Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 08., szerda 19:29 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
Kedves Mindnyájan!

VaD írta:
Ez a gúnyolódás nem sért, kedves pauler, mert aljas indokból fakad (hogy egy 20. századi klasszikust idézzek - hogy ki az: házi feladat!). Ha nem az volt, akkor nagy-nagy elnézést kérek!

Jó, ez kicsit erős volt valóban. Bocsánatot kérek érte. Még akkor is, ha, mint írtam ez idézet, amely egyébként a nagy Levintől származik Rejtő Jenő A három testőr Afrikában című könyvében.
A magaméból nem írtam volna ilyet, merthogy nem is gondolom így. Még egyszer bocsánat!

Üdv: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 08., szerda 21:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
pauler írta:
Kedves VaD!

Hadd kérdezzem Tőled, mi alapján válogatod szét, hogy ki az igaz hívő és ki nem?

Kedves pauler!

Én nem válogatom szét a hívőket és a hitetleneket. S valóban, nem is tudnám. Azonkívül azt sem várom el egy gyülekezettől/felekezettől, hogy csakis hívőkből álljon. Leírtam, de nyilván nem volt elég világos, ezért idekopizom:

"egy gyülekezetben nem az zavar engem, hogy az nem tökéletes, és belekeveredik néhány képmutató, akik csak úgy tesznek, mintha keresztyének lennének, de nem azok, hanem az zavar, hogy olyanok tartoznak a gyülekezethez (számosan!), akiknek eszük ágában sincs még csak úgy tenni sem, mintha keresztyének lennének, hanem teljesen nyíltan és bevallottan világiak."

pauler írta:
Én is tisztában vagyok a ref felekezet hibáival, bűneivel, ami ellen itt helyben igyekszem harcolni. (...) Ugyan akkor nincs közösségem ebben azokkal, akik "kintről" szólnak be és céljuk nem a megjobbítás, hanem az elpusztítás.
És azokkal sincs ebben közösségem, akik "kintről" nem vállalnak közösséget a ref. felekezet bűneivel, hanem önmagukat feljebb emelve egyfajta erkölcsi magaslatból oktatgatják azokat, akik itt bent küzdenek az Úr Jézus oldalán.

Az Úr Jézus amikor bemerítkezett beállt a bűnösök sorába, ezzel nekem példát mutatott!
Exrefis több évtizedes "kihívó" munkájával és a te mostani "kihívó" írásoddal ezért nem tudok alapjaiban mit kezdeni.

Áldjon az Úr!

Ez a kívülről beszólós vád részedről megalapozatlan. Azt hittem, elég világosan leírtam (volt, aki értette, s reagált is rá), hogy én is úgy kezdtem, ahogy - ezek szerint - te, azaz belülről. Csak bizonyos idő és több próbálkozás után jöttem rá arra, hogy ennek a harcnak itt és most (azaz akkor és ott) nincs jövője.

Egyébként pedig: semmiféle erkölcsi magaslaton nem érzem magam, s - kapaszkodj meg! - azt gondolom, hogy én is az Úr Jézus oldalán küzdök, csak immáron nem ott bent, hanem valahol máshol bent.

Az viszont tényleg érdekel, hogy a te harcod, amelyet helyben folytatsz, vajon a ref felekezet mely hibái és bűnei ellen irányul, és miben áll? Mármint ha érdemesnek tartasz a válaszadásra, még akkor is, ha nincs velem közösséged. Tudod, nemrégen ti kérdeztetek engem, s én erre leírtam azt, amit tudtam, s amivel te most "nem tudsz alapjaiban mit kezdeni". Hátha engem is megillet a kérdezés joga, nem?...

Máskülönben azt sem bánnám, ha ahelyett, hogy erkölcsi magaslatokról oktatsz ki, az általam leírtakra próbálnál meg ÉRDEMBEN reagálni.
Pl. így: Igazad van, VaD! Vagy így: Nincs igazad, VaD, hiszen...
Vagy valami ilyesmi, hiszen tudod...

Téged is áldjon meg az Úr!

VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 08., szerda 21:27 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
nemosinex írta:
Még annyit szeretnék kérni tőled VaD, hogy azt is írd le, milyen indokokkal hárították el maguktól a kifogásaidat azok, akiknek megtetted. Csak az audietur et altera pars szellemében.
Üdv,
nX

Szia nemosinex!

Sajnos, sok indokot nem tudok említeni. A lelkészem jegelte a kérdést egy "majd visszatérünk rá" fordulattal - persze valóban sok dolga volt, s ezt most komolyan mondom. A presbitérium nem értette, hogy miről van szó. Teljesen irreleváns közbeszólásaik és felvetéseik voltak, lehetetlen volt érdemi beszélgetést, pláne vitát folytatni. Az egyházmegyei presbiteri gyűlésen sok lehetőségem nem volt kifejteni az álláspontomat, egy felszólalás után többször nem kaptam szót. Az én álláspontom ellen ott elhangzott kettő indok a következő volt:
1. A női lelkészség rendben van, hiszen Jézus Krisztus feltámadásának első tanúi és hírvivői is nők voltak, tehát ők oktatták az akkori tanítványokat a feltámadásról.
2. A Bibliát nem lehet egységes egésznek tekinteni, hanem súlyozni kell, mégpedig Jézus Krisztust kell keresni benne, s azokat a részeket kell különösen hangsúlyosan értékelni, ahol az Jézus Krisztusról szól.

A véleményemet minderről, valamint az ezekkel az ellenérvekkel kapcsolatos gondolataimat szintén megosztom veled/veletek, ha szeretnéd/szeretnétek. Bár szerintem a fentiek magukért beszélnek.

Üdvözlettel: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 09., csütörtök 10:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves VaD!

Idézet:
Én nem válogatom szét a hívőket és a hitetleneket. S valóban, nem is tudnám. Azonkívül azt sem várom el egy gyülekezettől/felekezettől, hogy csakis hívőkből álljon. Leírtam, de nyilván nem volt elég világos, ezért idekopizom:

"egy gyülekezetben nem az zavar engem, hogy az nem tökéletes, és belekeveredik néhány képmutató, akik csak úgy tesznek, mintha keresztyének lennének, de nem azok, hanem az zavar, hogy olyanok tartoznak a gyülekezethez (számosan!), akiknek eszük ágában sincs még csak úgy tenni sem, mintha keresztyének lennének, hanem teljesen nyíltan és bevallottan világiak."


Az Isten szerinti látás, gondolkodás ajándék. Az, hogy valaki HITRE jut, Isten kegyelmi ajándéka. Az, hogy pl. hiheted, hogy Jézus szűztől született, mert az Isten szava termékenyítette meg a petesejtjét Máriának, nem tőled, vagy tőlem van.
A testi Izraelben (testi gyülekezet) mindig lesznek képmutatók és hitetlenek is, nem szabad elvárni azt, hogy a testi egyenlő legyen a lelkivel. E között sose lesz teljes egyenlőség.
Egyébként azt elvárni, hogy "legalább úgy csináljanak", szerintem nem jó dolog.


Idézet:
Ez a kívülről beszólós vád részedről megalapozatlan. Azt hittem, elég világosan leírtam (volt, aki értette, s reagált is rá), hogy én is úgy kezdtem, ahogy - ezek szerint - te, azaz belülről. Csak bizonyos idő és több próbálkozás után jöttem rá arra, hogy ennek a harcnak itt és most (azaz akkor és ott) nincs jövője.


Te vallod, hogy elhagytad a MRE-t. Kiléptél ebből a közösségből. Úgy kezdted, de már nem vagy ennek a közösségnek a tagja.
Hogy minek van jövője, az hit kérdés. Én nem a MRE-ra nézve hiszem, hogy van jövője a ref. felekezetnek, hanem Jézus Krisztus hatalmára, szeretetére, elhívására nézve látom azt a jövőt a ref. felekezeten belül is, aminek nincs vége.

Idézet:
Az viszont tényleg érdekel, hogy a te harcod, amelyet helyben folytatsz, vajon a ref felekezet mely hibái és bűnei ellen irányul, és miben áll?


Részleteiben nem fogom kifejteni ezen a fórumon, mert nem lehet. :-(
Pár szóban talán annyit: a hitetlenség ellen. De ez a harc nem elpusztítani akar, hanem hitet adni az Úr Jézusban!

Idézet:
Mármint ha érdemesnek tartasz a válaszadásra, még akkor is, ha nincs velem közösséged.


Abban nincs közösségem Veled és Lacival, amit korábban írtam: "Kihívás a ref felekezetből!" (csak a pontosság kedvééért)

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2012. aug. 09., csütörtök 10:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 09., csütörtök 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
1. A női lelkészség rendben van, hiszen Jézus Krisztus feltámadásának első tanúi és hírvivői is nők voltak, tehát ők oktatták az akkori tanítványokat a feltámadásról.


Egy nő lehet lelkész, ugyan akkor nem vezet gyülekezetet.
A hívő női lelkészeknek ezt mondani sem kell, mert Isten Lelke vezeti őket arra, hogy átadják a gyülekezet vezetését férfi kézbe. Sőt,maga az Úr gondoskodik férfi vezetőről.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 09., csütörtök 11:26 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Bocsánat, de ha az igét nézzük a "lelkészség" a presbiteri tisztség feladatkörébe tartozik. A biblia pedig nem ismeri a női presbiter fogalmát, ahogy Kálvin János, Luther Márton, Spurgeon, John Owen és a többi egyházreformer sem ismerte. Sajnos az evangélikus, református és néhány karizmatikus közösség "felismerte" azt, amit a Biblia nem!
Ettől függetlenül ennek a problémának a gyökerét egy-egy gyülekezet szintjén kell először keresni, s csak utánna érdemes felekezeti formában gondolkodni.
Lehet egy nő "lélekbúvár" a világban, de nem az egyházban! Szomorúan látom, hogy az MRE a lelkészség és a pszichológia tudományát igyekszik előadásokkal is összekapcsolni. Újra bocsánatot kérek, de az evangélium nem az elme manipulálása által hírdetendő...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 09., csütörtök 21:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Bocsánat, de ha az igét nézzük a "lelkészség" a presbiteri tisztség feladatkörébe tartozik.


Mi a lelkészség?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 07:40 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Hogy mit jelent "lelkésznek" lenni egy-egy gyülekezetben, vagy felekezetben, az mindig az adott közösség értelmezésén áll.
Azok a feladatok, amelyet ma a lelkészek betöltenek, a Biblia alapján a presbiteri tisztség feladatai közé tartoznak, úgy mint a
-igehírdetés, tanítás, intés (Tit.1:9; 1Tim.5:17
1Tim.3:2)
Tömören összefoglalva: A gyülekezet lelki fejlődésének elősegítése, ápolása.
Számomra elég világos, hogy Pál ebben a szövegkörnyezetben tíltja a nők tanítói és vezetői pozicióit az egyházban!
Éppen ezért találom komikusnak, amikor egy gyülekezet büszkén hírdeti, hogy náluk nincsen női lelkészség, de asszonyok ülnek a presbitériumban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 08:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
tíltja a nők tanítói és vezetői pozicióit az egyházban!


Hol lehet ilyet olvasni?
A nők nem hirdethetik Isten szavát a gyülekezetben? Nem taníthatnak az Úr Igéjére és nem inthetnek?
Hol van ez megírva?

Ismét mondom, hogy a gyülekezet vezetői feladatait a hívő gyülekezetekben (ahol van női lelkész, vagy női presbiter) a férfiak végzik.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Timótheushoz írt I. levél 3. rész

1. Igaz ez a beszéd: Ha valaki püspökséget kiván, jó dolgot kíván.
2. Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes, illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;
3. Nem borozó, nem verekedő, nem rút nyereségre vágyó; hanem szelíd, versengéstől mentes, nem pénzsóvárgó;
4. Ki a maga házát jól igazgatja, gyermekeit engedelmességben tartja, minden tisztességgel;
5. (Mert ha valaki az ő tulajdon házát nem tudja igazgatni, mimódon visel gondot az Isten egyházára?)


Gyönyörű......., bár igaz lenne ez minden felekezetben a vezetőkre, bár igaz lenne ez rám!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 09:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
TCsaba írta:
Éppen ezért találom komikusnak, amikor egy gyülekezet büszkén hírdeti, hogy náluk nincsen női lelkészség, de asszonyok ülnek a presbitériumban...


Igen, én viszont azt találom nagyon komikusnak egy-egy családot elnézve, hogy rendszerint az apát találjuk a család központjának, a nagy szervezőnek, vezetőnek. Miközben a vezető sokszor az anya, aki az orgonasíp gyerekeket világra, életre hozza és felneveli őket. Gondoljatok a Példabeszédek 31-re. Amíg a férj a vénekkel üldögél a városkapuban, addig ő, a derék asszony szolgálja, erősíti az egész családját minden tekintetben. Gyakorlatilag a kis családi közösség élete tőle függ ebben a példázatban.

31,26 Szája bölcsességre nyílik, és nyelve szeretetre tanít.
31,27 Ügyel háza népe dolgaira, nem kenyere a semmittevés.
31,28 Fölkelnek előtte fiai, és boldognak mondják, ura pedig így dicséri:
31,29 Sok nő végez derék munkát, de te felülmúlod mindegyiket!
31,30 Csalóka a báj, mulandó a szépség, de az Urat félő asszony dicséretre méltó.
31,31 Hadd élvezze munkája gyümölcsét, dicsérjék tetteiért minden helyen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 11:51 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves Pauler!
Te magad idézed az igét, amely arról beszél, hogy a presbiter "egy feleségű férfi legyen..."
Mit ír az ige a "presbiternőről"?!
Semmit! Nem találod furának?!
Hol tíltja az ige, hogy a nő tanítson a gyülekezetben?!
"A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben."
1Tim.2:12
Ugye azt nem gondolod komolyan, hogy egy igeellenes családmodell létével igazolhatod az igeellenes egyházmodell létjogosúltságát?
Testvérem a zsidó egyházmodellben a férfiak valóban a kapukban ücsörögtek, amíg az asszony gürizett.
De a keresztyén egyházmodellben eleve nem is lehetne presbiter, ha "a maga házát nem jól igazgatja"... S ez nem dirigálást jelent, mert "Ha valaki az övéiről és főképpen az ő házanépéről gondot nem visel: a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél."
1Tim.5:8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 12:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A kapuban ülni a vénekkel nem azt jelenti, hogy lustálkodik, míg otthon az asszony gürizik.
A kapuban ülés a város ügyeinek intézését jelenti, vagyis az akkori politizálást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 13:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Igen, én viszont azt találom nagyon komikusnak egy-egy családot elnézve, hogy rendszerint az apát találjuk a család központjának, a nagy szervezőnek, vezetőnek. Miközben a vezető sokszor az anya, aki az orgonasíp gyerekeket világra, életre hozza és felneveli őket.

A magyar családok és a magyar társadalom tragikus állapota többek között erre a bibliátlan családmodellre vezethető vissza. OK. De ez most hogy jön ide?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 13:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Megkérdőjeleztem, hogy a vezető egy közösségben, itt egy vallási közösségben, a példámban egy ókori családi közösségben csak férfi lehet, nő pedig nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség