Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 02., péntek 12:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
gyakorlatilag meg vagyok győződve róla, hogy az eredeti szerző EGYÁLTALÁN nem erre gondolt :)



Elfogadom,megkérdeztem valakit, itt egy kis összefoglaló különböző fordítások alapján:

A man's spirit sustains him in sickness,
but a crushed spirit who can bear?
(New International Version)

The strong spirit of a man sustains him in bodily pain or trouble, but a weak and broken spirit who can raise up or bear? (Amplified Bible)

"Az angol verziók nagyjából megfelelnek az új magyar fordításnak (Az ember lelke elviseli a szenvedést, de ha a lélek összetörik, azt el lehet-e hordozni?). Mind az angol, mind a cseh fordításokból úgy érthető, hogy a mondat első felében testi szenvedésről van szó.

Én úgy értem, hogy ha vmi testi szenvedésen megyünk keresztül, azt emberileg könnyebb elhordozni, mint a lelkit (ill. szellemit, itt most nem akarok belebonyolódni a különbségbe). A lelki/szellemi problémák sokkal inkább Isten beavatkozását igénylik, arra nincs semmi pirula (ok, itt ismét kicsit lehetne ellenkezni pszichiátriai szempontból - ők kitaláltak jópár gyógyszert a lélek gyógyítására. De a szellem ismeretlen terület számukra is).

Azt, hogy egyes régi fordításokban az alany a "férfi", a kornak tudom be, nem annak, hogy ez az igevers a férfit és a nőt hasonlítaná össze ezen a téren."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 04., vasárnap 17:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Anti írta:
Sziasztok!
A pasiképző gondolatára pedig eddig nem írtam, de bizony egy nő (asszony, anya, anyós...) -képző is elkelne, mert olyan lányokat, menyasszonyokat, fiatalasszonyokat, anyákat... is látok, hogy bizony talán még túlórázni is kellene rajtuk, hogy közelítsenek a státusokhoz!


Hát ez bizony nem valami hízelgő vélemény ,...de akkor nincs más hátra, mint előre!-akarom mondani irány a nő (asszony, anya, anyós...) -képző topik, s halljunk ott szót, mi is a gond velünk?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 05., hétfő 07:37 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Üdv!

Itt van egy kis tévedés: én nem szerző szerint értékelem alapból a cikket, hanem tartalom szerint. Attól, hogy református írta, még nem biztos, hogy egyetértek vele!

Valamint: a Szentlélek / Szentszellem kérdés, már messze nem teológiai kérdés, hanem határozottan felekezeti kérdés! (ahogy én látom jelen helyzetet)
Ezért itt nem szólok hozzá! Felesleges vita lenne csak belőle!

Szép napot mindenkinek!

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 20., péntek 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
csak jelzem:

hamarosan nem csak "wishful thinking", illetve "jól hangzó beszólás" a pasiképző:

KONKRÉTAN indul júni 3-án!!


(dicsőség Istennek, hogy "belemasszírozott", hogy bevállaljam!! :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 20., péntek 10:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
önvédelmi sportok, autószerelés, barkácsolás :*:
Majd mesélj, hogy mi se maradjunk ki a publikus titkokból, OK?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 19., vasárnap 15:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ma van az apák napja. Érdekes, hogy ez valahogy nem olyan népszerű, mint a Valentin nap...


Idézet:
Az apák napját 1916-ban az akkori amerikai elnök, Woodrow Wilson is megtartotta családjával, majd Calvin Coolidge 1924-ben javaslatot tett, hogy nyilvánítsák nemzeti szabadnappá. Az ünnepet hivatalosan 1972-ben Richard Nixon ismerte el. Ma már a világ számos helyén minden év júniusának harmadik vasárnapján köszöntik a gyermekek édesapjukat. Az Apák Napja magyarországi meghonosítására 1994-ben a Borsod megyei United Way indított mozgalmat Miskolcon.


A Biblia az apákról:

Hallgass apádra, ő nemzett téged, és ne vesd meg anyádat, ha megöregszik! - Példabeszédek 23:22
Vígan örvendezik az igaznak az apja, és aki bölcset nemzett, örül annak. - Példabeszédek 23:24
Ti pedig atyák, ne ingereljétek gyermekeiteket, hanem neveljétek az Úr tanítása szerint fegyelemmel és intéssel. - Ef 6:4
Ti atyák ne ingereljétek gyermekeiteket, nehogy bátortalanokká legyenek. - Kol 3:21
Szenvedjétek el a fenyítést, hiszen úgy bánik veletek az Isten, mint fiaival. Hát milyen fiú az, akit nem nevel az atyja? - Zsid 12:7
Az atyák szívét a gyermekekhez téríti, a gyermekek szívét az atyákéhoz, különben pusztulással sújtom a földet, amikor eljövök. - Mal 3:24
Amilyen irgalmas az apa fiaihoz, olyan irgalmas az ÚR az istenfélőkhöz. - Zsoltárok 103:13
Az Úr intését meg ne vesd fiam, és dorgálását meg ne útáld. Mert akit szeret az ÚR, azt megdorgálja, de mint apa a fiát, akit kedvel. - Példabeszédek 3:11-12
A bölcs fiú örömet szerez apjának, az ostoba fiú azonban szomorúsága anyjának. - Példabeszédek 10:1
A ház és a vagyon apai örökség, de az ÚRtól van az okos feleség. - Példabeszédek 19:14
Amilyen irgalmas az apa fiaihoz, olyan irgalmas az ÚR az istenfélőkhöz. - Zsoltárok 103:13


http://www.mindennapi.hu/cikk/eletmod/m ... 06-19/4186


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 10., szombat 20:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szabó István püspökünk a férfi-nő kérdésről:

Idézet:
Hol vagytok, férfiak?
Mi mindent kibír egy nő, szokták mondani, de mi a helyzet az erősebbnek nevezett nemmel?
Szabó István dunamelléki püspök szerint ugyanis az erő a férfiak legfontosabb tulajdonsága.
De hol vannak ők, az erős férfiak
?

Körbenézek a templomban, többségében nők üldögélnek a padsorokban, de ugyanez a helyzet a színházakban, koncerteken, a felsőoktatási intézményekben. Hallgatom a tanévnyitón a Károli egyetem köztársasági ösztöndíjasainak névsorát; csupán egyetlen férfi szerepel benne.

A lányok pelenkás koruktól bizonyítanak: korábban tanulnak meg beszélni, hamarabb lesznek szobatiszták, mint a kisfiúk. Az iskolában talpraesettebbek, szorgalmasabban tanulnak. Felnőttként összetartják a családot, szívósak, gyerekeiket akár a betegágyból felkelve is ellátják, míg a férfiak többsége nyöszörögve ledől, ha 37.2-re szökött a láza. A nők a 21. században karriert építenek, megteremtik anyagi függetlenségüket, vagyis saját lábukon is megállnak, ha kell. Miként lehet ebben a helyzetben tekintélyt szerezni egy férfinak? Eltűnhet a klasszikus családmodell, amelyben a férfi a családfenntartó, a védelmező? Léteznek alternatív modellek? Erről is beszélt Szabó István egy nyári férfikonferencián Alapon.


http://www.parokia.hu/hir/mutat/2713/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 11., vasárnap 08:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A helyzet érzékelése jó, a baj érzékelése jó.
Választ, megoldást ő sem ad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 11., vasárnap 08:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a Csillagpont "premiere" után ma másodszor futok neki egy pasiképzős alkalomnak, most a KEGYben.

aki szívén viseli a témát, "gondolhat" rám! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 11., vasárnap 14:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
a Csillagpont "premiere" után ma másodszor futok neki egy pasiképzős alkalomnak, most a KEGYben.

aki szívén viseli a témát, "gondolhat" rám! :)

Megtoljuk távolból a szekeret, kötsd be magad! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 11., vasárnap 14:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.bhsz.hu/eloadasok/pf.htm

Van megoldás, sőt én LÁTOM is magam körül, nem kell messze mennem, de a saját életem is TÖREDÉKES ezen a téren IS.

(Net, gondoltam rád)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 11., vasárnap 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Rosta!

Ezért nem lehet mélyre evezni, mert a mélyben cápák leselkednek és így nehéz ott megfürödni, pedig annak lenne értelme...
:-(

Laci, nem válaszoltál a kérdésre, kinek a malmára hajtja a vizet egymás lejáratása?

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 11., vasárnap 20:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
..

(Net, gondoltam rád)



KÖSZÖNÖM! exnek is! :) "hatott"!! :D

(és "kölcsön kenyér visszajár" alapon a legközelebbi alkalmon én gondolok Rád! :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 12., hétfő 08:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Laci, nem válaszoltál a kérdésre, kinek a malmára hajtja a vizet egymás lejáratása?
Péter

Mikor tetted fel ezt a kérdést ezen kívül?
És ki járatott ke kit? Nem értem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Atyaság, férfiak, pasiképző
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 29., csütörtök 13:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Egy meglepő statisztikai adatot többször is olvastam mostanában a börtönlakók arányszámáról. Szerintem aki jól meg tudja tippelni, hogy a börtönlakók hány százaléka férfi, nő, az a világot is jobban látja.

Megtennétek, hogy anélkül, hogy utána néznétek, ide irnátok, hogy hány százalékos férfi/női börtönlakó arányra tippeltek.

Ha valaki olvasott erről, kérem ne írja be az ismert eredményt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség