Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Re: Keresztyén humor
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 14., vasárnap 12:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Köszi, remélem, nem döntjük meg a múlt heti csúcsot a Bp felé vezető szakaszon.

Melyik könyvesboltban lehet AP könyvet vásárolni?



Szia Erika!

Szerintem elég sok könyvesbolt forgalmazza, tehát nem csak keresztény könyvesboltok.Pl. én láttam Alexandrában is, de a keresztény könyvesboltok többségében lehet kapni.(CLC, Sorsfordító, Amana…)
Mivel nagy kedvencem, annó én is ajánlottam, és vitatkoztam is, de különbözőek vagyunk……van akit megfog, van akit nem..
Nekem ezek a kedvenceim Tőle:

Adrian Plass:Egy kegyes kétbalkezes
Kegyes kétbalkezes visszatér
Miért követem Jézust?
Növekedésem kínjai
Adrian Plass - Bridget Plass: Ha Isten fia táncol


Jó utat Erika!

cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 14., vasárnap 12:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
?

Fony: eddig is világos volt nekem, hogy "külön világ vagyunk", de most annyira nem értelek, hogy azt se értem, hogy mit nem értesz...

de ha nem rangon aluli neked elárulni: nem szívesen, de magyarázok (a megmagyarázott vicc a világ legízetlenebb rágcsálnivalója...)


Nem kell magyarázni.
Gondolom, Jézus nem viccelt, de érti a viccet,
a gúnyolódást is elviselte, gondolom elviseli a gúnyolódást idézőt is.

(Külön VILÁG? hmmm...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 14., vasárnap 13:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, akinek az Úr gerendát vett ki a szeméből, az megteheti, hogy segítsen annak, akinek szálka ment a szemébe. :-)

Nem szabad minimális információ alapján végletes ítéletet alkotni.
Beleolvasok és megállapítom, hogy testi (ördögi), hús és vér csupán és ezért nem láthatja Istent se az író, se az olvasó. brrr

Figyelőt az Úr Jézus szabadítsa meg ettől a viselkedésétől!

Erre utalt Net is, ő is azt kívánja Figyelőnek, hogy az Úr világosítsa meg, mert mi kevesek vagyunk ahhoz, hogy meglássa a bűnét.

Idézet:
Gondolom, Jézus nem viccelt,


Jézus viccelt, pl. akkor, amikor a tanítványokat arra hívta, hogy lakassanak jól 5000 embert.
Most is sokszor viccel, de a vicceiben is hatalmát és szeretetét mutatja meg az Őt félőknek.

És aki ezt nem éli, nem látja, az valami nagyot nem lát az Úrból!

Erre is jó lesz ez a topic.

És igen, ebben ítél meg az Úr, hogy minimális ismeret alapján végletes véleményt mondjak, csak azért, mert NEKEM nem jön be valami, nem a stílusom, nem a "kultúrám". Ítéljen is meg és tisztítson meg, láttassa meg velem a bűnöm és szabadítson!

Kérem.....

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. feb. 14., vasárnap 13:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 14., vasárnap 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Annyi jó zsidó vicc van, keresztyén kevesebb.

Kölcsön
Kohn összefut Grünnel, aki kölcsönkér tőle ötszáz forintot azzal, hogy majd visszahozza. Kohn ad. Pár nappal később megint összetalálkoznak.
- Ó, Kohn, nem tartozom neked ötszáz forinttal?
- De tartozol.
- Adj még ötöt, és akkor kerek ezret kapsz vissza!
Kohn ismét ad, majd ismét sor kerül a találkozásra.
- Te Kohn, nem tartozom neked egy ezressel?
- De igen.
- Adj még ezret, és akkor kétezret adok majd!
Kohn ímmel-ámmal ad. Nemsokára Grün becsönget hozzá.
- Te, nem tartozom neked kétezerrel?
- Neeem!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 14., vasárnap 13:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ez egy kicsit keresztyén :-)

Két hajléktalan ül egy-egy táblával a Katolikus templom előtti lépcsőn. A lentebb lévő ember kezében a táblán ez áll:
"Zsidó hajléktalan vagyok, éhezek, szánjanak meg egy kis alamizsnával!"
A fölötte ülőén pedig:
"Katolikus hajléktalan vagyok, éhezek, szánjanak meg egy kis alamizsnával!"
Jönnek mennek az emberek be-ki, egytől egyig ad pént a katolikusnak és a zsidóra mindenki megvetően néz, mire az egyik ember odamegy a zsidóhoz és ezt mondja:
"Ne haragudjon uram, de Ön hogy gondolja, hogy Katolikus templom előtt zsidóként kéreget... Én a maga helyében máshol próbálkoznék..."
Mire a hajléktalan odafordul a másikhoz mosolyogva:
"Hallod Kohn, ez akar kioktatni miket a businessről?"

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 14., vasárnap 13:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A lóversenypályán Kohn észreveszi, hogy egy pap belopakodik az istállóba és megáldja az egyik lovat. Megjegyzi a lovat, majd csodálkozva látja, hogy a következő futamot az addig esélytelennek tartott ló toronymagasan megnyeri.
A következő héten futam előtt elbújik az istállóban. Jön megint a pap, megáldja az egyik paripát. Emberünk rohan a bukmékerhez, feltesz 5 dollárt a lóra, majd amikor tényleg a megáldott ló nyer, besöpri az 50 dollárnyi nyereményt.
A következő héten megint meglesi a papot, majd a sikeres fogadás után 20.000 dollárral lesz gazdagabb. A nagy sikeren felbuzdulva a következő hétre mindenét eladja, majd - miután ismét kileste a papot - minden pénzét ráteszi az akkor megáldott lóra. Azonban ez a ló teljesen lemarad, majd féltávnál összeesik és kileheli a lelkét.
Kohn felháborodva rohan a paphoz:
- Atya, miért tette ezt velem? Eddig ahányszor megáldott egy lovat, az
nyert, ez meg most még a célba se tudott bevánszorogni!
A pap a fejét csóválja:
- Látod, fiam, ez a baj veletek, zsidókkal. Nem tudjátok megkülönböztetni az áldást az utolsó kenettől...

Az a gáz, hogy olyan sincs, hogy keresztyén tánc, mert a keresztyénség gyökerei a zsidóságba nyúlnak vissza. A leginkább a zsidó táncban véltem eddig felfedezni az Isten dicséretét, talán ezért jön be nekem annyira a zsidó humor. (egy kis katolicizmussal megspékelve, akit a "katolikus" szó önmagában megbotránkoztat az kéretik ne olvassa ezt a topicot :-) )

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 14., vasárnap 14:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Gondolom, Jézus nem viccelt,

Szerintem az Úrnak jó humora van. Abból is látszik, hogy ezt a topikot Figyelő nyitotta. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 14., vasárnap 15:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A humor is lehet tükör, amiben az ember VALÓSÁGOS ÖNMAGÁT láthatja meg (pl. tanítványok az 5000 ember előtt állva), hogy sokan gyűlölik a humort az számomra innentől már érthető, pedig szerethetnék, ha szabadulnának.

Persze van mocskos humor, aminek nem célja az embert helyes önismeretre segíteni, de a humor mint "eszköz" Isten Országának szerves része.

Köszönet a topicért! :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 14., vasárnap 19:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
idézet írta:
Jézus viccelt, pl. akkor, amikor a tanítványokat arra hívta, hogy lakassanak jól 5000 embert.
Most is sokszor viccel, de a vicceiben is hatalmát és szeretetét mutatja meg az Őt félőknek.


Jézus nem viccnek szánta, legfeljebb a tanítványai első hallásra viccnek "hitték" (nem hitték(?) a kéréseit. Amikor rájöttek, hogy mégsem viccelt, - amit mondott, komolyan gondolta, - és elkezdtek engedelmeskedni, - no...akkor jött a csoda.

Jó az Úr, türelmes, megvárja, amíg rájövünk, hogy a vicc mégsem vicc.

De a legjobb az egészben, hogy ha rájöttünk, és elkezdünk engedelmeskedni, Jézus nem mondja azt, "csak vicceltem", bizony, jönnek a csodák az ember életében.

A kérdés inkább az, hol a határ a "szent humor", (ami nem bánt meg senkit, tényleg származik belőle valami épülésre való), illetve az "Istentiszteletlenség" (ami inkább botránkozásul szolgál) között?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 14., vasárnap 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Imre!

Számomra vicc kategória, hogy itt a fórumon a legkisebb dologban is egységben legyünk önmagunk lehetőségeit figyelembe véve. (pedig az Úr ezt kéri tőlünk)

Az, hogy ez ne maradjon vicc szinten, az csak egy féle képen valósul meg!
Az Ő munkája által! Első lépés lenne, hogy oda megyünk Hozzá, hogy nekünk ez nem megy! Olyat kérsz, ami meghaladja a mi erőnket.

Vagy ha lenne valaki, aki azt a picit odaadná neki, amilye van az egységre jutásra.
(erre azért vannak próbálkozások)

Miért fontos ez? Mert csak oda küld áldást az Úr, ahol a testvérek egységben laknak.
Nem tudom kinek tünt fel, hogy nem hogy új megtérő, de új ember sincs már lassan évek óta közöttünk (bocs Fióne, te az Úr különös kegyelme vagy :-) )

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 15., hétfő 20:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
A legjobb zsidó vicceken a zsidók is tudnak nevetni, pedig vastagon kritizálja őket és néha az Úr kapcsán is megenged tréfákat.
Sőt, maguk a rabbik is benne vannak ebben.

Miért tud, vagy nem tud valaki önmagán nevetni, azon a közösségen nevetni, akiknek sok bénázása közben még is csak épül valami szép?


akkor talán tartsuk magunkat a topik témájához,- tartsuk magunk elé a tükröt,/ne a zsidók felé/ biztosan nem lesz hamar vége a nevetésünknek. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 15., hétfő 23:13 
Offline

Csatlakozott: 2010. jan. 28., csütörtök 23:00
Hozzászólások: 14
Sziasztok!

Nekem borzasztóan fontos a humor az életemben, de a bibliai történetek tekintetében nagyon óvatosan bánnék a humoros jelző kiosztásával. Egészen egyszerűen azért, mert másképp ítélhetjük meg a történeteket, és akár meg is botránkoztathatjuk azt akinek „ez szent hely, ahol a saruit is le kell oldani”. És ez nem törvényeskedés, egyszerűen a szabadság biztosítása a helyzetek megítélésére vonatkozóan.

A humor (jelentése: szöveti nedv) gyógyító ajándék, mely a testi funkciókat, az érzelmeket és az emberi kapcsolatokat is átrendezheti. Molekulák felelősek azért, hogy miként indul a napunk, de viszszafelé is történik a "beírás": cselekedeteink, magatartásunk "felülírhatják" humorális rendszerünk érzékeny csapocskáinak "szoftverét". Így a vidámság immunrendszerünket is felerősíti, miként a szorongás leronthatja."
Magyar Balázs pszichiáter, addiktológus főorvos sorait idéztem az Új ember 2005. február 6-i számából.
Egyébként a humor, nevetés, mosoly, öröm gyógyító erejéről a Patch Adams című film bohócdoktora jut eszembe, és ezek nyomán azok a bohócdoktorok, akik Magyarországon is gyógyítják a nevetés segítségével a kis betegeket.

((((Kedves Pauler, ha már a humornál tartunk remélem nem Freudi elszólás a fione elnevezés? Tudod, Fiona, Shrek menyasszonyaként és nem valami nagy szépségként híresült el. :D Egyébként megtisztelő, hogy az Úr különös kegyelmének tekinted a „felbukkanásomat” a fórumon…
Az én nick nevem Fiore ami liliomost jelent. Ami az eredeti nevemre utalna… De ezt csak a humor kedvéért jegyeztem meg...))))

Ami azonban tudományosan bizonyított, hogy a vidám emberek környezetében élni jó. „És aki másokat felüdít, maga is felüdül”. Tehát oda-vissza ható dolog a nevetés, öröm, humor, jókedv stb.stb.
Az a szomorú, hogy a keresztények többsége hírből sem ismeri az öröm és vidámság kifejezéseket. Egyszer egy prédikációban hallottam, hogy az „Öröm hiánya a hála hiánya” és ez nagyon-nagyon igaz. Aki pedig örül, az nevetni is tud legfőképpen saját magán.

Kívánom a jelenlévőknek hogy a szöveteink között ott legyen a nehézségeket, problémákat, szomorúságot gyógyító "nedv": a humor! :D :*: :P :wink: :mrgreen:
Jó éjt mindenkinek: Fiore


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 16., kedd 08:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*:
Idézet:
akár meg is botránkoztathatjuk azt akinek „ez szent hely, ahol a saruit is le kell oldani”. És ez nem törvényeskedés, egyszerűen a szabadság biztosítása a helyzetek megítélésére vonatkozóan.

Köszi, hogy ezt leírtad, valami ilyesmit akartam suta szavaimmal én is, de te sokkal jobban megfogalmaztad. (Kis analógia, mikor a "véres szájú" liberálisok beszólnak az ódivatúnak vélt keresztény értékrendre. Ugyan ne csak akkor legyen valaki a tolerancia élharcosa, amikor az ő értékrendjét kell tolerálni. :mrgreen:)

((Fionát ne bántsd, ő igenis szép!
Fiona: I don't understand. I'm supposed to be beautiful.
Shrek: But you are beautiful!)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 16., kedd 14:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Ugyan ne csak akkor legyen valaki a tolerancia élharcosa, amikor az ő értékrendjét kell tolerálni.

Idézet:
Köszi, hogy ezt leírtad, valami ilyesmit akartam suta szavaimmal én is, de te sokkal jobban megfogalmaztad.

Fionát is meg akartam védni, de te azt is sokkal jobban...
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyén humor
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 16., kedd 17:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség