Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 06., hétfő 23:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Baranka írta:
Idézet:
Amellett viszont leteszem a voksom hogy:
1 a keresztyeneknek lehetnek olyan problemai amikhez szakember kell nem fognak megoldodni attol mert megtert.


-No ezért említettem Neked Gyökössy nevét, mert tudom róla, hogy amikor azt látta, nem "elég" a lelkipásztori segítség, pszichiáterhez küldte a "beteget",- ennek a szükségességnek megállapításában viszont nagy segítségére volt a pszichológusi tudása...

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 07., kedd 06:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Gyökössy Bandi bácsit én is szeretem és tisztelem, de még mindig nem értem az érvelést.
Nem azt mondtam, hogy a megtéréssel minden lelki nyavalya megoldódik. De hogy lehet azt vallani, hogy mindenre van erőnk a Krisztusban, miközben a hitünkkel a pszichológia, pszichiátria felé fordulunk, azoktól várva a nagyobb segítséget?
A csillagtudomány meg az egyéb tudományok merőben más eset, mert azok nem tárgyai a Bibliának, de (szerintem legalábbis) minden, amit a lélekről tudni kell, lehet, allegorikusan, esettanulmányként benne van a Szentírásban.
Ugyanakkor értem azt is, hogy a hívő pszichológusokkal Isten talán azt akarja, hogy ez a tudomány ne kerüljön teljesen világi kezekbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 07., kedd 12:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Érdekes képet kapunk, ha a topicok sorrendjét úgy állítjuk be, hogy a megtekintés, vagy hozzászólás alapján legyenek csökkenő sorrendbe rakva. (alul ezt meg lehet tenni)
Itt a fórumon is (és ebben én is benne vagyok!!!) mennyi minden előzi meg azokat a topicokat, amikben közvetlenül Jézus Kristusról beszélnénk, Őt vizsgálnánk.
Pedig az Ő ismerete nélkül hogyan is lehetne cselekedni - mondjuk egy lelkigondozói beszélgetésben- az Ő akaratát?

Persze, sok topicban előjön az Ő személye, ezt nem vitatom. És az is örömmel tölt el, hogy nem erőlteti magát ránk, pedig az Ő lénye mennyivel több, mint pl. a bemerítős topic (ami egyébként inkább Jánoshoz köthető).

Szóval a fórum is bemutat valamit a hívők közösségéből, belőlünk.
De olyan jó látni benne az Urat, aki ezerszer csodálatosabb minden ismeretnél, de nem tolja magát előre az első helyre, ha mi nem akarjuk, megvárja, amíg belsó késztetések (szeretet) visznek minket arra rá, hogy még többet akarjunk Belőle!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 00:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Gyökössy Bandi bácsit én is szeretem és tisztelem, de még mindig nem értem az érvelést.
Nem azt mondtam, hogy a megtéréssel minden lelki nyavalya megoldódik. De hogy lehet azt vallani, hogy mindenre van erőnk a Krisztusban, miközben a hitünkkel a pszichológia, pszichiátria felé fordulunk, azoktól várva a nagyobb segítséget?
A csillagtudomány meg az egyéb tudományok merőben más eset, mert azok nem tárgyai a Bibliának, de (szerintem legalábbis) minden, amit a lélekről tudni kell, lehet, allegorikusan, esettanulmányként benne van a Szentírásban.
Ugyanakkor értem azt is, hogy a hívő pszichológusokkal Isten talán azt akarja, hogy ez a tudomány ne kerüljön teljesen világi kezekbe.



-Vannak pszichoszomatikus betegségek. Ezek közé tartozik a skizofrénia.

Idézet:
A skizofrénia az agy biokémiai működéseinek zavara, amelyet stresszhatások váltanak ki.


Ismertem egy komoly hívő asszonyt, akinek a házassága ( a férj is hívő volt) megromlott olyannyira, hogy válás lett a vége. - Ez olyan stresszhatással volt az asszonyra, mert önmagát vádolta,- holott a férj alapos okot adott a helyzet kialakulására (később kiderült, hogy egy kívül álló nő is szerepelt a férj életében, mert a válás után ők házasságot is kötöttek), de az asszony belebetegedett,- a diagnózis: skizofrénia. Kórházi kezelésre szorult.- E mellett továbbra is kedves, imádkozó, szolgálatkész, cselekvő hívő volt, - de folyamatos gyógyszerezésre szorult.

-Vesd össze a MiMi idézetet az általam elmondott esettel.- Egy ilyen esetben a pasztorál-pszichológus -ha fel tudja ismerni,- helyesen teszi, ha pszichiátriára is tanácsolja...

-Pár éve halt meg és én hiszem, hogy az Úrnál van.

Üdv
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2010. szept. 08., szerda 00:42-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 00:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Szóval a fórum is bemutat valamit a hívők közösségéből, belőlünk.
De olyan jó látni benne az Urat, aki ezerszer csodálatosabb minden ismeretnél, de nem tolja magát előre az első helyre, ha mi nem akarjuk, megvárja, amíg belsó késztetések (szeretet) visznek minket arra rá, hogy még többet akarjunk Belőle!


-Örülök pozitív véleményednek a fórum jó oldaláról.
Egyébként a fórum olyan, amilyenné tesszük a lelkiségünkkel, írásainkkal.

Idézet:
amíg belsó késztetések (szeretet) visznek minket arra rá, hogy még többet akarjunk Belőle!


-Igen, számomra is "áldás", hogy Freud szexuális megkötözöttségének tárgyalásától :cry: eljutottunk ennek a nehéz témának -ami a pszichológia- azon pozitív oldaláig, hogy Jézus Krisztus segítségével gyógyító szolgálattá válhat a hívő pasztorál-pszichológus által. :)

Üdv
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 06:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Loisz írta:
-Vannak pszichoszomatikus betegségek. Ezek közé tartozik a skizofrénia.

Idézet:
A skizofrénia az agy biokémiai működéseinek zavara, amelyet stresszhatások váltanak ki.


Ismertem egy komoly hívő asszonyt, akinek a házassága ( a férj is hívő volt) megromlott olyannyira, hogy válás lett a vége. - Ez olyan stresszhatással volt az asszonyra, mert önmagát vádolta,- holott a férj alapos okot adott a helyzet kialakulására (később kiderült, hogy egy kívül álló nő is szerepelt a férj életében, mert a válás után ők házasságot is kötöttek), de az asszony belebetegedett,- a diagnózis: skizofrénia. Kórházi kezelésre szorult.- E mellett továbbra is kedves, imádkozó, szolgálatkész, cselekvő hívő volt, - de folyamatos gyógyszerezésre szorult.

-Vesd össze a MiMi idézetet az általam elmondott esettel.- Egy ilyen esetben a pasztorál-pszichológus -ha fel tudja ismerni,- helyesen teszi, ha pszichiátriára is tanácsolja...


Tudom, hogy vannak ilyen esetek. Nem tudom, miféle biokémiai meg egyéb okokból. Tudom, hogy ez csak eggyel több példa annak szemléltetésére, hogy a valóságban valamiért nem működnek azok az ígéretek, amiket Isten kijelentett (itt konkrétan a Krisztusban mindenre elegendő erőnkről). Azért én hadd ragaszkodjam ehhez a lényem mélyén meglévő fanatizmussal.

Üdv szeretettel
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 18:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg_ ... krizofenia

A skrizofénia kettős, vagy több tudat. Az ember nem csak egy tudattal rendelkezik, hanem többel.

Adott esetben a fenti beszélgetés elindítója arról beszél, hogy van egy ismerőse, akihez a Sátán beszél és rá akarja bírni minden féle dologra. (általában ezek olyan dolgok, amik élet ellenessek)
A pszichológia nem ismeri el a szellemi/lelki lények létét, nem ismer el más teremtményt, mint amit szemmel láthatunk. A láthatatlan világról nem beszél, szemben a Bibliával.

Amikor valaki megtér, amikor Istenhez fordul, akkor szerintem a pszichológia látása szerint skrizofén lesz, pedig nem történik más, mint hogy az ember imádságában Istennel beszél, aki szintén egy olyan lény, akit a pszichológia nem ismer el, mint létezőt.
Ha valaki Jézuson keresztül az Atyával él, akkor a cselekedetei a legkevésbé sem zavarók, a viselkedése az emberek iránt kedves, támogató, segítő. Ezért ezt "elnézi" a világ, max. amikor a hitedről beszélsz, arról, hogy létezik egy nem látható világ, hogy Isten szól ma is az Ige és a Lélek által, akkor tart egy kicsit ütődőttnek, de aztán mehetünk tovább. :-)

Ha viszont a Sátán által irányított az illető, akkor nem tud nagyon mit tenni a pszichológia, mert vele szemben igen kevés az a fegyver arzenál, amit a modern tudomány birtokol.
Leginkább nyugtató gyógyszerek kerülnek elő, vagy valami gondolkodás csökkentő dolog.

Én is ismerek a gyüliből egy lányt, aki súlyosan meg volt kötözve az apja kegyetlenkedései (amik az Ige szerint sátáni eredetű) által, mert ezek kapcsán gyermekkora óta szívta magába azt a gonosz szellemiséget, amit az apja hordozott.
Amikor megtért, akkor furcsa dolgokat is csinált. (persze előtte is, de akkor ezt gyógyszerekkel elnyomták) Én azt láttam rajta, hogy nagy belső harcai vannak, mert az Úr Jézus küzd érte és ennek sokszor külső jelei is voltak. Volt amikor az Úr, volt amikor az ellenség nyert meg egy-egy csatát.
A reakciói elég szélsőségesek voltak, ezért pszichiátrián is kezelték, ahol természetesen a betegség okának a skriszoféniát jelölték meg.

Amíg valaki nem veszi komolyan, hogy a látható világon túl is van lét, addig csak egy részét látja a valóságnak. Még akkor is, ha a látható világban sokkal tovább jut el, mint egy hívő ember.

Jézus Krisztus teljesen ismerte a látható világ törvényszerüségeit, teljesen otthonossan mozgott itt a földön, de legalább ennyire ismerte a nem látható világot.
És ami nagyon fontos, hogy ha Ő rajta keresztül lépünk be a láthatatlan világba, akkor védve vagyunk mindentől, ami onnan károsan érinthet minket.
És általa élhetjük meg ebben a világban a hitünket, és így lesz látható Ő maga ebben a világban rajtunk keresztül.
És ha valaki nyomorúságba kerül, akár hívő emberként lelki válságba, akkor az Ige szerint tegye meg, hogy az Úrhoz kiállt, mert van rá ígéret, hogy Ő megszabadít és akkor az ember dícsérni fogja Őt látva azt a nagyságot, ami minden pszichiáter evilági ereje felett áll.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09., csütörtök 00:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:

Tudom, hogy vannak ilyen esetek. Nem tudom, miféle biokémiai meg egyéb okokból. Tudom, hogy ez csak eggyel több példa annak szemléltetésére, hogy a valóságban valamiért nem működnek azok az ígéretek, amiket Isten kijelentett (itt konkrétan a Krisztusban mindenre elegendő erőnkről). Azért én hadd ragaszkodjam ehhez a lényem mélyén meglévő fanatizmussal.

Üdv szeretettel
nX


Idézet:
a valóságban valamiért nem működnek azok az ígéretek, amiket Isten kijelentett (itt konkrétan a Krisztusban mindenre elegendő erőnkről). Azért én hadd ragaszkodjam ehhez a ...


"lényed mélyén meglévő fanatizmussal" nem akarok vitába szállni.-
Nekem ELÉG Pál apostol példája, aki -egyes bibliatudósok szerint- epilepsziában szenvedett, amit ő a "Sátán tövisének" nevezett.

Idézet:
Epilepszia - Wikipédia
Az epilepszia az agyban kialakuló betegség, melyet legalább két alkalommal előforduló, spontán jelentkező, más betegséghez nem köthető görcsroham határoz ...


Ez nagyon akadályozta őt Krisztus szolgálatában. Három imakampányban könyörgött az Úrhoz, hogy szabadítsa őt meg. A válasz: "Elég néked az én kegyelmem."

-Pál ap. ezt elfogadta Isten kezéből, tudomásul vette, és a továbbiakban kifejti, hogy meg is értette az Úr akaratát, mert "amikor erőtelen vagyok, akkor vagyok erős"

-Ugyanez a Pál apostol írja azt is, hogy "Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít."

-Nem akarok igemagyarázatot írni az igékhez, de semmiképen nem értek egyet azon véleményeddel, hogy Pál ap. életében "a valóságban valamiért nem működtek volna azok az igéretek, amelyeket Isten kijelentett" - éppen Pál ap. által. Számomra csodálatos harmónia van ezen ellentmondásosnak tűnő kijelentésekben és isteni privilégium általi Igazság.
(2.Kor 12,1-10)

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09., csütörtök 04:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Loisz!

Nem Pál apostolra gondoltam, hanem magunkra.

Üdv szeretettel
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09., csütörtök 06:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ha egy pszichiáternek Pál apostol elmondta volna, hogy a Sátán angyala gyötri és ezért sokszor erőtlen, tuti kapott volna egy halom receptet. :-)

Mi azért vagyunk néha erőtlenek, mert kicsike bennünk a kegyelem.
És ezért vagyunk néha nagyon is támadhatók és elbukásra alkalmasak.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09., csütörtök 22:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
"Hiszek Uram,
légy segítségül az én
hitetlenségemnek"
- és Krisztus Jézus elfogadta ezt a "hitetlen-hitet", megadta az apa kérését, a gyermekét meggyógyította. - Ez vonatkozhat ránk is, ha a saját "hitetlen-hitünkkel" megragadjuk.

-Pál ap. azt mondta a gyülekezetnek: "legyetek én követőim, amint én a
Krisztusé".
- Mi ez, ha nem példaadás a számunkra. - A példa mindig feljebb van, akire felnézek. -

-"Akire nézek, az vagyok."
Gyökössy E. gondolat

-"Hitben járunk, nem látásban."

:) Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10., péntek 05:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Akkor mégiscsak igaz, hogy mindenre van erőnk a Krisztusban, aki megerősít minket (is)? Vagy pedig:
Idézet:
-"Akire nézek, az vagyok."
Gyökössy E. gondolat
?
Gyökössy Bandi bácsi kire nézett, amikor a pszichiáterhez küldte a beteget?

Szép gondolat. Aztán a valóság mégis mást mutat.
Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10., péntek 07:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemosinex írta:
Akkor mégiscsak igaz, hogy mindenre van erőnk a Krisztusban, aki megerősít minket (is)? Vagy pedig:
Idézet:
-"Akire nézek, az vagyok."
Gyökössy E. gondolat
?
Gyökössy Bandi bácsi kire nézett, amikor a pszichiáterhez küldte a beteget?

Szép gondolat. Aztán a valóság mégis mást mutat.
Üdv


Idézet:
Lukács Evangéliuma:17:14 És mikor őket látta, monda nékik: Elmenvén mutassátok meg magatokat a papoknak. És lőn, hogy míg odamenének, megtisztulának.


nos... Ő KIRE NÉZETT? ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10., péntek 14:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nos, nem tudom (, hová akarsz kilukadni). :wink:
A pszichiáterekre transzponálva nekem így hangzik a történet:
Jézus azt mondja a hitetlen betegeknek: Menjetek el, mutassátok meg magatokat a pszichiátereknek. Ők pedig menet közben megtisztulnak, de csak egy jön vissza közülük Jézushoz, aki aztán jutalomból kívül-belül meggyógyul.
Ezek alapján leginkább a pszichiáterekre nézett Jézus. Vagy talán valamiféle pszichiátertörvényre (az Ószövetségi törvény analógiájára, ahol a megtisztulást a papoknak kellett láttamozni).
Jól értem?

Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10., péntek 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én részemröl a MENNYBE szeretnék kilyukadni! ;)

magyarázat helyett inkább egy másik történet:

van egy srác a gyülekezetünkben, iszonyat komoly szívproblémája volt, beépítettek korábban egy müanyag billentyüt, amit most ki kellett szedni, nem tudták, hogy mi lesz belöle...

kérte a gyülekezet imáját, de ARRA VOLT HITE, hogy az ORVOSOKÉRT imádkozzunk

megtettük

az elvben egy-másfél órás mütét egy fél napig tartott, és SIKERÜLT

most viszont egy MÁSIK problémájáért DIREKT gyógyulásra vonatkozó hittel kért imát, mütét nélkül...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség