Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Re: Krízis az anyaságban
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 08:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A hiszti szerintem nem kikerülhető és nem azért vagyunk keresztyén család, mert a mi gyermekeink soha sem hisztiznek.
A gyerekek mindennel bepróbálkoznak. De ha nem neveljük őket, az aranyos tündi-bündi gyerekből vadállat lesz. Azért mert romlott természettel születünk.
Sőt egy gyerek már egész pici korától azt is pontosan tudja, hogy kivel meddig mehet el, és el is megy addig.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 09:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Indu írta:
Én szinte állandó krízisben vagyok, és nem vagyok egy takargatós fajta, akár le is írom. Nincs türelmem a gyerekekhez, különösen nincs a hisztiző gyerekekhez, egyre nagyobb vágy van bennem a csöndre, az üres lakásra. De sajna olyan nagy pozitív kiemelkedésről nem tudok írni. Vannak jobb meg rosszabb periódusok. Gyakran van bűntudatom, hogy rossz szülő vagyok, mert nem az sikerül a gyakorlatban, ami álmaim ideáljában megfogalmazódik.

Sőt, ha már hitbeli tapasztalatok vetődnek fel, nekem inkább az a - saját gyengeségemből/lustaságomból való tapasztalatom, hogy mikor kicsi a gyerek, akkor még annyi idő se jut csendességre, mint amúgy, mikor egész éjjel alig alszom, nem kelek fel reggel igét olvasni, plusz hónapokig nem jutottam el gyülibe se, most ugyan eljárok, de mivel szittelem a kölköket, kb. az igehirdetés 1/6-oda jut be a fülembe, és az is összefüggéstelen foszlányonként. Persze ezt nem önsajnáltatásból írom, inkább csak ténymegállapításként. Mert több olyan ismerősöm van, aki 4-kor vagy 5-kor felkel, hogy tudjon csendességgel kezdeni, mielőtt a gyerekei felébrednek.

Mennyi idős a gyermeked?

(nekem 5, 3, és októberre várom a következőt)

Üdv:
Indu


Nekünk egy 8 hónapos kis duracellnyuszink van :D a második babánk pedig sajnos nem fog megszületni, pedig minden krízis ellenére nagyon örültem neki, de már lélekben készülök a harmadikra. :)
Mi épp a napokban tettük át a közös reggeli csendességünket estére, amit nagyon sajnálok, de úgy, hogy közben mellettünk ott nyervog a gyerek és szedi ki a kezünkből a Bibliát meg tépi a lapjait, semmi értelme nem volt, csak gyorsan letudtuk az egészet. Este mégis nyugodtabb a helyzet. Nézd,én sem fogok ötkor kelni azért, hogy megelőzhessem a csendességgel, mert ha nem alszom, akkor hiába imádkozom, mégis fáradt és türelmetlen és ideges vagyok. Aki ezen megütközik, ütközzön meg. Templomba meg legjobb esetben felváltva járunk, mert egyikünknek kint kell maradnia vele, amit szintén nagyon sajnálok, de nem tudjuk másként megoldani. A mi gyülekezetünkben jelenleg mi vagyunk gyakorlatilag az egyetlen "babakocsisok", úgyhogy nincs közös megőrzés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 09:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Óvatos!

igen, ezzel a duracellnyuszival nagyon megfogtad a lényeget :*: gyakran szoktam arra gondolni, hogy de jó lenne egy picit kivenni belőlük az elemet, és mikor kipihentem magam, akkor visszatenni :)

A jó Isten gyógyítsa be a sebet a szívedben, és adjon mielőbb egy vígasztaló harmadik gyermeket.

a hiszti/idegesítő témához
persze klasszikus hiszti is van nálunk, csak arra akartam utalni, hogy olykor ennél ártatlanabb dolog is idegesít engem. A hisztit és vinnyogást (elvette, megütött, nem hagy békén stb) igyekszem az elején elkapni, de ha nem sikerül, gyorsan zombi leszek. Ami itt furcsa, hogy a lányom valahogy ráérez erre, és van benne egy csitító mechanizmus, pici diplomáciai készség (3 éves pedig) megfogalmaz olyan választási lehetőségeket, amibe bele lehet egyeznem - amivel megkönnyíti a lezárást, a fiam, bár nyilván nem tehet róla, de a reakcióival pont tovább srófol, és egyre jobban belemászunk, ami után meg bűntudatom van, meg indulati fegyelmezés. Ő pedig egyre inkább azt akarja, hogy biztosítsam róla, hogy azért szeretem. De mikor őrjöngök, akkor nekem pont az kéne, hogy 5 percre menjen be a szobába, és utána jöjjön ki, és akkor majd elővesszük a szeretlek című lemezt, de most még ne. De ő pont ebbe nem tud beletörődni.
Ez a fő játszma kettőnk között...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 11:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, szerintem nem csupán viselkedni kell megtanítani a gyermekeinket, hanem Istenhez kell őket vezetni.
Ez a nehezebb, viszont csak e tarthatja majd meg az életüket. Én most a csőd közelében állok az egyik gyermekemmel.

Kedves Óvatos, és ez csak fokozódni fog :-)
Olvastam egy jó könyvet,ajánlom neked is:
http://www.harmat.hu/index.php?page=sho ... 1&Itemid=2

Arról is szó van benne, hogy a gyermek az tuti nem találmány, hanem teremtés.
Ezt onnan is tudhatjuk, hogy a találmányok kényelmessé, egyszerűbbé teszik a mindennapjainkat (pl. mosógép), míg a gyermek pont az ellenkezőjét teszi. :-)
A csendesség nekem az éjszakákban van. Az Úr felébreszt akkor, amikor jónak látja (ilyenkor már mindenki alszik) és ilyenkor szoktam jókat imádkozni, sőt azon gondolkodom, hogy a telefonomban lévő Bibliát is tudnám ilyenkor olvasni.

De ez a szeretkezéssel is így van, amikor nincs gyermek, akkor lehet, amikor az ember akarja, ha van gyermek, akkor amikor betervezi az ember.
Ezzel együtt szerintem még mindig ez az izgalmasabb élet.
:-)

Indu, a vinnyogás, a másik bántása, a nem én kezdtem, stb. a leginkább lemerítő dolog (a hitvitákon kívül) az életemben. Ezek azok a dolgok, amikben elfogy az erőm.
A bajt abban is látom, hogy pl. nem vagyok köztük, keveset vagyok köztük. Már csak akkor, amikor a baj miatt megy az üvöltés.
A fiad személyiségét sajnos nagyon jól ismerem, sokat küzdök vele és sokat szenvednek a környezetemben tőlem.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 15:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, szerintem nem csupán viselkedni kell megtanítani a gyermekeinket, hanem Istenhez kell őket vezetni.
Ez a nehezebb, viszont csak e tarthatja majd meg az életüket. Én most a csőd közelében állok az egyik gyermekemmel.
Az első mondatodra meg kellene sértődjek, de már edzett vagyok. :D
Az egyik gyerek nálam is csont kudarc, egyelőre csak elrettentő példának jó.
De van reménységem, nézem a 700-ast és ott sok olyan eset van, amikor elképesztő mélységekből is visszahoz embereket az Úr!
Hidd el az sem rossz állapot, mikor már mindent megtettél és tehetetlen vagy. Ugyanis akkor azt tudjuk mondani, hogy innentől Te vagy Uram! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 18:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ritka jelenség, de Ámen!
(bocs asszonyok)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 19:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ritka jelenség, de Ámen!
(bocs asszonyok)

Ezt nem teljesen értettem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 21:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Erika írta:
Óvatos, üdv a fedélzeten!
Hogy mentem-e át krízisen az anyaságban?- én csak a szépre emlékezem- na jó, ez vicc volt :wink:
Egyszer emlékszem, hogy nagyon úgy tűnt, hogy összedőlt a világ....ősz volt, állandóan beszorultunk a rossz idő miatt..de ahogy kicsit kiderült, kivittem a gyerekeket sétálni, egy kis idő elteltével rájöttem, hogy nincs semmi baj, csak nem bírom a bezártságot.
És a mindennapi feladatok mellé hiányzott még valami plusz feladat- amit azért kisebb- nagyobb mértékben eddig megadott az Úr.


Fú... én meg legszívesebben csak itthon lennék a megszokott rutinommal (ami amúgy még mindig nincs egészen...), utálok kicihelősködni még nyáron is, és ha bárhova menni kell, vagy valamit meg kell plusszba csinálni a mindennapi dolgokon kívül, akkor borul minden. Ebből is látszik, mennyire rugalmatlan vagyok - minden kis változást nehezen viselek, márpedig a gyerekekre szerintem általánosan jelemző, hogy a legkritikusabb helyzetekben pont keresztülhúzzák a szülők számításait. Már előre tudom, hogy ha megyünk valahova, vagy vendéget várunk, vagy egyszerűen csak vasárnap van és templomba készülünk stb. akkor tuti adódik valami meglepi. (De tényleg, többnyire a vasárnap a legkritikusabb, mintha szándékosan akadályoztatva lennénk az Istenre figyelésben!)

Ettől függetlenül a bezártság bizonyára nem tesz jót, csak hát a kocsiban már nem alszik, ülve egy idő után elunja a nézegetést (meg hogy le van szíjazva), cipelni nehéz, a városban mégsem tehetem ki a földre mászni, járni meg még nem tud annyira, ergo mégis marad a kocsiba szíjazás és a tombolás, meg a botránkozó tekintetek végig a városon, á inkább nem is megyek sehova.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 21:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
kamilla írta:
Szia Óvatos!
:)) De rég hallottam rólad. Óriási, hogy anyuka-kolléga lettél!
Nagyon nehéz foglalkozás. A legrosszabb benne, hogy soha semmilyen döntésről nem tudhatod biztosan, hogy jó volt-e. Esetleg évekkel később lehet sejteni valamit arról, hogy jól csináltál-e valamit vagy sem. Hiába olvasol akármennyit és fogadsz meg akármennyi jó tanácsot, minden gyereknek minden helyzetben más a jó. És én még soha nem találkoztam olyan emberrel, aki úgy gondolja, hogy a szülei mindig mindent jól csináltak vele. Nekem sokat segített Forrest Gump gyereknevelési elvrendszere, ami nagyjából abból állt, hogy "figyelek, hogy minden nap háromszor mossa meg a fogát, és minden héten kétszer mosson hajat, és megírja a leckéjét"... persze, nem ennyiből áll, de sokszor magamon azt veszem észre, hogy túlbonyolítom a dolgokat, és az sem jó. És most nyáron kaptam azt a jó tanácsot, hogy soha ne törődjek vele, hogy ki milyen anyának lát a környezetemben, ill. hogy ki mit lát, és ez rengeteget segít, mert a nehéz helyzeteket tényleg elviselhetetlenné teszi, ha tudod, hogy mások szeme láttára történnek.
Konkrét krízisekről szívesebben mesélek priviben, a gyerekem személyiségi jogaira való tekintettel - már túl nagy ahhoz, hogy ennyire nyilvánosan tárgyaljam a problémáit.

Puszi
Kamilla


Na most gondban vagyok kicsit :) mikor "megismerkedtünk", 5 hónapos volt, próbálok visszaszámolni, de rájöttem: már rég elvesztettem a fonalat. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 21:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:) :) :)

({) ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 21:55 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
pauler írta:
Kedves Óvatos, és ez csak fokozódni fog :-)
Olvastam egy jó könyvet,ajánlom neked is:


Nincsenek illúzióim. Nem a gyerekkel van a gond, "mindössze" azzal, hogy én túl nehezen alkalmazkodom hozzá, hogy ilyen. Állítólag bizonyos szakirodalom erre a "többemberes" kifejezést használja, márpedig belőlem akárhogy is vesszük csak egy van és ez az egy is elég tökéletlen, nem bírom az iramot. :D

A könyvet most nem tudom beszerezni, de azért köszönöm, alkalomadtán majd megpróbálok hozzájutni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 22:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
ovatos írta:
kamilla írta:
Szia Óvatos!
:)) De rég hallottam rólad. Óriási, hogy anyuka-kolléga lettél!
Nagyon nehéz foglalkozás. A legrosszabb benne, hogy soha semmilyen döntésről nem tudhatod biztosan, hogy jó volt-e. Esetleg évekkel később lehet sejteni valamit arról, hogy jól csináltál-e valamit vagy sem. Hiába olvasol akármennyit és fogadsz meg akármennyi jó tanácsot, minden gyereknek minden helyzetben más a jó. És én még soha nem találkoztam olyan emberrel, aki úgy gondolja, hogy a szülei mindig mindent jól csináltak vele. Nekem sokat segített Forrest Gump gyereknevelési elvrendszere, ami nagyjából abból állt, hogy "figyelek, hogy minden nap háromszor mossa meg a fogát, és minden héten kétszer mosson hajat, és megírja a leckéjét"... persze, nem ennyiből áll, de sokszor magamon azt veszem észre, hogy túlbonyolítom a dolgokat, és az sem jó. És most nyáron kaptam azt a jó tanácsot, hogy soha ne törődjek vele, hogy ki milyen anyának lát a környezetemben, ill. hogy ki mit lát, és ez rengeteget segít, mert a nehéz helyzeteket tényleg elviselhetetlenné teszi, ha tudod, hogy mások szeme láttára történnek.
Konkrét krízisekről szívesebben mesélek priviben, a gyerekem személyiségi jogaira való tekintettel - már túl nagy ahhoz, hogy ennyire nyilvánosan tárgyaljam a problémáit.

Puszi
Kamilla


Na most gondban vagyok kicsit :) mikor "megismerkedtünk", 5 hónapos volt, próbálok visszaszámolni, de rájöttem: már rég elvesztettem a fonalat. :)


:) Hú, hát rég volt, az biztos. Most már hat éves múlt. Örülök, hogy újra látlak, és nagyon nagyon gratulálok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 05:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Emlékszem én is akkor láttam a kislányodat, amikor még nem volt két éves, és Net hozott el a Fasori gyüli imatermébe titeket (én pedig a szekrényben szoptattam az én fél évesemet) jó volt az a tali (is). Milyen sokan bedobták a törölközőt azóta...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 07:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
ovatos írta:
Fú... én meg legszívesebben csak itthon lennék a megszokott rutinommal (ami amúgy még mindig nincs egészen...), utálok kicihelősködni még nyáron is, és ha bárhova menni kell, vagy valamit meg kell plusszba csinálni a mindennapi dolgokon kívül, akkor borul minden. Ebből is látszik, mennyire rugalmatlan vagyok - minden kis változást nehezen viselek, márpedig a gyerekekre szerintem általánosan jelemző, hogy a legkritikusabb helyzetekben pont keresztülhúzzák a szülők számításait. Már előre tudom, hogy ha megyünk valahova, vagy vendéget várunk, vagy egyszerűen csak vasárnap van és templomba készülünk stb. akkor tuti adódik valami meglepi. (De tényleg, többnyire a vasárnap a legkritikusabb, mintha szándékosan akadályoztatva lennénk az Istenre figyelésben!)

Ettől függetlenül a bezártság bizonyára nem tesz jót, csak hát a kocsiban már nem alszik, ülve egy idő után elunja a nézegetést (meg hogy le van szíjazva), cipelni nehéz, a városban mégsem tehetem ki a földre mászni, járni meg még nem tud annyira, ergo mégis marad a kocsiba szíjazás és a tombolás, meg a botránkozó tekintetek végig a városon, á inkább nem is megyek sehova.


Nos, nemcsak különbözőek vagyunk, de a helyzet, amit krízisként élünk meg, az is más és más. A bezártság akkor vált számomra elviselhetetlenné, amikor 3 kicsink volt:3 éves sem volt a legnagyobb, a második elmúlt 1, s a pici pár hónapos.

A megszokott rutinról csak annyit mondanék, hogy az mindig nagy kihívás volt, amikor már olyan jól teltek a napok,úgy gondoltam, hogy most már átlátom a napi teendőket,...az aktuális bébi átlépett egy újabb fejlődési szakaszába- mondjuk addig csak kúszott, s amikor felállt, egyből felborult az addig jól kialakult rend.
A csendesség ideje nálunk is változó volt,a lényeg, hogy bármikor lehet a nap folyamán, amikor van pár perc csend- csak tartósan ne maradjon el.
Gyülekezetbe mi is felváltva jártunk hosszú évekig, s ahogy nőttek a gyerekek, a nagyobbakat vittük a vasárnapiba. Láttam olyan gyülekezeteket, amire mondhatnánk: bababarát: az anyukák egy külön helységben kivetítőn követték az istentiszteletet- miközben az apróságok kedvükre játszhattak- a nagyobbacskákkal meg a hitoktató foglalkozott.De jó lenne odatartozni!

Nekem az első terhességem végződött spontán vetéléssel, s ez a kín belémvéste: nem olyan magától érthetődő, ha megmarad a magzat- így a későbbi terhességeknél- miután konstatáltam a tényt, a második gondolatom az volt: csak megmaradjon!
a harmadik meg egy elképedés:és hogy fogom győzni??? mikor addig sem volt egy szabad percem- de azért újra és újra megtapasztaltam, hogy az Úr a feladattal együtt az erőt is megadta.

Most egy picit újraélem a babázás szépségét- van egy drága kisunokánk, aki bár messze lakik, időnként napokig együtt vagyunk, s akkor számomra ő a number 1.

Minden nehézség ellenére- mert az az igazság, hogy a társadalom által fontosabbnak tartott feladatok hiánya miatt azért menetrendszerűen megcsap a krízis szele- azért őszintén mondhatom, hogy gyönyörű feladat anyának lenni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 08:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Csatlakozom Erikához, összességében, minden vinnyogás ellenére :*: jó dolog az anyaság.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség