Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
 

Re: Lenne egy kérdésem hozzád:
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 03., szerda 21:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Nemosinex!

Itt válaszolok a délelőtti kérdésedre:

Egy csöpp szomorúság azért kihallható ebből a dudorászásból.
Nyugodtan dúdold el, mi bánt.
Hátha kifőzőcskézünk valami megoldást közösen.


Valóban időnként rámszakad, hogy milyen jó lenne valami mást is végezni, nemcsak a mindennapi főzést-sütést-mosást-takarítást- kertgondozást. Persze, dolgozom a férjem cégében is, de az is ilyen portási feladat- szeretem, de azért mégis hiányérzetem van. Ilyenkor lehet, hogy szomorúan pötyögtetem a billentyűket is- azonban már kiegyeztem ezzel a beosztással.Tudom, hogy nincs jobb megoldás.
Egyébként pedig, így találtam rá a fórumra hajdanán, ami számomra akkor egy nagy ajándék volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lenne egy kérdésem hozzád:
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 04., csütörtök 06:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Drága Erika!

Értelek. Miközben én meg pont egy ilyen mindennapi kizárólagos sütést-főzést-mosást-takarítást-(és főleg!)-kertgondozást tudnék leginkább elképzelni magamnak. Tudod, a világban ezt már megoldották. Van hajgöndörítő vas az egyenes hajúaknak, hajegyenesítő a göndörhajúaknak, és van kreppesítő azoknak, akik nem tudják eldönteni, hogy melyik is a helyes út.
Meg Kierkegaard (nem pontos): Házasodj meg, meg fogod bánni. Ne házasodj meg, meg fogod bánni. Vagy megházasodsz, vagy nem - meg fogod bánni.
Nekünk meg - itt valaki mondta egyszer, hogy mi Isten egyedi költeményei vagyunk - az a legjobb, ha ott vagyunk, ahol vagyunk, és ebben kell (vagy inkább szabad) meglátnunk a végtelen lehetőségeket. Ami persze sokszor nagyon nehéz.

Az Úr áldjon meg és őrizzen meg!
Szeretettel
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lenne egy kérdésem hozzád:
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 04., csütörtök 07:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
nem tudom mennyire általános, de aki itt ír, szeretne magából valamit adni másoknak, sőt nem csak magából, hanem az Urából. Szerintem ez természetes igényünk, a kérdés, hogy erre elég-e a fórum és számomra kérdés, hogy a számomra alkalmatlan idöben kész vagyok-e bárkinek bizonyságot tenni?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lenne egy kérdésem hozzád:
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 04., csütörtök 08:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
nemosinex írta:
Drága Erika!

Értelek. Miközben én meg pont egy ilyen mindennapi kizárólagos sütést-főzést-mosást-takarítást-(és főleg!)-kertgondozást tudnék leginkább elképzelni magamnak. Tudod, a világban ezt már megoldották. Van hajgöndörítő vas az egyenes hajúaknak, hajegyenesítő a göndörhajúaknak, és van kreppesítő azoknak, akik nem tudják eldönteni, hogy melyik is a helyes út.
Meg Kierkegaard (nem pontos): Házasodj meg, meg fogod bánni. Ne házasodj meg, meg fogod bánni. Vagy megházasodsz, vagy nem - meg fogod bánni.
Nekünk meg - itt valaki mondta egyszer, hogy mi Isten egyedi költeményei vagyunk - az a legjobb, ha ott vagyunk, ahol vagyunk, és ebben kell (vagy inkább szabad) meglátnunk a végtelen lehetőségeket. Ami persze sokszor nagyon nehéz.

Az Úr áldjon meg és őrizzen meg!
Szeretettel
nX


Kedves Nemosinex!

:D A mosoly azért van, mert számítottam erre a válaszra. Valaki mondta egyszer,hogy olyan jól esik a favágás, miután egész nap valami szellemi munkát végez- tudod, milyen töltött káposztát főznék, ha lenne egy kis , párórás munkám, ami érdekel, a s ami szükséges?
Erre azt mondja a férjem: találj ki valamit...hmmm ahhoz zseninek kéne lennem,pedig én csak zsena vagyok/ ez szlovákul nőt jelent/

Igen,
"az a legjobb, ha ott vagyunk, ahol vagyunk, és ebben kell (vagy inkább szabad) meglátnunk a végtelen lehetőségeket"

ez a járható út.Keresem is egyre tudatosabban a szépséget ebben a helyzetben, amiben vagyok.-ha közben-közben el is szontyolodom.- Hálás vagyok az Úrnak a nagy családomért, de néha azt gondolom, a gyerekeknek is jobb példa lennék, ha a való világban is elértem volna valamit- papírom bőven lenne rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lenne egy kérdésem hozzád:
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 04., csütörtök 09:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Hálás vagyok az Úrnak a nagy családomért, de néha azt gondolom, a gyerekeknek is jobb példa lennék, ha a való világban is elértem volna valamit- papírom bőven lenne rá.

Erika!
Ne hülyéskedj már! Te vagy az itt, aki a nők között a legtöbbet elért, teljesített.
Ne hasson rád az értékvesztett világ! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lenne egy kérdésem hozzád:
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 04., csütörtök 13:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi a bíztatást, Ex!
Azonban nem a világhoz akarok hasonlítani, hanem van pár nagycsaládos hívő asszonytestvérem, akiknek mindkettő sikerült- otthon is helytállnak, meg a munkahelyükön is. Persze, tudom, mindenki helyzete más, nekem a saját cipőmben kell megtanulni járni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lenne egy kérdésem hozzád:
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 04., csütörtök 13:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
nem tudom mennyire általános, de aki itt ír, szeretne magából valamit adni másoknak, sőt nem csak magából, hanem az Urából. Szerintem ez természetes igényünk, a kérdés, hogy erre elég-e a fórum és számomra kérdés, hogy a számomra alkalmatlan idöben kész vagyok-e bárkinek bizonyságot tenni?


Kedves Péter!

az első kérdésedre: elég-e a fórum a bizonyságtételre?- azt mondanám, hogy amikor ez a lehetőség van csak a másik emberrel beszélni, mert egyébként soha nem is találkoznánk, beszélgetnénk,akkor igen.
Amint az itteni fórumozói élet is bizonyítja, egy idő után a virtuális beszélgetések aztán személyes találkozókat vonnak maguk után- szerintem ez természetes, hogy akik már annyi témát végigbeszéltünk,kialakul egy kötődés is , s szeretnénk még többet megismerni a másikból- s jó esetben épülhetünk is egymás hite által.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség