Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Re: Fogamzás / gátlás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 16:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Rosta! Hülyeségeket beszélsz. Sohasem hozsannáztam az önzést. Viszont már többször elmagyaráztam neked, hogy az önzés nem a kapitalizmus speciális tulajdonsága.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 17:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
közben eszembe jutott, hogy ha a családot nézem, akkor addig nincs másokról való gondoskodás, amíg az egyén nem képes magáról gondoskodni

amikor a gyermekem már tud egyedül ágyazni, akkor léphet egy magasabb szintre, a kistestvérének is meg tud ágyazni és még magasabb szint, amikor meg tudja tanítani neki az ágyazást

a fogamzásgátló, ha jól tudom a hitetésre épül
a nő szervezetével elhiteti, hogy terhes, ezért nem érik meg a petesejt

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 17:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Rosta! Hülyeségeket beszélsz. Sohasem hozsannáztam az önzést. Viszont már többször elmagyaráztam neked, hogy az önzés nem a kapitalizmus speciális tulajdonsága.
ex


Mivel nincs olyan erő, amely képes téged megregulázni ebben a - bármit és annak ellentétét is szankciók nélkül, szinte prófétaként közreadó - pozíciódban, hát újfent csak a véleményemet tudom kifejteni, hogy gusztustalan amit művelsz.

Az önzéssel kapcsolatban annyit, hogy minden hülye tudja, hogy az önzés az egy egyetemes állapot, nem csak a kapitalizmus jellemzője. Meg azt is, hogyha utána olvasol magadnak, akkor abból azt olvashatod, hogy az önzés vezérelte társadalomnál nem létezik jobb. És ez a társadalom minden (de lehet, hogy csak legtöbb) alrendszerére igaz szerinted.

Itt csak megint leadminisztráltam, hogy újfent provokáló módon mélymagyarozol, zsidózol, és hazug módon tévtanítasz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 17:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
furcsa helyzet állt elő:

exrefis "Fesz_van" Bartus Lászlótól idézi a magyar helyzet elemzését :O (még ha nem is olvasta a cikket :D)

rosta pedig ezt az elemzést támadja...


én pedig "magamtól idézek", 2008 áprilisából:


Idézet:
egyszerűen NEM TEHETEM MEG, hogy most elkezdjem itt magyarázni, hogy MIÉRT NEM az a megoldás "mindenre", ha végre egybeforr a nemzet szent teste, az ide nem illők mind elhúznak végre és lesz itt nagy össznépi boldogság... NEM TEHETEM MEG, mert semmi értelme nem lenne

megtette helyettem Pogácsa Zoltán közgazdász, az Éltanuló válságban című könyvében, amiben kísérletet tett egy PÁRTSEMLEGES helyzetelemzésre

a megállapításait idézném:
a problémánk nem POLITIKAI, vagy GAZDASÁGI természetű, itt most ÉRTÉKVÁLSÁG van...

és - sajnos ezzel is egyet kell értenem - az értékválasztás NEM OLYAN MEGOSZTOTT, mint minden más ebben az országban

"mindkét oldal"ra egyaránt jellemző, hogy KÉT fő prioritás van:
1) materializmus (NEM elméleti, hanem GYAKORLATI, vagyis ANYAGIASSÁG)
2) túlélési törekvés (máról holnapra élés, MINDEN távolabbi tervezés "utópiának" nyilvánítása)


viewtopic.php?f=24&t=183&p=35402&hilit=%C3%A9rt%C3%A9kv%C3%A1ls%C3%A1g#p35402

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 17:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
közben eszembe jutott, hogy ha a családot nézem, akkor addig nincs másokról való gondoskodás, amíg az egyén nem képes magáról gondoskodni
bezony! :)
a 2008-ból idézettek fényében EZ a bajunk... ott tartunk, hogy "oldja meg az ÁLLAM!"
pauler írta:
amikor a gyermekem már tud egyedül ágyazni, akkor léphet egy magasabb szintre, a kistestvérének is meg tud ágyazni és még magasabb szint, amikor meg tudja tanítani neki az ágyazást
mindig furának tartottam, mikor keresztény misszionáriusok ilyeneket tanítanak, mint a KÉZMOSÁS, vagy a FOGMOSÁS, esetleg a higiénikus illemhely építése
most viszont, ha jobban megnézzük, ebbe a "misszionárius-helyzetbe" vagyunk kényszerülve ITTHON: ha a keresztényeken/hívőkön nem látja a "világ", hogy nem igaz a tétel, hogy "az a tiéd, amit MA megeszel", akkor HOL LÁTNÁ?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 17:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
exrefis "Fesz_van" Bartus Lászlótól idézi a magyar helyzet elemzését :O (még ha nem is olvasta a cikket :D)
Tényleg nem olvastam, de nem csak én meg Bartus vagyunk, akik feltalálták a hidegvizet. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 18:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
És ha emlékeztek még, azt is mondtam valaha, hogy az állami szociális rendszereknek egyik legfőbb baja, hogy kiöli az emberekből a szolidaritást.
Tehát, minél kevesebb állam, és minél több egyéni, de legalább kisközösségi megoldás kell.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 18:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
furcsa helyzet állt elő:

exrefis "Fesz_van" Bartus Lászlótól idézi a magyar helyzet elemzését :O (még ha nem is olvasta a cikket :D)

rosta pedig ezt az elemzést támadja...


én pedig "magamtól idézek", 2008 áprilisából:



A lojalitásnak, meg a mellédumálásnak vannak állítólag határai, de te ezt úgy tűnik, hogy a végtelenségig vagy képes tágítani.

Semmiféle Bartusról nincs szó itten net2rist kolléga akkor, amikor mélymagyarozni, zsidózni tetszik az exrefisnek, meg az önzés és a szolidaritás jelszavaival szórakozik itt pro és kontra, azzal a nyugodt öntudattal, hogy bármikor bármit, meg annak az ellenkezőjét is erkölcsileg büntetlenül közreadhatja. Merthogy kegyedék ehhez lelkesen asszisztálnak.

Részemről továbbra is csak adminisztrálom ezt a megszokott dolgot itt a Parókia fórumon....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
a fogamzásgátló, ha jól tudom a hitetésre épül
a nő szervezetével elhiteti, hogy terhes, ezért nem érik meg a petesejt

igen, ez egy nagyon jó megfogalmazás!
végeztek egy kísérletet, aminek az eredménye messze túlmutat a fogmzásgátlás "fiziológiai hatásain"

azt vizsgálták, hogy fogamzásgátlót szedő és nem szedő lányok milyen fiúkat-férfiakat találnak vonzónak.

és az eredmény:

a fogamzásgátló az "ízlést" is módosítja!

a bogyót szedő (várandós nővé "tudatmódosított") lányok sokkal jobban buktak a "biztonságos pasikra", az otthon ülős, nem kalandvágyú férfiemberekre, míg a kontrollcsoportnak sokkal jobban bejöttek a "kalandorok"

nesze neked predesztináció...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 19:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egy kérdés, azok az emberek, akik kihasználják az állami szociális rendszereket, milyen szinten állnak az öngondoskodásban?

Szerintem a magyar lakosság nagyobbik része az öngondoskodást már profi szinten műveli, a kérdés számomra, hogy innen hogyan fognak tovább lépni a másokat támogató gondolkodásba?

Hallottam, hogy volt egy óriásplakát, amin egy kis fiú volt, meg egy idős ember.
A felírat ez volt:
"Csak nem gondolja, hogy majd ő fog gondoskodni magáról?"
Ez egy magánnyugdíj pénztár hirdetése volt.
:-(

De visszatérve a családtámogatásra, én annyi adókedvezményt fogok kapni az 5 gyermek után, hogy nem fizetek SZJA-t, ha ez így lesz és még a családi pótlékot is meg fogom kapni, akkor nagyon szeretnék majd ebből a pénzből rászorultakat támogatni. Hogy hány százalékát és kit, passz...
Ez már nehéz kérdés!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 19:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
...
De visszatérve a családtámogatásra, én annyi adókedvezményt fogok kapni az 5 gyermek után, hogy nem fizetek SZJA-t, ha ez így lesz és még a családi pótlékot is meg fogom kapni, akkor nagyon szeretnék majd ebből a pénzből rászorultakat támogatni. Hogy hány százalékát és kit, passz...
Ez már nehéz kérdés!


http://www.mno.hu/portal/750659

egy nagyon kedves "támogatásos" parókia-fórumos sztorim van:

mikor az ominózus népszavazás körüli habverés ment, felvetettem, hogy tessék, itt egy határon túli magyar egyetemi hallgató, nincs pénze BKV-bérletre... tegyük át a GYAKORLATBA a sok okosságot

és LETT valaki, aki több mint egy éven keresztül támogatta a bérlet árával :)

a "támogatott" azóta elvégezte az egyetemet, és református lelkészné lett belőle :)

megint csak visszautalnék oda, hogy ha MI nem tudunk felmutatni valamit... akkor mégis KINEK kellene itt jó példával elől járni?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Egy kérdés, azok az emberek, akik kihasználják az állami szociális rendszereket, milyen szinten állnak az öngondoskodásban?
0 szinten.

Idézet:
Szerintem a magyar lakosság nagyobbik része az öngondoskodást már profi szinten műveli, a kérdés számomra, hogy innen hogyan fognak tovább lépni a másokat támogató gondolkodásba?
Szerintem inkább az élősködő üzemmód, a mások kihasználása megy profi szinten. Egy igavonó kisebbség dolgozik mint állat, a többiek meg ezen élősködnek. Ezek egy része természetes (gyerekek, öregek), de nagyon sokan tényleg csak élősködnek.
800000 rokkantnyugdíjasunk van. Örülök, hogy legalább két csaló orvost letartóztattak, most már csak a többi 200-at kellene, és legalább 300000"rokkantat" visszaminősíteni adófizetővé.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 20:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
800000 rokkantnyugdíjasunk van. Örülök, hogy legalább két csaló orvost letartóztattak, most már csak a többi 200-at kellene, és legalább 300000"rokkantat" visszaminősíteni adófizetővé.


Hm, ehhez azonban 300.000 új munkahely kellene. Sőt, ehhez hit kell.

Ex, beszéltél már olyan emberrel, aki évtizedek óta rokkant nyugdíjas és az az egyedüli fix bevétele, amit innen kap?
Én láttam egy ilyen embert gyógyulni az Úr Jézus által és amikor eljutott oda, hogy ha így megy tovább még visszavonják a rokkant nyugdíját, akkor úgy megijedt, hogy nekem döbbenet volt látni, de valahol érthető...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 20:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Én olyan rokkant nyugdíjasokat ismerek, akik felveszik a lóvét, és mellette feketén dolgoznak is... és valszeg ez igen nagy hányad lehet így. Tuti, hogy sok az élősködő a rendszerben, és nem csak ebben, hanem mindenütt. De nincs is rá reményem, hogy ez, pont hazánkban, másképp legyen :(

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 21:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Hm, ehhez azonban 300.000 új munkahely kellene. Sőt, ehhez hit kell.
Ezek általában dolgoznak, a legtöbb többet keres mint te, de se járulékokat se adót nem fizetnek. Ugyanakkor még eljárnak az önkormányzathoz mindenféle egyéb segélyért (fűtés, albérlet, stb.). Külön van segélykérő ruhatáruk.
Amikor a lakásfelújítást csináltam, a szbafestőm porallargiával volt lerokkantosítva. Simán megélt a munkájából is.

Idézet:
Ex, beszéltél már olyan emberrel, aki évtizedek óta rokkant nyugdíjas és az az egyedüli fix bevétele, amit innen kap?
Őszintén? Én csak olyanokat ismerek, amelyik mind dolgozik. Igazából csak egy igazi rokkantat ismerek(rövidebb az egyik lába), de neki is mindig volt rendes munkája.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség