Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 12., vasárnap 17:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Vallom, hogy üdvösség csak Isten kegyelméből keletkezik és marad fenn.
Vallom, hogy Jézus Krisztus az Isten egyszülött Fia, Ő a megígért Messiás.
Vallom, hogy Jézus Krisztus az én bűneim miatt is meg lett feszítve, helyettem kapott sebeket a kereszten és helyettem szenvedte el a bűneim miatt jogosan járó halálbüntetést.
Vallom, hogy Ő mennynek és födnek Ura, feltámadt a halálból, Élő Isten aki az én életemnek is mindenek felett való Ura.
Vallom, hogy Szent Lelke és Igéje által ma is jelen van a világban és ma is elhív embereket az üdvösség útjára. A kihívottak közössége az Egyház, aminek kegyelemből én is tagja vagyok.
Vallom, hogy Jézus Krisztus egyszer visszajön, hogy elhozza ennek a világnak a végét és tökéletesen újjá teremtse ezt a világot, amiben már nem lesz bűn, nem lesz halál és nem lesz jelen a Sátán.
Ennek a világnak engem is részesévé tett az Evangélium által, a bennem élő Szent Lélek által, amit a kegyelem elfogadásakor megadott.

Vallom, hogy a hívők között sose lesz egység, ha pl. abban akarunk egységet találni, hogy hány évesen lehet megkeresztelkedni és még sorolhatnék hasonló 100 tételt ehhez.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 12., vasárnap 21:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
TCsaba írta:
Sajnálom, ha nem ismered fel azt a tényt, hogy ma a hitvallóélet gyakorlásának lehetôsége Isten kegyelméből fakad, ez pedig változtatásokat követel...


Kedves TCsaba, ezzel mit akartál mondani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 05:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Én magam részt vettem olyan ökumenikus (?!) alkalmon, ahol a református mellett még három egyház képviseltette magát és szólalt meg: az evangélikus, a római katolikus és - ha hiszitek, ha nem - az izraelita!


Kedves Testvérek az Úrban (nem a református egyházban ;))!

Eldöntöttem, hogy már csak kérdezni fogok. Miért olyan szörnyű eset, ha Krisztust hirdető református, evangélikus, római katolikus és Istenben hívő izraelita egyházak együtt örvendeznek-emlékeznek akár egy Istentiszteleten is? Jézus nem a református egyházba hívott, hanem arra, hogy egyek legyünk. Minden felekezetben van téves igeértelmezés (leginkább más felekezetek szerint), de Isten kegyelme árad mindenhol, és vannak megtérők a katolikus egyházban is. Olyanok, akik ott maradnak, és ott fejtenek ki áldott munkát. Más fogalomhasználatuk van, de nem más a szeretet. Miért ez a szűkkeblű csak-mi-tudjuk-helyesen hozzáállás Isten dolgaihoz?
Nem tudom, figyeltétek-e: amíg az ember a helyes tanokkal van elfoglalva, egyre magabiztosabb, egyre okosabb, egyre kioktatóbb. Amikor Istentől kérdez, egyre szerényebb lesz, egyre kevésbé érzi azt, hogy mindent helyesen tud - de egyre inkább elfogadó lesz más felekezet tagjai iránt, a másikban egyre inkább az embert látja. Nem az lesz a fő motívum az életében, hogy megtérítsem az illetőt, ha lehet, a saját meggyőződésemre, hanem, hogy segítsek neki megismerni Istent, mégpedig a szerető Istent. A szerető Isten nem látszik át a hitvitákon: ez a baj.

Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 07:19 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves rosta!
Csupán annyit szerettem volna mondani, a hitvalló élet kapcsán, hogy Isten kegyelme az, hogy ma nemcsak a politikai-, de a hitélet kapcsán is szóvá lehet tenni a helytelenségeket. Isten nem azért adta ezt a lehetőséget, hogy csak a beszéd szintjén éljünk velük, hanem ezzel összhangban változásokat is látni kíván az egyházban.
Érdemes igazán mélyen elgondolkodni az Úr Jézus Krisztus szavain, melyeket a Jel.3:14-22-ben közöl velünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 07:39 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves nemosinex!
Isten igéje világosan mondja, hogy "az eretnek embert két, vagy háron intés után kerüld."
(Tit.3:10)
Nem attól eretnek valaki, hogy "másként fésüli a haját", mint a reformátusok, evangélikusok, baptisták, vagy karizmatikusok...
"Aki félrelép és nem marad meg a Krisztus tudománya mellett, annak egynek sincs Istene. Aki megmarad a Krisztus tudománya mellett, mind az Atya, mind a Fiú az övé.
Ha valaki elmegy hozzátok és nem ezt a tudományt viszi, ne fogadjátok azt be házatokba, és azt ne köszöntsétek.
Mert aki köszönti azt, részes annak gonosz cselekedeteiben."
2Jn.9-10
Nem tudom mennyit ismersz a katolikus, vagy zsidó theológiából, de Pál szavai reá illenek arra az evangéliumra, amit hírdetnek: "Átok legyen!"
Mindkét vallás több ponton szemen köpi az Úr Jézus Krisztust!
Feléjük evangelizálni kell, nem egy vakbúzgó szeretet nevében összeölelkezni velük a hamis imádatban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 07:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Kedves rosta!
Csupán annyit szerettem volna mondani, a hitvalló élet kapcsán, hogy Isten kegyelme az, hogy ma nemcsak a politikai-, de a hitélet kapcsán is szóvá lehet tenni a helytelenségeket. Isten nem azért adta ezt a lehetőséget, hogy csak a beszéd szintjén éljünk velük, hanem ezzel összhangban változásokat is látni kíván az egyházban.
Érdemes igazán mélyen elgondolkodni az Úr Jézus Krisztus szavain, melyeket a Jel.3:14-22-ben közöl velünk.

Ha már református egyházról van szó, akkor inkább a Jel.3:1-6


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 08:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem tudom, mit tudnék én az én frusztrált református keresztyénségemmel evangélizálni olyan hitvalló, szabad katolikus életek (nem a beszédeire gondolok) felé, mint a Pál Ferencé például.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 09:08 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Hát pl. hogy Krisztusnak egyszeri engesztelő áldozata elégséges volt mindenre, a bor és az ostya nem lényegűl át Krisztus testévé és vérévé, nem áldozhatja meg ő naponta Istennek a Krisztust. Az evangélium ítéletet is hordoz, amit a purgatórium tanával nem tehet semmissé, a házasság nem sákramentom, a "főnöke" nem a Krisztus földi helytartója, Mária nem imádandó, ahogy a szentek sem... stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Persze... ez jó kiindulópont lenne egy alapos vitához. De ha elolvasod a könyveit, láthatod, hogy olyan bensőséges viszonyban van Istennel, amilyenben kevesen a hitvitázók közül. És ha a Lélek gyümölcseit nézzük, amelyek az ő életében megteremnek, akkor kérdés, hogy mire szükséges-e őt evangélizálni. Az, amiről én beszélek, túl van azon, amiről te beszélsz.
Idézek egy nem igazán ortodox keresztyény mondatot, szeretném, ha a lényegét értenéd meg (ami nem az, hogy a Zenben látom az üdvösséget):
"Mielőtt harminc évig tanulmányoztam a Zent, a hegyeket hegyeknek, a vizeket vizeknek láttam. Amikor egy bonyolultabb tudáshoz érkeztem el, akkor oda jutottam, hogy a hegyeket nem hegyeknek. a vizeket pedig nem vizeknek láttam. De most, hogy a szubsztanciával rendelkezem, nyugalomban vagyok. Mert ez csupán annyi, hogy a hegyeket újra hegyeknek, a vizeket pedig újra vizeknek látom." (Chi'n Huan)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 10:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ha már református egyházról van szó, akkor inkább a Jel.3:1-6


Igaz, annál is inkább, mert a Jel.3.14.-22. a hit gyülekezetére inkább jellemző.

Kedves Nemosinex!

1Kor 8,1
A bálványáldozatok felől pedig tudjuk, hogy mindnyájunknak van ismeretünk. Az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet pedig épít.


Erre gondoltál a Lélek vezetése által? :-)

Kedves TCsaba!

Hidd el, nekem is van látásom/ismeretem a bálványáldozatok felől. A kérdésem, hogy ez az ismeret épít?

Ezen a fórumon évekig a Szeretet épített, majd jött az a hatalmas tudás minden irányból, ami a bálványokról szólt és kipusztult a Szeretet.

Természetesen nem fogok közösséget vállalni az eucharisztiában a katolikus testvérekkel, de ettől még közösségben lehetek velük Krisztusban.
Nem fogom eljátszani, hogy nyelveken szólok, de ettől még közösségem lehetne karizmatikus testvéreimmel a Krisztusban.
De mit is jelent az IGAZ HIT? Mi az,amit pl.Pá átkozottnak mond?
pl. a Galata levél elején elmondja, hogy azok átkozottak, akik ismét a törvény betartása által akarnak üdvözülni és akik ezt tanítják!
Nem szabályrendszerek üdvözítenek, hanem az Élő Istennel való kapcsolat Jézus Krisztus által.


Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 11:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
TCsaba írta:
Kedves rosta!
Csupán annyit szerettem volna mondani, a hitvalló élet kapcsán, hogy Isten kegyelme az, hogy ma nemcsak a politikai-, de a hitélet kapcsán is szóvá lehet tenni a helytelenségeket. Isten nem azért adta ezt a lehetőséget, hogy csak a beszéd szintjén éljünk velük, hanem ezzel összhangban változásokat is látni kíván az egyházban.
Érdemes igazán mélyen elgondolkodni az Úr Jézus Krisztus szavain, melyeket a Jel.3:14-22-ben közöl velünk.


Kedves TCsaba, szerintem csínján kell bánni a másik felekezet megítélésével. A békétlenség rossz vért szül. Könnyű a másik kritizálása (lásd szálka vs gerenda), de nehéz a másik elviselése szeretetben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 11:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Ha már református egyházról van szó, akkor inkább a Jel.3:1-6


Ezt a viccet már a katolikusok is elsütötték, de lehet, hogy mi protestánsok voltunk azok. Sajnos nem értette senki sem, így a Harminc éves háborúba torkollt az értetlenség, több millió halottal és olyan dúlással, hogy évszázad kellett némely helyen ahhoz, hogy helyre rázódjanak a dolgok.

Az ilyen poénok rossz vért szülnek, ezt a történelem mutatja. A hgy rossz úton jár, amikor ilyen jellegű ütközéseket vállal be rendre! :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 12:30 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves rosta!
Kétlem, hogy bármi olyat írtam volna le az MRE, vagy a MRKE, kapcsolatosan ami ne állná meg a helyét, vagy akár uszító, romboló lenne.
Nemrég VaD vetette fel, hogy az MRE messzire szakadt a református hitvallásoktól. Hát elég furának találom, hogy valaki úgy lehet Krisztusban példáúl szerintettek, hogy "tréfát" űz a váltságáldozatából.
S Ő Krisztust Krisztusnak látja, ellenben az ismeret felfuvalkodottá tesz...
Alapvetően állítjátok az "öt Sola" követését, a szavaitokkal pedig bizonyságot tesztek ellene. Sosem találkoztam még olyan felekezettel, amely a saját hitvallási íratait tagadta volna. Vannak még csodák! :(
Vannak időnként párbeszédek amelyet tényleg nem érdemes folytatni, mert csak parttalan vitákhoz vezet.
Köszönöm az eddigi
türelmeteket, áldjon az Úr Benneteket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 14:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
TCsaba írta:
Nemrég VaD vetette fel, hogy az MRE messzire szakadt a református hitvallásoktól. Hát elég furának találom, hogy valaki úgy lehet Krisztusban példáúl szerintettek, hogy "tréfát" űz a váltságáldozatából.


Kedves TCsaba, még a katolikus pápa is arról beszél, hogy a reformátusok milyen messze szakadtak Jézustól és nem rendülünk meg tőle, mert nincs igaza. Hasonlóképpen nem rendülünk meg attól, ha valaki valós név nélkül beírkál ide és szidja a magyar reformátusokat, miközben érdemi módon nem fejti ki a problémáját.

Az szerintem nem jó, hogy beírjátok, hogy az egyházközségi fegyelmet növelni kell, írtok mellé egy igét valahonnan és közlitek, a magyar reformátusok nem is reformátusok, mert ezt a fegyelmet nem tartják. Már csak azért sem, mert te magad, a vádló sem tartod be a fegyelmet. Próbaként beírtam, hogy mi a véleményed a házasságról. Bizonyos körülmények között támogatod. Hogy is van ez? Szigorúan ragaszkodjunk a Biblia szó szerinti értelmezéséhez, miközben nyugodtan válhatunk, ahányszor csak tetszik nekünk?!

A "tréfát űz a váltságáldozatból" kitételt sem nagyon értem, de gondolom alá tudod támasztani. Az ilyen kitételeket el kellene hagynod, merthogy ezekre keményen szoktunk reagálni és máris kész a perpatvar...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 16:32 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves rosta!
1, A katolikus pappal kapcsolatban irtam a váltságáldozattal kapcsolatos részt, rajtad kívűl senki sem vette érdekes módon magára!
2, TCsaba, Tarró Csabát jelent, ez a nevem, s talán picit valódibb, mint pl. a "rosta"...
3, Nem a házasságot támogatom bizonyos körűlmények között, hanem a válást. Legalább a saját kérdéseidet ne forgasd ki, ha már a válaszaimmal ezt próbálod tenni! :)
4,Én elmontam mit jelent számomra a reformátusság, amikor Téged kérdeztelek személyeskedésre hívatkoztál...
5, Hála Istennek vannak az MRE-ban reformátusok, lelkészi, hitoktatói és egyszerű egyháztagok szintjén is.
Szóval hol olvastál tőlem olyasmit, hogy nem így van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség