Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10., szerda 22:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Kedves Loisz!
Isten hozott!
Nagy kérdés ez. Evangélium az is, ha nem futunk vígan tovább hagyva kínlódni a szegény meztéllábast. De nem kötekedésből mondom, csak hogy beszélgessünk.
Üdv
nX


Szia kedves nX !

Köszönöm. Szó szerint, jól mondod,... mert ez az ige hozott vissza.-
És szívesen beszélgetek a témáról -nem kötekedésből-, de mert ez valóban kérdés: - melyik fontosabb,- leállni és a maga tüskéivel bajlódót pátyolgatni -aki azért nyakig ludas abban, hogy nem kötötte fel az ajánlott sarút... :? vagy teljesíteni és vinni a sürgős üzenetet ?
Hm ?

Üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10., szerda 23:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Elgondolkoztam a sarun.

Ez az egyik fegyver, amit Isten készített a harchoz.
Azon gondolkoztam, amit biztosan ti is tudtok, hogy egy támadó jellegű fegyvert adott Isten, ez a kard, a Lélek kardja, ami az Isten beszéde.

Kérdeztem feleségemet, hogy ha a földön elé tennének fegyvereket (pajzs, saru, öv, sisak, mellvéd, kard), akkor melyikhez nyúlna először.
(Az én válaszomon már korábban gondolkodtam, azon, ami "csípőből jött".)
Ő is ezt választotta:
A kard!

A kard az utolsó helyen van az Effézusi levélben felsorolt fegyverek között.
Az ember bukott természete elsőre a támadó fegyvert markolná, a kard az ami fegyvernek minősül az ember szerint.

Isten abban is kezdeményez, hogy először a védekező fegyvereket akarja a katonáira adni. Amikor ezekben már jól mozognak, akkor jöhet a kard.
Mennyire más az Úr indíttatása, mint ami az enyém.
És Övé a győztes stratégia. :-)



Kedves Pauler!

Ezt most nagyon jól "fogtad meg",- szerintem.
Való igaz, amit elmondtál !

Soraid nyomán, én is elgondolkodtam, melyiket választanám elsőre, "csípőből" ?
-És, ha már FEGYVERRŐL van szó, - bizony a kardot.- :?

Nagy- nagy óvatlanság, - mi több: erős meggondolatlanság ! - Védő-fegyverzet
nélkül beállni a "kardozásba"...

-De korábban, én még az öt védő-öltözet sorrendjén is elgondolkodtam,... mint lelki fegyverzeten.
Első: az igazságszeretet.- Mi ennek a tartalma ? - Nagyon sokrétű, de talán azt emelném ki, hogy a hitem szerinti "Igazság" szeretete vezessen. Tehát ez legyen a "kardozásom" oka, alapja.

2. A megigazulás PÁNCÉLJA. - Szerintem ez is a hitem része, sőt talán a legerősebb védelem egy páncél ing, mely minden tüzes nyiltól védi a nemes szerveket,...Átvitt értelme: akár élek, akár halok, - Krisztusban Isten előtt igaz vagyok!

3. Máris a: sarú,- mint "a békesség evangéliuma hirdetésének a készsége".- Teljesen egyértelmű!

4. A hit páncélja, amire azt mondja Pál ap., "Vegyétek fel mindenképpen...amellyel kiolthatjátok a gonosznak minden tüzes nyilát", tehát nemcsak megvéd, hanem meg is semmisíti !

5. Az üdvösség sisakja,- a test legfontosabb része: a FEJ védelme.- Ez a tudat: üdvösségem VAN, Krisztusért !

6. A Lélek kardja: ami az Isten beszéde.- Valóban, ez az "összeállítás" Isten bölcsessége!

-- Köszönöm a beszélgetést !

Üdv.
L

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 11., csütörtök 06:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ámen!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 11., csütörtök 11:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
Kedves Pauler!

Ezt most nagyon jól "fogtad meg",- szerintem.

Szerintem meg nem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 11., csütörtök 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
exrefis írta:
Szerintem meg nem.
üdv
ex

Most már van időm is leírni, hogy miért nem.
Péter, bukott emberi természete előbuggyanásaként élte meg, hogy a készletből a kardot választotta volna zsigerből és tökéletlen kereszténységének tudta be a dolgot. Nem volt elég "illendően" pacifista.
Nem a kard választása a rossz, hanem ez a testi/lelki és nem szellemi gondolkodás mód.
A kard választása ezúttal a józanész választása. Ez olyan eset, amikor az ige is mondja
"e világnak fiai eszesebbek a világosságnak fiainál a maguk nemében".
Ebben a választásban a világi természeted eszesebb a keresztény természetednél. :)
De menjünk sorba.
Ha csak a fizikai jelentést vesszük, akkor is jó választás a kard, ugyanis, ha jól forgatod, akkor az egyben védekező fegyver is. Arról nem beszélve, hogyha kard van nálad, akkor sokkal kissebb az esélyed, hogy megtámadnak, míg a fegyvertelenség kiprovokálja a gonosz támadását.
Szellemi síkon pedig egész más a helyzet. Először is, szellemi síkon pacifistának lenni egyáltalán nem Istennek tetsző dolog. A szellemi hatalmasságokkal erősségekkel szemben nem kell se kíméletesnek, se irgalmasnak lenni.
Továbbá. A szellemi fegyvereknél nincs választás, ott mindegyiket fel kell venni. A katonás példabeszéd itt végetér. A szellemi harc egészen más mint a testi. Pl hiába van rajtad sisak, mellvért, kard, ha az igazlelkűség öve leszakadt rólad. Stb.
A fizikai fegyverek között a saru egyszerű lábvédő, de a szellemi saru az támadó fegyver.
A békesség saruja az, amivel a sátánt meg kell taposni.
"A békességnek Istene megrontja a Sátánt a ti lábaitok alatt hamar."
Hirtelen ennyi ugrott be anélkül, hogy a szellemi fegyverek jelentését részletezném.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 11., csütörtök 18:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
De jó, erről beszélhetünk :-)

Az jutott eszembe, hogy adott egy földesúr, aki csatába indul.
Bemegy a szobába, ahol a hadi felszerelését tartja.
Nézem, ahogy készülődik a csatába. Először is leveszi a szép ruháját, vagy egy vastag övvel összefogja a lebegő ruhát, amiben eddig kényelmesen élt a várfalak között.
Aztán látom, ahogy magára veszi a több féle bőr védő felszerelést és a vastag páncél ingeket, vastag páncél mellvédet.
Aztán magára veszi a csizmát és végül a sisakot. Utána kezébe veszi a pajzsot, majd elmegy a falig, ahol a kardot leemeli a falról.

Minden eddig megemlített eszköz FEGYVER. Az ember fegyver alatt mind azokat az eszközöket érti, amivel a másikat meg lehet támadni.
De nem így van.

Na menjünk át lelki síkra. :-)
Isten Igéje nem véletlenül kezdi ott, ahol. Első renden nem is a fegyverrel kezdi, hanem elmondja, hogy ki van velünk és ki az igazi ellenség.
Utána kezdi el felsorolni a fegyvereket és a kardot említi utoljára.

Az emberi természet a támadással kezd. Ha megtámadtak a legjobb védekezés a viszont támadás. Ez egy emberi bölcsesség, ami bölcsesség ugyan, de alatta van az Úr bölcsességének.

Az övről még annyit, hogy ez nem csak a keresztyén igazságok öve, hanem MINDEN igazság öve.
Erre példa Adriann Plass, erre példa az Ige, amikor leírja, hogy Pétert meg kellett feddenie Pálnak, meg hogy Pál összeveszett Lukáccsal (?), hogy merre menjenek tovább missziózni.
Az ember dicsőségénél, anyagi javainál fontosabb a valósághoz való ragaszkodás. Mert csak ez után van lehetőség arra, hogy az Úr felül írja ezt hatalmával, szeretetével, valóságával.

Én ezt így értem.

Első az öv, erről már írtam.
Utána a megigazulás páncélja - Jézus Krisztus által, Benne igaz vagyok a Teremtő Isten előtt. A Sátán támadni fogja ezt a páncélt, más utat is mutat, hogy igazzá váljak, csak "vegyem le" a Krisztus által adott megigazulásom.
Utána jöhet a békesség evangéliumának hirdetésének a saruja - ez tart mozgásban, ez mozgat, ez ad dinamikát, mert "mennem kell", hogy másnak is elmondjam, igaz lehet Isten előtt. A Sátán le akar állítani, más célokkal indít, más "talpalávalót" akar adni.
Utána a hit pajzsa - mert hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni, mert mi hitből élünk, előre nézünk, ígéreteink vannak Krisztustól. Mit akar a Sátán? Hogy tegyük ezt le, inkább bízzunk másban, nézzünk a láthatókra.
Utána jön az üdvösség sisakja - ami az agyat védi, a tudásunkat a bölcsességünket, hogy egy cél irányába gondolkodjunk. A Sátán azt akarja, hogy más célunk legyen, hogy a gondolataink minden más körül forogjanak.
Aztán jön a Lélek kardja, de erről Ex már sokat írt.
Tudjátok milyen a két élű kard?
Az áldozati állatoknál használták és attól két élű, hogy a nyelen két irányba van penge.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 11., csütörtök 22:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:


Az övről még annyit, hogy ez nem csak a keresztyén igazságok öve, hanem MINDEN igazság öve.




-Ebben a körben mi a MINDEN igazság ? -

Egy igazság van, (hangsúlyozom:ebben a témában) - az IGAZSÁG. "Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis én általam." Jn 14,6

-És nem véletlenül ez az első: az igazságszeretet, mint ahogy az "Isten fegyverzete" fejezet sem véletlenül kezdődik így: "...erősödjetek meg az Úrban és az Ő hatalmas erejében." Ef 6,10

-Mint ahogy nem VÉLETLEN az egész sorrend,- tehát első az, hogy felölteni, elrejtőzni az Úr erejébe,- és utána felvenni a támadó fegyvert a kardot.-

-Nagyon sokszor meg kellett tapasztalnia Isten népének, hogy ez a GYŐZELEM lehetősége és sorrendje. - Nem véletlenül mondja Dávid sem Góliáttal szemben:
"...az Úr kezében van a háború." 1.Sám 17,47 - Ez után lehet elővenni a "síma" kövecskét, meg a parittyát! :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 11., csütörtök 22:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
A fizikai fegyverek között a saru egyszerű lábvédő, de a szellemi saru az támadó fegyver.
A békesség saruja az, amivel a sátánt meg kell taposni.
"A békességnek Istene megrontja a Sátánt a ti lábaitok alatt hamar."



Efezus 6,15 így van megírva, szószerint:
"... felsaruzva a lábaitokat a békesség evangéliuma hirdetésének készségével."

-Nem keverendő össze az emberi "készség", magával a békesség Istenével.

Nem az ember tudja "a Sátánt megtaposni",- hanem a BÉKESSÉG FEJEDELME "megrontja a Sátánt a ti (ember) lábaitok alatt" !


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 13., szombat 22:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
BÖJT 4. VASÁRNAPJA (LAETARA)
Losung ige:

" Ha a búzaszem nem esik a földbe, és nem hal meg, egymaga marad;
de ha meghal, sokszoros termést hoz."
Ján 12,24

Ez a határtalan önfeláldozás Jézusi életprogramja.

Bőjti kérdés: Mi az emberi élet-program ? - Élvezet, vagy áldozat ?

Isten áldozata:
Ján 3,16
"Úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta,
hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

1.Ján 3,16
"...mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért."


Ez csak az újjászületett ember tulajdonsága.
Igazán böjtölni nem lehet újjászületés nélkül, mert
az önmagát odaáldozó Isten benne él az övéiben és folytatja azt az életet,
amit elkezdett.
(Cseri K.)
Erre hívott el minket a mi Urunk.-

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 13., szombat 22:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Én életemben egyetlen egy református embert nem láttam hallottam böjtölni.
A katolikusok meg bohócságot csinálnak a bőjtölésből.
Ti hogy böjtöltök?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 13., szombat 22:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Böjt......, valami fontosnak a nélkülözése.
Jézus arról beszél, hogy az Övéi nem böjtölnek, mert a legfontosabb velük van, de lesznek napok, amikor elvétetik a Vőlegény.

Mi a böjtöm?

Amikor az Úr olyan távolinak tünik, amikor a magam fejem után megyek, amikor engedetlen vagyok, amikor örömtelen a hívő életem, mert nem az Ő akaratát keresem.

Én ilyenkor böjtölök, ilyenkor hiányzik az, akire a legnagyobb szükségem van.

Számomra ezek a böjti napok. (és én láttam több református testvéremet is ilyen böjtben)

Ettől függetlenül nem ítélem el azokat, akik akár az élelmet megtagadják maguktól, de ezt teheti az Úron kivűl is emberek.

Ti?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 13., szombat 22:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
[Mt. 9.14] Akkoriban János tanítványai jöttek hozzá ezzel a kérdéssel: "Miért van, hogy amíg mi és a farizeusok böjtölünk, a te tanítványaid nem böjtölnek?"
[Mt. 9.15] "Hát lehetséges - felelte nekik - hogy a lakodalmas ház fiai gyászban üljenek, amíg a vőlegény náluk tartózkodik? Jöhetnek napok, mikor a vőlegényt elveszik tőlük, akkor majd böjtölni fognak.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 13., szombat 22:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
A böjt nekem is nagy kérdés. Nálunk úgy gyakorolják, hogy általában még vizet sem, de semmi élelmiszert nem vesznek magukhoz. A kiindulása, oka pedig az szokott lenni, hogy valami nagyon nagy kérésem, problémám van, és annyira szeretnék erre választ, hogy még az evés-ivás is mellékes ehhez képest.

Mikor ezt először hallotam, azt hittem, hogy én élve ki se bírnám. De 24 órát kb 2-szer kipróbáltam, hogy egyáltalán milyen ez. (Ja és még fontos, hogy nyilván ilyenkor az ember különösen Istenre igyekszik figyelni, igét olvas, nem a kedvteléseivel köti le magát stb) Ami átütően átjön ebből, hogy nagyon legyengít a nap végére, és ebben van valami pozitív, mert valóban erősen átérzem, hogy hogy gyenge vagyok - vagyis eltűnik az a jól ismert magabiztosság, hogy én tudom vezetni az életemet, és minden jaj de szépen működik.

A katolikus verzió nekem is bohóckodásnak tűnik, (max egyszer lakhatsz jól aznap, meg ilyenek, tehát ehetsz is többször csak nem jóllakásig, meg van olyan, amikor húst nem esznek, de minden mást igen stb.)

Persze vilgáos, hogy ez nem érdemszerző jócselekedet. Meg az is, hogy az Igében, Jézus mennybemenetele után erre buzdítva vannak a hívők (..., hogy ráérjetek a böjtölésre) - meglátásom szerint.

Talán, ha szorosabban járnék Istennel, aktívabb igényem lenne erre. Mert még nincs a helyén nálam, az biztos.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 13., szombat 23:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Böjt......, valami fontosnak a nélkülözése.
Jézus arról beszél, hogy az Övéi nem böjtölnek, mert a legfontosabb velük van, de lesznek napok, amikor elvétetik a Vőlegény.

Mi a böjtöm?

Amikor az Úr olyan távolinak tünik, amikor a magam fejem után megyek, amikor engedetlen vagyok, amikor örömtelen a hívő életem, mert nem az Ő akaratát keresem.

Én ilyenkor böjtölök, ilyenkor hiányzik az, akire a legnagyobb szükségem van.

Számomra ezek a böjti napok. (és én láttam több református testvéremet is ilyen böjtben)

Ettől függetlenül nem ítélem el azokat, akik akár az élelmet megtagadják maguktól, de ezt teheti az Úron kivűl is emberek.

Ti?

Kedves Péter!
Ne haragudj, de ez úgy hangzik mintha időnként eltávolodnál Istentől azért hogy az Ő hiányával "Istenmegvonásban" böjtöljél.
Ez nem böjt.
A böjt az mindig a test szükségleteinek a megvonása valamilyen formában, a testi kívánság akarat megtörése valamilyen szellemi cél érdekében. Szerintem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 13., szombat 23:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
[Mt. 9.14] Akkoriban János tanítványai jöttek hozzá ezzel a kérdéssel: "Miért van, hogy amíg mi és a farizeusok böjtölünk, a te tanítványaid nem böjtölnek?"
[Mt. 9.15] "Hát lehetséges - felelte nekik - hogy a lakodalmas ház fiai gyászban üljenek, amíg a vőlegény náluk tartózkodik? Jöhetnek napok, mikor a vőlegényt elveszik tőlük, akkor majd böjtölni fognak.

Net!
Én ezt úgy értem, hogy akkor, mikor velük volt az ÚR, valóban értelmetlen volt a böjtölés, de amikor az ilyen közvetlen jelenléte elvétetett, újra helye van a böjtölésnek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség