Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Következő
 

Re: Az új Alkotmány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 07:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
nemosinex írta:
Igaza van annak, aki tiszteli múltunk számos emberi teljesítményét, és igaza van annak is, aki a jelennel meg a jövővel szeretne inkább foglalkozni, és irtózik a múltba révedéstől. ...

- Rabbi, a múltkor igazat adtál Kohnnak, ma igazat adtál a vele vitatkozó Grünnek. Egyszerre nem lehet mindkettőnek igaza!
- Tudod mit fiam, neked van igazad! :D

Moderálással kapcsolatos hozzászólás-részleteket átmásoltam a Topik áthelyezések, törlések
topikba
Ezzel kapcsolatos vitát a továbbiakban legyetek szívesek ott folytatni. (Fony)


Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 07:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Moderálással kapcsolatos hozzászólás-részleteket átmásoltam a Topik áthelyezések, törlések
topikba
Ezzel kapcsolatos vitát a továbbiakban legyetek szívesek ott folytatni. (Fony)


Kuruc nagyon kíváncsian várom a beígért kifejtést, szeretem olvasni az írásaidat, mert bár általában más szemszögből látod a dolgokat mint én, de nagyon értékes szempontokat adsz a továbbgondoláshoz :D

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 11:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
nemosinex írta:
Igaza van annak, aki tiszteli múltunk számos emberi teljesítményét, és igaza van annak is, aki a jelennel meg a jövővel szeretne inkább foglalkozni, és irtózik a múltba révedéstől. ...

- Rabbi, a múltkor igazat adtál Kohnnak, ma igazat adtál a vele vitatkozó Grünnek. Egyszerre nem lehet mindkettőnek igaza!
- Tudod mit fiam, neked van igazad! :D
Nx nagyon jól összeszedte ezeket az ellentétpárokat, de nem hasonlítanám a viccbeli rabbihoz, mert abban bináris egymást kizáró dolgokban adott hol ennek, hogy annak igazat, de amiről Nx ír az nem ilyen.
Én műszaki ember vagyok és teljesen hétköznapi dolog az, hogy egymással ellentétes hatású követelményeket kell összehangolni. Tulajdonképpen optimalizálni.
hogy a tradícióknál maradjunk, a múltba merengő, valamint a tradíciókat teljesen elvető csakis jelenben, jövőben gondolkodás két szélsőség. A kettő között van egy egészséges optimum, amit mi soha nem találtunk még el. Most éppen múltba révedő időszakot élünk, de nagyon messze vagyunk az optimumtól szerintem.
....
Moderálással kapcsolatos hozzászólás-részleteket átmásoltam a Topik áthelyezések, törlések
topikba
Ezzel kapcsolatos vitát a továbbiakban legyetek szívesek ott folytatni. (Fony)

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 11:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Ex „bűzös” jelzőt tartalmazó hozzászólását szintén töröltem.
Kedves Fony!
Úgy látom a szocik 8 évében semmi bajod nem volt az ilyen jelzőkkel. Most, hogy új kormány van, szeretnéd belelátni a helyzetbe, hogy friss népnemzeti szellő kifújta a Kárpát medencében megült "áporodott" (jaj de PC vagyok:)) levegőt és ma már teljes örömmel lélegezhetjük be. Sajnos a tények egyáltalán nem ezt mutatják.
Mikor tapasztaltál utoljára olyat, hogy valaki a leírt tapasztalatait félelemből kitörli, mint ahogy azt Indu tette, belegondolva, nehogy ő is áldozatul essen az úthengernek?
Akkor végül is milyen levegő áramlott be?
Hogy nem a Szent Szellem az biztos, pedig Péter mennyire örül a "keresztény" alkotmánynak.:)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 18:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Moderálással kapcsolatos hozzászólás-részleteket átmásoltam a Topik áthelyezések, törlések
topikba
Ezzel kapcsolatos vitát a továbbiakban legyetek szívesek ott folytatni. (Fony)


Mindenkinek!

Mióta ismertek? Indu? Tényleg elhiszed rólam, hogy nem ismerem a megváltást és a himnusz x. sorát? Tényleg azt gondoljátok, hogy nem tudom mi a keresztyének igazi alkotmánya? (Tudjátok mi a keresztyének alkotmánya, hol található a Bibliában?)

Nem gondolom, hogy az alkotmány tökéletes, hogy a Himnusz tökéletes, de azt sem gondolom, hogy ez a nemzet velejéig romlott, hogy nincs benne semmi jó, hogy a múltja igazából csak bűnbánat, csak sajnálatra méltó bakik sorozata. Hogy nem lehet mást tenni, csak "magyarkodni" és a keresztyénség elterjedésével, erősödésével a középkori feudalizmus térhet csak szükségszerűen vissza.
Ez egyszerűen hazugság!

Sőt, azt sem gondolom, hogy az új alkotmány rossz attól, mert az életet védelmezi, mert gátat szab az ország eladósítóinak, mert benne van a népünk valódi állammá válásának a kezdte, vagy mert bizonyos hatalmi köröknek nem teszik, hogy Isten neve szóba kerül egy nép alap okmányában.

Az alkotmány nem teszi kötelezővé a keresztyén vallást. Elismeri, hogy ennek a népnek a gyökerei a keresztyén világban gyökereznek és nem a muszlimban, hinduban, vagy a buddhizmusban.
De persze lehet keresni gyökereket a liberalizmusban is, ami tagadja Isten létét. Ami azzal kezdődik, hogy az embert teszi a középpontba és ebből kiindulva fogalmazza meg a törvényeit.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
(1) Magyarország nemzeti ünnepe
a) március 15. napja, az 1848-49. évi forradalom és szabadságharc emlékére,
b) augusztus 20. napja, az államalapítás és az államalapító Szent István király emlékére és
c) október 23. napja, az 1956. évi forradalom és szabadságharc emlékére.
(2) A hivatalos állami ünnep augusztus 20. napja.
K. Cikk
(1) Magyarország védi a házasság intézményét mint a férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját.
(2) Magyarország támogatja a gyermekvállalást.
(3) A családok védelmét sarkalatos törvény szabályozza.


Szabadságharc, amikor megpróbáltunk önálló nemzetként működni, saját országgyűléssel, ország vezetéssel.
Államalapítás ünnepe, én hiszem, hogy van mit ünnepelnünk ezen a napon.
Egy kis nemzet szembe fordult az akkori világ leghatalmasabb diktátorával. A kommunizmus bukása, lelepleződése a nyugati világban ekkor történt meg.

A házasság egy csodálatos ötlet. Két majdnem azonos, de még is nagyon különböző teremtmény eggyé válása. A Teremtő alkotta ezt meg, az Ő ötlete volt.
És ez önkéntes, nem lehet külsőleg senkit ebbe sem belekényszeríteni, eladni.
A család a nemzet létének a kis közössége, a sejtek csoportja a testben.
Ha betegek a sejtek, vagy ha nincsenek, akkor beteg a test, beteg a nemzet.
A nemzet fennmaradásának alapja a családok léte, egészsége.
Magyarországon érték, ha valaki gyermeket vállal, ha gyermek nevel.
(kollégám csak "kis ge*-nek" szólítja a megfogant magzatot és munkakerülőnek hívja a gyedre menő anyukákat, csak szerettem volna jelezni, hogy ez a szellemi erő is készíthet még alkotmányt, meg hogy most mi fúj és mi fújhatna)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 18:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Mióta ismertek? Indu? Tényleg elhiszed rólam, hogy nem ismerem a megváltást és a himnusz x. sorát?

De hát én nem is állítottam ilyet. Személyes véleményként leírtam, hogy nekem ez nem OK. Abban igazad van, hogy földi dolgoktól nincs miért tökéleteset várni. ígérem, most egy kicsit visszafogom magam, mert semmiképpen nem akarom, hogy egy szikrányit is változzon a viszonyunk :D

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 20:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Fony írta:
Ex „bűzös” jelzőt tartalmazó hozzászólását szintén töröltem.

exrefis írta:
Kedves Fony!
Úgy látom a szocik 8 évében semmi bajod nem volt az ilyen jelzőkkel.

Jelöld meg légy szíves a hozzászólásokat, ahol ilyen jelzőket használtam. Lehet, hogy feledékeny vagyok, szívesen törlöm azokat is (önként).
exrefis írta:
Most, hogy új kormány van, szeretnéd belelátni a helyzetbe, hogy friss népnemzeti szellő kifújta a Kárpát medencében megült "áporodott" (jaj de PC vagyok:)) levegőt és ma már teljes örömmel lélegezhetjük be.
Sajnos a tények egyáltalán nem ezt mutatják.

A tények azt mutatják, hogy 8 év alatt tönkrevágták az országot azok, akiket 2002-ben hatalomra juttattatok és most a Fideszen kívül nincs más alternatíva. Imádkozni kell értük, nem pedig átkozni őket.
exrefis írta:
Mikor tapasztaltál utoljára olyat, hogy valaki a leírt tapasztalatait félelemből kitörli, mint ahogy azt Indu tette, belegondolva, nehogy ő is áldozatul essen az úthengernek?

Azért bocsájtanák el Indut, mert leírta ide a véleményét? Te sem gondolod komolyan.
Te sem félsz, hogy elbocsájtanak, s bátran leírod ide a véleményed, így van?
exrefis írta:
Akkor végül is milyen levegő áramlott be?
Hogy nem a Szent Szellem az biztos, pedig Péter mennyire örül a "keresztény" alkotmánynak.:)
üdv
ex

Ha lélegzethez jut az ország, akkor jobb levegő áramlik be, mint volt, s egyelőre ez a lényeg.
Az új alkotmány szerinted jobb lenne a keresztény hivatkozások nélkül? Ezt megint nem gondolod komolyan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 16., szombat 08:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
L. Cikk
(1) Magyarország gazdasága az értékteremtő munkán és a vállalkozás szabadságán alapszik.
(2) Magyarország biztosítja a tisztességes gazdasági verseny feltételeit, fellép az erőfölénnyel való visszaéléssel szemben, és védi a fogyasztók jogait.
M. Cikk
(1) Magyarország a kiegyensúlyozott, átlátható és fenntartható költségvetési gazdálkodás elve szerint működik.
(2) Ennek az elvnek a megvalósulásáért az Országgyűlés és a Kormány viseli az elsődleges felelősséget.
(3) Az Alkotmánybíróság, a bíróságok, a helyi önkormányzatok és más állami szervek feladatuk ellátása során e célokat kötelesek tiszteletben tartani.
N. Cikk
Képességeinek megfelelően mindenki felelős önmagáért, és lehetőségei szerint köteles az állami és közösségi feladatok ellátásához hozzájárulni.


Érték teremő munka. Mert van olyan foglalkozás, tevékenység is, ami az értékeket rombolja, megszünteti.
A vállalkozások szabadok, nem gy földesúr, vagy az APEH kezében és irányításában vannak.
Tisztességes verseny, ahol a korrupció, a csalás nem támogatott eszköz. A vad kapitalizmusban a tőkében erősek bármikor kicsinálhatják a gyengébbeket. Elég, ha áron alul értékesítik a termékeiket, hiszen nekik van tartalékuk, míg a hasonló tevékenységet űző ez idő alatt tönkremegy. Ezt államilag meg kell akadályozni, hatalmi szóval és erővel a pénz világ ellenében.
A költséggazdálkodás mindenkori felelőse a hatalmon lévő kormány és az Országgyűlés. Utána következnek csak az önkormányzatok. A fő kereteket a kormány adja meg, amin beül gazdálkodhatnak az önkormányzatok és nem fordítva, hiszen a felelősség is a kormányt terheli első renden.

Képességeinek megfelelően vagyunk felelősek önmagunkért és azért, hogy hozzájáruljunk a közös teherviseléshez.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 16., szombat 08:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Beváltom a fenyegetésemet és leírom, hogy nekem miért fontosak a hagyományos értékek és a nemzeti összetartozás.

Nem kioktató szándékkal írom amit írok, igazán meggyőzni sem akarok senkit. De itt olyan sok vád lett összehordva, hogy nem szeretném, hogy ellenvélemény nélkül maradjon ez a téma egy református oldalon.

Nem akarlak benneteket megbántani, vegyes identitású családban élve tudom, hogy a hasonló markáns protestáns vélemények mögött erős elkötelezettség és jó szándék van.
Sajnos a saját fórumbéli konfliktusaimból tudom, hogy éppen az ilyen jószándékú, markáns véleményekből lesz a legdurvább vita, hasonló, politikai témákban párolog el a türelem leghamarabb.
És ennek az az oka, hogy észre sem veszitek, hogy egy konzervatív ember számára (valódi kon., nem pedig neokon) milyen sértő és megalázó tud lenni az általatok leírt leegyszerűsítő vélemény.

Írtátok korábban, hogy más nép ker.-hez több közünk van, mint a magyarkodó sámánokhoz. Lehet, hogy egy arvisurás-nemezsapkás-mangalicatepertős sámánhoz képest több közöm van egy román keresztyénhez, de egy magyar keresztyén azért a tapasztalatok szerint jóval közelebb áll hozzám, mint egy román tesó. Sajnos tapasztalatból mondom. Konkrét gyülekezet konkrét felsüléséről van tapasztalatom. Amikor számukra töredék erőfeszítéssel, ígéretükhöz igazodva kellett volna a magyar testvérek gesztusát viszonozni, a szép szavak után az igenük nem volt igen. És durvábban nem akarok fogalmazni. Pedig ugyanahhoz az egyházhoz tartozott mindkét gyülekezet.
Ennek az oka egy világi fogalom: sorsközösség. Ez viszont összeköt minden magyarral. A jóval is és az alávalóval is.

Nem kötelező magyarnak lenni, nem kell érezni ezt a sorsközösséget, de nem kell marslakóként nézni arra, aki így érez.

Az embernek nincs semmije, amit nem kapott volna. Csak az Úrban lehet dicsekvésünk. Ezért esetlen kifejezés a büszkeség.
Számomra nem csak a születéssel létrejött véletlen sorsközösség a magyarság, hanem vállalás is. Tudatos, mert óriási kincseket kaptunk közösségként is, ami erőt adhat, mint növénynek a gyökere.

Azt külön kikérem magamnak, hogy modern önjelölt sámánokat és SZENT Istvánt egy lapon említsétek. Ez azért veszélyes, mert ezt a new age-es baromságot emelitek történelmi rangra.

A magyarok istenét pedig nem egy ezeréves királyságon kell számonkérni, hanem olyan radikális romantikus demokratától, mint Petőfi.

Az államiság és a kereszténység összekeverése szerintetek hiba. Abban a tévhitben ringatjátok magatokat, hogy van világnézetileg semleges értékeken alapuló állam. Ilyen nincs. A keresztyéngyalázó feliratokkal megtartott melegfelvonulás nem semleges. A homoszexualitást bűnnek tartó lelkészt meghurcoló svéd állam nem semleges, a magzati életet semmibe vevő állam sem semleges. Egy társadalomnak be kell rendezkedni és a keresztyén ember számára az a kötelesség, hogy minél több olyan dolgot juttasson érvényre, amit jónak tart.

A honfoglalás korában a magyarság vérségi alapon épült fel. Erre emlékeztek biztos. Rokon családok alkották a nemzetségeket, rokon nemzetségek a törzseket és rokon törzsek a népet. Akkor volt 200.000. magyar. Ez kb. Debrecen lakossága. Még a XX. században is egy kazak, vagy mongol gyerek kb. 15 generációig ismeri az ősei nevét. Gondoljatok bele. Ez a kis lélekszámú, felmenőit ismerő nép nagy családként működött. Ezért írta Mályusz Elemér, hogy a hűbériség előtt nálunk patrimoniális, keleti jellegű társadalom volt. A nép atyja volt a szakrális uralkodó. Olyan volt, mint egy családfő. Arról pedig tudjátok mit ír a Biblia. Egy családfő nem tehette meg, hogy ne legyen papja is a családnak.
Az Árpádok nemzetsége István előtt is szakrális ura volt a népnek. Álmos életét áldozta a népért. Árpád pedig Istennek áldását kérte az új hazára, amikor ivókörtjét a Duna vizével telemerve az ég felé emelte. És a kényes ízlésű klerikus, aki a krónikát írta, nem tette hozzá, hogy valami hamis istent imádott volna.
István betagolta a népünket a nyugati kultúrkörbe. Ez együtt járt a korábbi kultuszformák tiltásával és előírta, hogy meg kell jelenni a templomban a tűz őrzőjén kívül mindenkinek. Ezer év távlatából azért ez nem olyan nagy szigorúság. Ami fontos, hogy István a pogány kultusz kárára írta elő a nyugati rítust. Persze ehhez tudni kell, hogy mit jelent a pogány szó: vidéki. Nem a római központ elvárásai szerinti kereszténység. A honfoglaló sírokban több keresztet találtak a régészek, mint az Anjou korban. Tehát István nem ker. embereket csinált nem ker.-ekből, hanem a népét óvta meg a nyugati támadásoktól azzal, hogy előírta a rítus megváltoztatását.
Nem tudom milyen könyvet olvastatok felnégyelésről, de ilyen blőd dolgot életemben nem hallottam. Voltak a korban hatalmi harcok, amit mai szemmel nézve embertelenül rendeztek. Ilyennek volt áldozata a mai Ausztria területén megkeresztelkedett Koppány. De a szezont a fazonnal, a hatalmi harcot a hittérítéssel ne keverjétek össze.

Benneteket taszítanak a magyar a szimbólumok. Mondjuk az amerikai nép szimbólumaként, címerben a sas rendben van, mert ők rendes protestánsok? Nekik lehet totemük, csak mert a pénzükre írják, hogy hisznek Istenben? István részéről csúnya dolog volt az emberek eltiltás a pogány rítusoktól, de az rendben van, hogy a puritán telepesek az Újvilágban boszorkányokat égettek a XVIII. században?
Milyen mércével mértek Ti?

A korai magyar államról:
Az egyik legendában írta le egy egyházi személy: a pápa azt írta a magyar királynak, hogy „én apostoli vagyok, de te magad apostol vagy”. A magyar király gyakorolta a főkegyúri jogot, ő iktatott be püspököt. Sokáig elnökölt a zsinaton. A szabolcsi zsinat döntései a mai napig érvényben vannak, mert ahol a magyar király írta alá a határozatot, azt pápa nem változtathatja meg. Az utolsó fejedelmi vétót pápaválasztás alkalmával Rampollával szemben Ferenc József gyakorolta, mint apostoli magyar király. Jeruzsálem utolsó keresztény királya IV. Károly volt. Ezzel a félkegyelmű Károlyi Mihály nem csak a magyar királyságot szüntette meg, hanem a Jeruzsálemi keresztény királyságot is.

A magyar király pedig a népe papjaként szövetséget kért az Istentől. Mi lehet szebb feladat, mint a földet az éggel összekötni? Mit tesz egy izraelita családfő a páska vacsora alkalmával? Mit tesz egy keresztény családfő amikor elmondja az asztali áldást? Miért van üdvössége a háznépnek a családfő megtérésekor?

Nem gondoltam volna, hogy keresztényeket is ilyen atomizált társadalomban gondolkodókká tud tenni a liberalizmus.

A Szentkorona azért szent, mert Istennek elkülönített volt az akkori keresztények hite szerint. Szimbolizálta az országot. A földet és a rajta élőket. István, mint őse egykor, ezen a szimbólumon keresztül ajánlotta országát Isten anyjának oltalmába.
Többen kifogásolják, hogy egy tárgyat személynek ismernek el. Ha elfelejtjük azt, hogy az a tárgy szimbólum, akkor is marad a kérdés: vagyont személyként tisztelni, ellátni a képviseletét, vagyis kft-t alapítani nem mammon kultusz? Az kafa ker. dolog, mert az amcsik is így csinálják?

Az alkotmány körüli vita engem őszintén szólva mérsékelten foglalkoztat. Az 5. (vagy 3. ha letagadnak 2 ráncfelvarrást) köztársaság hatalmi szerkezete nem változik, a belső erőeltolódáshoz igazítják talán a dolgokat. Aminek lehet jó és lehet káros következménye. Engem őszintén szólva nem zavar, hogy hány önálló ombudsman van, csomó demokratikus államban nincs egy sem. Sajnos elmondhatom magamról, hogy az elmúlt egy év alatt nagyot csalódtam a kormánypártban.
A Szentkorona eszme nem arra lenne való, hogy emlegessék és riogassanak vele. A tartalmát kellene komolyan venni:
A hatalom teljessége nem kerülhet soha egy erőközpontba. Azt a nemzet és az uralkodó (ma kormány) csak együtt gyakorolhatja. Ez az eszme kényszerítette rá Zsigmondot, hogy az ellene fellázadó, de a koronát védő nemest kitüntesse. Ennek az eszmének a nevében szerveződött a 30-as években az alkotmányvédelem és fogtak össze Bethlen Istvántól a szocdemekig mindenki, aki a nyilasok ellen volt. Ez az eszme hozta el 1848-at, a jogkiterjesztés elméletét. Itt nem jogokat vettek el, hanem a jobbágyokat beemelték az alkotmányosság sáncai közé. Itt azért nem kellet nyaktilóval gyilkolni a konzervatívokat, mint a franciák köztársaságában – a csodálatos Montesquieu követői. Mi voltunk 48-ban, aki a többi nemzetnek is, akik gyengék voltak hozzá, alkotmányt követeltünk a Habsburg birodalomban. Ennek az eszmének a nevében küzdött később a komcsik ellen Mindszenty, aki előtte a nyilasok börtönét is megjárta. Itt foglalták törvénybe először Európában a vallásszabadságot, évszázadokkal korábban, mint nyugaton, említhetném István intelmeit fiához, hogy azért vagyunk a legkevertebb nép, mert mindenkit befogadtunk, évszázadokon át, Kálmán véleményét a boszorkányságról.

Ezer éve teológiailag is rendben volt a felajánlás, és a fentebb sorolt gyümölcsök is önmagukért beszélnek.

A keresztény kultúrkörben született meg a tudományos gondolkodás a törvények központi szerepe miatt. Keresztény kultúrkörben született meg a vallásszabadság eszménye.

A felvilágosodást követő modern izmusok nem csak jólétet hoztak, hanem diktatúrákat halálgyárakkal, tömegháborút, környezetpusztítást. Jó lenne, ha nem ítélnétek el egy premodern berendezkedést azért, mert nem tudott olyan modern eszményeknek megfelelni, amitől a mai társadalmak is fényévekre vannak. Arról nem is beszélve, hogy a demokrácia ma a Világ 10%-ának a számára elérhető. A békésen kávézgató demokraták élvezeti cikkét pedig szorgos kis gyerekkezek állítják elő.
Na ha van kiköpendő langyos, akkor ez az.

Olyan mértékben egyszerűsítitek le és torzítjátok el Szent István államát, mintha én most azt mondanám nektek, hogy miért kell itt rajongani a köztársaságért, miért kell papokat felakasztgató, templomokat meggyalázó, padlást seprő, rekviráló, deportáló emberek által támogatott államformát piedesztálra emelni.

Minden kornak volt árnyoldala, de nem vagyunk alávalóbbak más népektől. Vannak olyan ősöktől ránk hagyott értékek, amik a mai korra is minden ember javára átültethetők. Nem kell felnégyelő vadbaromnak titulálni azt, aki számára fontosak ezek az értékek. Nagy-Britannia nem olyan hulladék állam. Pedig ott hatályban van a Magna Charta a XIII. század óta.

Ha van valami, ami pozitív értéket képvisel, arra miért kell gyanakodni rögtön? Szerintem senki sem állította, hogy nem voltak magyarok nagyrészt a nyilasok és kommunisták. Senki sem akarja elfedni a közösség hibáit. Pontosan arról szól egy érték felvállalása, hogy kifejezem szembenállásomat a kritikusan kezelendő modern izmusokkal.

Szóval azt ajánlom Nektek tisztelettel, hogy mérjetek egyenlő mértékkel és próbáljatok kicsit reálisabb ismereteket összeszedni a nemzet múltjáról. Az államalapítás és a hatalommegosztás sajátos keresztény gyökerű magyar hagyományának respektálását ne keverjétek össze a szélhámos áltáltosok tevékenységével. Garantálni tudom, hogy legalább eggyel kevesebb embert fogtok megbántani, ha ítéletalkotás előtt körültekintőbbek lesztek.

Megtiszteltek ha elolvassátok a terjengős soraimat. Mi a nagyhétre lemegyünk a térképről a családdal és internet és hírek nélkül leszünk. Ezért a rekacióitokra csak később tudok majd odafigyelni.

Üdv: Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 16., szombat 09:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Kuruc!
Idézet:
Beváltom a fenyegetésemet és leírom

:D Már nagyon vártam.
Idézet:
sámánhoz képest több közöm van egy román keresztyénhez, de egy magyar keresztyén azért jóval közelebb áll hozzám, mint egy román tesó

Szerintem ezt teljesen természetes. Ezt a román keresztényes példát én szoktam hangoztatni, és pont azért, mert magamat folyton figyelmezteni kell erre, hiszen sokkal logikusabban adódik, hogy a magyarokat szeressem, és a románokat és a szlovákokat pl utáljam. Én '89 táján Erdély tüntetésre jártam, adományokat gyűjtöttem az erélyi menekülteknek, és őszintén szerettem volna szabadságharcosként kimenni Erdélybe, hogy visszacsatoljuk az ősi magyar földet. (hozzá teszem, hogy ekkor 14 éves voltam...) Rengeteg éjszakát átbeszélgettem emberekkel erről. Ebbe az állapotomba toppant be a megtérés, amikor is fel kellett ismernem, hogy nem gyűlölhetem egyfelől a románokat, butaság is tömbként kezelnem őket, mint ahogy a magyarok sem egy tömb, és számomra a legfontosabb felismerés az volt, hogy a mennyben, ha odakerülök - a román meg a szlovák keresztény "lesz a szomszédom", akivel örökké egy család leszünk, és a magyar ateista honfitársak, a névleges keresztények stb pedig "ingyen sem említtetnek".

Nyilván ezzel együtt ma is könnyebb érzelmileg nemzeti alapon szelektálnom, csak igyekszem rázogatni a fejem, hogy ne az emberileg könnyebb, hanem az Isten szemével helyesebb mód álljon hozzám közelebb.

Ezzel együtt jó dolog szeretni az ember nemzetét, tenni érte, hiszen ide születtünk, nyilván itt vannak feladataink. Csak, ha már mindenképpen árok ásós felosztások mentén kell értelmeznie az embernek magát, akkor érdemes az árok mélyére nézni. De a legjobb elkerülni az árok ásást. Aki nem utálta zsigeri nacionalizmusból a szomszédait (ellentétben velem) annak valószínűleg nem kell ekkora hangsúlyt fektetnie a gyógyulási folyamatra sem, mert ez rendben van a fejében. Bevállalom, hogy nálam talán egy kicsit túlkompenzál a rendszer emiatt.
Idézet:
és SZENT Istvánt egy lapon említsétek

Csak egy apró kérdés. Szerinted miért, vagy milyen értelemben szent? Mert az tök jó, hogy a magyar államot megalapította, meg, hogy nem vesztünk el a népek süllyesztőjében, meg minden - de keresztény értelemben szerintem távol van a megtért, a szent meg az ilyen fogalmaktól. A katolikus egyház beemelte a szentek sorába, lehet hozzá imádkozni meg a közbenjárást kérni, meg a katolikusok szerint ez már garantálja az üdvösségét - na de protestánsként én azért ezzel eléggé nem tudok azonosulni...

Itt sem a történelmi nimbuszát akarom megtépázni, ha jót csinált az országgal, annak örüljünk - de ne keverjük a kereszténységgel az erőszakos térítéseit meg ilyesmi. Ezt a témát azért tartom fontosnak, mert itt kész paneleket lenyeltünk a suliban, és nehéz ebből kitörni, és felülbírálni, hogy István, ha jó király is volt, de nem tudjuk, hogy hívő-e, és valószínű, hogy nem szent. Mint ahogy a valdensek sem büdös eretnekek, hanem hittestvérek. (tehát legyen saját keresztény olvasatunk a töriről)
Idézet:
államiság és a kereszténység összekeverése

Magam részéről az amerikai modellt jobbnak tartom, ahol külön van választva, hogy mi az állam feladata, és mi az egyházé. Ha ez a törvényben jól körül van határolva, az egy óriási védelem, hiszen akkor hiába jön egy ad hoc okkult vagy muzulmán vagy bármilyen állami vezetés, vagy vezető, vagy tanár a suliban(!) ezeket az eszméit nem nyomhatja egy bizonyos határon túl. És ennek ellentételezéseként a kereszténységet se nyomja senki államilag valakinek az arcába egy bizonyos határon túl - mert ez nem állami feladat - ez az egyházak evangelizációs feladata. Ha a hatalom nyomja, akkor az elfogadás motivációja is kérdéses.
Idézet:
meg kell jelenni a templomban a tűz őrzőjén kívül mindenkinek. Ezer év távlatából azért ez nem olyan nagy szigorúság

Csak a lelkiismereti szabadság sárba tiprása. Ahol az Úrnak Lelke ott a szabadság. Gondolod, hogy Isten örül, ha kényszerrel beterelik az embereket a templomba? Mit termelünk ki ezzel? Érdekből képmutatókat, és olyanokat akik azt hiszik, megtérés nélkül, hogy én már jó helyen vannak., A kárhozandók tömegét szaporítjuk ilyen intézkedésekkel. (nyilván a menny szemszögéből. Emberi szemszögből ettől még ez tűnhet szuper ötletnek)
Idézet:
Benneteket taszítanak a magyar a szimbólumok.

Hééé, azért ez így erős sztem :) De nyíltan színt vallok. Fenti 'forradalmi' múltamból adódóan, sejteni lehet, milyen Erdély címeres, meg Csaba királyfi csillag ösvényen cuccaim voltak. Ami jelenleg nagyon fáj, hogy a sima nemzeti szimbólumok tökéletesen át lettek politizálva. Ahogy kár az árpád sávért - de mégis ciki használni, mert nem tudod elmagyarázni minden járókelőnek, hogy te nem újfasiszta vagy, és sajnálom, hogy ők kisajátították. Ugyanígy én régen örömmel vettem fel kokárdát, aztán mikor a Fidesz hordatta a néppel hónapokig, akkor lett nekem az is egy átpolitizált cucc, (=ha kiteszed, azt hiszik, hogy Fideszes vagy) és bármelyik oldal csinálja ezt, mindenképpen veszteség. Ilyen pl. a másik oldalról, hogy elemi utálat van bennem a piros szegfű irányában, pedig szegénykém egy sima kis virág. De a szocik szimbóluma.
Idézet:
Nekik lehet totemük, csak mert a pénzükre írják, hogy hisznek Istenben?

Dehogyis! Ebben is konzekvensnek kell lenni. És szerintem totál gáz a pénzükön a háromszög, benne egy szemmel, ami egy szabadkőműves szimbólum, és mint ilyen, sátáni. De amúgy is vicces nekem, ahogy az amcsik beöltöznek a zászlójukba - ez európai szemmel nekem tök giccses, de legyen.
Idézet:
de az rendben van, hogy a puritán telepesek az Újvilágban boszorkányokat égettek a XVIII. században?

Jó, de ezt ki állította?
Idézet:
A Szentkorona azért szent, mert Istennek elkülönített volt az akkori keresztények hite szerint.

Mit mond Jézus az emberek rendeléseiről? Isten automatikusan ráüti a pecsétjét, vagy inkább pont, hogy felháborodik rajta, hogy még a hitet is belekeverik?
Idézet:
Az kafa ker. dolog, mert az amcsik is így csinálják?

Sztem az amerikai keresztények (is) nagyon sok gáz dolgot csinálnak. Nem vagyok amcsi imádó.

Most befejezem, hogy ne legyen olvashatatlanul hosszú, de nagyon köszönöm az írásod, és hátha még belefér az utazásotok előtt egy kis reakció :)

(még annyi jutott eszembe, hogy sztem egy keresztény nem lehet politikailag sem liberális, sem konzervatív - automatikusan - hanem minden tételt egyesével kell leszűrnie a Biblián.)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 16., szombat 16:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Jelöld meg légy szíves a hozzászólásokat, ahol ilyen jelzőket használtam. Lehet, hogy feledékeny vagyok, szívesen törlöm azokat is (önként).

Kedves Fony!
Nem azt mondtam, hogy te használtad, hanem azt, hogy az akkori érában mások, (pl én is) által használt, hasonló jelzőket eltűrted, nem zavart.

Idézet:
Sajnos a tények egyáltalán nem ezt mutatják. A tények azt mutatják, hogy 8 év alatt tönkrevágták az országot azok, akiket 2002-ben hatalomra juttattatok és most a Fideszen kívül nincs más alternatíva. Imádkozni kell értük, nem pedig átkozni őket.
Ha csak az elmúlt nyolc évben működtek volna tönkretevős kormányok, akkor nem lenne olyan nagy baj, de sajnos, mióta eszemet tudom ilyenek működtek.
Nos valóban nincs most a Fidesznek alternatívája és az értük való imával is egyetértek.
Azzal is, hogy nem szabad átkozni őket, bár ilyenről nem hallottam.
Idézet:
Azért bocsájtanák el Indut, mert leírta ide a véleményét? Te sem gondolod komolyan.
Te sem félsz, hogy elbocsájtanak, s bátran leírod ide a véleményed, így van?

Ne rajtam kérd számon Indu félelmét. De nem alaptalan, mert pl volt munkatársaim, meg lettek félemlítve kirúgással, ha visszalépnek a magánnyugdíj pénztárba. Azt ugyanis be kellett a munkáltatónál jelenteni (állami szektor). Sejtheted, hogy nem volt sok visszajelentkező.
Hogy én nem félek, annak több oka is van, de azzal nem offolnék itt.
Idézet:
Ha lélegzethez jut az ország, akkor jobb levegő áramlik be, mint volt, s egyelőre ez a lényeg.
Számomra csak egyik bűzt váltotta egy másik.
Idézet:
Az új alkotmány szerinted jobb lenne a keresztény hivatkozások nélkül? Ezt megint nem gondolod komolyan.
Erről írtam Péternek korábban.
Az alkotmánynak nem az a dolga hogy egy kissebbség a vágyait, vilánézetét rögzítse, hanem azokat az alapokat fektesse le, amelyekkel lehetőleg mindenki, de legalább is a zöm egyetért, vagy legalább is el tud fogadni.
Ha nem így van, akkor nem az egyetértés, hanem megosztás alapja lesz.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 16., szombat 19:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az alkotmánynak nem az a dolga hogy egy kissebbség a vágyait, világnézetét rögzítse, hanem azokat az alapokat fektesse le, amelyekkel lehetőleg mindenki, de legalább is a zöm egyetért, vagy legalább is el tud fogadni.


Az hogy pl. benne van az alkotmányban, hogy a házasság egy férfi és egy nő kapcsolata KERESZTYÉN nézet. Ezt a többség elfogadja. Azt hogy az országunk keresztyén alapokra épül, a többség (még meddig, azt nem tudom) elfogadja.

Az alkotmány nem tartalmazza, hogy meg kell térned és azt sem, hogy ha nem hiszel Jézusban elkárhozol. Sőt a hegyi beszédből sem idéznek benne, ami pedig a kisebbség alkotmánya!

Indu, a Korintusi gyülekezet szent volt?
Most olvasok egy szuper könyvet erről...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 16., szombat 20:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Péter,

Nem, a korintusi gyülekezet globálisan elég gáz volt, bár remélhetőleg voltak szentek is.
A szentté avatással az a fő gondom, hogy olyan dolgok felett rendelkezik, ami egyedül Istené. Nem avathatunk szentté embereket, de ez nem is a feladatunk. (a többi csak hab a tortán, hogy ehhez még milyen katolikus tanítások csatlakoznak. Mi köze ehhez egy protestánsnak? Ha pedig bibliai értelemen használjuk a szent szót, az jó és helyes dolog - csak István királyról spec. semmi olyat nem olvastam volna, amiből a megtérésére következtethettem volna, és ne inkább politikai fogásnak gondolnám ezt az egész kereszténység felvevősdit. Emellett persze még az is lehet, hogy megtért... De ez igen kevés alap arra, hogy szentnek nevezzük, nem?

Ettől még lehetett jó világi politikus, és király. Csak ne keverjünk bele a dologba bibliai vagy annak látszó terminusokat, nem? (Illetve, ha megtért hívő volt, akkor meg olyat idézzünk tőle, és ebben az esetben visszavonom a fentieket - akkor sem "szenteznék" személy szerint, mert nekem ez túl katolikus.)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 16., szombat 22:00 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
A korintusiak szentek voltak, mert Isten megszentelte őket Jézus Krisztusban.

1Kor 1:2 az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, azoknak, akiket õ elhívott és saját népévé tett

A Magyar korona pedig lehet egy történelmi jelkép, de, hogy nem szent az bizonyos.
Mint ahogy nem hinném, hogy Mária országa lennék, vagy mondhatnék akármit, ami az ország katolizálását illeti.
I.István nem a keresztyénséget hozta, hanem katolizálta az országot.
Ennek megvan a maga történelmi vonatkozása, de ma nem hinném, hogy ezt kéne dicsőíteni.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség