Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Re: Hírek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 11., hétfő 14:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
exrefis írta:
rosta írta:
Exrefis, mi a véleményed, hogy ki is itt az élősködőbb? Az az ember, aki a munkanélküli segélyén élve ügyeskedik, hogy fent maradjon a családjával együtt? Például átütemezi a svájci hitelének a befizetését? Vagy ez a fenti ember?

Kedves Rosta!
Ez nem élősködő, hanem egy tolvaj, aki valszeg jó helyen volt a privatizációnál.
Sajnos a politikai elitünk és és sleppje ilyenekből áll. Elvégre maguknak csinálták meg a bulit.
ex


Sziasztok!

A fentiek fényében igencsak érdekes a köv.:

Gyurcsány Ferenc a kormány támogatására szólított fel. A bukott miniszterelnök erről hétfői blogbejegyzésében írt, amelyben Orbán Viktor napirend előtti beszédét értékelte.
Mint fogalmaz, hosszabb bejegyzést szeretett volna írni, „de ennek most nincsen értelme. A miniszterelnök tisztességes, jó beszédet mondott. Egyet lehet és egyet kell vele érteni” – olvasható a bejegyzésben.

Gyurcsány hozzáteszi: „világos, hogy tisztességes elveken nyugvó, határozott választ akar adni a kormány a kialakult válsághelyzetre. Ez rendben van. Támogatni kell ebben a kormányt.”

Tudjuk nem bizonyított, de a megszolaló alma sem esett messze a fálától...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 11., hétfő 16:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia Dezi!

Nem mondhat mást, hiszen ugyanaz az Apró Piroska (anyósa) privatizálta hasonló körülmények között az ő gyárát is, mint a szóban forgó timföld gyárat. Itt csak a buzgó bólogatás maradt a számára és a reménykedés, hogy minden szálat elvarrt és nem találnak rajta fogást a jogászok, ügyészek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 11., hétfő 19:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Gyurcsány véleménye 3 óra alatt változott:

Gyurcsány blog írta:
Ugye azt mondtam, hogy a kormánynak igaza van. Ezt most is tartom. Orbán négy feladatról beszélt, azok szerintem rendben vannak (gyors kárelhárítás a tulajdonosokra terhelve annak költségét, az üzem újraindítása, meggátolni az újabb károkozást, megállapítani a felelősséget). Szerintem az is rendben van, hogy ebben a rendkívüli helyzetben hathatós állami beavatkozásra van szükség: az irányítás átvételére és a vagyonzárra. Szerintem ez is ok. Orbán beszéde nagyjából ezt tartalmazta, eltekintve attól az ízléstelen pillanattól, amikor a vezérigazgató őrizetbe vételéről beszélt. Az nem az ő dolga, de a lényegen ez nem változtat.
Itt tartottunk, amikor a blogot megírtam.

Ami ezután jött, azzal már súlyos gondok vannak. A vitában már a bosszú szaga terjengett. Már majdnem ítéletet is hirdetett a Fidesz frakció vezetője. Aztán megkaptuk a törvényjavaslatot. Na, ez aztán botrány.
A kormány arra kér felhatalmazást, hogy rendeletben(!) bármikor, bármit, bárkitől elvehessen és felelősség nélkül más vagyonával azt tegyen, amit akar. Ez botrányos. Ez így nem egyszerűen(?) alkotmányellenes, ez erkölcstelen, ez disznóság. Amikor valaki a nagy baj közepén a maga javát nézi. A katasztrófára hivatkozva Orbán kormánya bevezeti a korlátlan és szabad államosítás rendszerét. Ha megteszi, akkor itt a jogállam vége.


http://kapcsolat.hu/blog/tamogatni_akar ... aszonlesok


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re:
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 12., kedd 15:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 12., kedd 15:35 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
rosta írta:
Gyurcsány véleménye 3 óra alatt változott:

Gyurcsány blog írta:
Ugye azt mondtam, hogy a kormánynak igaza van. Ezt most is tartom. Orbán négy feladatról beszélt, azok szerintem rendben vannak (gyors kárelhárítás a tulajdonosokra terhelve annak költségét, az üzem újraindítása, meggátolni az újabb károkozást, megállapítani a felelősséget). Szerintem az is rendben van, hogy ebben a rendkívüli helyzetben hathatós állami beavatkozásra van szükség: az irányítás átvételére és a vagyonzárra. Szerintem ez is ok. Orbán beszéde nagyjából ezt tartalmazta, eltekintve attól az ízléstelen pillanattól, amikor a vezérigazgató őrizetbe vételéről beszélt. Az nem az ő dolga, de a lényegen ez nem változtat.
Itt tartottunk, amikor a blogot megírtam.

Ami ezután jött, azzal már súlyos gondok vannak. A vitában már a bosszú szaga terjengett. Már majdnem ítéletet is hirdetett a Fidesz frakció vezetője. Aztán megkaptuk a törvényjavaslatot. Na, ez aztán botrány.
A kormány arra kér felhatalmazást, hogy rendeletben(!) bármikor, bármit, bárkitől elvehessen és felelősség nélkül más vagyonával azt tegyen, amit akar. Ez botrányos. Ez így nem egyszerűen(?) alkotmányellenes, ez erkölcstelen, ez disznóság. Amikor valaki a nagy baj közepén a maga javát nézi. A katasztrófára hivatkozva Orbán kormánya bevezeti a korlátlan és szabad államosítás rendszerét. Ha megteszi, akkor itt a jogállam vége.


http://kapcsolat.hu/blog/tamogatni_akar ... aszonlesok



Ja, nekem az tetszik, amikor azt írja, hogy:

"...Amikor valaki a nagy baj közepén a maga javát néz..." :o)

Ő már elvette a Magyar Állam(aza a magyar állampolgárok) java egy részét, és nehezére esne visszaadni, ha úgy alakulna.
Persze keg vagyok győzödve arról, hogy "Miazhogy!" tisztességesen gazdagodott meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 12., kedd 18:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Érdekes kommentek a témáról:

http://community.nytimes.com/comments/w ... t&offset=1


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 12., kedd 19:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez tényleg nagyon jó! Rögtön az elejéről, a harmadik beírás szerintem nem nagyon tetszik a Gyurcsánynak... :):

Idézet:
It's nice to know that Hungary's government believes in responsibility and accountability, and perhaps even nicer to know that the Hungarian government doesn't value a cozy relationship with big business over the health and safety of its citizens and environment.

The US would do well to learn from Hungary's example.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 12., kedd 21:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:
Ez tényleg nagyon jó! Rögtön az elejéről, a harmadik beírás szerintem nem nagyon tetszik a Gyurcsánynak... :):

Idézet:
It's nice to know that Hungary's government believes in responsibility and accountability, and perhaps even nicer to know that the Hungarian government doesn't value a cozy relationship with big business over the health and safety of its citizens and environment.

The US would do well to learn from Hungary's example.


Van benne néhány, ami lehet, hogy tetszene neki...De így kerek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 13., szerda 16:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A veszprémi bíróság nem látja bizonyítottnak eddig, hogy bűntény történt, emiatt a Bakonyit szabadlábra helyezte!

A görény Tolnay egészen egyszerűen, gyurcsányi módon néz hülyének bennünket. Én meg egész egyszerűen sajnálom, hogy nem lehetek mellette most egy jó nagy szívlapáttal! :

Idézet:
Tolnay: A Mal nem felelős a katasztrófáért

Index
2010. október 13., szerda 12:46
Itt nem svindlerek működnek, hanem külföldön is elismert szakemberek. A dolgozók betartották a műszaki előírásokat, a cég nem felelős a vörösiszap-katasztrófáért – mondta Tolnay Lajos, a MAL Zrt. elnöke a Figyelőnek.

Értéke csak egy működő vállalatnak van, ez a károsultak megsegítése szempontjából is fontos - hívta fel a figyelmet Tolnay Lajos. A Magyar Alumínium Zrt. elnöke a Figyelőnek adott interjúban emlékeztetett: cégük látja el az európai piacok 13 százalékát, termékeik most jutottak el Indiába, és az Egyesült Államokba.

„A cégnek akkor kell fizetnie, ha maga okozta a károkat. Mi úgy érezzük, hogy nem vagyunk felelősek, ugyanis álláspontunk szerint alapvetően egy elháríthatatlan külső erő, vagyis a természeti viszonyok alakulása okozta a katasztrófát, a munkatársaim mindent a szabályok szerint tettek" - fogalmazott Tolnay.

A Mal elnöke a hetilapnak elmondta, ha nem folytathatják a termelést, akkor 1100 alkalmazott és a beszállítók 1500 dolgozójának nem lesz munkája. 2014-ig az állam 7,3 milliárd forint bruttó adóbevételtől esik el, a segélyezések 2 milliárd forintba kerülnek, és a segélyezett családok becsült banki hitelállománya 1,5–2 milliárd forint.

"Mi segíteni akarunk, ehhez létrehozunk egy alapot. De csak egy működő cég tud helytállni. Abszolút kizárom, hogy az üzemet nem engedik újra működni, hiszen teljesen biztonságos megoldás van a vörösiszap elhelyezésére, és a vevőink nagyon várják az alapanyagot” - fogalmazott Tolnay.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 13., szerda 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Isten volt a hibás, a "természet", mert rosszul működött. :-(
Ki tervezte ezt a tározót? Ki számolta ki, hogy mennyit bír? Kinek a felelőssége lett volna az ellenőrzés? Kinek a pénzéből kellett volna erre többet költeni?
Ki vezette ezt a céget? A haszon és a vagyon nagyobb része kell, a felelősség a "természeté".

Én azt gondolom, hogy ez az ember NEM ALKALMAS arra nézve, hogy embereknek munkahelyet, életteret adjon.
Aki ennyire vak a saját felelősségét illetően, az nem vezethet embereket.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 13., szerda 18:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az dühített fel, hogy ugyanazt a pökhendiséget láttam vissza - Mi az hogy, nagyon is! -, mint ami a teljes gyurcsányi garnitúrát jellemzi. Ez a Tolnay már kezdetektől kezdve arrogánsan, a bűnbánat, a részvét legkisebb jele nélkül szerepel folyamatosan. Hasonlóképpen akarja átmagyarázni a valóságot valótlanságra, ahogy a Gyurcsány művelte évekig. Dühít, hogy ezek még mindig ugyanabban a tempóban flangálnak a milliárdjaikkal közöttünk és ha közben elhullik is kilenc ember, meg elpusztul egy-két falu az ők milliárdjai miatt, az annyira érdekli őket, mintha legyet csapnának agyon.

Ezen a Bakonyi vezérigazgatón valahogy azt látom, mintha tényleg meg lenne döbbenve, mintha tényleg nyomná, hogy mit követtek el az emberekkel, állatokkal, a természettel szemben. A végén rajta fogják számon kérni a történteket, nyilván meg is érdemli majd a büntetését, de az én véleményem szerint inkább ezeket a bűnbánatot nem mutató, gyurcsányi figurákat kellene inkább büntetni. Legalábbis ezek jobban megérdemelnék...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 14., csütörtök 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ez igen!
A bíróság az eddigi ismereteket arra se tartotta elégnek, hogy elrendelje a letartóztatást, ti pedig már az ítélettel is készen vagytok.
Mintha csak a Tanú-t nézném! :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 14., csütörtök 14:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az ítélet arra a cselekedetre vonatkozott, miszerint a vállalat tulajdonosa minden vizsgálat előtt ilyen magabiztosan állítja, hogy semmilyen felelősség nem terheli.

Az ilyen ember arroganciája, önigazultsága megakadályoz minden irányú pozitív változást. Ha rajta múlik, akkor ez az eset ismét simán bekövetkezhet, hiszen csak a "természet" a megmondhatója, hogy "Ő" mit rontott el.

Az jut eszembe, amikor egy kolléganőnek megmutattam, hogy milyen rosszul leltározott, mennyi hibával és a válasz "csípőből" az volt, hogy a leltárgép a hibás, ő mindent jól csinált.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 14., csütörtök 15:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Az jut eszembe, amikor egy kolléganőnek megmutattam, hogy milyen rosszul leltározott, mennyi hibával és a válasz "csípőből" az volt, hogy a leltárgép a hibás, ő mindent jól csinált.
Nekem meg az jut eszembe, hogy szeptemberben az Illés Zoltán által frissen kinevezett könyezetvédelmi hatósági vezető ellenőrzést tartott ott és mindent rendben talált, akkor nem olyan egyértelmű, hogy a felelősség hol van. Egyelőre csak annyi van, hogy valaki ellene vallott, de azt tudjuk, hogy nem bemondásra hozzák az ítéleteket a bíróságon. Ilyen ügyekben nincsenek olyan szabadjára engedve még a szabadversenyes piacgazdaságban sem a vállalkozások. Egy rakás hatóság ellenőrzi folymatosan a munkájukat. Közegészségügy, munkavédelem, tűzvédelem, környezetvédelem stb.
Ha pl. betartják a szabályokat, szabványokat, akkor büntető felelősség semmiképpen nem terheli a vállakozást. Kártérítés felelősség az igen.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 14., csütörtök 15:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Exrefis kíváncsi vagyok, ha ennek a milliárdosnak a méreg tározójából lavinaként kizúduló vörös lúgja leégette volna a testednek a felét, elvitte volna a házad, esetleg még többet is, hogy vajon akkor is vajon ilyen szofisztikus megfogalmazással védenéd-e a fickót? Láttad egyáltalán hogyan viselkedik, milyen válaszokat ad a kérdésekre?



Kedves Pauler, akkor lenne nagy baj, ha egy szerencsétlen gátőr vinné el a balhét.... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség