizeusok azért is nem fogadták el Jézust, mert pl. a parázna nőt nem semmisítette meg, nem gyakorolt rajta "igazság szolgáltatást".

A tanítványok is úgy tekinthettek Jézusra, mint egy prófétára, akiben Isten Lelke volt, pl. Illés úgy menekült meg, hogy tüzes eső jött az égből azokra, akik el akarták fogni.

Szóval akkor mi van? Igazságos a felmentő ítélet a gyerekekre a parázna nőkre?
Jézus Krisztusban igen, mert az ítélet nem maradt el, csak későbbre maradt, péntekre.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Én ezen nem csodálkozom. Én azon csodálkozom, hogy akiben Isten Lelke lakik, hogy lehet ilyen irgalmatlan. És azon is, ahogyan a hívő ember is átcsúszik ebbe az irgalmatlan, krisztustalan gondolkozásba.

Mivel a prófétában Isten Lelke/Szelleme van, tehát Isten csekedte azt, hogy a medve széttépte a gyerekeket.Mindnyájan szeretjük a gyerekeket, de nehogy azt gondoljuk már, hogy jobban szerethetünk Istennél! Ő maga a szeretet. Nem vagyunk irgalmasabbak Istennél, mert az is Ő. Igazságosan ítélt, mert az is Ő.
Mi nem tudhatjuk, hogy valaki mikor méltó az ítéletre, de Ő tudja. Ezt alázatosan el kell fogadni.

Mellékszál:
Idézet:
Ahogyan például már nem fáj, hogy egy gyereket megölnek csak azért, mert az palesztin.
Ne hagyd magad a médiától vezetni! Az izraeliek, csak véletlenül ölnek meg gyereket, a palesztinok viszont szándékosan ölnek zsidó gyerekeket, hogy minél nagyobb fájdalmat okozzanak a zsidóknak, hátha az megtöri őket és kihátrálásra kényszeríti őker az Ígéret földjéről.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 15:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Az tuti, hogy nem vagyok irgalmasabb Istennél. Az is tuti, hogy Ő jobban tudja, mikor. Én egyszerűen csak nem értem. De ez nem tesz kevésbé alázatossá.
A palesztin meg a zsidó gyerekek ugyanúgy meghalnak, akár szándékosan, akár véletlenül lövik le őket. És nekem ugyanúgy fáj mindkettő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 15:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
És nekem ugyanúgy fáj mindkettő.
Az rendben is van, de ami a két dolog mögött van az egyáltalán nincs paritásban, nem "egyik 19, a másik 20-1 ". A valóságtól pedig nem rugaszkodhatunk el, mert az bajjal jár.

Idézet:
Az tuti, hogy nem vagyok irgalmasabb Istennél. Az is tuti, hogy Ő jobban tudja, mikor. Én egyszerűen csak nem értem.
De ha elismerjük, hogy Isten irgalmas, szerető és igazságos, akkor már érthető is. Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy az ügy részleteit ismerjük és igazságosan ítéljünk felőle. De ő igen.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 18:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én nem hiszem, hogy a gyerekekhez való viszonyulás szempontjából jelentősége lenne a nemzetiségüknek. Ez zavar, hogy olyan dolgokat vetítesz rájuk, ami a felnőttek világára érvényes. Szerencsétlen gyerek mit tehet arról, hogy palesztinnak született? Meg az is zavar, ami e rávetítés következménye, hogy mintha másképpen viszonyulnál az ő szenvedésükhöz. Az rendben van, hogy Istennek választott eszközei a zsidók, de ez főként nagyobb felelősséget jelent, nem azt, hogy ők ez szikrányival is jobbak lennének bárkinél is a puszta zsidóságuk okán. Mint ahogy nekünk keresztyéneknek sem sikerült jobbaknak lennünk bárki másnál, annak ellenére, hogy Isten ránk bízta az evangéliumot. Én ebben is látom a nagyfokú kudarcot például, hogy megakaszt az együttérzésben az, hogy tudod a másikról, hogy "olyan" néphez, csoporthoz stb. tartozik, akit te nem csípsz. Jézus nem ilyen.

Én is úgy gondolom, hogy nem tudhatom az ügy részleteit, és nem ítélhetem meg igazságosan, míg az Úr tudja és megítéli. De nekünk nem is az a dolgunk, hogy az Úr szerepét játsszuk, hanem hogy együtt sírjunk a sírókkal, mindegy, hogy melyik oldalon állnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 20:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Valamit nagyon félreértettél, úgyhogy menjünk vissza a kályhához. :)

nemosinex írta:
Én nem hiszem, hogy a gyerekekhez való viszonyulás szempontjából jelentősége lenne a nemzetiségüknek.
Nincs jelentősége, ilyet nem is mondtam. Hanem neked a gyerek gyilkolással kapcsolatban csípőből palesztin gyerekek meggyilkolása ugrott be, nyilván médiailag megvezérelve, mert a valóságban zsidó gyerekeket gyilkolnak szándékosan palesztínok.
Idézet:
Ez zavar, hogy olyan dolgokat vetítesz rájuk, ami a felnőttek világára érvényes. Szerencsétlen gyerek mit tehet arról, hogy palesztinnak született?
Nem vetítek rájuk semmit és nem a gyerekekről beszéltem, hanem az arab és izraeli felnőttek motivációiban lévő baromi nagy különbséről.
Idézet:
Meg az is zavar, ami e rávetítés következménye, hogy mintha másképpen viszonyulnál az ő szenvedésükhöz.
Nem a gyerekekhez viszonyulok másként, hanem a szüleikhez.
A zsidók Isten tervében védik a hazájukat, míg az arabok az antikrisztusi iszlám katonái, gyakorlatilag Isten terve ellen hadakoznak.
Ez nem jelenti azt, hogy a zsidók mint emberek ne követhetnének el ugyanúgy bűnöket mint más nép és azt sem, hogy az arabok mind kárhozatra ítéltek stb.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 21:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
hogy "olyan" néphez, csoporthoz stb. tartozik, akit te nem csípsz. Jézus nem ilyen.


Ez az igazság teszi alkalmassá a hívőt, hogy kegyelem által, önmaga is rájöjjön arra, hogy minden kultúrális szakadékon át, testvérei élnek minden nemzetben/kultúrában, még akkor is ha annyira másként házasodnak, étkeznek, ünnepelnek, dolgoznak, stb.
Az biztos, hogy a népekből/kultúrákból nem fog mindenki összeölelkezni, de a Krisztusban bűnbocsánatott kapottak igen, aminek a saját népen/valláson belüliek sem fognak örülni.

Még egy zsidó és egy palesztin is, vagy egy európai keresztyén egy pakisztáni keresztyénnel. (jó volt a vasárnapi missziós beszámoló :-) , még akkor is, ha a lányod után én is előbb elmentem, mert Pannát haza kellett hozni egy szülinapi buliról)

II.Királyok 2.
21. Ő pedig kiment a forráshoz, és bele veté a sót, és monda: Ezt mondja az Úr: Meggyógyítottam e vizeket; nem származik ezután azokból halál és idétlen termés.
22. És egészségesekké lőnek a vizek mind e mai napig, Elizeus beszéde szerint, a melyet szólott.
23. Felméne azután onnét Béthelbe; és mikor az úton felfelé méne, apró gyermekek jövének ki a városból, a kik őt csúfolják vala, ezt mondván: Jőjj fel, kopasz, jőjj fel, kopasz!
24. És hátratekintvén és meglátván őket, megátkozá őket az Úr nevében, és az erdőből két nőstény medve jövén ki, szétszaggata közülök negyvenkét gyermeket.
25. Onnét azután felment a Kármel hegyére; onnét pedig Samariába tért vissza.

Mit mutat ez a rész a bűnről?
Mit mutat ez a rész Elizeusról és a gyermekekről?
Mit mutat ez a rész az Úrról?

Azt gondolom, hogy:
- a bűn nem "korsztályos", a gyermeki lét/gondolkodás nem véd meg tőle (infantilizmus)
- Elizeus a védekezését az Úrra bízta, de Krisztushoz képest nagyon is emberileg viselkedett, a gúnyolódásra átokkal válaszolt.
A gyermekek valakiktől hallhatták azt, hogy gúnyolódni lehet, hamar eltanulták és tömegben nagyon erősnek érezték magukat.
- az Úr igazságos, ez a történet Isten hatalmáról és szuverenitásáról beszél és arról, hogy nem hagyja bűntetlenül a bűnt

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 21:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A zsidók Isten tervében védik a hazájukat, míg az arabok az antikrisztusi iszlám katonái, gyakorlatilag Isten terve ellen hadakoznak.


Az Antikrisztust mivel lehet legyőzni?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 21:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ziccer :D

[Jel. 12.9] Ekkor levetették a nagy sárkányt, az ősi kígyót, kinek vádló és sátán a neve, ki az egész lakott földet eltévelyíti. Levetették a földre, s levetették vele angyalait.
[Jel. 12.10] Ekkor hangos szót hallottam az égben, mely ezt mondta: "Most lett a szabadítás, a hatalom, a király­ság Istenünké, és a fennhatóság az ő Felkentjéé, mert testvéreink vádolóját levetették, azt, ki éjjel-nappal vádolta őket Istenünk előtt.
[Jel. 12.11] Testvéreink legyőzték őt a Bárány vérével s tanúságtételük szavával, és azzal, hogy lelküket nem szerették halálig.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 21:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
nem kellett volna ezt a palesztinos példát idehozni, mert nem akartam én a zsidó-palesztin dologról beszélni, és főleg nem itt. csak annyira kézenfekvő volt: nem zsidó gyerekek, zsidó felnőtt, illetve Isten ítélete és a mi viszonyulásunk ehhez, hogy alkalmas lett volna arról beszélgetni, hogy tudunk-e irgalommal nézni azokra is, akiket egyébként kulturálisan-vallásilag távolinak érzünk magunktól, és jó, hogy Péter érti. te szándékosan nem akarod érteni - médiavezérlésről meg csípőről beszélsz, holott nem erről van szó. (csak a pontosság kedvéért: médiát nem nézek, nem olvasok.)
valami mélyebbről, lényeghez közelibbről szerettem volna beszélni, de nem lehet, mert belekényszerítesz ebbe a sztereotípiába: a szegény, média által megvezetett palesztinbarát, még-jó-ha-nem-antiszemita stb. sztereotípiájába.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 02., kedd 06:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Az Antikrisztust mivel lehet legyőzni?

:)
Hát Krisztussal!
Eddig is az Ő segítségével győztek '48 óta az összes háborúban, meg a végén is Ő fogja megmenteni őket. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 02., kedd 07:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
ja és... hát igen, MOST BEZZEG "pörög a fórum"... de mennyire nem kéne ÍGY pörögnie :S

valójában nem érzem... csak az irgalmasságról szerettem volna beszélgetni, mert ebben a témában vagyok benne. lehet, hogy közben irgalmatlan voltam?
ezért bocsánat.
olyan nehéz magamat rajtakapni.
ugye, van ez így mással is :wink: ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 02., kedd 08:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Itt válaszolnék:
nemosinex írta:
nem kellett volna ezt a palesztinos példát idehozni, mert nem akartam én a zsidó-palesztin dologról beszélni, és főleg nem itt. csak annyira kézenfekvő volt: nem zsidó gyerekek, zsidó felnőtt, illetve Isten ítélete és a mi viszonyulásunk ehhez, hogy alkalmas lett volna arról beszélgetni, hogy tudunk-e irgalommal nézni azokra is, akiket egyébként kulturálisan-vallásilag távolinak érzünk magunktól, és jó, hogy Péter érti. te szándékosan nem akarod érteni - médiavezérlésről meg csípőről beszélsz, holott nem erről van szó. (csak a pontosság kedvéért: médiát nem nézek, nem olvasok.)
valami mélyebbről, lényeghez közelibbről szerettem volna beszélni, de nem lehet, mert belekényszerítesz ebbe a sztereotípiába: a szegény, média által megvezetett palesztinbarát, még-jó-ha-nem-antiszemita stb. sztereotípiájába.

Kedves Nx!
Valójában most sem értem, hogy gyerekölés kapcsán miért pont palesztin gyerekek meggyilkolása ugrott be neked. Az sem értem, hogy "nem zsidó gyerekek, zsidó felnőtt" reláció, hogy jön neked ide.
Ha emlékszel mellékszál megjegyzésként írtam be, ha már a gyerekgyilkosságot napi politikára aktualizáljuk, akkor zsidó gyerekek gyilkolása kellene, hogy beugorjon.
Elhiszem nekled, hogy nem vagy médiavezérelt, de akkor vajon miért ez jutott eszedbe?
Ugyanis a valóság az, hogy palesztin gyerekek csak akkor halnak bele a katonai konfliktusokba, ha a szüleik és a terroristák élő pajzsként használják őket, ahogy általában nőket és civileklet is. És ezt pont azért tudják megtenni, mert tudják, hogy az izraeli katonák humánusak és nem fognak civileket gyerekekt lőni. Igazi sátáni szratégia.
Ezzel szemben ők(arab terroristák): Allah nevében felszálnak bombával megrakodva az iskolabuszra, szándékosan zsidó gyerekeket gyilkolni,
vagy átszökik a határon, hogy baltával agyonverjen egy zsidó tinédzsert,
vagy begőzöl a gyűlölettől és a munkához használt dózerrel nekimegy az embereknek, mert zsidó vért akar látni,
vagy Gázából éppen abban az időben rakétázzák Zderotot, amikor a gyerekek idulnak az iskolákba.
A kér oldal tehát erkölcsileg nagyon nincs pariban egymással.
Mivel a valóság ez, talán jobban érthető számodra is, ha fennakadok egy ilyen megjegyzésen. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 02., kedd 08:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
nem kellett volna ezt a palesztinos példát idehozni, mert nem akartam én a zsidó-palesztin dologról beszélni, és főleg nem itt. csak annyira kézenfekvő volt: nem zsidó gyerekek, zsidó felnőtt, illetve Isten ítélete és a mi viszonyulásunk ehhez, hogy alkalmas lett volna arról beszélgetni, hogy tudunk-e irgalommal nézni azokra is, akiket egyébként kulturálisan-vallásilag távolinak érzünk magunktól, és jó, hogy Péter érti. te szándékosan nem akarod érteni - médiavezérlésről meg csípőről beszélsz, holott nem erről van szó. (csak a pontosság kedvéért: médiát nem nézek, nem olvasok.)
valami mélyebbről, lényeghez közelibbről szerettem volna beszélni, de nem lehet, mert belekényszerítesz ebbe a sztereotípiába: a szegény, média által megvezetett palesztinbarát, még-jó-ha-nem-antiszemita stb. sztereotípiájába.

A Közelkelet topicban válaszoltam erre.
ex
viewtopic.php?f=24&t=469&p=52377#p52377


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség