Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Re: üldözés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 21:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Az Egyházak ne kapjanak semmilyen állami támogatást - ha jól értem - a Bokor gyülekezet vezetőjének a cikkéből. Ezzel ti egyet értetek?


Inkább indoklom a dolgot. Ismerek olyan gyüliket, amelyek hitéleti tevékenységre nem vesznek igénybe állami támogatást. Egyfelől etikai okokból (hitetlen ember adójából támogassuk a hitéletünket?) másfelől viszont azért, mert egy kisegyház életében az a jópár millió Ft támogatás jelentős összeg, amit kaphatna, és nyilván gyorsan helye lenne, lennének rá hasznos tervek, emberek, beépülne a működésbe. Aztán a ha az állam más nótát akar fütyülni, és megfenyeget, hogy visszavonja a támogatást, akkor bedől az egész kóceráj.

A függő viszony miatt rossz, ha az állam támogat. Utána már nehéz visszacsinálni.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 21:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pontosan ez a fajta bedőlés fenyeget most sok kis(ebb) gyülekezetet... nem "állami támogatás", hanem az 1% megvonása hozza őket előreláthatólag csődközeli helyzetbe...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 23:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
pontosan ez a fajta bedőlés fenyeget most sok kis(ebb) gyülekezetet... nem "állami támogatás", hanem az 1% megvonása hozza őket előreláthatólag csődközeli helyzetbe...

Nehezen tudom elképzelni, hogy az 1% megvonás nehézséget okoz egy kis(ebb) gyülekezetnek.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 27., vasárnap 00:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a lé(t) és a tudat ugyebár...

HGy-nézetből NYILVÁN nem ezen múlik... de tudok pár társaságot, ahol a költségvetés jelentős hányadát ez adja (természetesen ez is egyfajta "adakozás", de ha "visszaminősítik" őket egyesületbe, ez átmegy történelembe...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 27., vasárnap 06:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
a lé(t) és a tudat ugyebár...

HGy-nézetből NYILVÁN nem ezen múlik... de tudok pár társaságot, ahol a költségvetés jelentős hányadát ez adja (természetesen ez is egyfajta "adakozás", de ha "visszaminősítik" őket egyesületbe, ez átmegy történelembe...)

Nem fogok ebben nekedfeszülni, mert biztos ismerősebb vagy ezekben a körökben, csak nehéz elképzelnem, hogy egy gyülekezet ebből él.
Konkrétan, egy 435 felajánlásból bejött 2,7M forint elvesztése, nem tudom elképzelni, hogy nagy gondot okoz.

Az egész mögött megint az a rossz, hogy az állam fogja osztályozással minősíteni az egyházakat. Mindez mögött nyilván az áll, hogy csak a kedvenc egyházakat akarja finanszírozni, és adókedvezményeket adni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 27., vasárnap 12:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedvenc egyház pl. a keresztyén.
A sátánista és okkult pedig nem kedvenc (számomra egyenesen nem egyház)
Ebben ugye azért egyet értünk, vagy ebben is vitatkozzunk?
:oops:

Indu, értem amit mondasz és helyén is van ez a gondolat.
Az a jó, ha konkrét célokra megy egy-egy segítség, de nem ezen áll a gyülekezet.
Ilyenekből élünk mi is. Pl. ha az iskolába valami extra beruházás van, abba szoktuk kérni az önkormányzat, vagy az egyház megye támogatását.
A havi fix kiadások (főállású munkások, rezsi, missziós kiadások) a gyülekezet adakozásából jön össze.

Az 1% is segítség, de vannak ezeken felül pl. adókedvezmények.
Ez szerintem jó, hogy van én nem mondanám vissza egyfajta önérzetességből.
A HGY is nyomul az 1%-ra, tegnap láttam egy sátras, zenés hívogatást.

Ami fontos, hogy ezekért "cserébe" ne adjunk alább abból, amit az Úr Jézus tanított, pl. az adózás kapcsán.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 29., kedd 07:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>A HGY is nyomul az 1%-ra, tegnap láttam egy sátras, zenés hívogatást.

Az 1% azért igazságosabb, mint az egyéb támogatás, mert itt konkrét hívek, vagy szimpatizánsok rendelkeznek. Így nem mondható, hogy hitetlen, vagy az egyházat utáló emberek adójából is megy erre az ügyre. De hát tulképpen mindegy, úgysem hiszek a rendszer igazságosságában :D

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 29., kedd 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
>A HGY is nyomul az 1%-ra, tegnap láttam egy sátras, zenés hívogatást.

Az 1% azért igazságosabb, mint az egyéb támogatás, mert itt konkrét hívek, vagy szimpatizánsok rendelkeznek. Így nem mondható, hogy hitetlen, vagy az egyházat utáló emberek adójából is megy erre az ügyre. De hát tulképpen mindegy, úgysem hiszek a rendszer igazságosságában :D
Az elmúlt 20 évben kevés olyan dolog történt ebben az országban, ami jó volt és saját ötlet volt. Nekem konkrétan két dolog jut eszembe. Az egyik ezek közül az 1%-os egyháztámogatás volt.
Kezdetihez képest már ezt is hígították, de még így is jó volt.
Ennél jobb már csak az lenne, ha ugyanezzel az 1%-kal csökkentenék az adót és az adakozást a polgárok szabadságában hagynák teljesen.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség