Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
  Nyomtatóbarát verzió

Re: A főkérdésre válaszova
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 00:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
bakancsos írta:
Miért jöttem ide? Azért, mert vágytam egy hitvalló keresztyén közösségre, ahol testvéri szeretetben beszélgetünk egymással, egy piciny kis szigetre a világban. Miért megyek el? Mert itt nincs. :cry: és ezt nagyon szomorúan mondom...



Kedves bakancsos !

Vajon miért van az, hogy 2008. óta (ekkor szóltál utoljára) nem hallottunk se véleményt, se kérdést,- de még csak egy pici életjelt se rólad.
--Ki tudja, mennyit és mit olvasgattál-e ez alatt ?

Ezt írod:
Idézet:
vágytam egy hitvalló keresztyén közösségre, ahol testvéri szeretetben beszélgetünk egymással, egy piciny kis szigetre a világban.


-A beszélgetéshez kettő kell... :) hát miért nem szólaltál meg ???
-Most meg sértődötten kijelented,- elmész, mert nem találtad meg... Hol hagytad a szemüvegedet, hogy SEMMIT nem találtál, amibe beleszólhattál volna... ???

-Légy szíves válaszolj és majd csak utána menj el, ha akarsz,- de váddal a szívedben nem jó tovább menni,- mert a "keserűség gyökere" tudod, felnövekedve sok-sok rosszat tud okozni.-

---Miért is nem találtad meg a vágyott "piciny kis szigetet" ? :)

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A főkérdésre válaszolva
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 07:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Bakancsos!

Én is sajnálom, hogy elmész, még mielőtt megérkeztél volna. Bocsáss meg, hogy csalódást okoztunk. Lehet azt is választani, amit Te: keserűen otthagyni az ilyeneket. De lehet maradni is - kalandvágyból. Már csak azért is, mert valószínűleg másutt sem fogsz tökéletes közösséget találni. (Lehet, hogy nem is velünk van bajod?)
Túl nagy falat az nekünk, hogy nincs hitvalló testvéri közösség itt. Elmondanád, miért, mikor érezted így? Beszélgessünk, ha akarod!
Szeretettel,
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A főkérdésre válaszova
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 21., péntek 15:39 
Offline

Csatlakozott: 2011. jan. 21., péntek 07:39
Hozzászólások: 1
Ma találtam ezt az oldalt(és regisztláltam),sajnálattal olvastam,hogy valaki már kilépet.Bemutatkozásként,ezt olvastam (jan.6-án).Böjte Csaba irta ˇˇÉs ugyanaz a viz a tőkén keresztül utat talál és otthonra lel a szőlőfürtben,melyet gondos kezek kipréselnek,s az édes must a hordó remeteségében erőt gyüjt,majd dallá változik szivünkben.ˇˇSzép napot mindenkinek Kata.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A főkérdésre válaszova
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 21., péntek 15:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
gyönyörű gondolat!
köszöntünk körünkben! Érezd magad jól a fórumon! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A főkérdésre válaszova
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 08., kedd 00:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
lehet, hogy csak én vagyok túlérzékeny.... de valahogy hirtelen hidegre fordult az idő... :(

de azért reménykedjünk: a tavaszt csak nem lehet többségi szavazással leváltani...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A főkérdésre válaszova
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 11:53 
Offline

Csatlakozott: 2011. márc. 15., kedd 20:54
Hozzászólások: 30
Azért jöttem közétek, mert végig olvastam a "Versek" topikot és nem találtam benne néhányat, melyekkel szeretném kiegészíteni. Ezt pedig csak úgy tehetem meg, ha regisztrálok.

Szeretettel: Imre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A főkérdésre válaszova
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 21:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Imre!

Szeretettel köszöntünk a fórumon, s akkor várjuk a verseket!/ha ismert, légyszi, tüntesd fel a szerző nevét is./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A főkérdésre válaszova
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 20., péntek 13:23 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
A Belga hitvallást nagyjából ezen keretek között lehet helyesen értelmezni.
A láthatatlan és a látható egyház fogalma ugyan szétválasztható, de ez esetben is óvatossan kell eljárjunk, ugyanis a látható egyház feladata, hogy Istent dicsőítse, s a választottak megszentelődését szolgálja, ezt hamis igehírdetéssel, helytelen sákramentom kiszolgáltatással és az egyházfegyelem hiányával lehetetlen megvalósítani!
Ezen felül meg kell értenünk, hogy a láthatatlan egyházat a látható egyházakban élő, valóságossan megváltott és Krisztusban újjászületet, megtért testvérek alkotják. Nekik pedig felekezetüktől függetlenül, a Mindenható Istentől nyert világosságuk mértéke szerint törekedniük kell arra, hogy az Igaz egyház ismérveit érvényre juttassák és látható módon kiábrázolják a világban.
Ha az igaz egyháznak nem lennének szemmel látható és a Biblia által megérthető ismérvei, lenne mentségük a hamis egyházaknak, így nincs...
Elnézést, most látom, hogy ezt a hsz-emet nagyon mellé rakta a telefonom!
Áthelyeznétek?
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A főkérdésre válaszova
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 25., csütörtök 20:37 
Offline

Csatlakozott: 2012. szept. 30., vasárnap 21:59
Hozzászólások: 3
Áldás, békesség!

Szeretettel köszöntök minden fórumozót. Régóta - mondhatni a kezdetektől - követem a fórum életét kisebb, nagyobb kihagyásokkal. Nagyon tetszik, hogy itt kötetlenül lehet beszélgetni mindenféle hitünkkel kapcsolatos dologról. Konkrét - néha talán túl konkrét - válaszokat kap az ember a kérdéseire.

Az is tetszik, hogy más felekezethez tartozók is írnak ide, így reformátusként megismerhetem az ő gondolkodásukat is.

Magamról annyit, hogy erősen középkorú és nem túl régen konfirmált férfiember vagyok. Műszaki beállítottságú és nyitott minden hitéleti téma iránt. Amúgy teljesen laikus vagyok, teológiát soha nem hallgattam. Hiszem és vallom - hiszen naponta tapasztalom - hogy véletlen történések nincsenek az életünkben. Minden a mi Mennyei Atyánk akarata és előrelátása szerint történik.

Bizonyára a regisztrációm sem volt véletlen.

Áldáskívánással: Zolee


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A főkérdésre válaszova
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 27., szombat 04:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Isten hozott!

Sok jó beszélgetést kívánok!
Szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség