Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Re: Vallásosság és Hit
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 20., szombat 17:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Károly írta:
... a Biblia nyelvén a hit,az egyenlő az engedelmességgel.



???? whut???

megint kerülném a görögöt... viszont szemléltetek:

Idézet:
Róma levél:16:26 Most pedig megjelentetett a prófétai írások által, az örök Isten parancsolata szerint, a hitben való engedelmesség végett minden pogányoknak tudomására adatván...


hitben való hit?

engedelmességben való engedelmesség?

nemár...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 20., szombat 18:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A vallásosság a külsőségekben megnyilvánuló Istentisztelet. Vallásos lehet sok féle vallásban (muzulmán, hindu, keresztyén) hívő ember. Ők az Istenbe vetett hitüket vallásos cselekedetben gyakorolják és hitük szerint, ha ezt jól és sokat teszik, akkor az üdvözíti őket.
Általában a vallásos emberek minél nagyobb tömegben érzik a legjobban magukat, ahol ugyan azokat a sémákat gyakorolják.
Számomra ilyen vallásos tett lehet a minél látványosabb imádság, vagy a megfelelően kirívó ruha viselete.

Ezért nem gondolom, hogy a HGY-ben mindenki újonnan született lenne, aki felemelt kézzel, akár nyelvekhez hasonló módon imádkozik. Sőt, az a fajta tüzesség, amit NS képvisel akár a többi felekezettel szemben, egyenesen visszataszító.

Az újonnan születés nem parancsra történik, még csak nem is felkérésre, hogy "Ugyan már testvérek, itt az ideje, hogy újonnan szülessetek" Aki így gondolja, az még nem született újonnan.

Az újonnan születés csak és kizárólag az Ige munkája. Hirdetni kell Jézus Krisztus és kérni a Szent Lelket, hogy végezze a munkáját.

Így születtek sokan újonnan pl. Pasaréten, vagy a Fasorban, köztük én is!

És sajnos láttam már sok koraszülöttet, aki parancsra, külső hasba rugásra jött a világra. Neki inkubátorra volt szüksége a "pásztor" tüzessége miatt!

A Krisztusban hívő embernek van még egy fontos tulajdonsága a vallásos emberhez képest! Személyes kapcsolata van az Atyával!

Én a magam gyülekezetében akkor értem az Úr Igéjét, ha nem másokra figyelek az Igehirdetés közben, hanem az Igére és ezen keresztül az Úrra.
Engem az a fajta tüzesség, ami akár a HGY-t jellemzi, ZAVARNA ebben az Istenre figyelésben.
Néha nézek csak ki az Igéből a testvéreim szemébe és akkor viszont azt látom, hogy minden a legnagyobb rendben van a gyülekezetben!

Ex, te ebben a gazdagságban nem részesülsz, sajnálom.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 08:05 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
net2rist írta:
Károly írta:
... a Biblia nyelvén a hit,az egyenlő az engedelmességgel.



???? whut???

hitben való hit?

engedelmességben való engedelmesség?

nemár...


Hit,amit nem követ engedelmesség?

Na ne már...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hadd segítsek:

fogamzás = születés?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 11:34 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
net2rist írta:
hadd segítsek:

fogamzás = születés?


Segíteni?Hisz Te nem értettél valamit...de mint írtam már,részletesen válaszolok,ha időm engedi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 17:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ahogy Hofi mondta: "én megvárom!" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 17:48 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
net2rist írta:
ahogy Hofi mondta: "én megvárom!" :)


Végre az első bölcs gondolat! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 18:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A vallásosság a külsőségekben megnyilvánuló Istentisztelet. Vallásos lehet sok féle vallásban (muzulmán, hindu, keresztyén) hívő ember. Ők az Istenbe vetett hitüket vallásos cselekedetben gyakorolják és hitük szerint, ha ezt jól és sokat teszik, akkor az üdvözíti őket.
Általában a vallásos emberek minél nagyobb tömegben érzik a legjobban magukat, ahol ugyan azokat a sémákat gyakorolják.
Számomra ilyen vallásos tett lehet a minél látványosabb imádság, vagy a megfelelően kirívó ruha viselete.

Ezért nem gondolom, hogy a HGY-ben mindenki újonnan született lenne, aki felemelt kézzel, akár nyelvekhez hasonló módon imádkozik. Sőt, az a fajta tüzesség, amit NS képvisel akár a többi felekezettel szemben, egyenesen visszataszító.

Az újonnan születés nem parancsra történik, még csak nem is felkérésre, hogy "Ugyan már testvérek, itt az ideje, hogy újonnan szülessetek" Aki így gondolja, az még nem született újonnan.

Az újonnan születés csak és kizárólag az Ige munkája. Hirdetni kell Jézus Krisztus és kérni a Szent Lelket, hogy végezze a munkáját.

Így születtek sokan újonnan pl. Pasaréten, vagy a Fasorban, köztük én is!

És sajnos láttam már sok koraszülöttet, aki parancsra, külső hasba rugásra jött a világra. Neki inkubátorra volt szüksége a "pásztor" tüzessége miatt!

A Krisztusban hívő embernek van még egy fontos tulajdonsága a vallásos emberhez képest! Személyes kapcsolata van az Atyával!

Én a magam gyülekezetében akkor értem az Úr Igéjét, ha nem másokra figyelek az Igehirdetés közben, hanem az Igére és ezen keresztül az Úrra.
Engem az a fajta tüzesség, ami akár a HGY-t jellemzi, ZAVARNA ebben az Istenre figyelésben.
Néha nézek csak ki az Igéből a testvéreim szemébe és akkor viszont azt látom, hogy minden a legnagyobb rendben van a gyülekezetben!

Ex, te ebben a gazdagságban nem részesülsz, sajnálom.....

Kedves Péter!
Nagyon sajnálom, hogy mindig személyes sértésnek veszed, ha szóbakerül a ref. egyház újjászületéssel kapcsolatos problémás gyakorlata.
Nem a személyednek szólnak ezek a kritikák, ami miatt vissza kelle lőnöd okvetlenül.
Én úgy tekintek itt rátok(kivéve a kivételt), mint a ref egyház krémjére, akiknek a főcsapásiránytól eltérően mégis csak sikerült újjászületni. Egy nagyon pici kisebbség vagytok én úgy gondolom, de örülök nektek, a többség állapotát pedig pl SEA cikken nagyon jól jellemzi és arra nem mondhatod, hogy pályán kívülről kiabálják be.
A ref egyház problémáin egy tapodtat sem segít az, ha rá tudsz mutatni hitgyülis problémákra. Ráadásul a HGy az nagyon intenzíven foglalkozik a saját hibáival és nem próbálja sem takargatni sem külső okokat találni.
Nem az a baj, ha problémák jelentkeznek, mert azok mindig jelentkeznek. Baj az ha takargatják, nem kezelik, szőnyeg alá söprik (pl. katok a papi pedofíliát és homoszexualitást).
Ezért én sem lövök vissza soronként a beírásodra, mert nem lenne értelme, de egyre azért válaszolok.
Idézet:
Az újonnan születés nem parancsra történik, még csak nem is felkérésre, hogy "Ugyan már testvérek, itt az ideje, hogy újonnan szülessetek" Aki így gondolja, az még nem született újonnan.
Nem parancsra, hanem bibliai módon, amire több példa van az apcselben. Példáil az egyik:
"... és mondának Péternek és a többi apostoloknak: Mit cselekedjünk, atyámfiai, férfiak?
38Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és merítkezzetek alá vízben mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Szellem ajándékát."

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 20:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Köszönöm!

Ex, én része vagyok annak a felekezetnek, amiben valóban vannak olyan gyülekezetek, akiknek ébredniük kell, ahol lelkészi szinten is vannak problémák.
De büszke vagyok pl. arra, hogy olyan felekezetben élhetek, ahol a püspök képes arra, hogy önvizsgálatot tartson, ezzel is példát mutatva arra, hogy ki az Út!

Tudod, a családomban nagyon sok féle ember él. Van, aki híres volt (egész Magyarország ismerte), most viszont nagy bajban van. Van aki nem híres, de nagyon sokat tesz a családért, van akire büszke lehetek, van akire nem.

És még is, ha valaki a családomat ítéli, ösztön szerűen magamra veszem, amit mond.
Szerintem ez így helyes. Nézd meg Nehémiást, mit mond mielőtt elindul a királyhoz?

Szóval tudom, hogy nem engem akarsz bántani és én is szeretlek, de amikor kritizálod - és főleg amikor gúnyosan kritizálod- a ref. felekezetet, akkor nagyon fáj itt belül.
:-(

A HGY-is problémákra is ezért mutatok csak rá, hogy hát ha együtt érzőbb leszel akkor, ha őszintén látod, hogy nektek is milyen küzdelmeitek vannak felekezeten belül.

A megtérni vágyók pedig az Úr Jézusról hallottak és a Szent Lélek ereje által a hirdetett Ige a szívükig hatolt, ezért jutottak el ide.
Nem parancsra álltak elő, hanem az Ige és a Lélek munkájára léptek Péterék elé.
A bemerítkezésről pedig már annyit vitatkoztunk, hogy nem fárasztanálak ezzel.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 22., hétfő 19:37 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
nemosinex írta:
Egyébként hogy a nagy elméleti igazságok gyakorlati életre lefordításának milyen ereje van, azt én most kapiskálom. Mindig hallottam ezt az ósdi mondást, hogy öldököljük meg az óemberünket stb. Nagyon szép! Jó, de hogyan kell ezt csinyálni? Hogyan ismered fel az óemberedet mondjuk egy teljesen ártalmatlannak tűnő indítékban? Hogyan öldöklöd meg?


exrefis írta:
Jól mondod, mindig a gyakorlaban válnak el a dolgok. A hiszekegyig mindenki egyetért, de amikor a hitet gyakorolni kell, akkor már nagy szakadékok tátonganak.
Korábban mondtam már ilyen példákat, hogyha valaki tényleg hisz valamiben, akkor úgy is cselekszik, annak megfelelően él, ha csak az elméletig jut el, a hitig, ha csak vallásos, akkor tulajdonképpen ugyanúgy fog élni, mint a hitetlenek.


Jól látjátok,egyedül valóban nem megy.Egyedül nem tudja az ember Isten parancsolatait betartani.Cseri Kálmán egyik igehirdetéséből idéznék most:

"meg lehet-e tartani Isten parancsait? Van-e olyan, hogy valaki a tízparancsolat szerint él. Hiszen Jézus még élesíti is ezeket a parancsolatokat. Hiszen azt mondja: nemcsak úgy lehet ölni, hogy leszúrom vagy agyonütöm a másikat, hanem úgy is, ha haragszom rá, vagy olyat mondok róla, hogy az gyilkos tőrré válik a számára. “Aki azt mondja az ő atyajafiáról”, — az is embergyilkos. És lehet házasságot törni a szemünkkel is, meg a szívünkben is, és az is annak számít Jézus előtt. Ki képes arra, hogy Isten parancsait betartsa?

A Biblia világos választ ad erre: senki! Isten parancsait egyedül Jézus Krisztus tud-ja betartani. Meg azok, akikben él Krisztus a hit által. Senki más nem! Enélkül lehet erőlködni, de minden ilyen vallásos erőlködés — bármilyen nemes szándékból szülessék is vagy — képmutatásba torkollik, mert nem fogja tudni betartani, és akkor azt a látszatot kelti, mintha betartaná, vagy kétségbeesésbe vagy cinizmusba torkollik, mert megállapítja, hogy ez nem embernek való, nem lehet betartani.

Isten éppen azért adta a törvényt — Pál apostol olyan szellemesen fogalmazza —, hogy odavezessen, vagy odakényszerítsen minket Jézushoz. Ha becsületesen gondolkozik valaki, rájöjjön arra: én ezt nem tudom betartani, de azt látom, hogy így kellene élni. Csak így érdemes élni. Akkor ez odakényszerít Krisztushoz, és azt mondom: Uram, ami nekem nem ment, az neked biztosan sikerülni fog. Gyere be az életembe, és te tartsd be az Isten törvényeit. Ezt nevezi a Szentírás újjászületésnek. Amikor nem az én Istennek való engedelmességre képtelen természetem erőlködik újra és újra, hanem átadom a helyet Jézusnak, és azt mondom: gyere, és te uralkodj bennem. És amikor én már egy kritikus helyzetben felemelném a hangomat, hogy megmondjam a magamét, akkor egy pillanatra eszembe jut: megint félre akarok állni előled, s parancsolj Uram előrefáradni. Hiszen én átadtam az uralmat neked, most te szólalj meg ebben a helyzetben. És olyan gondolatokat fog eszembe juttatni, amikről én tudom a legjobban: nem az én gondolataim, és olyan szelíd hangon fogom elmondani, amire addig nem volt példa. Ez nem én vagyok, hanem a hit által bennem élő Krisztus. Ez így működik, és ezt nevezik keresztyénségnek."(Cseri Kálmán-Új szív)

De hogy még jobban körüljárjuk ezt a témát,vagyis hogy mit jelent a hitben való járás,mit jelent a mindennapokban a Krisztus követés,mikor valakinek Ő a szívében él,és Ő veszi át az irányítást,ezekről szeretnék még idézni Cseri Kálmántól:

"Aki azonban engedi, hogy Jézus Krisztus uralkodjék rajta, és valóságos Krisztus-uralom valósul meg az életében, annak győzelmes élete lesz. Az ilyen ember mindig teret enged Jézusnak. Enged neki – ezt jelenti engedelmeskedni a gyakorlatban. Félreállok az Ő útjából, amikor a magam indulatai, vágyai, ösztönei felülkerekednének, és érzem, hogy elragadnának – félreállok és azt mondom: Uram, Jézus, parancsolj előrefáradni. Átadom a terepet neked. Komolyan gondoltam, hogy te légy az én életem ura ebben a kérdésben. Cselekedjél, amit te jónak látsz.
Ehhez kell döntés, egy komoly elhatározás, és utána kell a hit; a hit a gyakorlatban azt jelenti, hogy valóságos közösség Krisztussal, és helyzetről-helyzetre engedelmeskedés Krisztusnak. A hit nem valami megfoghatatlan elvi dolog, az a gyakorlatban történik. Kész vagyok újra és újra önmagam ellen dönteni, ha szembeszegülök Krisztussal, és Krisztus mellett dönteni. Ezt egyszer elhatároztam, és utána elkezdem gyakorolni. Engedem, hogy az Ő uralma érvényesüljön az életemben. (Cseri Kálmán-Uralkodjál rajta)

"A Krisztussal járó ember úgy tölti be a törvényt,a tízparancsolatot,hogy nem kívülről hangzó előírásokat próbál teljesíteni,hanem belső inditás és kényszer,segítségével élhet Isten akarata szerint.Végül is,a hívő ember életében Isten parancsait a hit által bennünk élő Krisztus teljesíti.


Természetesen ez nem megy újjászületés nélkül.De mit jelent újjászületni?Mit jelent ez gyakorlatilag?Most is Cseri Kálmántól idéznék:

"Isten különös munkája minden ember életében, ha látni kezdi a bűneit, és azok fájnak neki. A Szentlélek csodája az, ha egy becsületes, derék, vallásos ember is eljut oda, hogy megtérésre van szüksége, mert másként elkárhozik. De meg ne álljatok itt! Ez csak a felébredés, Ezt követnie kell a megtérésnek, ami azt jelenti: elfordul az ember az egész addigi életvitelétől és gondolkozásától, és teljes szívével odafordul Isten felé. Magyarul: amit az életében bűnnek lát, azt megutálja, Isten előtt megvallja úgy, hogy ki is mondja, nemcsak gondolatban, hanem esetleg tanú előtt, egy lelkigondozó előtt, egy gyóntató előtt, és Istent kéri: újat kezdhessen Ővele. Ezeket a bűneit el is hagyja, és attól kezdve hagyja, engedi, akarja, hogy Isten akarata érvényesüljön az életében. Ő legyen az Úr, Ő diktáljon, Ő szabja a törvényt: „Egy vágyat hagyj nekem – ahogy énekeltük –, hogy halljam és kövessem szent igazságodat.” Ezt nevezik megtérésnek. És ez marad el nagyon sok, jó szándékú, kedves, tiszteletre méltó, Istent kereső vágyakozó ember életéből. Ezért nem lesz a vágyaikból semmi, vagy megmarad holtig vágynak, és nem lesz belőle felszabadult, boldog új élet, amikor mások számára is Isten áldását tudnák közvetíteni.

A megtérés azt jelenti: valaki elfordul az addigitól, és odafordul Istenhez. Tehát elítéli mindazt, ami nem Isten szerint való volt az életében, minden olyan tanítást és gyakorlatot, minden olyan babonaságot, mindent, ami Isten törvényébe ütközik, ami engedetlenség és tisztátalanság, minden szokást, minden szóhasználatot, minden szenvedélyt, ami megkötözte, és teljes szívével Istenhez fordul, és tőle vár – nemcsak segítséget és bocsánatot – de útmutatást és parancsot. Persze, ez nem történik egyszerre, mindez nem a mai napon történne meg, aki ezt valóban komolyan veszi, de ma kell elkezdeni. Valamivel, amire Isten különösen oda teszi az ujját, és különösen rámutat. Enélkül nem lehet újat kezdeni."

"Az igazi megtérés nem érzelmi fellángolás,nem új ismeretek elfogadása,hanem egy élő személynek,mégpedig a feltámadott Jézus Krisztusnak való azonnali engedelmeskedés,és folyamatos engedelmeskedés."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 22., hétfő 21:00 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
net2rist írta:
Károly írta:
... a Biblia nyelvén a hit,az egyenlő az engedelmességgel.


hitben való hit?

engedelmességben való engedelmesség?
nemár...


Ezen nem tudom mit nem értettél,mert nem kemény és nehezen érthető dologról van szó,hanem a hit alapjáról.Vagyis keresztyén hitünk alapjáról,amit a Biblia tanít.

Három idézettel kezdenék.

Cseri Kálmán:"Aki hisz, az engedelmes. És csak az hisz igazán, aki engedelmes Jézusnak. Hit és engedelmesség mindig együtt járnak a Bibliában. Ez azt jelenti, hogy aki valóban hisz ebben a Jézusban, annak az esetében át kell járnia a Krisztussal való közösségnek az egész embert. Le kell hatolnia ennek a Krisztus-ismeretnek és a benne való hitnek az emberi élet mély rétegeibe is, és a leghétköznapibb tetteit is ennek kell meghatároznia."

Nyári Pál,ref.lp.:"A hit=engedelmesség.Csak annak van hite,aki engedelmeskedik az Úrnak."

Mikesi Károly ref.lp.:"Hit és engedemesség a Szentírás tanítása szerint egyet jelent.Egymástól függetlenül nem léteznek.Akkor a hit nem hit."


A Biblia nyelvén a hit tehát engedelmességet jelent.Vagyis aki hisz,az engedelmeskedik is.Ez pedig a Biblia mondja."Ugyanígy a hit is, ha cselekedetei nincsenek, halott önmagában....ugyanúgy a hit is halott cselekedetek nélkül.(Jak 2,17-26)

Vagyis aki csak hisz,tehát azt mondja,hogy hiszek Istenben,hiszek a Bibliában leírtakban,sőt hiszek Jézusban,de hitét nem követik cselekedetek,nem engedelmeskedik az Igének,az mint a Biblia mondja,halott hit,nem élő.De gondolom ez minden vallásos formára jellemző lehet.

Aki viszont igazán hisz,aki újjászületett,akinek megbocsátattak a bűnei,aki kapta Isten kegyelmét,az hogy ne engedelmeskedne.Sőt!Nagyon hálás Istennek a kegyelemért,amiért ő semmi nem tehetett,csak elfogadta,hálából Vele akar élni.Boldog hogy engedelmeskedhet.Valamit megért az Igéből,és annak önként enged.

Aki viszont nem született újjá,nem fogadta el Isten kegyelmét,aki a maga ura,és nem Isten uralkodik az életében,az miért is lenne hálás Istennek?Miért engedelmeskedne önként és boldogan Neki?Hihet ő is Istenben,de az ilyen hit nem igazi,ezért nem is követik cselekedetek,nem követi engedelmesség.


Joó Sándor szavait idézném még:"Mert a hit nem elmélkedés.A hit nagy válalkozás,az egész élet bevetése,nem csak jóváhagyó bólintás.A hit nem vita tárgya,hanem elhatározás,döntés,neki indulás teljes élettel.Egy dologban mindaddig nem hiszek igazán,amíg nem aszerint cselekszek.Krisztusban sem hiszek addig,amíg nem vagyok kész arra,hogy minden áron kövessem."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 22., hétfő 22:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
értem, és az idézetekkel nagyrészt egyet is értek...

te viszont még mindig nem érted, amit én próbálok nyökögni a magam szegényes földhözragadt nyelvezetével...

szerinted akkor "az eljegyzés egyenlő a házassággal"
"a fogantatás egyenlő a születéssel"

és még sorolhatnám az analógiákat...

NYILVÁN semmi értelme egy nem-házassághoz-vezető eljegyzésnek, vagy egy olyan fogantatás se töltötte be célját, amit nem követ születés

VALAMIÉRT mégis két különböző fogalomról beszélünk

igaz, hogy az a hit, ami nem vezet cselekedetekhez, értelmetlen, célt tévesztett, cselekedetek nélkül halott

viszont ettől még a hit NEM AZONOS a CSELEKEDETEKKEL! (vagyis az engedelmességgel)

a szeretet: tudatos döntés
de: a tudatos döntés nem válik AUTOMATIKUSAN szeretetté
Idézet:
ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.


hasonlóképpen engedelmeskedni is lehet sokféle motivációból, haszonleséstől kezdve beilleszkedési kényszeren keresztül a MEGSZOKÁSig
egyik se tételez fel HITet a háttérben!

Idézet:
Júdás levél:1:16 Ezek ... haszonlesésből személyimádók.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 23., kedd 08:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Károly írta:
A Biblia nyelvén a hit tehát engedelmességet jelent.Vagyis aki hisz,az engedelmeskedik is.

Jézus mondta:
5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába.

Továbbá:
16 Aki hiszen és alámerítkezik vízben, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.
17 Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.
18 Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak.

Kedves Károly!
Te azt mondod hiszel. Rendben.
Az eddigi beírásaidból az következik, hogy nem merítkeztél alá vízben, pedig ez egy viágos parancs. A többi hitből következő cselekedeteket sem teszed. Nem is teheted, hiszen tagadod a Szent Szellem ajándékait.
Tehát, te magad vagy az állításod cáfolata, vagyis a hit nem azonos az engedelmességgel.
üdv
ex
Egyébként itt ne vitassuk a csecsemő keresztséget, mert arra van külön topic.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 23., kedd 09:26 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
exrefis írta:
Te azt mondod hiszel. Rendben.
Az eddigi beírásaidból az következik, hogy nem merítkeztél alá vízben, pedig ez egy viágos parancs.


Nincs itt sem igazad.Teljesen félre érted az Igét.Ez nem parancs.

Richard W.De Hann-tól idéznék:
"A vízkeresztségben részesülnünk kell ahhoz, hogy üdvözüljünk? A válszom határozott nem! A vízkeresztség az újászületett keresztyének kiváltásága ami egyben bizonyság tételük is. Az engedelmes hívő be akar merítkezni, ezzel is jelét adva új életének, de a bemerítés semmit sem segíthet az új élet megszerzésében. Semmit se merjünk hozzátenni Isten kegyelméhez, sem cselekedeteket, sem érdemeket, sem szokásokat, de még a felnőtt bemerítést sem. Egyedül kegyelemből, hit által van üdvösségünk, ami teljesen egészében Krisztus elvégzett munkáján alapszik, és független minden mástól."
"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;"(Ef 2,9)
"Tehát maga a keresztség vizével való külső megmosás elmossa a bűnöket? Nem, mert egyedül a Jézus Krisztus vére és a Szentlélek tisztít meg bennünket minden bűnünktől."
"Most pedig titeket is megment ennek képmása, a keresztség, amely nem a test szennyének lemosása, hanem könyörgés Istenhez jó lelkiismeretért a feltámadt Jézus Krisztus által"(1 Pt 3,20)

exrefis írta:
hiszen tagadod a Szent Szellem ajándékait.
Tehát, te magad vagy az állításod cáfolata, vagyis a hit nem azonos az engedelmességgel.



Tévedsz.Te tagadod a Szentlelket azzal,hogy olyan tanításban hiszel,ami egy idegen,lentről jövő lélektől van.

Ugyanakkor megkérnélek,hogy ezt a beszélgetést ne itt folytasd,mert:
exrefis írta:
Egyébként itt ne vitassuk a csecsemő keresztséget, mert arra van külön topic.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vallásosság és Hit
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 23., kedd 11:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Károly írta:
Nincs itt sem igazad.Teljesen félre érted az Igét.Ez nem parancs.
Viccelsz? Akkor semmi nem parancs a Bibliába. Ráadásul az Ige ellenébe
Richard W.De Hann okoskodásával jössz. Az igével szemben súlytalan.

Idézet:
"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;"(Ef 2,9)
Úgy bizony, hitből van. Aki hisz az meg ezeket teszi, az Ige szerint:
Idézet:
16 Aki hiszen és alámerítkezik vízben, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.


Idézet:
"Most pedig titeket is megment ennek képmása, az alámerítkezés, amely nem a test szennyének lemosása, hanem könyörgés Istenhez jó lelkiismeretért a feltámadt Jézus Krisztus által"(1 Pt 3,20)
Itt nem azt mondja, hogy ezt el lehet hagyni, hanem azt, hogy ez természetesen egy jelképes cselekedet, nem ez mossa le bünöket, de mégis ezt írja elő az Ige.
Az Úrvacsora is egy jelképes cselekedet, mert bort iszunk és kenyeret eszünk, nem pedig Jézus vérét húsát, de jelképesen ezt kell cselekedni.
A te magyarázatod szerint ezt is el lehet hagyni, mint az alámerítkezést, hiszen csak jelképes. Ezek szetint te nem is Úrvacsorázol?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség