Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 138 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 28., csütörtök 17:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Te komolyan gondolod, hogy komolyan gondolja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 28., csütörtök 17:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nem is állítottam ilyesmit.

Az viszont tényleg jólesne, ha az olyan emberek, akik nap mint nap hordják ide a napi igéket, vagy akik türelmesen válaszolgatnak minden kérdésre, és tűrik a vég nélküli kötözködéseket, valamiféle kézzelfogható jutalmat kapnának.

És, hogy ne legyen igazságtalanság, és ne az legyen, hogy önzésből, megélhetési fórumozássá váljon, amit csinálnak, hát ezért javasoltam azt, hogy egyrészt, a hozott értéket pontozzuk, másrészt a gyülekezet kapja az összeget, amit, rászorultság alapján oszthat szét. Közben pedig büszke lehet a tagjára, aki hozzátesz valamit saját hitéből a közkincshez.

Szóval, ezt komolyan gondoltam.

Az "Európai-e a magyar jobboldal?" kérdésre is inkább egy hivatásos politológusnak kellene válaszolnia, szerintem.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 28., csütörtök 20:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
9 pont

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 29., péntek 12:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
http://jezsuita.blog.hu/ fizetett bloggerek témakörben tudom ajánlani a jezsuiták "fórumát". frappáns postok, könnyű csatlakozási lehetőség és igazi szellemi nyitottság, frissesség. én iránymutatónak tartom.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 29., péntek 18:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Nem is állítottam ilyesmit.

Az viszont tényleg jólesne, ha az olyan emberek, akik nap mint nap hordják ide a napi igéket, vagy akik türelmesen válaszolgatnak minden kérdésre, és tűrik a vég nélküli kötözködéseket, valamiféle kézzelfogható jutalmat kapnának.

És, hogy ne legyen igazságtalanság, és ne az legyen, hogy önzésből, megélhetési fórumozássá váljon, amit csinálnak, hát ezért javasoltam azt, hogy egyrészt, a hozott értéket pontozzuk, másrészt a gyülekezet kapja az összeget, amit, rászorultság alapján oszthat szét. Közben pedig büszke lehet a tagjára, aki hozzátesz valamit saját hitéből a közkincshez.

Szóval, ezt komolyan gondoltam.

Az "Európai-e a magyar jobboldal?" kérdésre is inkább egy hivatásos politológusnak kellene válaszolnia, szerintem.

Nem inkább az 583 regisztrált felhasználó teljes érdektelenségén kellene elgondolkodni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 30., szombat 07:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Azoknak jelentős része SOSE írt ide, akik pedig írtak, azok elmentek, mert jobb dolguk akadt, mint állandóan vitatkozni.

Neked honnan van ennyi időd Ex, mit csinálsz, nincs munkahelyed?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 30., szombat 07:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Még két kérdés hozzád (is), ebből az 583 emberből hány embert vezettél Jézushoz és hány testvért találtál más felekezetből?

Magam számára inkább ez a kérdés, mint hogy mindenkit rávegyek arra, hogy valamit, csak írjon, hogy bebizonyítsa keresztyénségét és a felekezetünk életképességét a számodra.
Mert ugye erre kellene gondolni, ezt sugallod, csak nem mondod ki.
Hiszen erről győzködsz minket érkezésedtől....

Ezen gondolkodj el Te is egy kicsit.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 30., szombat 08:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
pauler írta:
Még két kérdés hozzád (is), ebből az 583 emberből hány embert vezettél Jézushoz és hány testvért találtál más felekezetből?


Természetesen, az ötletem szerint azok kapnák a több pontot, akik épp olyasmit mondtak, ami Jézushoz közelebb vezetett. Különben, hogy is várhatnánk cserébe "perselypénzt"?

Így aztán, arról is képünk lehet, miféle dolgok lehetnek azok, amik "megfognak" valakit. Adott esetben, egészen változatosak lehetnek. A régen megszokott hagyományos "összeszidom - feladja - el akarja dobni az életét - Krisztusban megoldást találok neki" séma helyett érdekes felfedezéseket tehetnénk...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 30., szombat 09:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Ezüst!

Neked milyen tapasztalataid vannak ezügyben akár adó, akár vevő oldalon? Nagyon érdekelne, mert nekem sem működik az az összeszidom stb.- eljárás. Persze, sok másik sem, de hátha ti tudtok valami jobbat.

Üdv szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 30., szombat 10:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
nemosinex írta:
Kedves Ezüst!

Neked milyen tapasztalataid vannak ezügyben akár adó, akár vevő oldalon? Nagyon érdekelne, mert nekem sem működik az az összeszidom stb.- eljárás. Persze, sok másik sem, de hátha ti tudtok valami jobbat.

Üdv szeretettel:
nX


Erre, ellentmondásos dolgokat tudnék leginkább válaszolni.
De, köszönöm kérdésedet, épp valami hasonló gondolatot érlelgetek magamban, hogy majd, ha már valami formát nyert, feltegyem a blogomba.

(Imitten osztanék 10 000 pontot azoknak, akik online változatban elérhetővé tették az újfordítású Bibliát... és akkor, idézek is belőle. Ez itt a reklám helye...)

"Azért szeret engem az Atya, mert én odaadom az életemet, hogy aztán újra visszavegyem. Senki sem veheti el tőlem: én magamtól adom oda. Hatalmam van arra, hogy odaadjam, hatalmam van arra is, hogy ismét visszavegyem: ezt a küldetést kaptam az én Atyámtól." Jn 10,17-18

... ha rájövünk, milyen célra kell odaadnunk - önként - az életünket, hogy aztán másokéval együtt visszakaphassuk, azaz, tudjuk, miféle küldetést kaptunk az Atyától, akkor a kérdés nem lesz többet kérdés, hanem a napi életünk természetes velejárója.

Ez pedig, teljesen egyéni...

Nem hiszek a módszerekben, az maradjon a metodisták privilégiuma...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 30., szombat 12:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Magam is tapasztalatokra gondoltam, nem módszerekre. A metodisták is így vannak ezzel, többnyire. Mindazonáltal azt, hogy valami valaha működött, le lehet írni módszertanilag is, persze nem úgy, mint minden esetben előkapható kaptafát. Ha értelmét látjuk, persze, a tapasztalataink megosztásának. Vannak akik inkább a Szentlélek vezetéséről beszélnek egy-egy konkrét esetben, de szerintem ez annyira nem kommunikálható, vagy legalábbis dicsekedésnek hat (nem tudom, érthető-e, mit akarok mondani?)
32ezüst írta:
... ha rájövünk, milyen célra kell odaadnunk - önként - az életünket, hogy aztán másokéval együtt visszakaphassuk, azaz, tudjuk, miféle küldetést kaptunk az Atyától, akkor a kérdés nem lesz többet kérdés, hanem a napi életünk természetes velejárója.

Ezzel egyetértek, azzal együtt, hogy látom, ez a "kell -önként" mennyire jól jellemzi azt a kínos igyekezetet, ahogyan próbálunk szabadon kegyelemből élni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 30., szombat 13:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A régen megszokott hagyományos "összeszidom - feladja - el akarja dobni az életét - Krisztusban megoldást találok neki" séma helyett érdekes felfedezéseket tehetnénk...


Beszélek neki a Szent Istenről (ami nem egyenlő az összeszidással, hiszen ehhez nincs jogom), de van lehetőségem rámutatni a Tökéletesre, aki nem én vagyok.
A baj itt kezdődik velem, hogy összetévesztem sokszor magamat az Istennel, mint keresztyén ember.
A másik baj lehet, hogy szinte semmi sem látszódik az életemben azon, hogy én Hozzá tartozom, hogy Ő felé tartok.
A harmadik baj, ha a kiinduló pont a másik ember bűne. Mert hogy erre mindenki visszavonulót fúj. A kiinduló pont Jézus Krisztus és nem a másik bűne, azaz "összeszidom".

Példa pedig nem lehet senkinek a megtérése, mert ez egyéni dolog.
Nem lehet lemásolni.
Példa egyedül a másik emberben a HITE lehet. Ahogyan Ábrahám, Jákob, Dávid, József, Péter, János, Pál élete is annyiban példa, hogy hittek a Messiásban.
Ebben közösek, aztán másban nem igazán, sőt.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 30., szombat 14:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
... ha rájövünk, milyen célra kell odaadnunk - önként - az életünket, hogy aztán másokéval együtt visszakaphassuk, azaz, tudjuk, miféle küldetést kaptunk az Atyától, akkor a kérdés nem lesz többet kérdés, hanem a napi életünk természetes velejárója.


szerintem ez a második lépés, az első, hogy egyáltalán Atyám legyen az Isten, ha már odáig eljutottam, hogy egyáltalán létezik....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 30., szombat 18:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
No, akkor, nagyképűsködöm most egyet... ;)

Úgy képzelem ezt el, hogy ma délután úgy éreztem, már túl sok a szövegből, okoskodásból. Fejet hajtottam 563 "inaktív" fórumtársunk előtt, akik vélhetően valami hasznosabb és élettelibb tevékenységnek szentelik idejüket.

Szóval, gondoltam, nyári szünet van, amit pedig azért kaptunk, hogy tartalmasan kipihenjük a gyerekekkel az évközi gyűrődést.

Tehát, jobb híján, városnézés lett belőle. Összeszedtük magunkat, és irány Veszprém.
De, úgy tűnt, esni készül. Mi pedig játszótérre igyekeztünk.
Útba ejtettük tehát a Várat, és benne a Szent Mihály székesegyházat. Mert, az nyitva van állandóan, oda beszaladhatunk, ha jön a zápor :)

Szépen elballagtunk odáig, és mikor az ajtóban álltunk, akkor kezdett esni. Bent körbenéztünk, megszemléltünk egy-két képet, megvitattuk, ki van rajta, mit ábrázol, hogyan készíthette a festő,... megnéztük a kiállítást is, és kislányom megkérdezte, hogy "anyaaa! mi ott az a szekrény???", és elmagyaráztam, hogy ott azt mesélik el az emberek, hogy mit rosszalkodtak utoljára, (de te nekem is nyugodtan elmondhatod, nem foglak megverni...), meg megszemlélhettük a fehér műanyag hordót, "szenteltvíz" felirattal,... el is állt az eső...

Valahogy így történt...

Sokat beszélgettünk, Jézusról, áldásról, apostolokról, feltámadásról, egyházról...

Mert esett az eső, és vártuk, hogy vége legyen, mehessünk a játszótérre :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Európai-e a magyar jobboldal?
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 30., szombat 18:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
32ezüst írta:
No, akkor, nagyképűsködöm most egyet... ;)

Úgy képzelem ezt el, hogy ma délután úgy éreztem, már túl sok a szövegből, okoskodásból. Fejet hajtottam 563 "inaktív" fórumtársunk előtt, akik vélhetően valami hasznosabb és élettelibb tevékenységnek szentelik idejüket.

Szóval, gondoltam, nyári szünet van, amit pedig azért kaptunk, hogy tartalmasan kipihenjük a gyerekekkel az évközi gyűrődést.

Tehát, jobb híján, városnézés lett belőle. Összeszedtük magunkat, és irány Veszprém.
De, úgy tűnt, esni készül. Mi pedig játszótérre igyekeztünk.
Útba ejtettük tehát a Várat, és benne a Szent Mihály székesegyházat. Mert, az nyitva van állandóan, oda beszaladhatunk, ha jön a zápor :)

Szépen elballagtunk odáig, és mikor az ajtóban álltunk, akkor kezdett esni. Bent körbenéztünk, megszemléltünk egy-két képet, megvitattuk, ki van rajta, mit ábrázol, hogyan készíthette a festő,... megnéztük a kiállítást is, és kislányom megkérdezte, hogy "anyaaa! mi ott az a szekrény???", és elmagyaráztam, hogy ott azt mesélik el az emberek, hogy mit rosszalkodtak utoljára, (de te nekem is nyugodtan elmondhatod, nem foglak megverni...), meg megszemlélhettük a fehér műanyag hordót, "szenteltvíz" felirattal,... el is állt az eső...

Valahogy így történt...

Sokat beszélgettünk, Jézusról, áldásról, apostolokról, feltámadásról, egyházról...

Mert esett az eső, és vártuk, hogy vége legyen, mehessünk a játszótérre :)

10 pont :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 138 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség