Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Következő
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 01., hétfő 11:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Pauler!

Kérdésedre válaszolva (ha fenti soraimból nem derült volna ki): az újlakótelepi, református gyülekezetbe. Lelkésze Harmathy András

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 01., hétfő 17:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Közeli "rokon" :-)

Áldja meg az Úr a gyülekezetet ébredőkkel és növekedéssel.
Az Ő jelenlétével!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 04., kedd 20:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Annyira várom, hogy bocsánatot kérjen az az illető, aki nagyon mélyen megsebzett, de ez egy tév út.


-Kedves pauler!

Ez a mondat annyira félreérthető. - Mindenki kérdezheti, ki az, akinek bocsánatot kellene kérnie - és kitől ? Tőled, valakinek ? Vagy csak úgy, általánosságban mondod, mint egy idézetet ?

-Bocsáss meg, de ez egyik sem megoldás.- Miért nem lehet nyíltan beszélni, beszélgetni, - őszintén, de mégis felebaráti szeretettel ?

-És,... megint csak azt mondom, bocsáss meg, de a fórum "ellaposodásával" kapcsolatos vitában bennem is maradt egy régebbi tüske, igen nagy TÜSKE:
"A fórum ""egy lebutított fapados"" - a személyi kapcsolatokhoz képest" írtad nem is olyan régen...

---Bárki, aki ezt elolvasta -a további ütközéseket is figyelembe véve- nem csoda, ha ha elfordult és azt mondta magában: 'Na, ha ez a fórum egy lebutított fapados,- akkor én erre nem vagyok kíváncsi.' - (Az a valaki se írt többet egy sort se, akinek ezt válaszoltad.)

Nem gondolod ? -

Nem bántani akarlak,--- csak még mindig nem értem, mi mondatta Veled ezt a -szerintem durva és igaztalan- kijelentést ?

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 05., szerda 00:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Le vagyunk értékelve.


Kedves rosta!

-Miért mondod ezt többesszámban ? -
Nem rajtunk múlik, hogy értékeset, vagy értéktelent írunk ?
Miközben keressük a "magunk igazát", vagy sérelmezzük, nem kellene méltányolni azt, hogy egyáltalán fenntart a Ref.egyház egy ilyen nyilvános véleményközlési fórumot. - És nem kellene inkább több önkritikával folytatni, hogy ez a véleménycsere ÉPÍTŐ legyen a romboló helyett.

-A rombolásba beleértem a nyilvánvaló téveszmék hirdetését, - ami eltér a Bibliától - és beleértem az egymás személyiségét sértő durva szavakat.-

Ezekkel a sorokkal nem Téged akarlak lerohanni és hibáztatni,- de azt gondolom, - saját magamat is beleértve,- hogyha olyan megnyilvánulásokat teszünk, ami nem egyezik a FENNTARTÓ értékítéletével, szerintem joga van annak nem helyt adni, ill. törölni. -

Nem értesz ezzel egyet ?

üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 05., szerda 05:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Loisz!

Köszönöm, hogy őszintén leírtad, ami bánt velem kapcsolatban.
Először is bocsánat a sértő megfogalmazásért.

Azt gondolom, hogy a kapcsolat tartás (kommunikáció) nagyon sok rétű, sok eleme van.
Az Úr Jézus is sok elemet használt a szavakon túl.
A tekintete, a metakommunkikációs jelei, az pl. hogy "nem szólt", stb.

Én erre értettem azt, hogy a fórum (de bármelyik fórum) sokkal kevesebbet ad a kommunikációból, mint a személyes találkozás.
Nagyon bután írtam, amit írtam, ezért lehetett ebből félreértés.

Azt gondolom, hogy jó ha vannak ilyen helyek a neten, ugyan akkor akik itt megismerik az Urat, jó lenne ha keresnének gyülekezetet, ahova be tudnak épülni, mert ott lehetőség van minden szinten kapcsolatban lenni.

Kb. erre gondoltam.

Mi az ami nekem tüske?
Az a gondolat, hogy vannak keresztyén felekezetek, akikből ki kell menekülni, ahol nincs élet, ahol nincs semmi érték. Ahol tévtanítások vannak csupán, ahol olyan emberek élnek, akik meg vannak vezetve, akik nem üdvözülnek.
Az a gondolat, hogy uralkodjak a másik felekezeten, hogy előnyre tegyek szert a másik felekezettel szembe (az Úr Szent Igéjét is erre használva!!!!)
(Pedig ez hitetlenség, mert az Úr a külső és belső támadásokkal szemben is megvéd, nem veszi el a támadásokat, de megadja a védelmet az Ő dicsőségére)

Ez az a gondolat és az ebből fakadó MINDEN megnyilvánulás, ami olyanná tesz, mint egy tűpárna.

Megint nem írtam nevet, mert magamat is beleírhatom a fenti gondolatba. Igyekeztem, amennyire lehet ebből kimaradni, de sajnos többször is belesodródtam.

Az Úr Jézus ki akart és ki akar ebből szabadítani és neki van is rá hatalma, csak engedni kell neki.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 05., szerda 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Mi az ami nekem tüske?
Az a gondolat, hogy vannak keresztyén felekezetek, akikből ki kell menekülni, ahol nincs élet, ahol nincs semmi érték. Ahol tévtanítások vannak csupán, ahol olyan emberek élnek, akik meg vannak vezetve, akik nem üdvözülnek.
Az a gondolat, hogy uralkodjak a másik felekezeten, hogy előnyre tegyek szert a másik felekezettel szembe (az Úr Szent Igéjét is erre használva!!!!)


Kedves Péter!

Köszönöm soraidat összességében !!! :)
Amit kiemeltem, azzal kapcsolatban -sajnos- nem egészen értem, hogy az itteni fórumbeszélgetésekbe hogyan kapcsolódnak a gyülekezeti helyzetek, - ami tüskeként érint Téged.- Vagy az itt megnyilvánuló személyeken keresztül sugárzik ez be ? - Nem akarom én ezt túlfeszíteni, - és érzékelem is a problémát, de azt gondolom ezeket a nehézségeket megoldandóként kellene kezelni és nem tüskeként.

-Úgy gondolom, valamiképpen új fejezetet kellene kezdeni és azt tartani szem előtt, hogy a beszélgetéseink "értéket, értékrendet" képviseljenek, közvetítsenek.

Ha a Biblia alapján és szeretettel a szívünkben mondjuk el tapasztalatainkat, ismereteinket,- akkor bízhatunk abban, hogy "nem hiábavaló az Úrban."

-Külön köszönöm, hogy türelmesen kifejtetted azt a sikertelen mondatot, ami nekem volt - VOLT TÜSKE. - El is engedtem, és hiszem, hogy nem rombol tovább. - Alapjában igaz és helyes, hogy a gyülekezeti együttlétet tegyük első helyre,--- de azért meggondolandó, milyen okok vezethetnek kit-kit a fórum-beszélgetések felé érdeklődéssel.--- Hogy mást ne mondjak,- biztos vagyok abban, hogy sokan vannak, akik komolyan akadályoztatnak a gyülekezetbe járásban.- Pld. mozgáskorlátozott !!! - Idős, vagy éppen pici gyerekek,... sok más is lehet.-

Mivel láthatjuk, hogy vannak olvasók, ha nem is szólalnak meg,... a számok beszélnek ! Talán arra kellene tennünk a hangsúlyt, hogy úgy beszélgessünk, hogy kedvet és bátorságot kapjanak a hozzászólásra.- Magamról tudom, milyen nehéz volt -legalább is nekem- először megszólalni, és előtte csak sokáig olvasgattam...

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 03., kedd 20:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

rendben :)

ezt a levelet írtam neked privátban, választ nem kaptam rá:


net2rist írta:
Téma: karizmatikus református gyülekezetek

Fony írta:
...Nem tudom, érzed e, hogy nem önmagában a karizmatikussággal van bajom.
net2rist írta:
nem, nem érzem...
azt érzem, hogy például VELEM bajod van, azt viszont már sajnos sehogy se tudom megérteni, hogy MIÉRT...
(amúgy a történetben NEM Imre bácsiról van szó, bár természetesen ismerem öt IS, meg még vagy 6-8 karizmatikus református lelkészt... elég szomorú, hogy - ezek szerint - ö az EGYETLEN ismertebb név ezügyben az egyházon belül...)

Net! Hogy mi a baj veled, már annyian leírták, nem látom értelmét az ismétlésnek. Ha akarnád, ezt is megértenéd.
Annyi a probléma, hogy vannak, akik nem tudják elviselni, ha úgy bánnak velük, mint ahogyan ők másokkal.


legyen akkor egy privát levél...

természetesen ÉRTEM, hogy nem a karizmatikusokkal van bajod (ha a karizmatikusok alatt az Isten ÖSSZES ajándékával szolgálókat érted)
csak a nyelveken szólókkal (akiket viszont a köznyelv karizmatikusnak hív)

megint megérkezünk oda, hogy DE mi a bajod VELEM?

(amit leírtál, hogy "annyian leírták", ez ahány ember leírta, annyiféle volt...)

én NEM vagyok elvakult, soha nem mondtam, hogy aki nem szól nyelveken, az nem hívő, vagy nem megtért, vagy nem lehet Istennek ugyanolyan kedves és hasznos gyermeke

apám és anyám nem szóltak nyelveken, mégis BIZTOSAN TUDOM, hogy mindketten karizmatikusok voltak :)

antinyugit ÉRTEM

rostát ÉRTEM

eeyore-t ÉRTEM

még ha nagyon megerőltetem magam, figyelőt is...

téged sehogyse...


nem mintha ettől bármelyikünknek túl sok minden függene az életében-szolgálatában... de mégis zavar :)



ÉRTEM én, hogy "bajod van velem"... azért sajnálom most különösen a dolgot, mert - ha egyáltalán lenne értelme ebben a vitában VALAKINEK a pártjára állni - alapvetően a te érvelésed áll közel hozzám...

és mégis... és mégis...

egy PILLANATRA gondolj már bele: ha valaki csak "errejár" és benéz a fórumra... azt MILYEN (sokk)hatás éri?

szeretnék bocsánatot kérni tőled... eddig nem méltattál arra, hogy megtudjam, mivel bántottalak, de nem volt szándékos, ez biztos!

kedves figyelő: tőled is bocsánatot kérek! határozottan "megengedem neked, hogy önmagad légy" (nyilván nem szorulsz rá ehhez az én engedélyemre, de ELFOGADOM, hogy a te életed alapján ez a véleményed alakult ki, és VAN neked is Urad, akinek állsz...)

és legfőképpen bocsánatot kérnék Tőled, kedves errejáró:
az, amit itt most igazolódni látsz, azt a sok "jót", amit a kereszténységről mondtak neked: nem igaz! ezek FELSZÍNI dolgok, érdemes ezeken TÚLlépve a Lényeggel megismerkedni, Aki mindnyájunknak megváltoztatta (és folyamatosan változtatja) az életét! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 03., kedd 21:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Net!

A privát leveledet nem olvastam el, azért nem reagáltam rá.

Nem tudom, elhinnéd e, ha azt állítanám, hogy református létemre én is szólok nyelveken.
Tehát még velük sincs problémám, ha ezt biblikusan teszik.

Írod:
„…eddig nem méltattál arra, hogy megtudjam, mivel bántottalak, de nem volt szándékos, ez biztos!”

Rendben van, elmondom, ha elárulod, hogy mivel szóltam az Evangélium ellen, mivel botránkoztattam meg az „errejárókat” az alábbi hozzászólásomban:
Fony írta:
figyelő írta:
Ők olyan Istent imádnak, Akinek Mária személyében társmegváltóra volt szüksége.
A miséjük valódi bálványimádás, hiszen minden alkalommal megismétlik, megjelenítik Krisztus keresztáldozatát az oltáron. Csupán a vérét nem ontják újra.


Kedves Figyelő!

Mária társmegváltói címével kapcsolatban:
Közvetlen tapasztalat.
- Volt alkalmam katolikusokkal együtt dolgozni - (ökomenikus beteglátogató szolgálat) az egyik előadáson egy katolikus pap éppen erről beszélt, korrekt volt a hozzáállása. Egyértelműen arra tette a hangsúlyt, hogy egy Megváltó létezik mindenki számára, Aki az Úr Jézus Krisztus.
Nem hiszem, hogy ezt a maroknyi protestáns hallgató kedvéért tette volna, olyan benyomásom volt, hogy az előadása kifejezetten (mivel a szolgálat egyik pillére a valódi Megváltó irgalmasságának bemutatása a betegeknek) a katolikusoknak szólt.
Szóval - úgy gondolom, soxor nem is az egyházakkal és a tanításaikkal van a probléma, hanem a tagokkal, akik esetleg túl szeretnének jutni az Igazságon.

A misével kapcsolatban:
- az előadás után - egyedül a protestánsok közül - én is beálltam a sorba az ostyaosztásnál, mert a bor megvolt, a Szent Lélek rátette a pecsétjét, hogy ami elhangzott az igaz, a kenyér (ostya) pedig, ami az Úr Jézus összetört teste a közösség alapját megadja.
A többi sallang pedig, ami szétválaszt egyszerűen nem érdekel.
Nagyon áldott szolgálat - kívánom mindenkinek hogy tapasztalja meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 03., kedd 21:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nehéz feladat elé állítasz ;)

ERRE a hozzászólásodra írtam EZT:

Idézet:
ÉRTEM én, hogy "bajod van velem"... azért sajnálom most különösen a dolgot, mert - ha egyáltalán lenne értelme ebben a vitában VALAKINEK a pártjára állni - alapvetően a te érvelésed áll közel hozzám...


valahogy mégis MÁS LELKÜLET érződött ki figyelővel történt pengeváltásaidból (NEM erre az egyre gondolok), mint pl. kurucnál (akin amúgy nagyon meglepődtem, miután SZINTÉN "egy oldalon találtam magam vele")

tehát ne vedd magadra, nem SZEMÉLY SZERINT rólad van szó, inkább azokról a - figyelő terminológiája szerint - "impulzív beírásokról", amivel látszólag két esküdt ellenség csépeli egymást...

ERRE írtam a betévedőnek, hogy ne hagyja magát a LÁTSZAT által megtéveszteni...

de ANNYIRA JÓ lenne ebből a látszatból kicsit KEVESEBBET látni :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 03., kedd 22:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Net!

A feladat annyira nem nehéz, ha elhisszük, hogy az Úr Jézus igája könnyű, s nem a LÁTSZATRA figyelünk, hanem EGYENESEN az Úr Jézus szavaira.
De nem szeretném, ha beszélgetésünk észosztásba torkollna.
Annak idején (2003-2004(?) véletlenül(?) betévedtem a (régi) Parókia portálra.
Egy felirat fogadott, ha jól emlékszem, valahogy így hangzott:
„ A jövő nemzedék már Istent is a világhálón fogja keresni. Rajtunk is múlik, hogy megtalálják e.”
Nagyon tetszett és nagyon sajnálom, hogy ez a felirat lekerült a kezdőlapról.

Ki-ki a maga háza táján megteszi a maga dolgát, s mindjárt gyönyörűség lehet a testvérekkel egységben lenni.

Annak nagyon örülök, hogy az Evangélium hirdetését fontos dolognak tartod, így hát semmi bajom veled.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 04., szerda 05:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem válasz, de TÖBB, mint egy értelmes érvelés :)

KÖSZÖNÖM! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 04., szerda 09:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most kaptam a linket, nagyon idevág:

SzűcsSanyi írta:
3. NEM LEGYŐZNI KELL AZ EMBEREKET, HANEM EL- ÉS BEFOGADNI!

MISSZIÓS KONTEXTUS: A (magyar) keresztények nagy része az interneten folyamatosan vitatkozik. Vagy az ateistákkal, vagy a más felekezetű testvéreivel. A többség állandóan le akar győzni valakit, érvekkel, igeversekkel, erővel vagy erőszakkal. Úgy tapasztalom, a magyar hívők kifejezetten reakciósak. Meg kellene tanulnunk végre elfogadni, sőt, nagyra értékelni a másik embert. Hálásnak lenni azért, hogy egyáltalán találkozhattunk. És mielőtt nekiállnánk gőzerővel téríteni, fel kellene ismernünk, hogy az interneten legfeljebb belekezdhetünk a valóságos kapcsolatépítésnek – ehhez azonban érdemesnek, méltónak és vonzónak kell lennünk. Ennek pedig nema másik ledöngölése az útja.


http://www.apcsel29.hu/2010/08/social-m ... a-felelos-–-vagy-mi/

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 04., szerda 14:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Bocs, Net, hogy belerondítottam, nem volt szándékmban, csak úgy látszik fáradt vagyok


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 04., szerda 14:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
valójában bólogatni akartam ezzel a számomra aktuális idézettel:

"Ha valóban biblikus közösségünk van egymással, úgy ezt kölcsönösen tisztelet és megbecsülés jellemzi. Érdeklődünk egymás iránt, imádkozunk egymásért, megosztjuk örömeinket, gondjainkat és szükségeinket. Közös Urunk és Megváltónk van, Jézus Krisztus. Ő az, aki minket összeköt, aki valódi közösségbe von minket egymással."
Bruno Schwengeler: Mennyit érek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszéljük meg, mi esett rosszul
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 04., szerda 14:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ámen!

és KÖSZI, hogy "belerondítottál"! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség