Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 153 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
 

Csekély radioaktivitást észleltek Izland fölött
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 23., szerda 20:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Bocs, ha nem a megfelelő topikot választottam.
Nem találtam másikat az imádság témában.
Gondoltam, megkérdezlek Titeket, vajon nem kellene ezért is imádkoznunk:?

Csekély radioaktivitást észleltek Izland fölött
2011. március 23. 17:23
http://mno.hu/portal/773285

MNO - GB
Európába is elértek már Japánból igen kis mennyiségű radioaktív részecskéket tartalmazó légáramlatok: szerdán Izlandon regisztráltak rendkívül csekély radioaktivitást a német Központi Meteorológiai és Geodinamikai Intézet (ZAMG) szerint.

A jód 131-es izotópjának értéke Reykjavíkban az észlelési határ közelében volt, más izotópok jelenlétét nem lehetett megállapítani. A ZAMG hangsúlyozta, hogy az emberek egészségét Európában semmilyen, a japáni radioaktivitással kapcsolatos veszély nem fenyegeti. Az Európai Unióban (EU) nem észleltek megemelkedett sugártartalmat a Japánból származó élelmiszerek vizsgálatakor – közölte John Dalli egészségügyi és fogyasztói biztos szerdán Brüsszelben.

(MTI)

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 24., csütörtök 05:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
http://www.parokia.hu/hir/mutat/2130/

Úgy tudom, hogy az újonnan készülő szabályozásban a legalább százéves múlt is egy szempont az "egyház" elismerésében. Miközben teljesen OK, ha kiszűrik a kóklereket, azért is jó lenne imádkozni, hogy a valódi kis gyülekezetek ne essenek áldozatul e nagy eltökéltségnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 24., csütörtök 07:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
de legalábbis "futásunk ne télen legyen" ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 24., csütörtök 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, nem üldözésről van szó ebben a törvény módosításban és főleg nem a keresztyén közösségekről beszélnek.
Ne túlozz, légyszíves.

Fentről jövő támogatás nélkül pedig úgy se működik egyik felekezet sem arra a célra vonatkozóan, amire Jézus Krisztus elválasztotta az Övéit.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 24., csütörtök 12:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
miután soha nem KAPTAM 1%-ot (csak adtam), engem-minket NEM ÉRINT a kisegyházak-gyülekezetek kizárása ebből a körből.
de mi ebből a szempontból is kisebbség vagyunk, a többség NAGYON fél ettől az "anyagi ellehetetlenüléstől"

üldözés-téma: ha NEM üldöznek, szerintem akkor kell az embernek gyanút fognia...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 24., csütörtök 16:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
igen, ez az előnye a kisközösségeknek

üldözés téma:
vannak üldözés mániások, akik azt gondolják, hogy mind1 milyen áron, csak üldözve legyenek, mert akkor egészséges a hitük :-(
az üldözéseink közben akkor leszünk csak boldogok, ha ez azért történik, mert engedtünk az Úr Jézusnak és ez a szeretet megnyilvánulás Isten és ember felé kiüti a biztosítékot

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 24., csütörtök 19:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
...
az üldözéseink közben akkor leszünk csak boldogok, ha ez azért történik, mert engedtünk az Úr Jézusnak és ez a szeretet megnyilvánulás Isten és ember felé kiüti a biztosítékot


bár SOK ilyen "biztosíték-kiütést" tapasztalnánk, akár ITT a Parókia fórumon is :)

amúgy meg:
Idézet:
Lukács Evangéliuma:6:26 Jaj néktek, mikor minden ember jót mond felőletek; mert épen így cselekedtek a hamis prófétákkal az ő atyáik.

II. Timóteus levél:3:12 De mindazok is, akik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, üldöztetni fognak.

I. Péter levél:3:15 Az Úr Istent pedig szenteljétek meg a ti szívetekben. Mindig készek legyetek megfelelni mindenkinek, aki számot kér tőletek a bennetek levő reménységről, szelídséggel és félelemmel:
16 Jó lelkiismeretetek lévén; hogy amiben rágalmaznak titeket, mint gonosztevőket, megszégyenüljenek akik gyalázzák a ti Krisztusban való jó élteteket.
17 Mert jobb ha jót cselekedve szenvedtek, ha így akarja az Isten akarata, hogynem gonoszt cselekedve.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 24., csütörtök 20:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"A második kategória lesz az elismert egyházak, vallási közösségek kategóriája, a tervek szerint húsz év honosságot megkövetelve (az 1895-ös egyházi törvény vezette be először ezt a kategóriát, hogy jogi státust adjon számos kisfelekezetnek). Itt is fontos lesz a primer vallási jelleg és a közfeladat-ellátás, amihez teljes vagy részbeni állami hozzájárulást igényelhetnek, kaphatnak majd az érintett szervezetek, amelyek közt vélhetően ott lesznek például a baptisták, a Hit Gyülekezete vagy az iszlám közösség.
...
Lehetőség lesz ügyészségi törvényességi felügyeletre is. Az egyházi törvény végére csatolhatnak majd egy mellékletet, amelyben felsorolják azokat a felekezeteket, amelyeknek nem kell külön regisztrálniuk.
Mindazok a közösségek, amelyek nem férnek bele az első két kategóriába, vallási egyesületet hozhatnak majd létre a polgári jog alapján, és az ehhez kapcsolódó támogatásokban részesülhetnek majd.
...
Aztán ha kiállták az idő próbáját, ahogy például a történelmi felekezetek, akkor jöhet a szintugrás."

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 25., péntek 06:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Lukács Evangéliuma:6:26 Jaj néktek, mikor minden ember jót mond felőletek; mert épen így cselekedtek a hamis prófétákkal az ő atyáik.


Mert a hamis próféták nem beszéltek arról, hogy az Isten Szent, hogy az ember bűnös, hogy ítélet alatt van az életünk, hogy meg kell térnünk a gonoszságainkból.
Arról beszéltek, hogy az Isten mindent elnéz anélkül, hogy bármit is tenne, hogy az ember alapvetően jó (főleg a vagyon növekedésével ez a jóság egyre fokozódott a hamis próféták szemében)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 25., péntek 09:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
(főleg a vagyon növekedésével ez a jóság egyre fokozódott a hamis próféták szemében)


Lázár Jánosra gondolsz? :'(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 25., péntek 19:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
mind1 kire, aki épp előtted van, arra...
Arra a Lázárra ellenkező előjellel.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 23., szombat 13:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Raron barátom írta:
Húsvéti gondolatok Délkelet-Ázsiából

Közel egy hónapja tartózkodom Kambodzsában illetve Thaiföldön, két olyan délkelet-ázsiai országban, melynek lakossága túlnyomó többségben - 95% felett - buddhista. Keresztényként érdekes látni a vallásukat, s elgondolkodtató tanulmányozni azt, hogy hogyan gyakorolják a hitüket. Lehetne teológiai eszmefuttatásba bonyolódni arról, hogy az az út amin járnak hova vezet, de én nem szeretnék most ilyesmibe belemenni. Egyetlen dolgot szeretnék, meglátni azt, hogy keresztényként mi mit tudunk tanulni a buddhistáktól.

Már a repülőtérről a szállásomig vivő taxiban megfigyeltem néhány apró Buddha szobrocskát, de igazán csak akkor kóstoltam bele a buddhista mindennapokba, amikor másnap rövid sétára indultam a városban. Lépten-nyomon amerre csak jártam kisebb nagyobb oltárokat láttam, szinte minden ház előtt, utcasarkon, strandon, étteremben vagy éppen internet kávézóban. Látszólag a vallás teljesen átjárja az itt élők mindennapjait, természetes dolog például, hogy míg az egyik utcai árusnál zöldséget és gyümölcsöt lehet venni, addig a mellette lévőnél pedig arany Buddha szobrokat - a néhány centiméterestől a néhány méteresig.

Az utcai oltárok mellett szép számmal vannak templomok is, ahol füstölők kellemes illata mellett gyülekeznek a hívek, s letérdelve imádkoznak isteneikhez a hatalmas szobrok árnyékában. Az oltárok sem üresek, minden nap friss étel és ital van kitéve, s nem feledkeznek meg az olyan apróságokról sem, hogy a kirakott üdítőhöz szívószálat is mellékeljenek. Az ételek mellett sok egyéb áldozat is látható egy-egy ilyen oltáron, legutóbb például egy játékteherautót láttam, lehet egy kisfiú éppen legkedvesebb játékát adta oda istenének.

Lehet mosolyogni mindezen, lehet tűnődni azon, hogy ez hiábavalóság-e, de lépjünk most túl ezen, mert van egy dolog, ami úgy gondolom nagyon megszívlelendő. Ez pedig egy nagyon egyszerű dolog, mégpedig az, hogy az itteniek komolyan veszik a hitüket. Nem csak hetente egyszer, nem csak amikor baj van fordulnak az istenekhez, hanem átjárja mindennapjaikat, s nem szégyenlenek akár egy zsúfult utcán sem megállni, letérdelni és imádkozni.

Ha te kereszténynek tartod magad, akkor vajon ez mit jelent számodra? Megéled a mindennapokban, vagy megelégszel azzal, hogy karácsonykor és húsvétkor, vagy jobb esetben akár minden hétvégén templomban/gyülekezetben vagy? Vajon törekszel arra, hogy szüntelen kapcsolatban légy Istennel, vagy csak akkor szólítod meg amikor valamilyen baj van vagy valamire szükséged van? Vajon csak egy üres vallásosság a hited, vagy egy élő kapcsolat a világot teremtő Istennel?

Húsvét van, mint keresztény kultúrkörből származók nagyjából tudjuk mit jelent ez az ünnep. Jézus kereszthalálára és feltámadására emlékezünk, aminek a Biblia szerint azért kellett megtörténnie, hogy ezáltál az emberek megváltást kaphassanak bűneikből és örökké élhessenek. Jelent ez valamit számdra, vagy csak egy furcsa sztori a Bibliából ami túl mesés ahhoz, hogy igaz legyen? Vagy ha jelent is, megéled a kegyelemnek örömét minden nap vagy már újjászületettként is belefásultál a hitedbe?

Még nem késő dönteni és komolyabban venni a hitünket. Még nem késő elhatározni akár először akár sokadjára, hogy odaszánjuk életünket Istennek. Még nem késő, de ne halogasd tovább, legyen ez a Húsvétod különleges, amire úgy fogsz majd visszaemlékezni, hogy valami nagy változás történt az életedben!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 04., péntek 18:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Isten tudja legjobban, mire van szükségünk. Csakis a legjobbat akarja nekünk és megengedi, hogy megtapasztaljunk bizonyos dolgokat, amik segíthetnek abban, hogy még jobban bízzunk Benne. Az imáink, amelyekben kérünk valamit, Istenbe vetett hitünkről tanúskodnak, de fontos, hogy ne feledjük, Isten is azt szeretné, hogy mi meghallgassuk. Mielőtt mi bármit is kértünk volna Tőle, Ő egy sor útmutatást adott nekünk, hogyan élhetünk boldog életet. Így van a Tízparancsolatban is: “Halld, Izráel!” (MTörv 6,4). Isten javaslata és válasza a kéréseinkre és könyörgéseinkre ez: “Ember, hallgass meg engem!”

Imáink nagy része arról szól, hogy “Uram, hallgass meg minket”, de gyakran elfelejtjük feltenni a kérdést, hogy Isten mire kér minket. A válaszait a Szentírásban találjuk. Ugyanúgy, ahogy elvárjuk, hogy Isten meghallgasson minket, úgy kell nekünk is igyekeznünk, hogy mi is meghallgassuk Őt. Érdekes, hogy mindkét oldalnak ugyanaz a célja: hogy jobb legyen nekünk és felebarátunknak. Isten szeretete úgy működik, hogy amit Ő kér tőlünk, arra nem Neki van szüksége, hanem a mi javunkra válik! Az Ő szavát meghallgatni nekünk nem teher, hanem áldás. Ha a parancsolatait teljesítjük, akkor minden körülmények közt boldogok leszünk. Meg vagyok győződve, hogy a Szentírás tartalmilag olyan gazdag, hogy minden élethelyzetre ad választ és igazi tanácsadóként tud szolgálni."

Viktoria Samp (internetről - katolikus ma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 16., szerda 13:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"A reggeli imaalkalom... olyan, mint egy nagy, mély lélegzetvétel, mielőtt lemerülünk."

Bella Péter (internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imádkozás
HozzászólásElküldve: 2022. dec. 28., szerda 08:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Böjte Csaba:

"Én gyerekként gyakran kimentem apám sírjához, – mindenkinek volt apja, nekem nem volt –, próbáltam 'megbeszélni' mint apa a fiával a dolgokat. De nagyon hamar rájöttem arra, hogy habár apám meghalt, de van egy másik 'apám' is, a Mennyei Atya, akivel ugyanolyan jól meg lehet vitatni a dolgokat.

Egyszer a csíksomlyói templomban imádkoztam, amikor határozottan úgy hallottam, hogy valaki megkérdezte tőlem: „Tőlem kaptad a hallás képességét. Fiam, hiszed, hogy én is hallom, amit mondasz?” Éreztem, hogy erre igennel vagy nemmel kell válaszolnom, én pedig igent mondtam.
Ezt követően újra megszólalt a hang: „Tőlem kaptad a beszéd készségét, hiszed, hogy én is tudok szólni hozzád?”. Lelkem mélyén éreztem, hogy erre is igennel vagy nemmel kell válaszolnom, erre is igent feleltem.
Mintha ez a Valaki erre úgy felelt volna, hogy „Akkor beszélgessünk!”. "

(internetről - 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 153 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség