Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 14:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Na, abban a reményben, hogy itt egyszer újra on-topik lesz az élet :*: eszembe jutott egy provokatív kérdés. Hogy látjátok azt a dolgot, hogy asszonyok ne tanítsanak. Pl. volt már itt a Parókián egy srác, aki - miután kifogyott az érvekből - azt írta egy hölgy fórumozónak, hogy te lány vagy, tehát te nem taníthatsz engem, puszi. Mivel én egy megveszekedett feministának számítok keresztény közegekben :D ez az érv zsigeri ellenkezést vált ki belőlem. De mi van, ha tényleg ez a biblikus?

No?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 14:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is megveszekedett feministának számítok :D

de hagyom kibontakozni a véleményeket :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 16:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Péter, szabad-e szólni az asszonyoknak? :*:

Ex, valaki írta itt, hogy a HGY nőellenes - hogy is álltok te velünk? :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 18:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Péter, szabad-e szólni az asszonyoknak? :*:

Ex, valaki írta itt, hogy a HGY nőellenes - hogy is álltok te velünk? :*:
Nem nőellenes.
Nálunk rendszeresen visszajár tanítani Marilyn Hickey és néha még a Sándor felesége is prédikál.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 19:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Indu, a te nőies "vissza a témához" szereteted már is sokat adott. :-)

Szóval, nekem is sokat segített a megfogalmazásod, miszerint csak egy beletörődés az engedelmesség, sodródás, vagy hittel megélt háttérbe húzódás.
Azon gondolkodtam, hogy ha valaki helyett megcsinálok dolgokat, akkor az hogyan fog fejlődni azon a területen.
Lehet-e segítség és meddig, hogy a másik feladatát én végzem el. Persze, ez talán adott helyzetben így a legkényelmesebb mindenkinek. Ez igényli a legkevesebb energia befektetést.
Sőt valószínűleg vannak olyan helyzetek, amikor tényleg az a segítség, hogy a társam mellett egy-egy feladatot én végzek el. A kérdés talán, hogy HELYETTE végzem-e?

Én nagyon szívesen hallgatom az asszonyokat, Golgotavirágot és Téged is :-)
Sőt Nemosinex-et és Loiszt.

A baj akkor van, hogy ha helyettem akartok Igét hirdetni!
:-)

Nálunk is van női lelkész, de nem ő a vezető lelkész.
Egyszer beszélgettem egy nagyon kedves fiatal lelkész nővel, aki sajnos özvegy lett fiatalon. A férjével ketten voltak lelkészek és ő egyedül maradt a parókián. Ő azt mondta, hogy SZÜKSÉGE van férfi segítségre, valakire, aki vezeti a parókia ügyeit, aki kiáll a teendők közben a gyülekezetért, megharcolja a megharcolni valót.
Nagyon szimpi volt....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 19:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
A baj akkor van, hogy ha helyettem akartok Igét hirdetni!
:-)


Ezt kifejtenéd még bővebben, léci?

---

van egy honlap, már akartam ajánlani, mert sok-sok letölthető film van rajta, itt:
www.jezusamegvalto.com (filmek a baloldali menüben, lent)

ami nagyon tetszik benne (és ez lenne az alap), hogy minden anyaga szabadon használható

és pont most vettem észre, hogy a Nő kérdésnek sok-sok oldalt szentel, itt:
http://nok.jezusamegvalto.com/

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 20:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Idézet:
Ez az utsó, amire reagálok ebben a témában. A citálgatást arra értettem, hogy elég lett volna annyit írnod, hogy engem bántott, hogy itt meg itt cinikus voltál. Ebből értettem volna, és nem kellett volna kegyes csomagolópapírba tenni. De ha hozzád ez áll közel, csomagold. Nekem nem jön be, de másnak bejöhet. Ízlés dolga.

Szétoffolódik a topik egy ideje, szerintem lekerekítettük a történetet. Ha valami, akkor ez a szál tényleg elkanyarított egy -számunkra- izgalmas beszélgetést. Fejezzük be, OK?

Kedves Indu!

Idézet:
itt meg itt cinikus voltál.


Hogy jövök én ahhoz hogy cinikusnak nyilvánítsam, "leírjam" a "viselkedésed"?!
Jelen esetben ez nem hiszem, hogy helyénvaló lett volna, viszont
(imádkozhatom azért, hogy az Úr mutassa meg neked, hogy ha "szerintem" cinikus voltál.)

"...aki a szíveket vizsgálja, beléd lát, és aki lelkedet őrzi, ismer; ő megfizet az embernek cselekedete szerint."/Péld 24,12/

"Mert Isten megítél minden tettet, minden titkolt dolgot, akár jó, akár rossz az."Préd:12,14

"Íme, eljövök hamar, velem van az én jutalmam, és megfizetek mindenkinek a cselekedete szerint."/Jel 22,12/


Szerintem békésebb és tisztább így, hogy magad beláttad.


Egyet értek Károllyal vannak igék amik nem "tőlünk vannak".

Köszönöm Károlynak, hogy elmondta a véleményét ezzel kapcsolatban!


Ide kapcsolódóan eszembe jutott egy ige:

"A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre;"2 Tim.3,16


Két igazán szép igével zárom...
"Azokra a dolgokra törekedjünk tehát, amelyek a békességet és egymás építését szolgálják. /Róm 14.19./
Mindegyikünk a felebarátjának kedvezzen, mégpedig annak javára, épülésére. "/ Róm:15.2/

:)

Szeretettel: Golgotavirág

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 21:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"1 Timóteus 2:11-12: “Az asszony csendben tanuljon, teljes alázatossággal. A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben.” Az egyházban Isten különböző szerepeket szán a férfiaknak és a nőknek. Ez azért van, mert így lett teremtve az emberiség (1 Timóteus 2:13) és mert így jött be a bűn a világba (2 Timóteus 14). Isten, ahogy Pál apostol írja, megtiltja a nőknek azt a szerepet, hogy férfiak lelki tanítói legyenek. Ez eleve kizárja, hogy nők szolgáljanak lelkészként, hiszen ebben prédikálás, tanítás és férfiak feletti lelki hatalom is van. "

Ezt arról a honlapról szedtem, ez nekem is nagy kérdés. Vélemény?

Különösen is Péter szavaival összefüggésben:
Idézet:
A baj akkor van, hogy ha helyettem akartok Igét hirdetni!
:-)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 08:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Indu, amikor írtam az előző hozzászólást, akkor lett hangsújyossá a "helyettem". Ez azt jelenti, hogy valamit nekem kellene megtenni, de másra hárítom. Szóval ahogyan most Golgotavirág hirdeti az Igét, az teljesen rendben van, mert nem helyettem teszi, hiszen nőként szól a nőkhöz. A helyettem a lényeg!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 10:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:

---

van egy honlap, már akartam ajánlani, mert sok-sok letölthető film van rajta, itt:
http://www.jezusamegvalto.com (filmek a baloldali menüben, lent)

ami nagyon tetszik benne (és ez lenne az alap), hogy minden anyaga szabadon használható

és pont most vettem észre, hogy a Nő kérdésnek sok-sok oldalt szentel, itt:
http://nok.jezusamegvalto.com/

Indu írta:
"1 Timóteus 2:11-12: “Az asszony csendben tanuljon, teljes alázatossággal. A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben.” Az egyházban Isten különböző szerepeket szán a férfiaknak és a nőknek. Ez azért van, mert így lett teremtve az emberiség (1 Timóteus 2:13) és mert így jött be a bűn a világba (2 Timóteus 14). Isten, ahogy Pál apostol írja, megtiltja a nőknek azt a szerepet, hogy férfiak lelki tanítói legyenek. Ez eleve kizárja, hogy nők szolgáljanak lelkészként, hiszen ebben prédikálás, tanítás és férfiak feletti lelki hatalom is van. "

Ezt arról a honlapról szedtem, ez nekem is nagy kérdés. Vélemény?





megnéztem a weblapot, valamit nagyon nem értek benne: úgy tűnik nekem, mintha ez a Krisztus Szeretete Egyház munkája lenne... namost pont az ő tevékenységükkel eléggé ellentétes ez a kifejtett elmélet arról, hogy a nő hallgasson (jópár gyülekezetüknek van női pásztora, és ezek - meglepetésemre - egészen jól működő, pozitív gyümölcsöket termő gyülekezetek)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 12:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:

megnéztem a weblapot, valamit nagyon nem értek benne: úgy tűnik nekem, mintha ez a Krisztus Szeretete Egyház munkája lenne...


Találtál valami konkrét utalást erre?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 15:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nyilván nem ;)


próbáld az SOS gombot :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 22:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kösz, megtaláltam.
Vannak átfedések, de a szerintem honlapot nem a KSZE (legfeljebb valamelyik szimpatizánsa) szerkeszti.
Melyek voltak azok pozitív gyümölcsök, amiket láttál náluk?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 22:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
exrefis írta:
Annak kellett volna eszedbe jusson, hogy a reformátusoknak is hányszor kell szólni ugyanazért.
ex


Hála Istennek, szólnak is.
Tudod...A mi gyerekünket mi ütjük.... :)

De mi lett a hgy prófétáival, akik arra voltak hivatva, hogy a hgy-t szembesítsék tévelygéseikkel. Hova lettek?


Fony írta:
Mennyire kell durvának lenni egy tévelygésnek, hogy szabad emberként az Úrban, a kezedben a Bibliával, a szívedben az Úr Jézus kegyelmével a SAJÁT gyülekezetedben zajló dolgokat, történéseket értékelve a SAJÁT gyülekezetedben (is) meg merj szólalni, s ne csapd be magad?


bár a rokkant-témájú beírásoddal messzemenőkig "beloptad magad a szívembe" (egyetértek, tényleg borzalom, ami ezügyben (is) folyik), annyira azért mégse "billentem át", hogy egy másik felekezet problémáit nekiálljak itt megvitatni Veled...

maradjunk a "mi gyerekünknél" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 23:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
de most ha jól értem, itt pozitív gyümölcs volt kérdezve, dicsérni meg szabad a szomszéd kölköt is :*: Net, ne csigázz, mondjál róluk jót, ha van - semmit nem tudok róluk. Persze, ha gázos társaság, akkor visszavonulót fújok.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség