Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
 

Segítségetek szeretném kérni! (kutatáshoz)
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 14., kedd 12:29 
Offline

Csatlakozott: 2010. dec. 13., hétfő 23:21
Hozzászólások: 1
Kedves Fórumozók,

Ne haragudjatok, hogy "belerondítok" a fórumotokba, de segítségetek szeretném kérni!
Az ELTE pszichológia-hallgatója vagyok, és szakdolgozati kutatásomban a vallás és paranormális jelenségekhez kapcsolódó vélemények kapcsolatát vizsgálom.
Kérlek Titeket, segítsetek nekem azáltal, hogy kitöltötök egy rövid, 5 perces kérdőívet, amely alábbi címen érhető el:

http://www.kwiksurveys.com/online-surve ... G_6d897f1a

A válaszadás természetesen névtelenül történik.
Segítségetek igazán hálásan köszönöm! :)
További szép napot és minden jót kívánok,
Betti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Segítségetek szeretném kérni! (kutatáshoz)
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 15., szerda 16:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Kedves Betina/

-Kitöltöttem az ívet, kérésedre,- de meg kell jegyeznem. Nagyon sok a pontatlan kérdés.- Rossz kérdésre nem lehet jó választ adni.- Néhány példa:

10. "Boszorkányok léteznek. "
Attól függ, mit nevezünk boszorkányságnak.- Vannak emberek, akik kapcsolatba tudnak lépni a sötétség szellemvilágával,- segítségükkel "emberfeletti" dolgokat képesek véghezvinni,- ez tartalmilag boszorkányság. De az arzénos asszonyok nem boszorkányok, hanem egyszerűen tudatosan emberölők.- Vagy az előző századokban kikiáltottak nőket boszorkánynak - ezért, vagy azért,- alaptalanul, tehát nem voltak boszorkányok. -
Az első értelmezés szerint értendően jeleztem, hogy léteznek.

11."Szerencsétlenség, ha valaki eltör egy tükröt."- Ostoba babonaság ! -Ha nem választ adok -minthogy valóban nem- úgy értékelhető, mintha egyéb jelentőséget tulajdonítanék neki,- pedig semmi más a jelentősége, minthogy új tükröt kell venni.

15."Hiszek Istenben."
Na ez a legfélrevezetőbbkérdés.- Melyik istenben ? Sok istenség van a világon, amiben emberek hisznek.-
A magam részéről hiszek: Az egy igaz, mindenható és örökkévaló Istenben, a Jézus Krisztus Atyjában ! - Hiszek! - és hívőnek ezen az alapon vallom magam,- és nem vallásosnak. (A vallásos külső kegyességi szokásokat megtartó ember, akinek a szíve távol áll a ritusoktól, pláne a valódi hittől)

16." Egy személy gondolati befolyással képes fizikai tárgy mozgatására."
Képes, de nem a saját emberi erőfeszítései, gondolati alapján,- hanem mindenkor a sötétség birodalmának erőivel. Ezek okkult erők. - Ha igent jelzek, olyan mintha egyetértenék a "rossz kérdéssel". Az ember magától ilyesmire nem képes, csak külső segítséggel

18. "Történik reinkarnáció (újjászületés)"

Ez a legnagyobb KAVARÁS! - A reinkarnáció ugyanis:ÚJRASZÜLETÉS.
*********************************************************************************
- Nem azonos a keresztyén hit szerinti újjászületéssel !
-- Tehát nem lehet egyértelmű választ adni.-
Reinkarnáció NINCS !
************************
ÚJJÁSZÜLETÉS van !
************************

29." Vallásos vagyok.-" - Nem vagyok vallásos, a 15. kérdésben adott válaszom
alapján,- de ebből nem következik, hogy ateista volnék ! - Hanem keresztyén hívő vagyok, aki Jézus Krisztus által hiszek az Ő Atyjában, az egy igaz Istenben.-

-----Ezt a párat kiemeltem,-- nem ártana, ha a tanulmányaitokban tisztáznátok, ezeket a pontatlanságokat, keveréseket, (a kifejezések valós tartalmát!)--- hogy tisztábban lássatok.

-Sok sikert a dolgozathoz!
Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Segítségetek szeretném kérni! (kutatáshoz)
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 15., szerda 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egyet értek Loisszal, érdemes ennél beljebb evezned Betti, ha tényleg érdekel a láthatatlan világ. :-)
Egy biztos hajót és hajós kapitányt ismerek, aki mellett nem lehet elveszni ezen a tengeren, úgy hívják Jézus Krisztus!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Segítségetek szeretném kérni! (kutatáshoz)
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 16., csütörtök 05:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Én ott akadtam el, hogy "vallásos vagyok a magam módján" :) Persze ezt jelöltem be, de a véleményem az róla, hogy aki vallásos, az mind a maga módján vallásos, és ez még akkor is így van, ha ez egybeesik más emberek "maga módjával". Az egyházhoz tartozás és a saját út nem zárja ki egymást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Segítségetek szeretném kérni! (kutatáshoz)
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 07:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kitöltöttem én is. Vicces és tragikus egyben, ahogy az Istenhit és a fekete macska meg a 13-as szám egy szintre került. De értem én, hogy arról a rálátási helyről ennyi látszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Segítségetek szeretném kérni! (kutatáshoz)
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 27., hétfő 20:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
én ezért ki is szálltam a kitöltés felénél. nem akartam torzítani a mintát :/

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Köszönöm
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 06., vasárnap 22:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
kamilla írta:
Az egyházhoz tartozás és a saját út nem zárja ki egymást.
Köszönöm ezt a gondolatot, nagyon örülök neki.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Segítségetek szeretném kérni! (kutatáshoz)
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 17., csütörtök 13:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:):)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

brummm...
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 23., szerda 20:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
kamilla írta:
:):)

:D :)

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Segítségetek szeretném kérni! (kutatáshoz)
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 15., péntek 23:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Kerestem imakérő topikot, nem találtam.
Kerestem "hír-hozó" topikot nem találtam.
Így most jobb híján idehozom a hírt, nagyrészt imaszándékként:


Tömeges kihalás fenyegeti az óceáni élővilágot
ICI Interaktív Zrt. - 2011. július 8., péntek, 15:39
Nagyít Kicsinyít Mail Nyomtat

Címkék: globális felmelegedés, éghajlatváltozás, klíma, óceánok

Kutatók arra figyelmeztetnek, hogy bolygónk történetének hatodik kihalási eseménye felé tart, ami az óceánokat kiemelten fenyegeti.

Kutatók szerint az elmúlt 600 millió év alatt öt kihalási periódusra került sor az óceánokban. Arra figyelmeztetnek, hogy napjainkban egy újabb ilyen tömeges kihalás felé haladunk, amennyiben nem csökkentjük azonnal karbon lábnyomunkat és nem vetünk véget a túlhalászásnak.

A pusztulásnak számos jele van már most is. Az óceánok vize elsavasodik (egyúttal csökken a CO2-felvevő képessége is), ami miatt pusztulnak a korallzátonyok, egyre többfelé alakulnak ki ún. holt övezetek a tengerekben, óceánokban (2008-ban már 400 területet azonosítottak) a talajjavító szerek intenzív használata miatt. Halálos algák lepik el időről időre a part menti területeket, amelyek megfojtják az óceáni ökoszisztémákat. A halászat napjainkra ijesztő méreteket öltött: a világ becsült halállományának több mint 60 százaléka oly mértékben túlhalászott, hogy a kihalás fenyegeti.

Mindezek együttes jelenléte pedig egyre kevésbé teszi képessé a világóceánt a regenerálódásra.

Az IPCC 2007-es jelentésében már figyelmeztetett a klímaváltozás óceánokra és ezen keresztül az emberiségre gyakorolt ijesztő hatásaira. Akkori előrejelzésük szerint 2050-re több mint 1 millió ember kerülhet veszélybe a tengerszint-emelkedés miatt a három legnagyobb folyódelta, a Gangesz, a Mekong és a Nílus mentén. Ezen kívül további tízezrek válhatnak érintetté további 21 delta területén - ezek közé tartozik pl. a Mississippi, a Rajna, a Niger és a Volga.

Noha voltak/vannak remények, hogy ezek a becslések túl pesszimisták, a tavasszal Oxfordban tartott IPSO (Nemzetközi Program az Óceán Állapotáról) konferencián arra derült fény, hogy az elmúlt négy év folyamatai egybevágnak az IPCC által előrejelzettekkel.

Mintegy 251 millió évvel ezelőtt került sor a perm-triász kihalási eseményre, amely a Föld történetének legsúlyosabb kihalása volt, a tengeri fajok 96%-a kipusztult. Ekkor a becslések szerint az óceán 1-2 milliárd tonna CO2-ot nyelt el évente. Kb. 56 millió évvel ezelőtt, az ún. paleocén-eocén hőmérsékleti maximum (PETM) idején évente 2,2 milliárd tonna CO2 került a légkörből a világóceánba, és néhány ezer év alatt 5-8 fokot emelkedett a globális átlaghőmérséklet. A földtörténet egyik leggyorsabb felmelegedése következtében az óceánok mélyebb rétegei elsavasodtak, a víz oxigéntartalma lecsökkent, a mélytengeri élőlények nagy számban kipusztultak. A sarkvidéki tengerekben trópusi algák jelentek meg a 24 fokra melegedett vízben. Bolygónk kétszázezer év alatt nyerte vissza korábbi állapotát.

Napjainkban a világóceán 30 milliárd tonna CO2-ot nyel el évente, a melegedési folyamat pedig nem évezredek, hanem évtizedek alatt játszódik le, így sokkal kisebb az esély az alkalmazkodásra. Ráadásul ezt a CO2-mennyiséget már egyre kevésbé tudja semlegesíteni az óceán, és képtelenné válhat a további elnyelésre is. Ez azt eredményezné, hogy a szárazföld erőteljesebben melegedne, miközben a korallok és a planktonok kipusztulnának, ez pedig számos más fajt is veszélybe is sodorna.

Az óceánok állapotának és egészségének megőrzése érdekében a javaslatok szerint nemzetközi összefogásra van szükség, azonnal csökkenteni kell a CO2-kibocsátást, véget kell vetni a túlhalászatnak, szabályozni kell a vizek szennyezését (meg kell akadályozni, hogy méreganyagok, kőolaj, növényvédő-szerek, műtrágyák, műanyag zacskók kerüljenek a folyókba és a csatornarendszerekbe).

Eddig a hír.
Szerintem aggasztó....

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Segítségetek szeretném kérni! (kutatáshoz)
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 16., szombat 06:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Brumtesó!

A keresett topikokat a Keresztény életünk/Segítsetek Témakör alatt találod.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség