Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Következő
 

Re: Az új Alkotmány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 12:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
mondjuk ez a karantén már eddig is létezett, nem most kerülnek bele, sztem

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 12:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ex írta:
Az adókedvezményeket, járulék kedvezményeket (ez utóbbi teljesen igazságtalan) eddig is megkapták. Azok járnak rosszul, akik ezektől ezután elesnek.
Az mindennél fontosabb, ha bekerülnek az első kategóriába, akkor az evangélium ügye, kikerül az eddig elég sikeresen fenntartott szellemi karanténból.


a KIKERÜLÉS ára (nyilván többek között, ami "többek"ről mi nem sokat tudhatunk) a TÖBBIEK (kisegyházak) BEKERÜLÉSE egy újonnan létrehozott karanténba...

ez nagyjából tagadhatatlan...

Az nem igaz, hogy a kicsik új "karantén"-ba kerülésének lenne ára, hogy a HGy kikerül.
A kategóriák felállítása az jelen politikai erőviszonyok mellett elkerülhetetlen. Teljesen független, hogy a határesetet jelentő HGy végül is hova fog bepottyanni.
Kérdés, hogy nem a HGy-nek, hanem az evangélium ügyének melyik eset jobb?
A HGy 1. vagy 2. kategóriás volta?
Határozott véleményem, hogy ebből a szempontból az a jobb, ha a HGy áttör az eddigi falon. Nem véletlen, hogy katolikusok ezt nagyon nem akarják.
Itt nem a Hgy-nek jutó néhány millió forintról van szó.
üdv
ex
utolsó mondatot alpvetően javítottam :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2011. ápr. 13., szerda 12:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 12:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem véletlen, hogy én is a HGy-s résznél hagytam abba a cikk olvasását, de AZOK a kicsik, akik EDDIG a költségvetésük jelentős részét EBBŐL fedezték, azok most koppantak (személyes érintettségem nulla, de én mindig is MÁSOK NEVÉBEN szoktam megsértődni, ez is az egyik rossz szokásom :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 12:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Végül is, nem tudom, hogy most mitől fog elesni az "elismert" kategória.
Adókedvezmény?
Járulékmentesség?
1% állami kipótlása?
Nem mindegy.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 12:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
de, neked teljesen mind1 :D

(nekem is... (lásd fentiek))

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 12:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
de, neked teljesen mind1 :D

(nekem is... (lásd fentiek))

Nekem valóban mindegy, mert mi eddig sem ezekből éltünk, de a többieknek nem mindegy, ezért kérdeztem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 12:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
Végül is, nem tudom, hogy most mitől fog elesni az "elismert" kategória.
Adókedvezmény?
Járulékmentesség?
1% állami kipótlása?
Nem mindegy.
üdv
ex


Adókedvezmény, sőt adózási mentesség
Járulékmentesség - ezt nem tudom
1% állami kipótlása, meg maga az 1% is

"csak" annyi a különbség, ami egy egyház és egy egyesület státusza között van...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 12:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
és a katolikus háttérnyomulás, új államrend épülése téma?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 13:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
engem az egészben nem ez zavar legjobban, hanem a FEUDALIZMUS háborítatlan továbbélése...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 14:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
milyen értelemben feud?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 15:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
Adókedvezmény, sőt adózási mentesség
Járulékmentesség - ezt nem tudom
1% állami kipótlása, meg maga az 1% is

"csak" annyi a különbség, ami egy egyház és egy egyesület státusza között van...
Nem akarok a levegőbe beszélni mert nem tudom pontosan itt mik a tervek, de ha adókedvezmény és járulékkedvezmény + egyszázalék is eltűnik, akkor már nincs értelme a kettes kategóriának.
Én viszont azt olvastam, hogy a 1-es és 2-es között nem lesz lényeges különbség.
Amit te írsz az meg azt jelentené, hogy a 2-es, 3-as között nincs semmi különbség.

Az elismert egyházaktól az 1%-t nem vennék el, legfeljebb az állami kiegészítést, tudtommal, de valóban csak "úgy tudom" üzemmódban vagyok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 17:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Hm..

Sokszor azon gondolkodom, hogy a kritikusok végig olvasták az alkotmány tervezetét és úgy írogatnak, vagy valakitől hallottak valamit, aki szintén valakitől hallott valamit és ráadásul egy kőrhöz tartoznak, majd a félelmeiket közkincsé teszik.
:-(

pl. az új alkotmányban benne van a magzati élet védelme a fogantatástól számítva.
(Ez volt az egyik fő gond, hogy miért nem ezzel foglalkozik a KDNP...)

Még mindig nem kaptam pontos választ arra, hogy melyik ponttal van baj az alkotmány tervezetben.
A koronára adtam választ.....
A Népszabadság óriás plakátjai mennyire segítik a lap eladását?
És ha korona alatt köztársaságot írnak, akkor jó lenne felsorolni azokat az európai országokat, ahol nem csak korona, hanem KIRÁLY VAN! (Anglia, Svédország, Hollandia, stb)

A cikket nem olvastam végig. Számomra nem gond, hogy egy keresztyén alapokon élő ország keresztyén értékrendet fogalmaz meg az alkotmányában.
A Kadhafinak kezdek igazat adni, ő azt mondta nem rég, hogy "nem sok idő és Európa iszlám földrész lesz". (miért is kellene a keresztyének Istenének ebbe beleavatkoznia, ezt megakadályoznia, ha maguk a keresztyének nem tartják fontosnak a saját hitüket, ha a liberális istentagadó emberek hazugságait elhiszik?)

Idézet:
Csak azt nem tudom, mit szólnak majd a gyülekezet Krisztusban hívő tagjai ahhoz, hogy vezetőik elfogadták Orbán harminc ezüstjét


Ez nagyon gáz! A HGY vezetők nem Krisztusban hívők?
OV pedig Kajafás?

Net, mi az a Lukács 22.38. (engem ez jobban érdekel)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 17:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://www.kislexikon.hu/ket_kard_elmelete.html

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 18:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
És te hogy értelmezed ezt az Igeszakaszt?

Idézet:
Lukács 22.
31. Monda pedig az Úr: Simon! Simon! ímé a Sátán kikért titeket, hogy megrostáljon, mint a búzát;
32. De én imádkoztam érted, hogy el ne fogyatkozzék a te hited: te azért idővel megtérvén, a te atyádfiait erősítsed.
33. Ő pedig monda néki: Uram, te veled kész vagyok mind tömlöczre, mind halálra menni!
34. És ő monda: Mondom néked Péter: Ma nem szól addig a kakas, míg te háromszor meg nem tagadod, hogy ismersz engem.
35. És monda nékik: Mikor elküldtelek benneteket erszény, táska és saru nélkül, volt-é valamiben fogyatkozástok? Ők pedig mondának: Semmiben sem.
36. Monda azért nékik: De most, a kinek erszénye van elővegye, hasonlóképen a táskát; és a kinek nincs, adja el felső ruháját, és vegyen szablyát.
37. Mert mondom néktek, hogy még ennek az írásnak be kell teljesülni rajtam, hogy: És a gonoszok közé számláltatott. Mert a mik reám vonatkoznak is, elvégeztetnek.
38. Azok pedig mondának: Uram, ímé van itt két szablya. Ő pedig monda: Elég.


Még annyit, hogy az Indu által belinkelt vélemények nekem a hatalom féltésről szólnak első renden.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 18:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
És te hogy értelmezed ezt az Igeszakaszt?

Idézet:
Lukács 22.
31. Monda pedig az Úr: Simon! Simon! ímé a Sátán kikért titeket, hogy megrostáljon, mint a búzát;
32. De én imádkoztam érted, hogy el ne fogyatkozzék a te hited: te azért idővel megtérvén, a te atyádfiait erősítsed.
33. Ő pedig monda néki: Uram, te veled kész vagyok mind tömlöczre, mind halálra menni!
34. És ő monda: Mondom néked Péter: Ma nem szól addig a kakas, míg te háromszor meg nem tagadod, hogy ismersz engem.
35. És monda nékik: Mikor elküldtelek benneteket erszény, táska és saru nélkül, volt-é valamiben fogyatkozástok? Ők pedig mondának: Semmiben sem.
36. Monda azért nékik: De most, a kinek erszénye van elővegye, hasonlóképen a táskát; és a kinek nincs, adja el felső ruháját, és vegyen szablyát.
37. Mert mondom néktek, hogy még ennek az írásnak be kell teljesülni rajtam, hogy: És a gonoszok közé számláltatott. Mert a mik reám vonatkoznak is, elvégeztetnek.
38. Azok pedig mondának: Uram, ímé van itt két szablya. Ő pedig monda: Elég.


ezt az igét úgy értelmezem, hogy volt ott két kard, és azok látványától Jézus rájött, hogy valszeg nem lesz sok haszna ennek mégse...

de NEM EZ a kérdés itt most, hanem a "két kard elve", a katolikus értelmezés, hogy JÓ DOLOG-E a TEOKRÁCIA (pontosabban RELIGIOKRÁCIA), vagy inkább el kéne választani az egyházat és az államot egymástól... ezügyben határozott véleményem van, de hajlok rá, hogy teljesen értelmetlen kifejtenem itt, a győzelmi mámor közepén...

pauler írta:
Még annyit, hogy az Indu által belinkelt vélemények nekem a hatalom féltésről szólnak első renden.


ebből 2 dolgot nem értek: hol linkelt be véleményeket Indu, és kik féltik a hatalmukat

(de ha úgy gondolod: nem fontos nekem mindent érteni, az előző kérdés lényegesebb volt)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség