Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Re: Kína
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 18., hétfő 14:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Hogyan mondhatjuk, hogy a kommunizmus bűnei ugyanolyan iszonyúak mint a nácizmusé, hanem méreteiben nagyobbak, amikor most méltatunk egy kommunista államot ahol ideológiai alapon ma is üldöznek minden másként gondolkodót?


Én nem így látom a dolgot. Kínában ugyanis elsősorban olyanokat üldöznek, netán végeznek ki, akik ölnek, hatalmas összegeket sikkasztanak a hatalmukkal visszaélve.

Azt, hogy Kína a kommunizmus talaján áll az csak annyiban igaz, hogy ez a párt szervezet képes jelenleg biztosítani Kína stabilitását. Ez a legfontosabb Kína számára. Ha végig nézel az Amerika által szponzorált forradalmakon, azt látod, hogy minden forradalomban "demokratizálódott" országban instabilitás van, fejlődés egy szál se. Kína ezt nyilván el akarja kerülni. Jó kérdés mikor állhatnak át egy olyan államszervezetre, amely vélhetően a konfuciuszi állameszmére, esetleg a demokráciára fog alapulni.

Hogy ez a mostani hatalmi szervezet mennyire nem elvakultan kommunista, az mutatja, hogy kapitalista termelést valósít meg. Ideológiájában annyira nem kommunista, hogy több száz Konfuciusz Intézetet üzemeltet a Föld országaiban milliárd $ nagyságrendű költségvetéssel. Nálunk is van egy ilyen az ELTE-n.

Az emberi jogok kérdésében viszont van egy komoly, magyar vonatkozású probléma, amelynek békés rendezése sokkal inkább fontosabb számunkra, mint a tibeti kérdés. Ez az ujgur kérdés, amelyet egy korábbi linkelt cikkben említenek. Az ujgurok és a magyarok rokonsága, amelyet Kőrösi Csoma Sándor kutatott, jó lenne, ha összekötő kapocs lehetne a magyar-kínai kapcsolatban, nem pedig probléma.

A kínai transzkontinentális vasút, amelynek vége itt lesz nálunk keresztül megy az ujgur területen, gazdasági fellendülést hozhat az ujgurok számára is.

Egy új cikk a kínai-magyar kapcsolatról, a gigászi vasúti kapcsolatról:

http://www.komment.hu/tartalom/20110718 ... mnt_page=1


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 18., hétfő 16:02 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
Literaty írta:
Hogyan mondhatjuk, hogy a kommunizmus bűnei ugyanolyan iszonyúak mint a nácizmusé, hanem méreteiben nagyobbak, amikor most méltatunk egy kommunista államot ahol ideológiai alapon ma is üldöznek minden másként gondolkodót?


Én nem így látom a dolgot. Kínában ugyanis elsősorban olyanokat üldöznek, netán végeznek ki, akik ölnek, hatalmas összegeket sikkasztanak a hatalmukkal visszaélve.



Pontosan ezt a látszatot igyekszik láttatni a kínai kommunista vezetés.
A valóság ettől sokkal nyugtalanítóbb.
Csak hát ennek a világnak a nyelvezete a pénz, és ezt tudják ott is.
De mint említettem is: a biznisz egy dolog, a kommunista vezetés méltatása egy másik.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 18., hétfő 18:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Én is félek ettől a Kínai szövetségtől, mert a kínai tulajdonos annyiba se fogja venni a magyar embert, mint a nyugati multik.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 16:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Érdekesség:


Idézet:
2011-08-03 17:02:00
Fogy a fa

Megjelent Kínában a Made in USA

Súlyos evőpálcika-hiány alakult ki Kínában, ezért az ország a termék importjára kényszerült. Jelenleg az Egyesült Államokból szállítják be az eszközt, „Made in USA” felirattal.

Georgia államban van a cég, amely naponta 2 millió pár pálcikát termel. Az üzem teljes gőzzel dolgozik, éjt nappallá téve ontja az evőpálcikákat. Hosszú távú kínai exportot remél és nagyon nagy volumenűt, mivel a világ legnépesebb országában fogy a fa, Georgia államban viszont van bőven, ráadásul a helyi nyárfák ideálisak evőpálcikák előállításához. Az önköltség még a 2 forintot sem éri el pálcikánként, az export pedig kínai szupermarketekbe kerül.

Bár lényegesen több a „Made in China” termék az amerikai áruházakban, immár akad „Made in USA” a kínaiakban. Az evőpálcika-export mindazonáltal nem valószínű, hogy többletbe fordítaná az amerikai-kínai kereskedelmi mérleget, amely évtizedek óta rendkívül passzív. Kína naponta 63 milliárd pár evőpálcikát gyárt, ami rengeteg, de mégsem elég.

mti


http://www.mindennapi.hu/cikk/hirsor/me ... 08-03/5691


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 16:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ja, ezt én is olvastam. :)
Még megérjük, hogy az eszkimók is fognak hűtőszekrényt importálni, az egyiptomiak meg homokot.:-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Régi vicc.
- Mi lesz, ha bevezetik a Szaharában a szocilaizmust?
- ??
Az elő évben semmi. Aztán meg homok se.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 17:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az igazi marketing eredmény az lenne, ha rávennék a kínaiakat késsel, villával enni... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 13:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"Utóbbit Semjén Zsolt általánosügyi miniszterelnök-helyettes nyitott meg. A politikus nyitóbeszédében megállapította, hogy hazánk "Európa közepén van, de még Közép-Európának is a közepén fekszik", ami kiváló lehetőség a kínai partnereinknek.

- Ezen felül van még egy dolog, amelyet a közgazdasági értelemben nem szoktak különösen értékelni. De a régióban a magyar az egyetlen ázsiai származású nép - emelte ki Semjén, aki még a "Volt nekem egy kecském, tudod-e" kezdetű népdalból is előadott pár taktust a megjelenteknek."

Eleve gáz ez a Kínára lihegés, de ez még azon belül is gáz, sztem...
Forrás: népszabi

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 13:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
http://www.youtube.com/watch?v=nGZbUfLYJ04
:*: csak nehogy próféciát énekeljen Semjén a kínaiakról :*:

"Wang szerint Kantonban most kaptak engedélyt olyan genetikai kutatásokra, melyekkel születés előtt, az anya véréből meg tudják állapítani a születendő babák esetleges betegségeit, különös tekintettel a dawn-kórra."

király...

na jó, itt a teljes cikk:
http://nol.hu/gazdasag/nalunk_lesz_a_ki ... _kozpontja

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 16:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A kínaiakkal nagyon kockázatos üzletelni. A lengyelek már erősen felhagytak a lelkesedéssel, ami a kinai kapcsolatokat illeti.
Nem tekintenek partnernak, csak addig, amíg adni tudsz nekik valami hasznosat. Pl. amig el nem lopják, amit tudsz, utána otthagynak kifosztottan.
Lehet, hogy még visszasírjuk a "gaz" nyugati multikat, mert azok még így is becsületbajnokoknak számítanak a kínaiakhoz képest. Az oroszokra is igaz minden.
Tehát ezt a keleti orientációt egyáltalán nem tartom jó ötletnek.
üdv
ex
http://mindennapi.hu/cikk/tarsadalom/ki ... 35#comment


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 21:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
teljesen egyetértek
ahol csecsemők tucatját kinyírják, mert a tápszert melaminnal hamisítják, azok mindenre képesek. rettegek a Kínában előállított élelmiszerektől, bár szerencsére talán abból nem jön ide túl sok. az is szöget szokott ütni a fejembe, hogy minden Németo-ban kapható ruhában benne van, hogy nem tartalmaz mérgező festéket meg ilyeneket. öööö vajon a made in China ruha mit tartalmaz?

de a "volt nekem egy kecském" eléneklésén se tudok tovább lépni...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Mi ez a "volt nekem egy kecském" ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 22:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
teljesen egyetértek
ahol csecsemők tucatját kinyírják, mert a tápszert melaminnal hamisítják, azok mindenre képesek. rettegek a Kínában előállított élelmiszerektől, bár szerencsére talán abból nem jön ide túl sok. az is szöget szokott ütni a fejembe, hogy minden Németo-ban kapható ruhában benne van, hogy nem tartalmaz mérgező festéket meg ilyeneket. öööö vajon a made in China ruha mit tartalmaz?

de a "volt nekem egy kecském" eléneklésén se tudok tovább lépni...

Kedves Indu!
A felelőtlenség mindenhol fellelhető, nem redukálnám le a kínaiakra.
Inkább nem sorolom a "civilizált" élelmiszergyártás visszásságait, mert lehet, hogy egy ideig nem tudnál jóízűen megenni egy üzletben vásárolt élelmiszerterméket.
Van olyan kínai ruhatermék, ami tényleg büdös műanyagszagú. Ezen kellőképpen felháborodva vettem néhány ruhadarabot a Lidl-ben, gondolván, hogy az már csak nem lesz olyan....hát tévedtem, pedig a címke szerint német gyártmány volt...
A "Volt nekem egy kecském" eléneklésével mi a problémád?
Inkább az, mint az internacionálé, gondolom, a népszabi azt nem kifogásolta volna...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 14., szerda 08:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ex: lsd: kedd szept. 13, 2011 2:12 pm

Volt nekem egy kecském - mel az a gond, hogy egy ha egy miniszterelnök helyettes ezt elénekli, az már olyan szinten gazsulálás számba megy egy vacak befektetőnek, amellett, hogy elég furcsán megválasztott ének - nem jön át nekem az üzenete, hogy miért pont ezt énekli.
Szerintem egy állami kiemelt vezető több méltóságot mutasson. Bizonyos szempontból az Internacionálé is jobb - most ugyan nem trendi (szerencsére), de a maga helyén, sok komcsi között ennek világos az üzenete, megértem ha ezt énekelgetik egymás között - de a kecskémnek amit végül megevett a farkas?! Mi ez a hülyeség? Olyan egyszerre csikizően vicces és bosszantó. :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 14., szerda 08:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
A felelőtlenség mindenhol fellelhető, nem redukálnám le a kínaiakra.
Inkább nem sorolom a "civilizált" élelmiszergyártás visszásságait, mert lehet, hogy egy ideig nem tudnál jóízűen megenni egy üzletben vásárolt élelmiszerterméket.

Persze, nincsenek illúzióim, romlott húsok átcimkézése stb - de azért szerintem van egy minőségi ugrás abban, amikor elképelsz egy 2 hónapos csecsemőt, akit az anyja nem tud tálplálni anyatejjel. És veszed a jó tápszert, és azt mondod, lesz 5-ször ennyi profitom, ha másmilyen fehér porral összekeverem, ami ugyan méreg, de hát mindegy. Lehet, hogy ez azért is hat rám élesebben, mert 5 hét múlva remélhetőleg megszületik a következő gyermekem - de azért más felnőtteknek romlott párizsit eladni, kinyitod, zöld, vagy büdös, bosszankodva kidobod, esetleg megeszed, és két napig hánysz tőle, de pici csecsemők tápszerébe...

A gonoszság persze nem Kína specifikus, de valahogy az ő kajáiktól még jobban félek.
Idézet:
Van olyan kínai ruhatermék, ami tényleg büdös műanyagszagú.

Itt is az jön be nekem, hogy ha büdös, akkor nem veszem meg. Engem az aggaszt, hogy simán van rengeteg made in China feliratú akár márkás ruha is, ami nem büdös... de lehet, hogy naponta mérgez.

Ja erről jut eszembe, és megint Kína - van a Fisher Price nevű játékgyár, ami márkás és tök drága játékokat állít elő. Velük volt, hogy egy csomó játékot vissza kellett hívniuk egész világszerte, mert mérgező műanyagból készült - Kínában...

Biztos máshol is fel-fel bukkannak elszigetelt esetek, de mintha Kínában ez nem elszigetelt, hanem országméretű lenne. Talán az is benne lehet, hogy ott, ha nem hozod az öt éves tervet, kis túlzással lehet, hogy kivégeznek...

Éltem másfél évet Németországban, és az "dühített", hogy ott a boltokban nem volt az a fajta bóvli minőség, ami itt olyan gyakran. Ott ezt nem veszik meg az emberek. Esetleg ilyen indiai, ázsiai üzletekben lehet találni. Ott a legolcsóbb vacak is megüt egy mércét.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség