Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 151 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
 

Re: Ha szomorú vagy
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 01., kedd 19:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Én meg 5 gyerekes apa, de a szolgálatom a gyermekeim felé is tart. Előttük talán még fontosabb, hogy lássák a hitem, hiszen ha nem hitből élek, csak a szám jár, akkor meg fognak hasonulni.

A hívő élet kezdeti tüze jó dolog, amit még tanácsolok, hogy naponként kérd az Úr Lelkét és most is úgy kövesd, ahogy a kezdetekben, mert később is csak így lehet, ez nem változik.
- önmegtagadás (ne gondold, hogy már nincs mit)
- kereszt felvétel (kivégző hely)
- lépéseibe lépni, megtenni az előre elkészített jó cselekedetben, amit kell

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. jún. 01., kedd 19:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 01., kedd 19:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, most értem haza férfi körről.
Megijednünk nem kell ha az igazságot mondjuk szeretetben.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 01., kedd 19:48 
Offline

Csatlakozott: 2010. jún. 01., kedd 13:14
Hozzászólások: 15
pauler írta:
Én meg 5 gyerekes apa, de a szolgálatom a gyermekeim felé is tart. Előttük talán még fontosabb, hogy lássák a hitem, hiszen ha nem hitből élek, csak a szám jár, akkor meg fognak hasonulni.

A hívő élet kezdeti tüze jó dolog, amit még tanácsolok, hogy naponként kérd az Úr Lelkét és most is úgy kövesd, ahogy a kezdetekben, mert később is csak így lehet, ez nem változik.
- önmegtagadás (ne gondold, hogy már nincs mit)
- kereszt felvétel (kivégző hely)
- lépéseibe lépni, megtenni az előre elkészített jó cselekedetben, amit kell


Az utolsó mondatod megértésében segítenél? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 01., kedd 20:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
blankat írta:
Ebben valamelyest biztos része van annak,hogy közben 3 gyermekes anya lettem,előtte sokkal több időm volt szolgálatokkal,az Úrral foglalkoznom,de szeretnék ezen változtatni.Vágyom nagyon Isten még közelebbi jelenlétére.
Ezt hogy lehet visszahozni?

Nos szerintem nem a szolgálattal töltött idővel van a baj. A 3 három gyerek mellett is szolgálhatod az Urat.
Nem tudok receptet adni, csak azt tudom elmondani, ami nekem használt.
Én szabályosan irigykedtem Tevjére, a hegedűs a háztetőn-ből.
Irigyeltem tőle azt a szoros, baráti kapcsolatot, amilyenje volt Istennel. Nagyon tetszett, hogy miközben a lovát vezette hazafelé, nem hétköznapi dolgokon járatta az agyát, hanem egyfolytában Istennel beszélt. A legapróbb dolgait is megosztotta, megbeszélte vele, mint egy olyan személlyel, aki egyfolytában vele van. Ilyenkor van, hogy gyakorlatilag Istennel élsz, jársz, vele fekszel és kelsz.
Rettentő jókat beszélgethetsz Istennel mosogatás közben, vagy jó dolog egy forró zuhanyért is hálát adni neki.
Trenírozni kell magát arra az embernek, hogy lehetőleg minél kevesebb hiábavaló dologgal foglalkozzon és minél többet Istennel.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 01., kedd 20:20 
Offline

Csatlakozott: 2010. jún. 01., kedd 13:14
Hozzászólások: 15
exrefis írta:
blankat írta:
Ebben valamelyest biztos része van annak,hogy közben 3 gyermekes anya lettem,előtte sokkal több időm volt szolgálatokkal,az Úrral foglalkoznom,de szeretnék ezen változtatni.Vágyom nagyon Isten még közelebbi jelenlétére.
Ezt hogy lehet visszahozni?

Nos szerintem nem a szolgálattal töltött idővel van a baj. A 3 három gyerek mellett is szolgálhatod az Urat.
Nem tudok receptet adni, csak azt tudom elmondani, ami nekem használt.
Én szabályosan irigykedtem Tevjére, a hegedűs a háztetőn-ből.
Irigyeltem tőle azt a szoros, baráti kapcsolatot, amilyenje volt Istennel. Nagyon tetszett, hogy miközben a lovát vezette hazafelé, nem hétköznapi dolgokon járatta az agyát, hanem egyfolytában Istennel beszélt. A legapróbb dolgait is megosztotta, megbeszélte vele, mint egy olyan személlyel, aki egyfolytában vele van. Ilyenkor van, hogy gyakorlatilag Istennel élsz, jársz, vele fekszel és kelsz.
Rettentő jókat beszélgethetsz Istennel mosogatás közben, vagy jó dolog egy forró zuhanyért is hálát adni neki.
Trenírozni kell magát arra az embernek, hogy lehetőleg minél kevesebb hiábavaló dologgal foglalkozzon és minél többet Istennel.
üdv
ex


Ezek nagyon jó dolgok amiket írtál-mosogatás,zuhany....
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 01., kedd 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Blankat!

Azt jelenti, hogy figyelni az Urat, meglátni Őt a gyermekek mosolyában és a mosogatás közben is énekelni Neki, ahogyan Ex testvér írta, már hogy nem extestvér, mind1.... :-)
Nekem is nagyon tetszett, amit Exrefis írt, mindenkor és mindenben hálát adni, ez gyógyítja a szívet.

Még egy ige jutott eszembe arról, hogy nem tudsz magadnak megbocsájtani (még János apostolt is vádolta a szíve):
1János 3.
18.
Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.
19.
És erről ismerjük meg, hogy mi az igazságból vagyunk, és így tesszük bátorságosakká ő előtte a mi szíveinket.
20.
Hogy ha vádol minket a szív, mivelhogy nagyobb az Isten a mi szívünknél, és mindent tud.
21.
Szeretteim, ha szívünk nem vádol minket, bizodalmunk van az Istenhez;
22.
És akármit kérjünk, megnyerjük tőle, mert megtartjuk az ő parancsolatait, és azokat cselekeszszük, a mik kedvesek előtte.
23.
Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, a mint megparancsolta nékünk.
24.
És a ki az ő parancsolatait megtartja, az Ő benne marad és Ő is abban; és abból ismerjük meg, hogy bennünk marad, abból a Lélekből, a melyet nékünk adott.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 02., szerda 08:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
blankat írta:
Van egy személy/nő/az "életemben" akivel kapcsolatban tele vagyok negatív,bűnös gondolatokkal,indulatokkal.
Rosszindulat,irigység,kiváncsiság és hasonlók.
Rengeteget foglalkozom azzal milye van-milye nincs,miből van.(hozzáteszem nem él jobb anyagi körülmények közt,mint én/mi..mégis....)
Hasonlítgatom magamat őhozzá.(külsőleg is)
Ha valamit veszünk várom,hogy meglássa,megtudja,hogy mink lett.
Szóval csupa bűnös dolgok.
Sokszor imádkoztam már emiatt,mert már érzem nagyon a súlyát magamon.De egyszerűen nem tudok szabadulni tőle.Újra és újra visszatérnek ezek a gondolatok.

Kedves Blankat!
Rosszindulatról, irigységről, kíváncsiságról írsz, valamint az is kiderül, hogy versengsz vele. Nekem az jön le, hogy valamiért nem szereted azt a testvérnőt. Lehet, hogy elkövetett valamit és meg kellene bocsátanod. Ebben az esetben megkérjük Netet, hogy linkelje már újra ide az Emőke előadását a megbocsátásról, az sokat segíthet neked.
De az is lehet, hogy nem követett el ellened semmit, csak valamiért versengsz vele
Ebben az esetben át kellene gondolni, hogy annak, mi az oka?
Addig csak olyanokat tudunk neked mondani, hogy ne irigykedj, ne légy rosszindulatú, ne versengj, ne kívánd a dolgait, stb. Nem hozzá kell mérned magad, hanem az igéhez.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 02., szerda 08:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
link már megvót privátban :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 02., szerda 08:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
link már megvót privátban :D

:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 02., szerda 11:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Blankat!

Én is szeretettel üdvözöllek a fórumon! Reméljük, problémád megoldódik, s majd nemcsak a szomorú topikban olvashatjuk a hozzászólásaidat.

Többen válaszoltak már neked, pár gondolatot én is írnék-
a legfontosabb, hogy a szívedben légy szabad ettől a valakitől, mert ha ez lesz a mozgatórúgód,:" hogy csak túltegyek rajta"- ez függővé tesz, megmérgezi mind te, mind a családod életét. Egy olyan bilincs ez, ami minél tovább tart, annál szorosabbra fűződik.
Kinek szíve reád támaszkodik, megőrzöd azt teljes békében, mivel Tebenned bízik"- ez egy ígéret az Ézsaiásból, amibe belekapaszkodhatsz.
De akarj szabadulni ennek a személynek a hatásától! Hogy ennek során neked mit kell elrendezned szavakban , esetleg tettekben, azt te tudod, vagy majd megmutatja sz Úr, ha kéred.


Tovább kérded:
A másik kérdésem ennél egyszerűbb lenne:ha a hívő ember elkövet bűnt az életében,őszintén megbánja,az Úr megbocsát,önmagának miért nem tud megbocsátani?Hogy érhető ez el?

Talán azért, mert addig túl jó képe volt saját magáról, nem tudja a tettét ezzel összeegyeztetni.
Nincs más hátra, el kell fogadni: önmagamtól minden gonoszságra képes vagyok- nem nézhetek felülről a másikra- legfeljebb akkor, amikor segítek neki felkelni a sárból.
A 103. Zsotárban azt olvashatjuk:
Amilyen távol van a napkelet a napnyugattól, olyan messze veti el tőlünk a mi bűneinket- megmondanád nekünk, most mi történik Hongkongban vagy Vancouverben?ugye, nem látod, mert oylan messze van mindkét pont. Igy tűnik el az, amit igazán letettél az Úr elé.

a tenger mélyére veti a bűneinket- s az van ott kiírva, hogy horgászni tilos!. A bűnök felemlegetése odavezethet, hogy visszakívánjuk a bűn ideig-óráig tartó édességét....és akkor lesz igazán nagy baj.

S itt válaszolok arra a kérdésedre , amit Paulernél visszakérdeztél:

lépéseibe lépni, megtenni az előre elkészített jó cselekedetben, amit kell



nem azért szabadulsz meg, hogy most már egy hívő mintadarabként kirakatbábu légy, hanem hogy használjon az Úr ott, ahol élsz.
Lehet, hogy ismered Bódás János versét, olvassuk el most együtt, ilyen szemszögből:

Bódás János:
Ki van jelölve a helyed

Azért van síró, hogy vigasztald,
és éhező, hogy teríts asztalt.
Azért van seb, hogy bekösse kezed.
Vak, elhagyott azért van, hogy vezesd.
Azért van annyi árva, üldözött,
hogy oltalmat leljen karod között.
Azért roskadnak más vállai,
hogy terhüket te segítsd hordani.
Az irgalmat kínok fakasztják,
s mélység felett van csak magasság.
Ha más gyötrődik, vérzik, szenved,
azért van, hogy te megmutathasd:
mennyi szeretet van benned.

Megmutattad-e néha legalább?
Enyhült, s szépült-e tőled a világ?
Vagy tán kezedtől támadt foltra folt?
Ott is, hol eddig minden tiszta volt?
Ki vagy? Vigasznak, írnak szántak,
menedéknek, oszlopnak, szárnynak.
Ki van jelölve a helyed,
ne nyugodj, míg meg nem leled.
Csak ott leszel az, aminek
rendeltettél. – Másként rideg,
céltalan lesz az életed.
Mag leszel, mely kőre esett,
elkallódott levél leszel,
mely a címzetthez nem jut el.
Gyógyszer, ami kárba veszett,
mit soh'se kap meg a beteg.
Rúd leszel, de zászlótalan,
kalász leszel, de magtalan,
cserép, amiben nincsen virág,
s nem veszi hasznod sem az ég,
sem a világ.



Van három gyermeked- óriási kincs- és ugyanolyan teher. Meg kell találnod most is, a családban élve is azokat a rendszeres lehetőségeket, ahol feltöltődhetsz a tiszta forrásból. Elsősorban a férjeddel való csendes órán, aztán valahogy megtalálni a módját, hogy együtt vagy felváltva, de részt vehess te is gyülekezeti, közösségi alkalmakon.

A baba-mama kör lehetőségeiről azért nem tudok írni, mert bár többgyermekes anya vagyok, de anno ilyen nem volt a környezetemben, most pedig már csak a nagymamák klubját alapíthatom meg.
De a lányomnak azért elmondom, amit rossznak ítéltem meg a saját gyakorlatomban, hogyha lehet, ugyanazokat a hibákat ne kövesse el. De ez már egy más topikba a gyereknevelésbe tartozik,esetleg majd ott folytathatjuk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 02., szerda 12:46 
Offline

Csatlakozott: 2010. jún. 01., kedd 13:14
Hozzászólások: 15
Kedves Erika!
Nagyon köszönöm,hogy írtál!
Írod,hogy akarjak szabadulni ettől a személytől-igen meg akarok szabadulni.
Szívembe legyek szabad?Ezt,hogy tudom elérni?

A másik dologgal kapcsolatban is nagyon "ráéreztél"-tényleg a tett összeegyeztetése nehéz a kialakult képpel.

Gyülekezetbe járunk,a férjem hétközi alkalmakra is,de vasárnaponként mi is megyünk minden-kivéve ha esetleg valamelyik gyerkőc beteg.
Baba-mama kör sajnos nincs nálunk.De lehet meg kellene alakítani :) :o
Elég sok pici van a gyülibe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 02., szerda 16:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Szívembe legyek szabad?Ezt,hogy tudom elérni?


Nálam ez akkor működik, ha az Úr Jézus uralkodik az életem felett.
Ha nem másokra hallgatok, még csak nem is magamra.
Kérd hittel, hogy uralkodjon Ő rajtad és akkor szabad lesz a szíved!

Van, hogy visszaveszem az uralkodást és akkor vagy én uralkodok, vagy mások felettem, de mind a kettő szorongással, félelemmel jár.

Ja és ha valami kicsit kér, ami másoknak kicsi dolog, az lehet neked, benned nagy szabadítás és hála forrás lesz, ha megteszed Neki.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 02., szerda 19:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
blankat írta:
Kedves Erika!
Nagyon köszönöm,hogy írtál!
Írod,hogy akarjak szabadulni ettől a személytől-igen meg akarok szabadulni.


Kedves Blankat!

Elnézést, hogy közbeszólok, de úgy látom, félreértetted Erikát.
Nem a személytől kell megszabadulnod, hanem ahogy Erika írta:
„De akarj szabadulni ennek a személynek a hatásától!”

Említetted, hogy HGy-s ismerősről van szó.
Ismételten elnézést kérek, de kérdeznék: HGy-s ismerősöddel folytatott beszélgetések során felmerült az un. „bővölködés” kérdése?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 02., szerda 20:04 
Offline

Csatlakozott: 2010. jún. 01., kedd 13:14
Hozzászólások: 15
Fony írta:
blankat írta:
Kedves Erika!
Nagyon köszönöm,hogy írtál!
Írod,hogy akarjak szabadulni ettől a személytől-igen meg akarok szabadulni.


Kedves Blankat!

Elnézést, hogy közbeszólok, de úgy látom, félreértetted Erikát.
Nem a személytől kell megszabadulnod, hanem ahogy Erika írta:
„De akarj szabadulni ennek a személynek a hatásától!”

Említetted, hogy HGy-s ismerősről van szó.
Ismételten elnézést kérek, de kérdeznék: HGy-s ismerősöddel folytatott beszélgetések során felmerült az un. „bővölködés” kérdése?


Nem értettem félre,talán én fogalmaztam a válaszomban félreérthetően.Bocsánat ezért.
Értem,hogy az életemre gyakorolt hatásától kell megszabadulnom.
Beszélgetni hitről sosem beszélgettünk.Nem vagyunk olyan kapcsolatban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ha szomorú vagy
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 02., szerda 20:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
blankat írta:
Fony írta:
blankat írta:
Kedves Erika!
Nagyon köszönöm,hogy írtál!
Írod,hogy akarjak szabadulni ettől a személytől-igen meg akarok szabadulni.


Kedves Blankat!

Elnézést, hogy közbeszólok, de úgy látom, félreértetted Erikát.
Nem a személytől kell megszabadulnod, hanem ahogy Erika írta:
„De akarj szabadulni ennek a személynek a hatásától!”

Említetted, hogy HGy-s ismerősről van szó.
Ismételten elnézést kérek, de kérdeznék: HGy-s ismerősöddel folytatott beszélgetések során felmerült az un. „bővölködés” kérdése?


Nem értettem félre,talán én fogalmaztam a válaszomban félreérthetően.Bocsánat ezért.
Értem,hogy az életemre gyakorolt hatásától kell megszabadulnom.
Beszélgetni hitről sosem beszélgettünk.Nem vagyunk olyan kapcsolatban.


Kedves Blankat!

Ha a HIT-ről (nem csupán a HGy-ről) soha nem beszélgettetek, nem lehetséges, hogy ez a problémák forrása?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 151 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség