Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Az igaz, hogy eddig más nem nagyon dugat ide az orrát, úgyhogy zörögj rájuk egy kicsi.
Azt hittem egyébként, hogy az üzleti élet más problémái lesz a téma. Még persze lehet, de nem akarok elébe menni.
üdv
ex


A jelek nem ezt mutatják, hogy csak mi ketten vagyunk, mások is ide kukkantottak csak egyelőre, mint passzív látogatók.

<><

Tavasz
Azért az tényleg "vicces", amikor az ember a saját szája íze szerint forgatja azt, amiről A Törvény egyértelműen beszél...


Köszöntelek Tavasz!

Örülök, hogy utóbbi levelem nem tért vissza üresen.
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tavasz :)

iggen... vállalkozó ALKALMAZOTTJÁNAK lenni EGGGÉSZEN MÁS :D

volt egy drága keresztény titkárnőm/alkalmazottam... mentünk együtt közértbe, erre kifejtette: ha nem vennék ilyen drága felvágottat, mindjárt többet tudnék neki fizetni :) (az akkori átlagfizetés kb másfélszeresét kapta, titkárnőként)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
net2rist írta:
tavasz :)

iggen... vállalkozó ALKALMAZOTTJÁNAK lenni EGGGÉSZEN MÁS :D

volt egy drága keresztény titkárnőm/alkalmazottam... mentünk együtt közértbe, erre kifejtette: ha nem vennék ilyen drága felvágottat, mindjárt többet tudnék neki fizetni :) (az akkori átlagfizetés kb másfélszeresét kapta, titkárnőként)


uggyan, ennél sokkal komolyabb problémák vannak, az egyik csak, amiről te beszélsz!, és még abban is van valami...
De hogy konkrét legyek: a be nem jelentett bérekre, munkaviszonyra gondolok... és akkor arról beszélünk, hogy aki nem akar dolgozni az ne is egyék? És aki ilyen körülmények között nem akar dolgozni?...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. nov. 22., szerda 15:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen, tudom én :D

és PONT ERRE írtam, hogy a dolog EGGGÉSZ MÁSKÉPP néz ki "főnök-nézetből"...

nem várom el, hogy megértsd, és még1x mondom: BOLDOG vagyok, hogy már nem vagyok vállalkozó :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:36 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
93-ban kutyás őr voltam vállalkozóként, és hoztak egy barátságos törvényt melyí szerint nekem 400 e Ft-t kell keresnem évente ezután adóznom!
Az volt a baj hogy 35 e Ft volt a 12 órás műszakokkal keresett fizetésem!
Nos a kellett volna és a valós közötti lyukat hogyé tudta volna a paraszt betömni?
Az a baj hogy maguk a törvények olyanok által vannak hozva akik oda se szagoltak a témához élőben!
No ez már a multé most egy fillért sem keresek!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
dezi írta:
A jelek nem ezt mutatják, hogy csak mi ketten vagyunk, mások is ide kukkantottak csak egyelőre, mint passzív látogatók.

<><

És sikerült is kiprovokálni, hogy meg is szólaljanak. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
tavasz :)

iggen... vállalkozó ALKALMAZOTTJÁNAK lenni EGGGÉSZEN MÁS :D

volt egy drága keresztény titkárnőm/alkalmazottam... mentünk együtt közértbe, erre kifejtette: ha nem vennék ilyen drága felvágottat, mindjárt többet tudnék neki fizetni :) (az akkori átlagfizetés kb másfélszeresét kapta, titkárnőként)

:D :D Hát igen. Neki is nagy tapasztalatai voltak a témában. :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:44 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ja hogy megmagyarázzam a rendszerváltáskor kirúgtak, :D mert kommunistáztam a főnököt( egyébként tényleg az egyetlen önkormányzati képviselő volt Komlón kommunista színekben)
Lett belőlem kutyás őr vállalkozó , majd szívós munkával értékesitő kerskedelmi ügynök , aztán vettem egy felbomlott Bt-t és már a kenőanyag üzletág teljes jogkörű ügyintézője lettem!
Aztán 2003.-ban saját KFT ahol szívós munkával becsődöltem egy törvény megváltoztatása miatt!
Most ott vagyok mint a rendszreváltáskor !
Na így kell 16 évet fiatalodni! :)
Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én VALAHOL hiszem, hogy LEHET keresztényként is hitelesen vállalkozni... de ugyanakkor nem érzek személyes indíttatást, hogy még1x megpróbáljam...

maradok ALKALMAZOTT tisztelettel...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
net2rist írta:
és PONT ERRE írtam, hogy a dolog EGGGÉSZ MÁSKÉPP néz ki "főnök-nézetből"...


Nem érted?
Nem lehet a kiszolgáltatottja valaki annak, hogy a vállalkozó hogyan irányítja azt a vállalkozást (tegyük fel, hogy a munkáját maximálisan ellátja). Az alkalmazottnak nem dolga, hogy értsen ahhoz, hogy kell egy céget vezetni, de ha te nem tudod biztosítani a törvény által előírt jogait, akkor tisztességtelen dolog alkalmazni.
Ez a véleményem. Az a szörnyű, hogy a vállalkozások többsége mégis így működik. Nagy bajok vannak itten.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. nov. 22., szerda 15:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Idézet:
Net írta:
maradok ALKALMAZOTT tisztelettel...

De szeretném Alkalmazni az álláspontodat! :P
T12

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 15:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ammmen!!! EZÉRT vagyok ALKALMAZOTT!!

mellékesleg: BE VOLT JELENTVE, nem feketén alkalmaztam (már nem mintha ez most bármit számítana...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 16:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
net2rist írta:
én VALAHOL hiszem, hogy LEHET keresztényként is hitelesen vállalkozni... de ugyanakkor nem érzek személyes indíttatást, hogy még1x megpróbáljam...

maradok ALKALMAZOTT tisztelettel...


Na látod, én is így vagyok ezzel, miközben tudom azt is, hogy szinte lehetetlen erre vállalkozni. Ami az embernél lehetetlen látszik, az Úrban lehetséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 15:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
2006. november 20. Monday Manna
TUDSZ-E HÁLÁS LENNI … MINDENÉRT?

Írta: Robert J. Tamasy

Néhány nappal ezelőtt az emberek Egyesült Államok-szerte, akárcsak a világ különböző tájaira kivándorolt amerikaiak, ünnepelték a Hálaadás Napját. Az ünnepet, amelyet évente november minden negyedik csütörtökén tartanak, Abraham Lincoln honosította meg 1863-ban következő megállapításával: „Az év, amely most a vége felé közeledik, gyümölcsöző mezők és életet adó esők áldásával volt tele. Ehhez a bőkezűséghez, amelynek örömeiből folyamatosan részesülünk, és amelynek forrását hajlamosak vagyunk elfelejteni, még egyebek is társulnak…Ezek mind a fenséges Isten kegyes ajándékai…”

Érdekes, Lincoln hálaadási nyilatkozatát a polgárháború idején tette, amelyet úgy is ismerünk, mint „az államok közötti háborút”. Ahelyett, hogy elidőzött volna az Unió létrejöttekor tapasztalt küzdelmek sorozatán, az Elnök inkább a pozitív realitásra összpontosított: „…a békét minden nemzettel megőrizzük, a rendet fenntartjuk, a törvényt – aminek engedelmeskedünk is – betartjuk, és harmónia uralkodik mindenhol, kivéve a katonai konfliktusok színpadát…”

Néhány évvel ezelőtt segítettem egy jó barátomnak, Albert Diepeveen-nek megírni egy összegzést azokról a próbákról és kihívásokról, amelyekkel élete során szembesült. Kis könyvének a „Köszönetet mondani akkor is, amikor nem érzed magad hálásnak” címet adta. Megfigyelései mélyrehatóak: bárki hálás lehet akkor, amikor rendben mennek a dolgai, de tudsz-e akkor is megértő és hálaadó lenni, amikor az életed nem úgy alakul, ahogy szeretted vagy vártad volna?

Amikor az összes számládat ki tudod fizetni minden hónapban, sőt még tetszésed szerint valamennyit el is tudsz költeni, megtakarítani vagy beruházni – könnyű hálásnak lenni. De mi történik akkor, ha egy váratlan kényszerhelyzet, túlnőve anyagi lehetőségeiden, hirtelen lecsapolja bankszámládat – tudsz-e akkor hálás lenni?

Amikor a karriered rendben halad előre, túlteljesíted terveidet, főnöki dicséretet kapsz, akkor könnyű hálásnak lenni. De amikor kimaradsz a remélt előléptetésből, nem sikerült céljaidat elérni (részben rajtad kívül álló körülmények miatt), és a főnököd nagyobb eredmények elérésére kényszerít – mennyire könnyű ilyenkor hálásnak lenni?

Amikor az éves orvosi vizsgálaton „kifogástalan egészségi állapotban” találnak, könnyű hálásnak lenni. De amikor az orvosod titokzatosan összehúzza szemöldökét a vizsgálat során, majd különböző további vizsgálatokra küld el, amelyeknek eredményei már nem jók – tudsz-e még mindig hálát adni?

Amikor a házasságodban minden rendben van, harmóniában élsz családoddal, szeretetben és túláradó békességben, könnyű hálásnak lenni. De ha a házastársad hirtelen közli, hogy jó lenne egy kicsit külön élni, vagy ha a gyermeked komoly problémákkal küzd – még mindig képes vagy köszönetet mondani?

A Biblia egyértelműen beszél erről.
„Mindenkor örüljetek, szüntelenül imádkozzatok, mindenért hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Jézus Krisztus által a ti javatokra” (1 Thessz. 5, 16-18)
Isten szemszögéből nézve minden helyzetért hálásnak kell lennünk. Megengedi, hogy a saját utunkat végigjárjuk – jól vagy rosszul. Ez vajon furcsának tűnik, esetleg ésszerűtlennek? Jézus követőjének nem, mert Isten megígérte:
„Mert csak én tudom, mi a tervem veletek - így szól az Úr -: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek” (Jeremiás 29, 11).

Isten azt várja tőlünk, hogy higgyük el – és bízzunk abban – hogy életünk összes körülményét a kezében tartja, legyünk bizonyosak abban, ha Ő megengedte ezt valamiért a mi életünkben, fel fogja használni javunkra. Ha ezt hisszük, tudunk mindenért köszönetet mondani.

(Monday Manna - Keresztyén Vezetők és Üzletemberek Társasága)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 12., péntek 13:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Ezer éve nem jártam itt... De továbbra is mindenkit szeretek, csak épp egy chat-es gyülekezetet alapítottunk, azért nem volt Rátok időm. Szánom bánom bűneimet... Majd igyekszem visszaolvasni...

De most a tettek mezején szeretném kipróbálni ezt a topikot! Mint mindent... hogy csak saját tapasztalatból beszéljek.

Tehát van a számotokra egy ajánlatom.

Flottán belüli ingyen telefonálás. Max. 4 db saját névre szóló előfizetéssel.

Vagyis minden tisztességes református ember számára, aki valahol egyházfenntartói járulékot fizet.
Vagy aki ilyet nem tesz, és akár nem is református, de támogatja az 1000 éves sólyi templom felújítását.

Én nem keresek rajta semmit, csak a templom. Na, meg a vodafone...

Itt a részletes info, én csináltam a honlapot, ne tessék olyan csunyán nézni rám... így sikerült.

http://istentisztelet.net/images/storie ... index.html

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség