Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő
 

Re: Az új Alkotmány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 09:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én ide se írtam le :)
(felesleges dolgokra ritkán van időm...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 13:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az új Alkotmány előkészítésével kapcsolatban kiküldött kérdőívben leírtátok-e ezeket a Szent-korona-tan körüli gondolataitokat?


Szia Erika!

Ha hinnék az ilyen kérdőívekben, és valóban lenne egy dobásom, hogy egy dologban megváltoztassam az uralkodó véleményt - nem a Szentkorona körüli purparléra koncentrálnék. Ide azért írtam le, mert fontosnak tartom, hogy keresztényként tisztán lássunk.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 13:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
én csak sima nemtörődömségből nem írtam semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 16:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Az eredmény szempontjából mindegy :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 17:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az idézett szakaszban pl. még semmi baj nincs.


Lehet keresni a bajt és az örömöt, én örülök, hogy legalább eddig eljutottunk!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 03., vasárnap 13:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
D. Cikk
Magyarország az egységes magyar nemzet eszméjétől vezérelve felelősséget visel a határain kívül élő magyarok sorsáért, elősegíti közösségeik fennmaradását és fejlődését, támogatja magyarságuk megőrzésére irányuló törekvéseiket,
előmozdítja egymással és Magyarországgal való együttműködésüket.
E. Cikk
(1) Magyarország az európai népek szabadságának, jólétének és biztonságának kiteljesedése érdekében közreműködik az európai egység megteremtésében.
(2) Magyarország az Európai Unióban tagállamként való részvétele érdekében nemzetközi szerződés alapján – az alapító szerződésekből fakadó jogok gyakorlásához és kötelezettségek teljesítéséhez szükséges mértékig – egyes,
Alkotmányból eredő hatásköreit a többi tagállammal közösen, az Európai Unió intézményei útján gyakorolhatja.
(3) A (2) bekezdés szerinti nemzetközi szerződés kötelező hatályának elismerésére adott felhatalmazáshoz az országgyűlési képviselők kétharmadának szavazata szükséges.
F. Cikk
(1) Magyarország fővárosa Budapest.
(2) Magyarország területe vármegyékre, városokra, községekre tagozódik. A városokban kerületek alakíthatók.


A határon túl élő magyarok nem valakik, akik olyanok, mint a magyarok. Életük egybe forr a határokon belül élők életével. Támogatásuk, együtt létünk alapvető feladat.
Magyarországnak fontos az európai népek egysége annak érdekében, hogy elkerüljük azt a két történelmi eseményt, amiben önmagunkat égettük fel.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 03., vasárnap 18:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Büszkék vagyunk országunk megmaradásáért, szabadságáért és függetlenségéért küzdő őseinkre.
Büszkék vagyunk a magyar emberek nagyszerű szellemi teljesítményeire.
Büszkék vagyunk arra, hogy népünk évszázadokon át harcokban védte Európát, s tehetségével, szorgalmával gyarapította annak közös értékeit.


És akkor még egyszer Szent István nélkül, hogy MIRE lehetnénk büszkék az alkotmány szerint.

Országunk megmaradásáért. (ami az Úrtól van)
Szabadságáért és függetlenségéért küzdő őseinkre.
Azokra a magyarokra, akiknek a nagyszerű szellemi teljesítménye nem csak a magyaroknak sok áldást adott.
Azokra, akik Európát védték azzal, hogy a keleti betörések ellen harcoltak testi és lelki fegyverekkel. (milyen érdekes, hogy Isten abból a népből készített ilyen védelmet, aki korábban ezt a legnagyobb mértékben elkövette)
És arra, hogy ez a nép szorgalmával, tehetségével gyarapította az Európai értékeket.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 05., kedd 16:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
G. Cikk
(1) Születésével a magyar állampolgár gyermeke magyar állampolgár. Sarkalatos törvény a magyar állampolgárság keletkezésének vagy megszerzésének más eseteit is meghatározhatja.
(2) Magyarország védelmezi állampolgárait.
(3) Senkit nem lehet születésével keletkezett vagy jogszerűen szerzett magyar állampolgárságától megfosztani.
(4) Az állampolgárság részletes szabályait sarkalatos törvény határozza meg.
H. Cikk
(1) A hivatalos nyelv a magyar.
(2) Magyarország védi a magyar nyelvet, tiszteletben tartja a hazai nemzetiségek és népcsoportok, valamint más
nemzetek nyelvét.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 08:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
http://napizeje.blog.hu/2011/04/12/bart ... aign=index

Vélemény?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 08:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"Akik összeesküvés-elméletet feltételeznek a fenti eszmefuttatás mögött, azok nem ismerik az európai szellemtörténetet, az egyház történetét, a Vatikánt, az államelméletet, de még Bibó István erről szóló akadémiai székfoglalóját sem."


nos... én nem jártam katolikus teológiára, mint Bartus vagy Semjén, de a HitGyüli teológiáján tanultam a "két kard elméletét" (Lk. 22.38)

neked köszönhetően elolvastam a cikket, legalábbis a hitgyülit-ATVt tárgyaló részig... akárhogy vizsgáltam, tényleg kritikus szemmel: én nem találtam hibát a levezetésben... de ez nyilván azért van, mert én elfogult szoclibsi vagyok...

"a szabadság a felismert szükségszerűség" (mondta Hegel, vagy Spinoza, a források megoszlanak erre vonatkozólag, viszont én még úgy tanultam, hogy ez nagy kommunista igazság :D:D)

itt most "csak" annyi történt, hogy a Magyarság a Szabadságot választotta, mert felismerte, hogy ez SZÜKSÉGSZERŰ


...amúgy már koraérett tinédzserként is lázadtam ez ellen: elvégre KI MONDJA MEG, hogy mi SZÜKSÉGSZERŰ, mi az ÉN SZÜKSÉGLETEM???...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 09:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
neked köszönhetően elolvastam a cikket

:D köszönöm

hát vannak benne félelemre okot adó részek, bár kicsit túúúúl hosszú...
tényleg olyan kóklernek tűnt sok minden, ami most a cikk hatására hajlok rá, tényleg célirányos és profi... hüm hüm.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 09:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kicsit rákattantam a "szabadság-témára", találtam egy nagyon jó cikket, ezzel is teljesen együtt tudok gondolkodni:

http://azsiabolt.nolblog.hu/archives/20 ... em_rendet/

Idézet:
A szabadság a felismert szükségszerűség, mondta valamikor Hegel, s én évtizedekig gondolkodtam, hogy vajon miért is mondta ezt?

Hogy lehet a szabadság kényszer, hisz ami szükségszerű az kényszerű! Hogy lehetek szabad, ha ahhoz,hogy szabad legyek rendre szükségszerűen kell cselekednem? Miért akkor vagyok szabad, ha megcselekdhetem a szükségszerűt?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 10:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
jó cikk az ázsiaboltos :)

----

A Bartus cikkről (http://napizeje.blog.hu/2011/04/12/bart ... aign=index) Exrefisre kíváncsi vagyok ám! Meg a kormányt illető dolgok miatt Péter te is véleményezd mindenképpen, OK? (bár kicsit hosszú, de kibírható)
És Litaraty, Kuruc rólatok sem tudom, hogy melyik oldalon álltok ebben a kérdésben :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
jó cikk az ázsiaboltos :)

----

A Bartus cikkről (http://napizeje.blog.hu/2011/04/12/bart ... aign=index) Exrefisre kíváncsi vagyok ám! Meg a kormányt illető dolgok miatt Péter te is véleményezd mindenképpen, OK? (bár kicsit hosszú, de kibírható)
És Litaraty, Kuruc rólatok sem tudom, hogy melyik oldalon álltok ebben a kérdésben :)

Az eredeti cikkhez http://nepszava.com/2011/04/velemeny/ba ... 1#comments
belll néven írt kommentjeimet idekopizom:

A katolikus nyomulás látszik, az rendben van. Ők a polgári demokráciában úgy érzik magukat, mint parton a hal. Az ő igazi életterük a feudalizmus pocsolyája.
De ha ők a bábjátékosok a bábszínházban, akkor miért nem tudják keresztül vinni legfőbb követeléseiket, pl. abortusztilalom?
Hogy kerülhet egyáltalán szóba legnagyobb elvi ellenségüknek, a HGy-nek az NB I-be való bejutása?
Erre édeskevés magyarázat az ATV “álellenzéki” státuszban tartása. Túl nagy jelentőséget tulajdonítanánk neki, ha azt hinnénk, hogy egy ATV képes egy ellenzéki gőz levezetésére, egy lázadás visszatartására.
A balos elfogultság eddig is nagyon távol állt a tulajdonosok világnézetétől. Az a csoda, hogy eddig nem csináltak profiltisztítást. Véleményem szerint éppen a Fidesz-szel való szembenállás miatt tűrték meg eddig is.
Inkább azt érzem, ha a szerző látóterébe kerül a HGy, akkor a látása elhomályosul.
A katolikusoknak a HGy-vel kapcsolatban nem az a pár milliócska fáj amivel kevesebb jut nekik, hanem az, hogy a HGy kijön a karanténból, a szektaketrecből. Ez sokkal fontosabb nekik, és ha ezt nem sikerül megakadályozniuk, akkor nem igaz a feltételezett háttérből mozgatás sem.
Nekem az írás egy kicsit túlmozgásos összeesküvés-elméletnek tűnik, az ellenfél kártyáiba látó bölcselkedésnek, jól informáltságnak. Ezt az érzést hizlalják a “de milyen jól látod, mennyire igaz” kommentek. De nekem ez pont olyan mikor a világmédiát zsidó összeesküvők kezébe képzelik, és az összeesküvők maguknak nem tudnak jó sajtót intézni.:-)
A szerzőnek sok jó írása van, de a Hit Gyülekezete vörös posztó a szemében, ha az feltűnik, akkor némi zavar támad nála az erőben.:-)
belll


Valamint az egyik kommentelőnek írt bejegyzésem:

„A Hit Gyülekezete most vált a hatalom cafkájává. Csak azt nem tudom, mit szólnak majd a gyülekezet Krisztusban hívő tagjai ahhoz, hogy vezetőik elfogadták Orbán harminc ezüstjét?”
Kedves Nyúl György!
Ne aggódjon, inkább gondolkodjon, a HGy Krisztusban hívő tagjai is azt teszik. És tudják, hogy semmi ilyesmiről nincs szó. A HGy költségvetésében az állami támogatás eddig is, és ezután is elenyésző hányadot képez. Ők a hívők adakozásából tartják fenn magukat. Az adókedvezményeket, járulék kedvezményeket (ez utóbbi teljesen igazságtalan) eddig is megkapták. Azok járnak rosszul, akik ezektől ezután elesnek.
Az mindennél fontosabb, ha bekerülnek az első kategóriába, akkor az evangélium ügye, kikerül az eddig elég sikeresen fenntartott szellemi karanténból.


üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 11:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ex írta:
Az adókedvezményeket, járulék kedvezményeket (ez utóbbi teljesen igazságtalan) eddig is megkapták. Azok járnak rosszul, akik ezektől ezután elesnek.
Az mindennél fontosabb, ha bekerülnek az első kategóriába, akkor az evangélium ügye, kikerül az eddig elég sikeresen fenntartott szellemi karanténból.


a KIKERÜLÉS ára (nyilván többek között, ami "többek"ről mi nem sokat tudhatunk) a TÖBBIEK (kisegyházak) BEKERÜLÉSE egy újonnan létrehozott karanténba...

ez nagyjából tagadhatatlan...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség