Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedvesek vagytok, köszönöm az elnézést. :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 01., szerda 08:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Kamilla írta:
Idézet:
Inkább az zavarna benne, hogy ez, hogy már nem aikidózom, egy jelzés magamnak. Ha újra aikidózni fogok, honnan fogom tudni, hogy már nem vagyok ugyanaz az ember, mint mikor utoljára csináltam? Nekem szükségem van ilyen kapaszkodókra.



Idézet:
Az Alapító (Uesiba Morihei) megfogalmazása szerint az aikidó egy olyan Út, amellyel le tudjuk győzni a konfliktusokat magunkban, és amellyel békét teremthetünk a Világegyetemben.
(Wikipedia)


?

--Hm.- Ha "visszaesésnek" éled meg,- az nem jó jel,- szerintem. Ha a belső hang tiltakozik, hallgass rá.---Nekem volt egy más vonalon szerzett tapasztalatom.- De annyira akartam "kipróbálni", hogy bizonyos harc után, legyőztem a belső hangot és tettem, amire kiváncsi voltam...
--Volt benne szépséges élmény is,-- de a VÉGE nagy kudarc lett. Lelkileg nagyon nehezen tudtam belőle kikászálódni. :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 30., csütörtök 21:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Zsidókhoz írt levél 13.
7. Emlékezzetek meg a ti előljáróitokról, a kik szólották néktek az Isten beszédét, és figyelmezvén az ő életök végére, kövessétek hitöket.
8. Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.
9. Különböző és idegen tudományok által ne hagyjátok magatokat félrevezettetni; mert jó dolog, hogy kegyelemmel erősíttessék meg a szív, nem ennivalókkal, a melyeknek semmi hasznát sem veszik azok, a kik azok körül járnak.
10. Van oltárunk, a melyről nincs joguk enni azoknak, a kik a sátornak szolgálnak.
11. Mert a mely állatok vérét a főpap beviszi a szentélybe a bűnért, azoknak testét megégetik a táboron kívül.
12. Annakokáért Jézus is, hogy megszentelje az ő tulajdon vére által a népet, a kapun kívül szenvedett.
13. Menjünk ki tehát ő hozzá a táboron kívül, az ő gyalázatát hordozván.
14. Mert nincsen itt maradandó városunk, hanem a jövendőt keressük.
15. Annakokáért ő általa vigyünk dícséretnek áldozatát mindenkor Isten elé, azaz az ő nevéről vallást tevő ajkaknak gyümölcsét.
16. A jótékonyságról pedig és az adakozásról el ne felejtkezzetek, mert ilyen áldozatokban gyönyörködik az Isten.
17. Engedelmeskedjetek előljáróitoknak és fogadjatok szót, mert ők vigyáznak lelkeitekre, mint számadók; hogy ezt örömmel míveljék és nem bánkódva, mert ez néktek nem használ.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 10., vasárnap 06:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
1Kor 9,1-18: „1. Nem vagyok szabad? Nem vagyok apostol? Nem láttam Jézust, a mi Urunkat? Nem az én munkám eredménye vagytok-e ti az Úrban?
2. Ha másoknak nem volnék is apostola, nektek bizony az vagyok, mert apostolságom pecsétje ti vagytok az Úrban.
3. Ez az én védekezésem azokkal szemben, akik engem bírálgatnak.
4. Vajon nincs-e szabadságunk arra, hogy együnk és igyunk?
5. Nincs-e szabadságunk arra, hogy keresztyén feleségünket magunkkal vigyük, mint a többi apostol, meg az Úr testvérei és Kéfás?
6. Vagy csak nekem és Barnabásnak nincs szabadságunk arra, hogy ne dolgozzunk?
7. Ki katonáskodott valaha is a saját zsoldján? Ki ültet szőlőt úgy, hogy nem eszik a terméséből? Vagy ki az, aki nyájat legeltet, és nem iszik a nyáj tejéből?
8. Vajon csak emberi módon mondom-e ezeket, vagy nem ugyanezt mondja-e a törvény is?
9. Mert Mózes törvényében meg van írva: "A nyomtató ökör száját ne kösd be." Vajon az ökörről gondoskodik-e így az Isten?
10. Nem teljes egészében értünk mondja ezt? Bizony, értünk íratott meg, hogy aki szánt, reménységgel kell szántania, és aki csépel, azzal a reménységgel csépeljen, hogy részesedik a termésből.
11. Ha mi nektek a lelki javakat vetettük, nagy dolog-e az, ha földi javaitokból fogunk aratni?
12. Ha mások részesedhetnek ezekből, miért nem inkább mi? De mi nem éltünk ezzel a szabadsággal, hanem mindent elviselünk, hogy semmi akadályt ne gördítsünk a Krisztus evangéliuma elé.
13. Nem tudjátok, hogy akik a templomi szolgálatokat végzik, a szenthelyből származó eledellel élnek, és akik az oltár körül forgolódnak, az oltárra vitt adományokból részesednek?
14. Így rendelte az Úr is, hogy akik az evangéliumot hirdetik, az evangéliumból éljenek.
15. Én azonban ezek közül egyikkel sem éltem. De nem azért írtam nektek ezeket, hogy velem is így történjék ezután, mert jobb meghalnom, minthogy valaki dicsekedésemet félremagyarázza.
16. Mert ha az evangéliumot hirdetem, azzal nincs mit dicsekednem, mivel kényszer nehezedik rám. Jaj nekem ugyanis, ha nem hirdetem az evangéliumot!
17. Mert ha önként teszem ezt, jutalmat kapok, ha pedig nem önként, sáfársággal vagyok megbízva.
18. Mi tehát a jutalmam? Az, hogy prédikálásommal ingyenessé teszem a Krisztus evangéliumát anélkül, hogy élnék az evangélium hirdetésével együtt járó szabadságommal.”


Olyan jó azt olvasni, hogy az Úr testvéreinek is voltak feleségeik. Hogy nem egy idealizált középkori freskó a Krisztust követők élete.
És olyan jó azt olvasni, hogy ha valaki belül szabad, az el tudja fogadni, hogy van aki él a szolgálatért adott anyagiakkal, van aki meg nem, de mind a kettő benne van az Igében és mind a kettő Biblikus.
Az nem Biblikus, ha az ember nem szabad!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 05:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
1Kor 10,1-13: „1. Nem szeretném, ha nem tudnátok, testvéreim, hogy atyáink mindnyájan a felhő alatt voltak, és mindnyájan a tengeren mentek át,
2. és mindnyájan megkeresztelkedtek Mózesre a felhőben és a tengerben.
3. Mindnyájan ugyanazt a lelki eledelt ették,
4. és mindnyájan ugyanazt a lelki italt itták, mert a lelki kősziklából ittak, amely velük ment. Az a kőszikla pedig a Krisztus volt.
5. De többségükben nem lelte kedvét az Isten, úgyhogy elhullottak a pusztában.
6. Mindez példává lett a számunkra, hogy ne kívánjunk gonosz dolgokat, amint ők kívántak.
7. Bálványimádók se legyetek, mint közülük némelyek, amint meg van írva: "Leült a nép enni, inni, és felkelt játszani."
8. De ne is paráználkodjunk, mint ahogy közülük némelyek paráználkodtak, és elestek egyetlen napon huszonháromezren.
9. Krisztust se kísértsük, ahogyan közülük némelyek kísértették, és elpusztultak a kígyóktól.
10. De ne is zúgolódjatok, mint ahogyan közülük némelyek zúgolódtak, és elveszítette őket a pusztító angyal.
11. Mindez pedig példaképpen történt velük, figyelmeztetésül íratott meg nekünk, akik az utolsó időkben élünk.
12. Aki tehát azt gondolja, hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essék!
13. Emberi erőt meghaladó kísértés még nem ért titeket. Isten pedig hűséges, és nem hagy titeket erőtökön felül kísérteni; sőt a kísértéssel együtt el fogja készíteni a szabadulás útját is, hogy el bírjátok azt viselni.”


Krisztus ott ment a kivonuló néppel. Már akkor és ott is jelen volt közöttük.
Figyelmeztetésként kapjuk az Igét, nem vesztünkre van, hanem életre való intés.
Ne kívánjunk a gonoszságot, ne istenítsünk semmit és senkit az Atyán kívül, ne akarjuk mindenben az extrém utat és ne méltatlankodjunk, vagy ne értékeljük le folyton a helyzetünket.

Próba ma is lehet, de csak akkora, ami pont rád van szabva. Amekkorában bizonyságot tudsz tenni Róla!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 05:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
1Kor 10,14-33:
„14. Ezért, szeretteim, kerüljétek a bálványimádást!
15. Úgy beszélek hozzátok, mint értelmes emberekhez: ítéljétek meg magatok, amit mondok.
16. Az áldás pohara, amelyet megáldunk, nem a Krisztus vérével való közösségünk-e? A kenyér, amelyet megtörünk, nem a Krisztus testével való közösségünk-e?
17. Mert egy a kenyér, egy test vagyunk mindannyian, akik az egy kenyérből részesedünk.
18. Nézzétek a test szerinti Izráelt! Akik az áldozatokat eszik, nincsenek-e közösségben az oltárral?
19. De mit mondok ezzel? Talán azt, hogy a bálványáldozat vagy a bálvány ér valamit?
20. Sőt inkább azt, hogy amit a pogányok áldoznak, azt ördögöknek áldozzák és nem Istennek: azt pedig nem szeretném, ha ti az ördögökkel lennétek közösségben.
21. Nem ihattok az Úr poharából is, meg az ördögök poharából is, nem lehettek részesei az Úr asztalának is, meg az ördögök asztalának is.
22. Vagy haragra ingereljük az Urat? Talán erősebbek vagyunk nála?
23. Minden szabad, de nem minden használ. Minden szabad, de nem minden épít.
24. Ne keresse senki a maga javát, hanem a másét.
25. Mindazt, amit a húspiacon árulnak, megehetitek, ne kérdezgessetek semmit lelkiismereti okokból,
26. mert "az Úré a föld és annak teljessége".
27. Ha meghív titeket a hitetlenek közül valaki, és el akartok menni, mindent megehettek, amit elétek tesznek; ne kérdezgessetek semmit lelkiismereti okokból.
28. De ha valaki azt mondja nektek: "Ez bálványáldozati hús", ne egyétek meg: amiatt, aki erre figyelmeztetett, és a lelkiismeret miatt.
29. Lelkiismeretről beszélek, de nem a sajátunkról, hanem a másikéról. Mert miért vádolja az én szabadságomat a másik lelkiismerete?
30. Ha én hálával eszem, miért kárhoztatnának engem azért, amiért én hálát adok?
31. Akár esztek tehát, akár isztok, bármi mást cselekesztek, mindent Isten dicsőségére tegyetek!
32. Megütközésre ne adjatok okot sem a zsidóknak, sem a görögöknek, sem az Isten egyházának;
33. mint ahogyan én is mindenben mindenkinek igyekszem kedvére lenni, nem a magam hasznát keresve, hanem a többiekét, hogy üdvözüljenek.”


Közösség! Kivel vállalok közösséget? Kihez tartozom? Kit mondok testvéremnek?
Eszem-e az Úr testét, iszom-e az Ő vérét? Mert az Ő teste étel és az Ő vére ital!
És ha egy asztalnál eszünk, ha egy táplálékból növekszik a test, látom-e ennek gyönyörűségét?
Mit ehetek? Bármit! Két fontos határ mellett:
- hálaadás
- mások hasznára legyen, azaz ha a másiknak az az étel extra tartalommal bír (valami féle istenséggel köt össze), ne egyem meg

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 12:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ez azért elgondolkodtató, hogy tényleg minden pillantomnak a másik emberről kéne szólnia. Mikor gondol sajátmagára az ilyen ember?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 14:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kamilla írta:
Ez azért elgondolkodtató, hogy tényleg minden pillantomnak a másik emberről kéne szólnia. Mikor gondol sajátmagára az ilyen ember?


olyannagyonjó, hogy EZ IS le van írva Jézusról :)

hogy GONDOLT magára!

számos olyan esetben visszavonult, amikor "egy rendes messiás" ezt píár-szempontból nem tehette volna meg (mint a testvérei szóvá is teszik amúgy egy esetben)

vagy pl. le van írva EGYETLEN eset, amikor rajta lehet kapni az ÖNVÉDELMEN :)


...visszaugorva MAGUNKRA: az ember folyamatos és harsány "főállású szentségének" gyakran a CSALÁD issza meg a levét (maradva magamnál szigorúan: gyerekeim saját bőrükön tanulták meg, hogy mikor "apa fog tanítani", akkor a kocsiban az amúgy teljesen természetes és örömmel vett csivitelés határozottan ellenjavallt :D)

még egy jellemző "pillanatkép":
valaki elkerekedett szemmel kérdezi (neten, naná): "te sose vagy rosszul?"
(no most erre milyen JÓ választ lehet adni? :O)

egy biztos: "külön polcon" vannak azok, akik előtt "lehetek rosszul"...
az egészen különleges polc - természetesen - a feleségemé, aki gyakran még AZT is megmondja egy nézésből, hogy "kivel van baj" éppen :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 17:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem, nem kell minden pillanatunknak a másikról szólnia, nekem pont fordítva működik, hogy csak néhány pillanatra tudok igazán a másikra figyelni.
Ritkán adatik meg ez a jó érzés...

De ez a világba is működik, pl. ne vegyek fésűt egy kopasz embernek ajándékba.

Ti tényleg sokkal többet figyeltek másokra, mint magatokra?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 17:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
Ti tényleg sokkal többet figyeltek másokra, mint magatokra?

Én tényleg.
Vö:
Szégyelld magad, Pistike! Nem gondoltál az öcsédre, megetted az összes
süteményt!
-Dehogynem gondoltam! Egész idő alatt az járt a fejemben, nehogy
közben hazajöjjön!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 18:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, ilyen szinten én is sokat gondolok másokra, meg pl. úgy, hogy mit is gondolhatnak RÓLAM?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 16., szombat 08:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
1Kor 11,17-22: „17. Amikor a következőkre rátérek, nem dicsérhetlek titeket, mivel nem javatokra, hanem károtokra jöttök össze.
18. Mert először is azt hallom, hogy amikor összejöttök a gyülekezetben, szakadások vannak közöttetek, és ezt részben el is hiszem.
19. Mert szükséges, hogy legyen közöttetek szakadás is, hogy a kipróbáltak nyilvánvalókká legyenek közöttetek.
20. Amikor tehát összejöttök egy helyre, nem lehet úrvacsorával élni,
21. mert az evésnél mindenki a saját vacsoráját veszi elő, és az egyik éhezik, a másik pedig megrészegedik.
22. Hát nincsen házatok, hogy ott egyetek és igyatok? Vagy megvetitek az Isten gyülekezetét, és megszégyenítitek azokat, akiknek nincsen? Mit mondjak erre? Dicsérjelek ezért titeket? Nem dicsérlek.”


Miért gyűlünk össze? Javunkra vagy kárunkra? Lehet erre is és arra is.
Az összegyülekezés önmagában még nem erény, vagy bűn.
Szakadások lelki értelemben történnek meg. A próbák során előkerülnek, hogy kinek mi van a szíve mélyén és ez szembe is állíthatja a gyülekezetben élőket. Nem az Igeismeretkor történik a szakadás, hanem a próba közben. Az éles bevetésnél és ennek reakciójában mutatkozik meg, hogy ki az, aki már kipróbált és ki az, aki még nem. Aki csak beszél arról, amit másoktól hallott, vagy látott, de önmaga nem élte még át.
Szomorú, hogy az úrvacsora ilyen szintre süllyed. Nem elég, hogy nem lelki alkalom (Jézus teste és vére a középpontban), hanem ráadásul teljes érzéketlenséget mutatnak a gazdagabb hívő emberek a szegényebb hívők iránt.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 16., szombat 08:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Szeretettel ajánlom figyelmetekbe e Bibliatársulat könyvét: Szinopszis a címe. Az evangéliumok tartalma van egymás mellett négy oszlopban párhuzamosan. Most a húsvétra készülve különösen jó lehet a nagyhét eseményeit követve naponta olvasni az igét, szinkronban mind a négy evangéliumot.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 25., hétfő 20:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, tudja-e valaki, mit jelent az, ami az 1Kor15, 29-ben olvasható, hogy némely hívők a "halottakért keresztelkedtek meg".
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 25., hétfő 20:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
eddigi ismereteim alapján egyelőre azt állíthatom: SENKI se tudja :D

(utánanéztem, kérdezték már tőlem... vannak mindenféle teológiai teóriák, meg még kultuszt is építettek erre, de LÉNYEGÉBEN homályban tapogatózás van...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség