Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Keresztyén humor
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 11:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
pauler írta:
Ezek annyira jók, magamra ismerek, csak nekem sem időm, sem erőm ezeket megfogalmazni.
Ha Adrian Plassról van szó, akkor már tudom, hogy az Úr miért erre a szolgálatra hívta el. (keresztyén humor, szatíra)
Mert így kapja vissza sok esetben azt, amit ő adott annak a lelkésznek (talán így szereti egyre jobban őt és Őt), miközben azért rengetegen épülhetnek az írásaiból. :-)


Könyvterjesztő koromban többen kérték a fenti "jóember" könyvének beszerzését. A kiadónál beleolvastam, s elszörnyedtem. Nálam a humor nem csereszabatos az istentisteletlenséggel...
Mintha lenne ilyen Ige is: "Szentség nélkül senki sem láthatja meg Istent" A testies közönségességre aligha erőszakolható a szentség...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 12:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Róm 2:
1Nincs tehát mentség számodra, bárki légy, te ember, aki ítélkezel; mert azzal, hogy mást elítélsz, önmagadat ítéled el, hiszen te, aki ítélkezel, hasonlókat teszel. 2Márpedig tudjuk, hogy Isten ítélete igazságosan éri azokat, akik ilyeneket tesznek. 3Vagy azt gondolod, te ember, hogy megmenekülsz Isten ítélete elől, amikor azt teszed, amiért elítélsz másokat, akik ilyeneket tesznek? 4Vagy megveted jóságának, türelmének és hosszantűrésének gazdagságát, s nem fogod fel, hogy Isten jósága megtérésre vezet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 13:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Idézet:
Róm 2:
1Nincs tehát mentség számodra, bárki légy, te ember, aki ítélkezel; mert azzal, hogy mást elítélsz, önmagadat ítéled el, hiszen te, aki ítélkezel, hasonlókat teszel. 2Márpedig tudjuk, hogy Isten ítélete igazságosan éri azokat, akik ilyeneket tesznek. 3Vagy azt gondolod, te ember, hogy megmenekülsz Isten ítélete elől, amikor azt teszed, amiért elítélsz másokat, akik ilyeneket tesznek? 4Vagy megveted jóságának, türelmének és hosszantűrésének gazdagságát, s nem fogod fel, hogy Isten jósága megtérésre vezet?

Kedves Nx!
Nem olvastam AP-tól semmit, tehát fogalmam sincs, hogy Figyelőnek igaza van-e, illetve egyetértenék-e vele vagy sem.
Egy biztos, nem elítélte AP-t, tehát nem nyilatkozott az üdvössége tekintetében, pusztán megítélte a munkáját, ami történetesen nem tetszett neki.
Az idézett ige nem a dolgok megítélése ellen szól, hanem az ellen, amikor valaki magának vindikálja Isten szerepét és elítél embereket.
A te pozitív véleményed AP munkájáról ugyanolyan megítélése egy dolognak, mit Figyelő negatív véleménye ugyanerről, csak neki nem tetszik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 14:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ez, gondolom, elkerülte a figyelmedet:
"Szentség nélkül senki sem láthatja meg Istent."
üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 14:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Ez, gondolom, elkerülte a figyelmedet:
"Szentség nélkül senki sem láthatja meg Istent."
üdv
nX

:)
"Sajnos", tele van a Biblia ilyen és ehhez hasonló igékkel, a miheztartás végett.

"A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál."
Ha én valakire azt mondom, hogy ne legyen gyáva, akkor elítéltem? Nem.
Egyébként az ítélkezéssel nem az a probléma, hogy én valakit elítélek, hiszent nem tudom elvenni ezt a jogot Istentől, hanem az, hogy ugyakkor saját magamra, az addig felmentésre esélyes bűnömre hozom a jogerős ítéletet.
Tehát nem az ember által "elítéltet" kell megvédeni, hanem az ítélkezőt, a saját ítélete ellen. Szerintem a vonatkozó ige is erre figyelmeztet.
És persze az egészet ne keverjük össze a dolgok szükséges megítélésével. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 14:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"a habfürdő pedig AZ ÖRDÖGTŐL van" - hangzott el a fülem hallatára, valamikor a nyolcvanas években, a Magyar Vidéken (pontosan nem emlékszem se a helyszínre, se a felekezetre)

Adrian Plass most bizonyára örül, hogy felzárkózhatott a habfürdőhöz! ;)

(muhhh.... harmadik próbálkozás, elsőre kiakadtan, másodikra oknyomozóan próbáltam, de azt hiszem EZ a megszólalás illik AP "barátomhoz" :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 15:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A HABFÜRDŐről nem tudtam ezt, jó lesz vele vigyázni. :wink:

exrefis írta:
nemosinex írta:
Ez, gondolom, elkerülte a figyelmedet:
"Szentség nélkül senki sem láthatja meg Istent."
üdv
nX

:)
"Sajnos", tele van a Biblia ilyen és ehhez hasonló igékkel, a miheztartás végett.

"A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál."
Ha én valakire azt mondom, hogy ne legyen gyáva, akkor elítéltem? Nem.
Egyébként az ítélkezéssel nem az a probléma, hogy én valakit elítélek, hiszent nem tudom elvenni ezt a jogot Istentől, hanem az, hogy ugyakkor saját magamra, az addig felmentésre esélyes bűnömre hozom a jogerős ítéletet.
Tehát nem az ember által "elítéltet" kell megvédeni, hanem az ítélkezőt, a saját ítélete ellen. Szerintem a vonatkozó ige is erre figyelmeztet.
És persze az egészet ne keverjük össze a dolgok szükséges megítélésével. :)
üdv
ex


Szerintem se keverjük, mert egyre nagyobb lesz a káosz!
üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 19:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Könyvterjesztő koromban többen kérték a fenti "jóember" könyvének beszerzését. A kiadónál beleolvastam, s elszörnyedtem. Nálam a humor nem csereszabatos az istentisteletlenséggel...
Mintha lenne ilyen Ige is: "Szentség nélkül senki sem láthatja meg Istent" A testies közönségességre aligha erőszakolható a szentség...


Íme!
:-)

Figyelő, nem leptél meg!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 19:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nálam a humor nem csereszabatos az istentisteletlenséggel...


AP Istentisztelete számomra közelebb van a valósághoz, Jézushoz, mint amit Figyelő által eddig láttam.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 19:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Egy biztos, nem elítélte AP-t,


DE elítélte, sőt istentelennek titulálta a humorát, ami pedig nem más, mint önkritika a keresztyénség felé.
Sőt, észre se vette, hogy milyen mély lelki üzenetei vannak AP írásainak, testinek nevezi a lelki igazságokat.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. feb. 13., szombat 19:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 19:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
tehát nem nyilatkozott az üdvössége tekintetében, pusztán megítélte a munkáját, ami történetesen nem tetszett neki.


Azt állította, hogy AP testi, ezért nem látja Istent, tehát köze sincs az üdvösséghez, szóval amire azt írtad, hogy biztos, az nem biztos!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 19:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az idézett ige nem a dolgok megítélése ellen szól, hanem az ellen, amikor valaki magának vindikálja Isten szerepét és elítél embereket.


Figyelő ezt tette és teszi!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 19:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A te pozitív véleményed AP munkájáról ugyanolyan megítélése egy dolognak, mit Figyelő negatív véleménye ugyanerről, csak neki nem tetszik.


Nem ugyan olyan, mert önmagában nem tartja üdvözültnek AP, hanem azért tartja üdvözültnek, mert JK-t jól ismeri.
Nem farizeus módon!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 19:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Tehát nem az ember által "elítéltet" kell megvédeni, hanem az ítélkezőt, a saját ítélete ellen. Szerintem a vonatkozó ige is erre figyelmeztet.


Akkor védd meg Figyelőt az Igazsággal!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 13., szombat 20:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ja Ex, még annyit, hogy a fenti pár beírás AP-tól van (még a vita előtt), így veheted a fáradságot, hogy bepótold a hiányt, mielőtt Figyelőt olyan elánnal véded.
Egyébként ha emberi ítélettől véded, akkor nem kell ezt tenned, ha viszont az Úr ítéletétől véded, arra egyetlen utat mutathatsz neki.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. feb. 13., szombat 21:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség