Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 02., kedd 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, nekem Net válasza Igei, míg a tied olyan "nesze semmi fogd meg jól"
Látom az arcod és úgy mondom, hogy az ovis Istentiszteleten kérdezünk olyanokat a srácoktól, amire a válasz:
"Jézus" :-)
Szeretnék az Igére építve győztes életet élni, segíts ebben engem és másokat itt a fórumon is!

Legyőzni az ősi ellenséget ISTEN fegyverzetével, ez a győztes élet!

Más, Elizeust Isten megerősítette.
Miután Illés elment, őt választotta követének, ezt a történet során a következőkben erősítette meg:
- többet tudott a jövőről, mint próféta társai (Jézus Krisztus ismeri a jövőt a legpontosabban, az lesz, amit előre kijelentett)
- meggyógyította a beteg vizeket (Jézus Krisztus az emberi szívet is képes meggyógyítani, halottból élőt alkot)
- megmutatta, hogy Isten bűnt gyűlölő és bűnt büntető, szuverén Úr (Jézus Krisztus utálta a bűnt, vért izzadt, amikor ki kellett innia azt a poharat, ami természetétől olyan távoli, és szuverén módon úgy döntött, hogy önmagát áldozza fel, egy emberrel sem diskurált előtte)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 02., kedd 17:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ja, és nem Netet akarom fényezni, de általa az Úr szólt hozzám az Igén keresztül, Ex ezt tőled nem kaptam meg....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 02., kedd 18:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves ex!

Valójában sokkal prózaibb és összeesküvés-mentesebb okokból jutott eszembe a palesztin gyerekek példája. Emlékszem Péter korábbi hozzászólásaira, most nem tudom megkeresni, hol vannak, amelyekben éppen arról beszél, hogy ugyanazt a mércét kell használni a zsidó, illetve a palesztin szenvedésre. Engem nem érdekel annyira a politikai „kinek van igaza” – téma, mert nem ismerem valóban a helyzetet, és mert ha valamilyen módon kapcsolatba kerülök a tényekkel, azokkal mindig csak mediáltan, ha úgy tetszik, média-vezérelten kerülök kapcsolatba. Tudom, hogy van egy ilyen nézet, hogy a nyugati média elfogult a palesztinok javára, így, még ha a magyar tévét nem is nézném, akkor sem lehetnék biztos, hogy a nyugatiból igaz képet kapok a helyzetről, ezért aztán nem is nézem - azt sem. Én valóban csak jó apropónak gondoltam ilyen előzmények után, hogy az elizeusi példa kapcsán beszélgessünk arról, hogy hogyan viszonyulunk azokhoz a helyzetekhez, amikor nyilvánvaló Isten ítélete egy népen (vagy képviselőin). Hogy van-e bennünk annyi irgalom, hogy el tudunk attól tekinteni, hogy ítélet alatt vannak, és ahelyett, hogy úgy gondolnánk, hogy úgy kell nekik, egy lépéssel mélyebbre mennénk, és meglátnánk bennük is minden kulturális, történelmi meg egyéb szemét alatt Isten teremtményét. Engem kizárólag csak ilyen szempontból érdekelt ez a téma. Nem hiszem, hogy bármelyikünknek is olyan tiszta lehet a látása, vagy annyira tökéletesen objektív képet alakíthat ki (mert hiszen te is honnan veszed az értesüléseid, ha nem a médiából – csak esetleg egy másik irányban elfogult médiából?), hogy jó lelkiismerettel azt mondhatná, hogy pl. a zsidók humánusak, míg az arabok gonosztevők. Mindkét fél rászorul Isten kegyelmére. Én elismerem, hogy vannak különbségek, amelyek abból fakadnak, hogy a zsidók az élő Istenben hisznek, míg az arabok egészen más alapokon helyezkednek el. Ilyen értelemben vannak erkölcsi különbségek a két tábor között. De azért az élő Isten nevében is lehet szörnyűségeket elkövetni – jó sok példa van erre is a történelemben -, ha nincs ott az emberben a krisztusi irgalom, ami túllát a törvényen, és el nem engedi azt, amihez a törvény alapján joga van. Vagyis azt akarom mondani, hogy nekünk nem erkölcsileg kell viszonyulnunk a szenvedéshez, hanem krisztusilag. (Úgy tudom, például a cionisták és az ortodox zsidók között is ütközési felület, hogy míg az előbbiek a földi Izráelt akarják létrehozni, az utóbbiak a mennyeiben gondolkodnak.)
Így remélem, már érthető, miért éppen a palesztin gyerekek jutottak eszembe Elizeus kapcsán. Azért mert hozzájuk esetleg hasonlóképpen viszonyulhatunk, mint a bibliai gyerekekhez. Nem a gyilkolás mennyisége, erkölcsi és vallási háttere érdekel, hanem a mi viszonyunk hozzájuk, és így kristálytiszta szimmetriát látok a két helyzet között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: [b]a NAPI IGE "másnap" [/b] ;) a felmerültek megbe
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 02., kedd 20:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
A zsidók Isten tervében védik a hazájukat, míg az arabok az antikrisztusi iszlám katonái, gyakorlatilag Isten terve ellen hadakoznak.

Ez így nem igaz.
Mert akkor úgy kellene fogalmazni, hogy a jelenleg antikrisztusi zsidóság harcol a jelenleg antikrisztusi arabok ellen, márpedig antikrisztus az antikrisztust nem fogja legyőzni.

Ahogy nem minden zsidó ember antikrisztusi, úgy nem minden arab ember az antikrisztusi iszlám katonája. A gyermekek pedig főleg nem azok.

exrefis írta:
Ez nem jelenti azt, hogy a zsidók mint emberek ne követhetnének el ugyanúgy bűnöket mint más nép és azt sem, hogy az arabok mind kárhozatra ítéltek stb.

"... a zsidók, mint emberek...."
az arabok, mint emberek....
Ugye, ők is emberek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 06., szombat 11:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
pauler írta:
Az Antikrisztust mivel lehet legyőzni?

:)
Hát Krisztussal!
Eddig is az Ő segítségével győztek '48 óta az összes háborúban, meg a végén is Ő fogja megmenteni őket. :)
üdv
ex


- ..."Hát Krisztussal!" ...
Tehát nem az antikrisztussal, mégsem térnek meg Hozzá.

- Nem hiszem, hogy Jézus Krisztus pl. foszforbombák bevetését parancsolta a zsidóknak.

- "....és a végén Ő fogja megmenteni őket..."
Kiket?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 06., szombat 11:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
[Róm. 11.13] Hozzátok, nemzetekhez szólok: Amennyiben én a nemzetek apostola vagyok, szolgálatomnak szereznék dicsőséget azzal,
[Róm. 11.14] ha saját húsomat valamiképpen féltékenységre ingerelhetném, és közülük egyeseket megmenthetnék.
[Róm. 11.15] Mert ha elvettetésük a világnak megbékülést hozott, mi mást hozhat akkor visszafogadtatásuk, mint halottak közül feltámadó életet?
[Róm. 11.16] Ha pedig a zsenge szent, a tészta is az lesz. Ha a gyökér szent, az ágak is azok.
[Róm. 11.17] Ha az ágak közül egyeseket kitörtek és téged vadolajfa létedre helyükbe oltottak, úgyhogy a szelíd olajfa bőzsírú gyökerének vele együtt részesévé lettél,
[Róm. 11.18] ne dicsekedjél az ágak ellenében. Ha mégis dicsekednél, tudd meg: Nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.
[Róm. 11.19] Azt mondod: Kitörték az ágakat, hogy engem beoltsanak?
[Róm. 11.20] Helyes. Hitetlenség az oka, hogy kitörték őket, téged pedig a hit tart egyenesen. Ne jártasd eszed a magas dolgokon, hanem félj.
[Róm. 11.21] Ha az Isten a természetes ágakat nem kímélte, téged sem fog megkímélni.
[Róm. 11.22] Tekints azért Isten jóságos és szigorú voltára, az elesőkkel szemben Isten szigorúságára, veled szemben jóságos voltára, ha ugyan a jóságosságnál megmaradsz, egyébként téged is kivágnak.
[Róm. 11.23] Azokat, ha nem maradnak meg a hitetlenségben, újra be fogja oltani, Istennek van arra hatalma, hogy újra beoltsa őket.
[Róm. 11.24] Ha téged a természetednek megfelelő vadolajfából kivághattak, és természet ellenére a nemes olajfába beolthattak, mennyivel inkább fogják őket a magukéba, a természetüknek megfelelő olajfába beoltani.
[Róm. 11.25] Mert hogy ne a magatok eszétől vezettessétek magatokat testvéreim, akarom, hogy értsétek meg azt a titkot, hogy részleges megkövesedés támadt Izráelen mindaddig, míg a nemzetekből kiváló, teljes szám be nem jut.
[Róm. 11.26] Így fog aztán egész Izráel megmenekülni, mint írva van: "Megérkezik Sionból az, aki kiragadja őket, aki Jákóbtól az istentelenséget elhárítja,
[Róm. 11.27] és akkor én ilyen szövetséget kötök velük: Elveszem vétkeiket."
[Róm. 11.28] Az örömüzenetnek megfelelően most ugyan ellenségek tiértetek, a kiválasztásnak megfelelően azonban szeretettek az atyákért.
[Róm. 11.29] Mert a kegyelemajándékok és Isten meghívása megbánhatatlanok.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 06., szombat 12:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
[Róm. 11.13] .................szolgálatomnak szereznék dicsőséget azzal,
[Róm. 11.14] ha saját húsomat valamiképpen féltékenységre ingerelhetném, és közülük egyeseket megmenthetnék.


Amíg az Úr visszajön mennyien fognak elveszni a hitetlenség miatt....(?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 03., csütörtök 05:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A világ véleményformálói a lincselők oldalára állt.
Jól alakulnak a dolgok. :(
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 03., csütörtök 07:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mirrmur írta:
Sziasztok
Hogyan látjátok ti keresztények a Talmudot és a cionizmust?


ahogy végigolvasgatva ezt a topicot láthatod: a "ti keresztények" kissé (?) INHOMOGÉN csoportot jelöl :):S

kicsit teljesebb képet kaphatsz a dologról, ha a Csendes percek topicban is megnézed, hogy egy magát kereszténynek tartó író, Adrian Plass mit ír a kérdésről személyes tapasztalatai alapján (őt amúgy a fórumlakók többsége is kereszténynek tartja azt hiszem, de ez csak feltételezés...)

http://www.parokia.hu/forum/viewtopic.php?f=15&t=34&p=53563&#p53563

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 03., csütörtök 08:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Azon túl, hogy a "kereszténység" is megosztott zsidó ügyben (szerintem a kereszténység nem megosztott ebben), arra akartam utalni, hogy a média, az EU, az ENSZ, 24 órán belül a tények ismerete nélkül Izraelt ítélte el ebben a dologban,
tehát zsigerből.
Ha van egy Izrael vs X konfliktus, ott szükségtelen vizsgálni a dolgokat, élből Izraellel szemben kell állástfoglalni.
Ezzel - a másnap közzétett videoból egyértelműen kiderült - a barbár módon lincselő "békeharcosok" mellé állt a világ.
Ilyenkor tényleg látni, hogy rendezgetik a díszleteket a nagy fináléra, aminek a szövegkönyvét mi már ismerjük.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 03., csütörtök 08:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jó... kérdés, hogy ÉN mit tudok TENNI a témában :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 03., csütörtök 10:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
jó... kérdés, hogy ÉN mit tudok TENNI a témában :)

Azt, amire ilyen magyságrendű témákban általában felhatalmazást kaptak a keresztények. :) Egyszer.
Másodszor. Ha így kérdezel, felmerül a kérdés, van e értelme a politika/gazdaság topicnak? Szerintem van, akkor pedig a teendő képben lenni a világban, mert nem lettünk kivonva innen. És nem csak kis dolgokban kell állást foglalni, dönteni, hanem nagyokban is. És a nagy dolgokban is érvényes a vetés/aratás törvénye.
Annó keresztények is megszavazták Hitlert, pedig, ha képben lettek volna, lehet, hogy soha nem nyer választást.
Továbbá az antikrisztus is egy politikai döntés elé fogja állítani a keresztényeket. A biblia szerint még a választottakat is meg tudja téveszteni, tehát nem haszontalan, ha képben vannak a keresztények. Tudom, hogy sokaknak politika fóbiája van, de ez nem érdekes, amikor döntési helyzet van.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 03., csütörtök 16:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Ilyenkor tényleg látni, hogy rendezgetik a díszleteket a nagy fináléra, aminek a szövegkönyvét mi már ismerjük.


Írnál erről Ex léci, hogy ezt hogy érted? (Mert annak a bizonyos szövegkönyvnek több olvasata is van, és kíváncsi vagyok a tiedre.)

Előre is köszi.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 03., csütörtök 18:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Idézet:
Ilyenkor tényleg látni, hogy rendezgetik a díszleteket a nagy fináléra, aminek a szövegkönyvét mi már ismerjük.


Írnál erről Ex léci, hogy ezt hogy érted? (Mert annak a bizonyos szövegkönyvnek több olvasata is van, és kíváncsi vagyok a tiedre.)

Előre is köszi.

Kedves Indu!
Csak röviden, igék nélkül. Több prófécia mondja, hogy a nemzetek hadseregei felvonulnal Izrael ellen, körülveszik Jeruzsálemet, az egyedül maradt Izraelt maga az Úr a visszejövetelekor fogja megmenteni.
Az ellenük felvonult seregeknek pedig jaj.
Most ez elég elképzelhetetlen, hiszen Izrael mögött ott van jelenleg a világ legnagyobb hatalma, a haderejével együtt, de a próféciák szerint ez nem marad így.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó-palesztin kérdés keresztyén szemszögből
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 03., csütörtök 19:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Én meg erre fel ezt olvasom ma a Bibliában (ref. Biblia olvasó kalauz)

Hóseás 1. 7. De a Júda házának megkegyelmezek, és megtartom őket az Úr, az ő Istenök által; de nem tartom meg őket ív, vagy kard, vagy háború által, sem lovak és lovasok által.

Az Ábrahámot elhívó Isten dicsőségét helyre állította a Messiás Jézus Krisztus, de amit most ezek a katonák tesznek az rombolja Isten dicsőségét.

Hol van pl. az a törvény a mostani esetben, hoyg "Szemet szemért, fogat fogért?"
Mi történt azon a hajón?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség