Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő
 

Re: Választások
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 04., csütörtök 22:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
háááát! én nem venném rossz néven extől, ha nem éppen a Fideszre szavazna.
én sem szavaznék olyanra, aki ki akarja-akarta csinálni a gyülekezetemet. még történelmi szükségszerűségből sem.

:)
Azon gondolkodom, vajon mit értesz történelmi szükségszerűségen?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 00:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Amit az MDF tesz azt még senki nem csinálta, főleg, hogy ha hagyománya is van.
Az MDF kormányzó párt volt kiforrott értékrenddel és világnézettel.
Ma már nem. Közben lepaktálnak az ős ellenségükkel.
Átparkolnak, ex? Hová? Mert sem az MDF tagságnak, de még a leendő jelöltöknek sem világos, sem senkinek, hogy tulajdonképpen kik is ők már? A politológusok is hebegnek habognak és a mindenféle szakértőcskék is mondanak mindent.

Ebbe a bizonytalanságban mi a legegyszerűbb? ORBÁNOZNI!!
Aki kinem állhatja O.V-t de nem kommunista - ide hozzám!
Kb. így néz ki az én olvasatomban.

Demokratikus? Persze D.I egy személyben, akinek egyedüli joga kizárni, összehívni, nincs magánvélemény, a régiek az alapítók is kirúgva, vagy elmenekültek stb.
Inkább királyság, pontosabban királynőség.
http://www.hirszerzo.hu/cikk.bokros_fen ... 40797.html

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 05:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
nemosinex írta:
háááát! én nem venném rossz néven extől, ha nem éppen a Fideszre szavazna.
én sem szavaznék olyanra, aki ki akarja-akarta csinálni a gyülekezetemet. még történelmi szükségszerűségből sem.


Azon gondolkodom, vajon mit értesz történelmi szükségszerűségen?
üdv
ex


Én semmit, csak érteni vélem, Péter mit érthet ezen:
Idézet:
Azért lenne fontos Ex szavazata is a Fidesz oldalán, hogy ne kelljen a Rosszabbik megoldást választani a kormányzáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Én semmit, csak érteni vélem, Péter mit érthet ezen:
Idézet:
Azért lenne fontos Ex szavazata is a Fidesz oldalán, hogy ne kelljen a Rosszabbik megoldást választani a kormányzáshoz.

Péter úgy érti, hogy nem kelljen a Fidesznek bárkivel koalíciót kötni. Nem hiszem, hogy azt értené, hogy vagy sikerül egyedül kormányozni a Fidesznek, vagy a rosszabik megoldást kell választania és történelmi szükségszerűségből ki kell végeznie a Hit Gyülekezetét. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 08:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Amit az MDF tesz azt még senki nem csinálta, főleg, hogy ha hagyománya is van.
Az MDF kormányzó párt volt kiforrott értékrenddel és világnézettel.
Ma már nem. Közben lepaktálnak az ős ellenségükkel.
Átparkolnak, ex? Hová? Mert sem az MDF tagságnak, de még a leendő jelöltöknek sem világos, sem senkinek, hogy tulajdonképpen kik is ők már? A politológusok is hebegnek habognak és a mindenféle szakértőcskék is mondanak mindent.

Ebbe a bizonytalanságban mi a legegyszerűbb? ORBÁNOZNI!!
Aki kinem állhatja O.V-t de nem kommunista - ide hozzám!
Kb. így néz ki az én olvasatomban.

Demokratikus? Persze D.I egy személyben, akinek egyedüli joga kizárni, összehívni, nincs magánvélemény, a régiek az alapítók is kirúgva, vagy elmenekültek stb.
Inkább királyság, pontosabban királynőség.
http://www.hirszerzo.hu/cikk.bokros_fen ... 40797.html

De, a Fidesz csinált már ilyet.
Vegytiszta liberális pártból átparkolt a feudális nacionalista nemzeti keresztény jobboldalra. Csak ez nekik gördülékenyebben sikerült.
Az MDF pedig erről a jobboldalról, a polgári konzervatív liberális jobboldalon szeretne megkapaszkodni, ahol eddig vákuum volt. A polgári jobboldalnak ugyanis nincs, eddig nem volt képviselete.
Közben rájöttem, hogy erről már indítottam korábban egy topikot.
viewtopic.php?f=24&t=391&start=15
ide másolom a polgári jobboldal jellemzőiről akkor írt összefoglalómat:
Idézet:
A polgári jobboldali értékekről:
A polgár önálló, öngondoskodó, önmagáért felelős ember, aki nem szereti, ha megmondják, hogy mit csináljon, mert tudja, hogy mi a dolga.
Szereti a szabadságot, az önállóságot, nem szereti, ha más akar helyette dönteni, pláne a pénzét elosztani. Tiszteli a magántulajdont.
A polgári jobboldal nem államközpontú.
Nem szereti a nagy erős államot és főként nem a nagy újraelosztó államot, nem gondolja, hogy támogatni kellene rétegeket, hanem azt gondolja, hogy mindenki felelősen felnőtt módjára magáról gondoskodjon és nem mástól, főleg ne az államtól várja az élete megoldását.
A valódi polgárságot, a középosztályt nem kell támogatni, hanem békén kell hagyni.
A polgári jobboldal NEM ANTISZEMITA, nem rasszista, nem nacionalista! A polgár hazafi, de a nacionalizmus távol áll tőle.
Tiszteli a bibliai erkölcsöket, de herótja van, ha egy felekezet állammal összefonódva, előnyökhöz jutva, pláne erőszakosan akarja terjeszteni a hitét.
A polgári jobboldal kapitalista, haszonelvűen néz a világra. Értékmérője a teljesítmény és távol áll tőle minden feudális előjogokat biztosító rendszer.
A polgári jobboldal tudja, hogy nincs ingyen egészségügy, nincsen ingyen oktatás, ezért ilyen hazug, demagóg dolgokat nem terjeszt. Mindem ilyen ártorzító ideológia alapja igazságtalanság, vagyis elveszünk az emberektől erővel és másoknak adjuk. Ez mindig melegágya az igazságtalanságnak rablásnak, korrupciónak.
A polgár tudja, hogy a minőségi életet a világon nem az állami vezénylések, hanem a tiszta versem biztosítja, ezért tudja, hogy minden versenyellenes kapitalista ellenes, protekcionista stb gondolat forrása a rossz és csakis rosszat fog gyümölcsözni.
Tehát nem antikapitalista és nem antiglobalista.

Külön kiemelném, hogy a "feudális nacionalista nemzeti keresztény jobboldal" nem szabadságpárti.
Szabadság alatt a saját szabadságát érti csak és azt, hogy szabadon ellenségnek nyilváníthassa a politikai ellenfeleit, versenytársait és kiszoríthassa őket a pályáról (ez valójában nemzeti bolsevizmus).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 11:00 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Ez szép összefoglaló volt kedves ex, csak én máshogy látom. Meglehet szépíteni az MDF-SZDSZ együttműködést, nacionalista-feudálissá lehet tenni a fideszt stb.
Ez is egy vélemény.
Az MDF nem az aminek te írod és nem is képvisel ilyen oldalt, a túlélésért küzd minden elvtelen eszközzel. Ide oda kapkod, tárgyaltak már a szocikkal is, nemrég felvetődött az LMP is. De még az is lehet, hogy amik történtek D.Ibolya kapcsán még büntető következménye is lehet(UDZ ügy), persze, ha listásan ismét bent lesz, ott a mentelmi.
Egyébként pedig itt jön az erkölcs, kit érdekel, hogy minek nevezi magát, ha totál istentelen dolgokba is belemenne: még 2007-ből:
http://gk.mno.hu/portal/400495
Akárhogy is van itt nem D.I. és Bokros fog szerencsére ténykedni.
D.Ibolyának van egy nagy "érdeme", hogy egész egyszerűen hatalomba segítette Gyurcsányt.
Amúgy még te is azt írtad anno:
Idézet:
GYF az elmúlt 16 év legjobb miniszterelnöke, mert legalább világosan látja, hogy mit kell csinálni.

Idézet:
Nagyon sok évtizedet kellene visszamenni, hogy találjunk egy nála értelmesebbet.

Akkor Gyurcsányról írtad,
most Dávid Ibolya ez vagy Bokros?
Hányszor kéne még tönkreverni erkölcsileg és gazdaságilag ezt az országot, hogy tanuljunk valamicskét?
Én nem képzelem a Fideszt egyedül valami isteni pártnak, ha lepaktálnak az ördöggel akkor én nem fogom mentegetni.

Ami az egyházi vonalat érinti: Nagy szégyene az a történelmi egyházaknak, hogy néhányan nyíltan antiszemiták.
És nagy szégyene a Hit Gyülekezetének, hogy egy istentelen erkölcsiséget terjesztő párt színeit nyíltan felvállalta és képviselte.

Egyiknek sem mentegetőznie kéne, hanem a felelősöknek a hívők előtt felállni és bűneiket megvallani.
Ne haragudj ex, ezt a HGY sem teszi. Szerecsenmosdatás történik ott is.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Literaty 2010. márc. 05., péntek 11:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 11:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lyt!
Ma, a fentebb sorolt polgári értékeket csak az MDF hirdeti. Hogy ez ügyben a hitelessége és a pedigréje nem makulátlan az igaz. De ezzel nem lehet mit kezdeni, mert a választék többi pártja sem a hitelességéről és a makulátlanságáról híres.
Már sokszor konstatáltam itt, hogy sajnos nincs olyan politikai erő, amelyik mögé legalább 90%-os melszélességgel beállhatna egy magamfajta keresztény.
Ha 20 évvel ezelőtt azt mondja nekem valaki, hogy egyszer MDF szavazó leszek, akkor hangosan kiröhögtem volna. A kínálat mégis azzá tesz, ha egyáltalán tudnak indulni.
Sajnos nincs nálunk egy igazi Republikánus párt.
Tisztább lenne a helyzet, ha ebbe vákuumba egy új tiszta politikai erő nyomul be és nem az MDF akar ide átparkolni, de ez van. Sajnos már annak is örülni kell, hogy nem maradt vákuum.

GyF:
Sajnos rajta kívül hatalomban lévő politikustól még nem hallottam, soha ilyen világosan megnevezni a kivezető utat. Ezt most is tartom.
Amikor ezt leírtam anno általában azt is mellétettem, hogy nagy kérdés, hogy ezt képes-e keresztül vinni az őskövület szoci frakción és annak támogatásával. Most már tudjuk a választ, hogy nem. Igaz akkor sem adtam neki sok esélyt. A szociknak ugyanis hátuk közepébe a kapitalizmus, várható volt, hogy ebbe beletörik GyF bicskája.
Az alaphiba az volt, hogy ezt zárt körben és nem a parlamentben mondta. Ezért valóban le kellet volna mondania és valaki mással próbálkozni a szociknak, akivel valszeg hamarabb megbuktak volna.
A nagyon nagy baj, hogy ugyanekkor a jobboldal egyfajta erkölcsi magaslaton képzelte magát és onnan hazugozott, miközben kedvencük ugyanúgy hazudott, csak ő nem nyert választást. Valójában ez maga az erkölcsi válság nálunk.
Az igazság csak relatív és kétmércés.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 11:40 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Bocsi ex, még az előző hozzászólásomba beleszerkeztettem a végére.

Egyébként a puding próbája az evés.
De akárhogy is van nem az MDF miatt aggódok, sokkal inkább nem tetszik a szélsőjobb esetleges, szinte biztos parlamenti bekerülése.
De örülök is, hogy egy dilletáns kormány leváltásra kerül.
Isten legyen hozzánk kegyelmes!

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 13:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Ne haragudj ex, ezt a HGY sem teszi. Szerecsenmosdatás történik ott is.

Milyen szerecsenmosdatást hallottál nálunk?
Majd később leírom az SZDSZ-el való kapcsolatot.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 14:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
nemosinex írta:
Én semmit, csak érteni vélem, Péter mit érthet ezen:
Idézet:
Azért lenne fontos Ex szavazata is a Fidesz oldalán, hogy ne kelljen a Rosszabbik megoldást választani a kormányzáshoz.

Péter úgy érti, hogy nem kelljen a Fidesznek bárkivel koalíciót kötni. Nem hiszem, hogy azt értené, hogy vagy sikerül egyedül kormányozni a Fidesznek, vagy a rosszabik megoldást kell választania és történelmi szükségszerűségből ki kell végeznie a Hit Gyülekezetét. :D
üdv
ex


Én sem hiszem. De miért hiszed, hogy én azt hiszem, hogy Péter azt hiszi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Én sem hiszem. De miért hiszed, hogy én azt hiszem, hogy Péter azt hiszi?

Akkor kezdjük előről! :D
exrefis írta:
nemosinex írta:
háááát! én nem venném rossz néven extől, ha nem éppen a Fideszre szavazna.
én sem szavaznék olyanra, aki ki akarja-akarta csinálni a gyülekezetemet. még történelmi szükségszerűségből sem.

:)
Azon gondolkodom, vajon mit értesz történelmi szükségszerűségen?
üdv
ex


üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 17:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Na jó, azt hiszem, félreérthetően fogalmaztam. Egyértelműsítek:

Idézet:
Én semmit, csak érteni vélem, Péter mit érthet ezen
(vagyis történelmi szükségszerűségen) - a következőt:
Azért lenne fontos Ex szavazata is a Fidesz oldalán, hogy ne kelljen a Rosszabbik megoldást választani a kormányzáshoz.
Vagyis azért kellene neked is a Fideszre szavaznod, hogy ne legyenek kénytelenek a Jobbikkal koalíciót kötni a kormányzáshoz. Én így értettem, de lehet, hogy neked van jobb(ik) megoldásod.
üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 17:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
OK!
Én értettem félre.
A történelmi szükségszerűséget s HGy kicsinálásával kapcsoltam össze.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
én értettem, hogy hogy értetted (félre).
de jó azért tisztázni.
üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 05., péntek 18:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Nemosinex!

Köszönöm a segítséget, igen, úgy értettem, hogy ne kelljen szövetséget kötni a Rosszabbik megoldásra. (A szélső, antiszemita jobbal)

De persze ez egy rossz "csel" volt, igazad van! :-(
Ex szavazz arra, amire az Úr indít. Ha a Fidesz olyan intézkedéseket hozott, ami a HGY tönkretételét célozta, akkor ne szavazz rájuk.

Kedves Többiek!

Én se aggódok az MDF-SZDSZ koalíción, nagy dolog ha egyáltalán bekerülnek a parlamentbe. (Ex, hányan járnak a HGY-be? :-) )
Ha jól tudom kb. 250.000 szavazat kell.

A szélső jobb erősödésének két oka van szerintem:
A bal oldal és a jobb oldal. :-(
A bal oldal hazugságai, becstelenségei, eszméi feladása a liberális párt miatt, elanyagiasodása.
A jobb oldal gyűlölködése, negatív hozzáállása mindenhez, antiszemitizmusa, lejárató hadjárata, az ország vezető tisztségeinek lejáratása (nem személyekre gondolok, hanem magára a tisztségekre).

A szélső jobb a nagyobb veszély. Engem is érint, mert vannak zsidó és cigány testvéreim az Úr Jézusban és ha őket bántják (akár szóban) akkor engem is.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség