Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 124  Következő
 

Re: Hírek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 23., péntek 21:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:

Tévedésben vagy.
A bankok ugyanúgy adóznak mint más iparágak. Most az ő extra megadóztatásukról van szó.
Sajnálom, hogy még mindig nem értitek a lényeget.

Te vagy tévedésben, ha a Hit Gyülekezetében ezt tartjátok a lényegnek, nem tudom, miért tartjátok magatokat keresztényeknek.
Ha gondoljátok, kiáltsátok ki isteneteknek a mammont, de a kettőt keverni lehetetlen.
Mert hogy ott van az igazságosság kérdése is.
Amit a banki-pénzügyi szféra besöpört a „válság áldásaiból” (jórészt spekulációnak köszönhetően) meggazdagodva, extra nyereséghez jutva, miért is lenne bűn visszairányítani oda, ahonnan azt lefölözték.
A kérdés az, hogy ki meri ezt megtenni a mammonnal szemben.

Ha megszorítások vannak, akkor szorítsa meg magát az is, aki azt követeli.

Le kell(ene) mondani (ideiglenesen (?), nagyon remélem, hogy nem) a fényűzésről, a kirívóan magas fizetésekről, a szarvasgombáról, a kaviárról…Brrr…

Ja, és a gyöngyszem:
exrefis írta:
A német túrista, amelyik otthon egy csikket nem dob el, az itt nálunk lazán szemetel, mert itt lehet és egyébként is úgy néz ki az ország mint egy szemétdomb.
Mindezekért nem a külföldi, hanem mi vagyunk a felelősek.

Ha akárhol is eldobok egy csikket, vagy szemetet és nem az annak megfelelő helyre, azért ÉN vagyok a felelős. Ezt még a HGy-seknek is be kell látni, ha keresztényeknek tartják magukat.
Isten szemében nem csupán a rendetlenség számít, (ez nem tesz jogosulttá arra, hogy odalőhetek még egy csikket), hanem az, hogy milyen példát mutatok a rendet még nem ismerőnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 23., péntek 21:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
pauler írta:
:-)

csak egy "kép" volt, Ex példájához csatolva, de minden példázat csúszik, mint azt az Igéből tudjuk is

Tudom... :D
... a szarvasgomba példázatra is reagálhattam volna, szarvasgombát is egyszer ettem életemben, - nem volt valami katartikus élmény.
Dehát az adósságspirál... -> két mínusz. :oops:
Szerintem nagyobb örömöt okoz a legkisebb dolog, amiben engedelmeskedünk Istennek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 23., péntek 21:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
exrefis írta:

Tévedésben vagy.
A bankok ugyanúgy adóznak mint más iparágak. Most az ő extra megadóztatásukról van szó.
Sajnálom, hogy még mindig nem értitek a lényeget.

Te vagy tévedésben, ha a Hit Gyülekezetében ezt tartjátok a lényegnek, nem tudom, miért tartjátok magatokat keresztényeknek.
Mit tartunk szerinted lényegnek?


Fony írta:
exrefis írta:
A német túrista, amelyik otthon egy csikket nem dob el, az itt nálunk lazán szemetel, mert itt lehet és egyébként is úgy néz ki az ország mint egy szemétdomb.
Mindezekért nem a külföldi, hanem mi vagyunk a felelősek.

Ha akárhol is eldobok egy csikket, vagy szemetet és nem az annak megfelelő helyre, azért ÉN vagyok a felelős. Ezt még a HGy-seknek is be kell látni, ha keresztényeknek tartják magukat.
Isten szemében nem csupán a rendetlenség számít, (ez nem tesz jogosulttá arra, hogy odalőhetek még egy csikket), hanem az, hogy milyen példát mutatok a rendet még nem ismerőnek.

Úgy érzem szándékosan nem akarod megérteni, és félre magyarázod a beírásomat.
Egyébként figyelemre méltó az elemi rosszindulatod a hitesek, a HGy felé.
Nem baj, áldjon az Úr! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 23., péntek 22:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:

Mit tartunk szerinted lényegnek?

exrefis írta:

Úgy érzem szándékosan nem akarod megérteni, és félre magyarázod a beírásomat.
Egyébként figyelemre méltó az elemi rosszindulatod a hitesek, a HGy felé.
Nem baj, áldjon az Úr!
üdv
ex


Semmi baj, Ex!

A sokkot néha a sokkolónak is el kell viselni.
Egyébként semmi bajom a HGy-vel, (az evangéliumot egy HGy-s rokontól hallottam először, ami jó, azt meg kell tartani, ami gonosznak látszik, attól őrizkedni kell...)
Csak úgy gondolom, hogy ha őket te képviseled itt, lehet, hogy általad ítéltetnek meg.

Áldjon meg téged is az Úr Jézus Krisztus az Ő kegyelmével
Fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 24., szombat 07:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
A sokkot néha a sokkolónak is el kell viselni.
Te, engem, nem tudsz sokkolni.

Idézet:
Egyébként semmi bajom a HGy-vel,
:D :D :D Megnevetteni viszont igen. :)

Idézet:
Csak úgy gondolom, hogy ha őket te képviseled itt, lehet, hogy általad ítéltetnek meg.
Én csak magamat képviselem itt.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 24., szombat 10:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tanusíthatom!

"egy igazi hitgyülis" nem állna szóba VELÜNK (magamat is beleérve)!! :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 24., szombat 23:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Érdemes végignézni, itt elég részletesen van szo a bankadorol, IMF stb.... Orbán Viktor szemszögéböl. Talán megszoktuk, hogy a média kis hirecskéi vezessenek és teljesen más ott sem lévo személyek alakitsák a váleményeinket, talán egy kissé félre is magyarázva dolgokat.....Termászetesen O. V sem tévedhetetlen, de érdemes az ö szájábol is hallani ezeket a kérdéseket.

http://www.hirtv.hu/?tPath=/view/videov ... w_id=10908

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 06:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
A német turista, amelyik otthon egy csikket nem dob el, az itt nálunk lazán szemetel, mert itt lehet és egyébként is úgy néz ki az ország mint egy szemétdomb.
Mindezekért nem a külföldi, hanem mi vagyunk a felelősek.


Sajnos mélységesen egyetértek! Németországban éltem, és tapasztalatból mondom, hogy ott nem azért van rend és tisztaság, mert a német emberek olyan nagyszerűek, hanem, mert ott betartatják a szabályokat. Ennyi.

Ex, őszinte elismerésem a higgadt reakcióért!

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 08:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen Indu, ez igy van, de nem láttad a német fiatalok arcát, amikor egy magyar ember rájuk szólt. Döbbenten néztek, nekik is szokniuk kell ezt, akár csak az IMF-nek.

Ex, én is köszönöm a higgadtságod.
Főleg azt, hogy kezdünk politikailag egy platformon lenni :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 09:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Főleg azt, hogy kezdünk politikailag egy platformon lenni


Csak apróság, de nekem pont a hívőség óta mindegy a politikai platform (azelőtt nagyon fontos volt) de mostanra a hívőség közös platformja (már feltéve, ha tényleg közös!) ezt tökéletesen übereli. Mert ki a fontosabb, egy istentagadó párttárs vagy egy hívő ellentétes oldali?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 09:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Idézet:
Főleg azt, hogy kezdünk politikailag egy platformon lenni


Csak apróság, de nekem pont a hívőség óta mindegy a politikai platform (azelőtt nagyon fontos volt) de mostanra a hívőség közös platformja (már feltéve, ha tényleg közös!) ezt tökéletesen übereli. Mert ki a fontosabb, egy istentagadó párttárs vagy egy hívő ellentétes oldali?

Kedves Indu!
Ezzel nem értek egyet. Ha valaki bibliai alapokon ál, az egy határozott viágnézetet ad. Ha ebből valaki következetesen vezeti le a hétköznapi életét, viselkedését, hozzáállását a dolgokhoz, akkor minden egyediség ellenére, természetes, hogy nem lehet parázna, házasságtörő, tolvaj, bálványimádó, stb. De nem, állhat nagyon eltérő módon a családjához, gyerekneveléshez sem. A hétköznapi döntésekben meg kell jelenni a bibliai elveknek.
Ezért nem lehet normális esetben, hogy két hívő nagyon ellentétes politikai platformon találja magát, egymást. Ha ilyen mégis van, márpedig van, az annak a következménye, hogy az illető, vagy a hitét és politikai nézetét nem veszi komolyan, vagy -és itt a fórumon ez a jellemző- fogalomzavarok vannak az iskolai és társadalmi szocializáció következtében.
Még egyszerűbben fogalmazva, sokkal mélyebben szántott a marxizmus mint valaha is gondoltuk.
Részletezhetem, ha érdekel valakit. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 10:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Te, engem, nem tudsz sokkolni.

Ex.! A bankárok sokkolásáról volt szó, erről szólt a beszélgetés:
Idézet:
„Amit a banki-pénzügyi szféra besöpört a „válság áldásaiból” (jórészt spekulációnak köszönhetően) meggazdagodva, extra nyereséghez jutva, miért is lenne bűn visszairányítani oda, ahonnan azt lefölözték.
A kérdés az, hogy ki meri ezt megtenni a mammonnal szemben.

Ha megszorítások vannak, akkor szorítsa meg magát az is, aki azt követeli.

Le kell(ene) mondani (ideiglenesen (?), nagyon remélem, hogy nem) a fényűzésről, a kirívóan magas fizetésekről, a szarvasgombáról, a kaviárról…Brrr…”

Miért vetted magadra? Te bankár vagy?

exrefis írta:
Megnevetteni viszont igen.

exrefis írta:
Én csak magamat képviselem itt.
ex

net2rist írta:
"egy igazi hitgyülis" nem állna szóba VELÜNK (magamat is beleérve)!!

Akkor elnézést kérek a HGy-től az általánosításért, benéztem az Igefórumra, valóban megszólalnak józan, korrekt HGy-s hangok (is).

(Azért vigyázzatok, nehogy az legyen a vége, hogy a saját gyülekezeteitekben a végén még ti sem álltok szóba magatokkal.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 10:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Idézet:
A német turista, amelyik otthon egy csikket nem dob el, az itt nálunk lazán szemetel, mert itt lehet és egyébként is úgy néz ki az ország mint egy szemétdomb.
Mindezekért nem a külföldi, hanem mi vagyunk a felelősek.


Sajnos mélységesen egyetértek! Németországban éltem, és tapasztalatból mondom, hogy ott nem azért van rend és tisztaság, mert a német emberek olyan nagyszerűek, hanem, mert ott betartatják a szabályokat. Ennyi.

Ex, őszinte elismerésem a higgadt reakcióért!

Ez nem jogosítja fel a németet, hogy nálunk eldobja a szemetét, és itt megszegje ugyanazokat az írott-íratlan szabályokat. Tehát a felelősséget egyoldalúan csak a rendet még nem ismerő nyakába varrni – mi ebben a keresztényi hozzáállás? Szerintem nagyobb a felelőssége annak, akinek érdeke, hogy a szemétdomb állapot (hogy a szemetelése következményeit elkerülhesse, és szemetelését továbbra is zavartalanul folytathassa) fennmaradjon.

Én pl. nem szeretném német (vagy francia vagy olasz, vagy stb.) városok lepusztultabb részeiben sem eldobni a szemetemet, mert az ott lévő szemét vagy rendetlenség nem jogosít fel erre. Erről pedig ennyi…

A bankrendszer „szemetére-spekulációjára”, hozzáállására ez ugyanígy igaz. Azért, mert ebben az országban még nem alakult ki az immunitás a pénzügyi szféra fonákságainak kivédésére, ez nem hatalmazza fel őket arra, hogy ezzel visszaélve számukra kedvező törvények meghozatala érdekében manipulálják a mindenkori hatalmon lévőket, valós hitelképesség vizsgálatok és a közös kockázatvállalás nélkül nyakló nélkül hitelezzenek, majd irgalmatlanul behajtanak.

Az a hozzáállás pedig, hogy mindenért a hitelfelvevő a hibás és felelős, hasonló lenne ahhoz a helyzethez, ha a bűnbeesésben Isten csak az embert hibáztatta volna.
Pedig nem így történt. Az embernek viselnie kell balgasága következményeit, de megátkozva mégis a kísértő, a sátán, a mammon ura lett. Vajon miért?

A higgadtságról és a platformról … -> mindenkinek szól Isten Igéje Jézus indulata által, amikor pl. a farizeusoknak beszélt a mammonról, vagy az irgalmatlanságukról. Vagy az egyikkel vagyunk egy platformon, vagy a másikkal.

A történetnek ezt az olvasatát miért nem vagytok hajlandók megérteni?

Más:
Ha már sokkolásról van szó, és a kereszténységet is emlegetjük:
Az írásból egy ióta sem vész el – mi is van a kötelező adósság-elengedés kérdésével?
Ez csak a megbocsátásra vonatkozik, vagy vonatkozhatna időnként (Isten törvénye szerint) a gyarló anyagiakra is?
Kinek, mi erről a véleménye?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Fony!
Csak egy személyes beszélgetés segíthet azon a helyzeten, hogy folyamatosan elbeszélünk egymás mellett, kommunikációs mellékvágányokat kellene folymatosan visszaterelni a lényegre. Én benne vagyok, mert nagyon nagy felreértések vannak közöttünk.
Pl nem jött le neked, hogy én nem ellenzem a bankadót(egyébként az IMF sem :) ), te pedig egyfolytában úgy érvelsz, mintha erről kellene meggyőzni engem. Pedig én lényegében arról beszélek, hogy a szocializmus és minden arra hajazó döntés lényegében zsákutca.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 12:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Indu arról beszélt, hogy X pártnak lehetnek olyan tagjai, akik közel vannak az Úr akaratához, ezt komolyan veszik és igyekszik ezt élni.
Az életük MINDEN területén.
Az Y-on pártban is lehetnek ilyenek (ezt nehéz elfogadni X pártban élőnek, vagy fordítva, erre jó példa Ex, vagy én) és ez a két ember közelebb van egymáshoz, mint az X, az X-hez, vagy Y-on az Y-on hoz.

Így én Indu "platformján", pártján :-) vagyok ebben a kérdésben.

Politika:
OV azt sérelmezi, hogy az IMF beleszól a belpolitikai helyzetbe, holott ez NEM FELADATUK, nem JOGUK.
Az IMF nem teheti meg, hogy kormányozza az országot. Ők bizonyos keret számok mellett adhatnak költcsönt (abból a pénzből, amit a Magyarország is fizetett!!!), vagy sem. Szociális alapokon alapult az IMF, de elment egy diktáló irányba, ami gáz.
Azt értem, hogy kellenek keretek (paprikáskrumpli kontra kaviár), de ha egy ország vállalja a paprikáskruplit, akkor nekik nincs küzök ahhoz, hogy ebbe kolbász, vagy virsli kerül!

Isten szociális vagy sem?
Ex, szerinted nem? Miért? (tényleg érdekel)
Mit értesz "szociális" alatt? (csak hogy tisztázzuk a fogalmakat)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség