Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Következő
 

Re: Nyelvekenszólás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 27., péntek 19:17 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Valóban azt írtam a nyelveken szólás ajándékáról, hogy nem kaptam meg. Nem is duzzogok miatta, mert sem ettől, sem attól nem lesz az enyém, mert azt képzelem, hogy nyelveken szólók!
Sértődésről szó sincs!
Az "úgy van, ahogy leírtam" és az "ez csak a te feltételezésed", számomra olyan "igei" érvelés, amely előtt meghajlok, nagyra értékelve azt az építő munkát, amit a nyelveken imádkozás ajándéka elvégzett benned. Szóval minden sértődés nélkül jobbnak látom, ha nem rabolom az értékes idődet, egy részemről ílyen alacsony igei és tapasztalati színvonalat képviselő párbeszéddel. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 27., péntek 19:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:

Az "úgy van, ahogy leírtam" és az "ez csak a te feltételezésed", számomra olyan "igei" érvelés, ....

Kedves Csaba!
Ez nem igei érvelés, hanem józan ész szerinti, vagy logikai. Bár az is igei közvetve, mert az ige a józanság szellemét ajánja nekünk a hétköznapi működésben.
Adok neked ingyen még pár ilyen tanácsot.
- Ne fogadj el autóvezetési tanácsot olyantól, akinek nincs jogosítványa!:-)
- Kérdőjelezd meg azok házassági tanácsait, aki nem házasok, vagy már többszörös házasok!:-)
- Hasonló a gyerekneveléssel kapcsolatban. Ne higgy annak aki még nem nevelt gyereket! Annak a tanácsát fogadd el, aki már felnevelt több tissztességes embert is!

Lássuk be a józansághoz nem kell agysebésznek lenni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28., szombat 13:12 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Köszönöm a tanácsaidat, s hogy Te magad is megállapítottad, hogy az érvelésed elsősorban a "józanságon" alapúlt.
Most ennek a józanságnak a fényében gondold végig kérlek a következőket:
1,Nem adtam Neked tanácsot, hogy hogyan szóljál nyelveken.
2, Az ajándékod működésével kapcsolatban kérdeztem, s nem kijelentettem.
3, A példádnál maradva nem arról beszéltem, hogy hogyan vezess autót, mikor adjál gázt, mikor válts sebességet...
Csupán felhívtam a figyelmed, hogy léteznek "KRESZ-szabályok" is, amelyek megértéséhez, megint csak nem kell tudnom autót vezetni (sem). Sokan vannak, akik nagyon jól tudnak vezetni, "józanságúkat" mégis apró keresztek jelzik az út szélén, mert a Kresz nem érdekelte őket... Szóval, ha Isten igéje azt mondja, hogy "Behajtani tilos!" Akkor nem mondhatod, hogy reám ez nem vonatkozik, mert egy értékes Mercedeszt vezetek...
4, Soha sem írtam, hogy nem kaptam meg a prófétálás ajándékát...
Szóval nem vagyok meggyőződve, hogy az érvelésedben józansággal mérlegeltél volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28., szombat 14:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Csaba!
Továbbra is sértődöttség érződik a soraid közül. Szerintem ezt ne folytassuk. Én bocsánatot kérek tőled, ha megsértettelek és folytathatnánk a témával és ne a félreértésekről vitatkozzunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28., szombat 16:11 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Továbbra is őszintén mondom, hogy nem sértődtem meg, csak igyekeztem választ adni a felvetéseidre.
Én legalább annyira szeretném, mint Te hogy ne tagadjuk dogmatikus alapokon egyetlen ajándék lehetőségét sem, s hogy a testvérek merjék nevén nevezni és Istennek tetsző módon használni azokat az ajándékokat, amit Isten Szent Lelkétől megkapnak.
Az emberek az ellen ágálnak leginkább amit nem értenek és ezért félnek is tőle.
Amikor valakiben dogmatizálják, hogy ma csak a sátántól létezhet a nyelveken szólás és imája, a prófétálás, vagy a gyógyítás ajándéka, nem csodálom, hogy retteg tőle és kűzd ellene. Ebben nagy a felelőssége azoknak is akik ajándékot kaptak, s azt nem a józanság lelkének szellemében használják.
Ha nem hallgatjuk meg azoknak az érveit, akik elútasítják ezeket az ajándékokat, nem fogjuk megtalálni a bajok tényleges forrását, csak dogmatizált elképzeléseink lesznek a dologról.
A karizmákat gyakorlóknak éppen ezért a szélsőséges megnyílvánulásoktól kell elhatárolódniuk szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28., szombat 16:19 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Úgy érzem, hogy amennyi tőlem tellett, azt próbáltam segítségűl adni a nyelveken szólás "működésének" megértéséhez. Sajnos ezen a területen nekem többre nem futja, mert ahogy helyesen írtad is, hiányzik a megtapasztalás élménye hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29., vasárnap 08:21 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
Szia exrefis!

exrefis írta:
Isten (...) munkatársat keres, nem médiumot.

Ebben egyetértünk, pont ezért kekeckedek itten ezzel az átengedés-dologgal kapcsolatban.

exrefis írta:
Isten nem erőszakolja rá magár senkire, hanem önkéntes együtt működést vár, (...) Isten nem tukmálja senkire magát

Én ezt azért némileg másképp látom és hiszem. Talán azért, mert magam is másképpen tapasztaltam. Énnekem pl. eszem ágában sem volt megtérni, míg az Úr egy csoda által rá nem ébresztett, arra, hogy MI VAN, s magához nem hívott. De említhetném - s meg is teszem! - Pál apostol példáját is, kinek, mint tudjuk, nehéz volt az ösztöke ellen rugódoznia. De hát gondolom, neked nem kell magyaráznom a kálvinizmus öt pontját, ebből is az ellenállhatatlan kegyelmet. :wink:

exrefis írta:
Nem is valószínű, hogy megkapsz bármilyen ajándékot, amíg ilyen gyanakvó vagy vele szemben. Mint mondtam Isten nem tukmálja senkire magát, sem az ajándékait. Az kapja meg aki hiszi és vágyja az ajándékot.

Hát, jó, úgy tűnik, be kell látnom, hogy én erről az ajándékról lemaradok (legalábbis egyelőre). Azért az a gondolat csak-csak itt motoszkál bennem, hogy elegendő-e, hogy valamire vágyunk, s Isten azt adja-e nekünk? De ugyanakkor azt is gondolom, hogy ez hülye kérdés, a válasz pedig nyilván olyasmi lehet, hogy persze csak akkor adja meg Isten, amire vágyunk, ha az Ő akarata szerint való, de hát azért nekünk is akarnunk kell.
{OFF}
Mint a viccben (talán van, aki nem ismeri):
- Hány pszichológus tud becsavarni egy villanykörtét?
- Egy. De a körtének is akarnia kell.
{ON}
Ne érts(etek) félre, nem akarom elviccelni Isten áldásait és ajándékait. Ez csak úgy eszembe jutott, még az is lehet, hogy az ellenállhatatlan kegyelem kapcsán.

Sajnos azonban jelenleg nekem sincs (mert úgy látom, TCsabának, sőt másnak sem nagyon) több mondanivalóm a témáról. Mert azt azért mégsem írhatom, hogy a nyelveken szólók mind megszállottak, az egész dolog pedig a Sátán és az ő angyalainak műve - hiszen ez nem lenne őszinte. Másrészt viszont tényleg gyanakvó vagyok, ahogy írod, vagy legalábbis fenntartásaim vannak a dologgal kapcsolatban. Ha van még hozzáfűznivalód, érdeklődéssel várom, egyébként Isten áldását és a Szentlélek világosságát kívánom neked!

Üdv: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29., vasárnap 11:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Majd még írok érdemben, de most megyek istentiszteletre.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29., vasárnap 17:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Pál egy buzgó istenkereső ember volt megtérése előtt is, lelkesen rajongott az atyai hagyományokért, csak mindebben tévúton járt.
Mikor bemutatkozott neki Jézus, akkor azonnal megtért és ugyanolyan buzgósággal követte, most már az Igazságot.
Ezt én nem nevezném ráerőszakolásnak. Ha már ilyet keresel, kkor jobb példa Jónás.

Idézet:
Hát, jó, úgy tűnik, be kell látnom, hogy én erről az ajándékról lemaradok (legalábbis egyelőre). Azért az a gondolat csak-csak itt motoszkál bennem, hogy elegendő-e, hogy valamire vágyunk, s Isten azt adja-e nekünk? De ugyanakkor azt is gondolom, hogy ez hülye kérdés, a válasz pedig nyilván olyasmi lehet, hogy persze csak akkor adja meg Isten, amire vágyunk, ha az Ő akarata szerint való, de hát azért nekünk is akarnunk kell.
A helyénvaó-e a vágyunk, kérésünk? kérdés itt nem kérdés szerintem.
Ugyanis Isten re vágyni, a jelenlétére vágyni, az ajándékaira vágyni, az nem ugyanaz, mintha vágynál egy piros sportkocsira, de nem vagy benne biztos, hogy az Isten akarata-e. Az Ő személyére, ajándékaira való vágyakozás az mindig helyes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29., vasárnap 17:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
9. Én is mondom néktek: Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.
10. Mert aki kér, mind kap; és aki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.
11. Melyik atya pedig az közületek, akitől a fia kenyeret kér, és ő talán követ ád néki? vagy ha halat, vajjon a hal helyett kígyót ád-é néki?
12. Avagy ha tojást kér, vajjon skorpiót ád-é néki?
13. Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Szellemet azoknak, akik tőle kérik.


No, ha kitalálod miért idéztem ide ezt a szakaszt, akkor már beljebb leszünk a beszélgetésben is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29., vasárnap 18:55 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Teljesen egyet értek exrefissel abban, hogy Isten nem fog az ővéinek rosszat adni a jó helyett, amit Tőle kérnek.
Viszont arra is ügyelnünk kell, hogy Isten nem biztos, hogy azt az ajándékot szánja nekünk, amit mi kérünk! "...osztogatván mindenkinek külön, amint akarja."
1Kor.12:11
Ezért vigyáznunk kell, hogy a kívánságunktól megcsalatva, nehogy emberi erőlködéssel és máshonnét gyűjtsünk be valamit.
Isten igéje egyetlen ajándékról mondja azt, hogy azt Isten MINDENKINEK kézségesen és szemrehányás nélkül adja. Vö. Jak.1:5. Ez az ajándék a bölcsesség, ezért ezt kellene mindannyiunknak legelőször hittel elkérnie Istentől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29., vasárnap 18:56 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Bocsi dupla lett az előző!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29., vasárnap 21:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Teljesen egyet értek exrefissel abban, hogy Isten nem fog az ővéinek rosszat adni a jó helyett, amit Tőle kérnek.
Viszont arra is ügyelnünk kell, hogy Isten nem biztos, hogy azt az ajándékot szánja nekünk, amit mi kérünk! "...osztogatván mindenkinek külön, amint akarja."
1Kor.12:11
Ezért vigyáznunk kell, hogy a kívánságunktól megcsalatva, nehogy emberi erőlködéssel és máshonnét gyűjtsünk be valamit.
Isten igéje egyetlen ajándékról mondja azt, hogy azt Isten MINDENKINEK kézségesen és szemrehányás nélkül adja. Vö. Jak.1:5. Ez az ajándék a bölcsesség, ezért ezt kellene mindannyiunknak legelőször hittel elkérnie Istentől.

Igen, de az ajándékok is mindenkinek haszonra adatnak, csak nincs megígérve a mindenkinek minden.

Idézet:
7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
8. Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;
10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;
11. De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, amint akarja.


A kilenc ajándékból hét, az öszövetségben is létezett és működött a prófétákon keresztül. A nyelveken szólás és a magyarázat jelent meg újdonságként pünkösdkor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29., vasárnap 22:00 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
Szia exrefis!

Oké, Pál apostolt hagyjuk. Úgy tért meg, ahogy, olvasat kérdése, a lényegben mindnyájan egyetértünk, s a topic szempontjából lényegtelen. Még Jónás is, bár a ráerőszakolásra valóban jó példa.

exrefis írta:
A helyénvaó-e a vágyunk, kérésünk? kérdés itt nem kérdés szerintem.
Ugyanis Isten re vágyni, a jelenlétére vágyni, az ajándékaira vágyni, az nem ugyanaz, mintha vágynál egy piros sportkocsira, de nem vagy benne biztos, hogy az Isten akarata-e. Az Ő személyére, ajándékaira való vágyakozás az mindig helyes.

Jó, jó, a vágyakozás helyes lehet, csak nem elég. Még akkor sem, ha a Luk 11,9-13, melyet voltál kedves beidézni, a kitartó könyörgésre szólít fel. S hogy válaszoljak kérdésedre, szerintem azért idézted ide, hogy azt a gondolatot támaszd alá, miszerint az Isten ajándékaira irányuló kitartó könyörgés Isten ajándékait eredményezi.

Nekem viszont pont ez a bajom (illetve nem bajom, csak kérdésem): vajon valóban Isten akarata-e az, amire az ember vágyik? S nem valaki más fogja betölteni a bűnös ember (aki még akkor is bűnös, ha keresztyén!) vágyait, mondjuk valaki olyan, aki a világosság angyalának adja ki magát? Ez a legfontosabb kérdés ebben a témában, s ezt eddig csak kerülgettem, de most talán eljött az idő rá, hogy kimondjam.

A zörgetéssel kapcsolatban pedig: én nem gondolom jónak, ha mi, emberek kezdeményezünk, vagyis mi a mi saját, bűnös életünkből fakadó vágyainkkal s kéréseinkkel jövünk Isten elébe, s minden áron a mi vágyaink kielégítését akarjuk. Mert ez esetben - lássatok csudát! - még az is lehet, hogy be fognak teljesülni vágyaink s kéréseink. Csakhogy ezeket a bűnös vágyakat nem Isten fogja betölteni, hanem valaki más. A helyes magatartás ezzel szemben szerintem az, ha valaki Isten akaratának felismeréséért könyörög kitartóan.

Az, hogy Isten ajándékaira vágyakozunk, még nem elég, Ő az ajándékait adja, akinek és amikor akarja, de mi ezt nem tudjuk befolyásolni. A mi dolgunk a felismerés, az elfogadás és a kamatoztatás.

Szóval, van-e valami bizonyság, vagy legalábbis támpont abban, hogy nem csaljuk meg magunkat, mikor valaki másnak a rendelkezésére bocsátjuk valamely berendezésünket, még ha oly nemes vágy okán is, s ez valóban a Szent Szellem, és nem valaki más, aki ez esetben rendelkezik vele?

S ha már itt tartunk, egyébként: a vágyakozás valóban helyes, de mi van, ha Isten ezt a vágyunkat nem teljesíti? Ilyen a karizmatikus gyülekezetekben - mármint a nyelveken szólást tekintve - nincs? Hiszen a nyelveken szólás - ha jól tudom - az ilyen közösségekben a lélekkeresztség kvázi bizonyítéka. Másrészt az Ige szerint ugyebár vannak, kiknek ez adatik, s vannak, kiknek nem. Most akkor hogy van ez? A karizmatikus gyülekezetekben tömörüljenek azok, akiknek adatott, a többiek meg máshol?

Megint csak: ne érts félre, kérlek! De ha már komolyan kezdünk beszélgetni, komoly kérdéseket kel felvetnem. Persze a bántás szándéka nélkül, de mégis egyenesen.

Üdv: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29., vasárnap 23:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
VaD írta:
Nekem viszont pont ez a bajom (illetve nem bajom, csak kérdésem): vajon valóban Isten akarata-e az, amire az ember vágyik? S nem valaki más fogja betölteni a bűnös ember (aki még akkor is bűnös, ha keresztyén!) vágyait, mondjuk valaki olyan, aki a világosság angyalának adja ki magát? Ez a legfontosabb kérdés ebben a témában, s ezt eddig csak kerülgettem, de most talán eljött az idő rá, hogy kimondjam.
Kerülgetted, de már az elején levettem, hogy ez a gondod és ezért idéztem ezt az igét, ugyanis ez a garancia az aggodalmad ellen. Ennek a szakasznak ugyanis már nem a kitartó könyörgés a lényege (az előző verseknek az), hanem az, hogyha Isten szellemét kérjük, akkor Isten nem ad helyette valami mást és nem is engedi, hogy valaki mástól kapjál valamit. Kiemelem belőle a lényeget:
Idézet:
13. Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Szellemet azoknak, akik tőle kérik.

Isten nagyon kényes az identitására, az egyetlen megbocsáthatatlan bűn is ezzel kapcsolatos.
Elképzelhetetlen tehát, ha valakik összegyűlnek Jézus nevében és Isten Szellemét kérik, akkor Istem megengedje, hogy a sátán vagy a szolgái ebbe a kapcsolatba belerondítsanak.
Ha ez lehetséges lenne, akkor semmi védelmünk nem lenne a sátánnal és szolgáival szemben és teljes megtévesztésben bárhol és bármikor ki lennénk szolgáltatva a kénye kedvének. Ha téged, Isten szellemét kérve, Jézus nevében, megszállhatna a sátán, akkor méginkább megszállhatna bármikor, amikor csak akar, bármit is csinálsz. Lássuk be ez nincs így.

Idézet:
A zörgetéssel kapcsolatban pedig: én nem gondolom jónak, ha mi, emberek kezdeményezünk, vagyis mi a mi saját, bűnös életünkből fakadó vágyainkkal s kéréseinkkel jövünk Isten elébe, s minden áron a mi vágyaink kielégítését akarjuk.
Mint mondtam, nem szabad összekeverni az Istenre való vágyakozást egyéb vágyakkal kérésekkel.

Idézet:
Az, hogy Isten ajándékaira vágyakozunk, még nem elég, Ő az ajándékait adja, akinek és amikor akarja, de mi ezt nem tudjuk befolyásolni. A mi dolgunk a felismerés, az elfogadás és a kamatoztatás.
Az nincs megígérve, hogy mindenki mindent megkaphat de az igen, hogy: "7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.", tehát mindenki kap, aki kér.
(ma egyébként éppen a hit ajándékáról volt szó)

Idézet:
Szóval, van-e valami bizonyság, vagy legalábbis támpont abban, hogy nem csaljuk meg magunkat, mikor valaki másnak a rendelkezésére bocsátjuk valamely berendezésünket, még ha oly nemes vágy okán is, s ez valóban a Szent Szellem, és nem valaki más, aki ez esetben rendelkezik vele?
Igen van, a fentebb idézett ige a garancia. Nem fordulhat elő, hogy valaki más jön be a Szsz helyett.

Idézet:
S ha már itt tartunk, egyébként: a vágyakozás valóban helyes, de mi van, ha Isten ezt a vágyunkat nem teljesíti? Ilyen a karizmatikus gyülekezetekben - mármint a nyelveken szólást tekintve - nincs? Hiszen a nyelveken szólás - ha jól tudom - az ilyen közösségekben a lélekkeresztség kvázi bizonyítéka.
De van. Vannak akik nem kapják meg, vannak akik csak nehezen(mint én is).
A Bibliában az apostoloknak mindig a nyelveken szólás volt a bizonyíték, de az nem jelenti azt, hogy aki nem szól nyelveken az nem született újjá Szentszellemtől, csak nála nincs meg ez az egyértelmű bizonyíték. Nála egyéb ajándékok és maga az életmód váltás a bizonyíték.

Idézet:
Másrészt az Ige szerint ugyebár vannak, kiknek ez adatik, s vannak, kiknek nem. Most akkor hogy van ez? A karizmatikus gyülekezetekben tömörüljenek azok, akiknek adatott, a többiek meg máshol?
Nem. Valójában egész más a helyzet. Igazából minden gyülekezetnek karizmatikussá kell válni, de ezen most ne a mai szervezeti meg formális dolgokat értsd, hanem azt, hogy a karizmatikus az megajándékozottat jelent. A kereszténység lényegéhez tartozik, hogy megajándékozott, azaz karizmatikus. Isten Szellemét kapta az Egyház ajándékul pünkösdkor.
Az én felfogásom szerint az ajándékok és gyakorlatilag a Szentszellem tagadása, az durva visszautasítása Istennek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség