Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 15., szerda 11:44 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Azt kell mondjam, hogy exrefissel értek egyet, mert az ő véleménye áll közelebb a református gondolkodáshoz.
Ha a felebarátomat úgy próbálom szeretni, mint magamat, Istent pedig még ennél is jobban, akkor nem ölelgetem, hogy "jól van, jól van szereted Krisztust és ez a lényeg", miközben az imádata arról tanúskodik, hogy nemismeri a Megváltóját, sem az áldozatot, amit érte hozott...
Egy református lelkésznő örömmel újságolta, hogy a felekezetközi Istentiszteletén a katolikus testvérek újjászülettek, megvilágosodtak és megtértek Krisztushoz.
Amikor megkértem, hogy akkor mondja már el, hogy miként térhettek mégis vissza egy hamis imádatba, azt ígérte majd elgondolkodik és válaszol, azóta is ezt teszi... "A tudatlanság idejét elnézi az Isten"-mondja az ige. Ha a katolikus testvérek tudatlanságát valóban eloszlatta, de azt nem követte változás, akkor ítéletet és nem szabadulást hirdetett számukra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 15., szerda 13:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Csaba!

És magadnak feltetted-e a kérdést, hogyan lehet, hogy a sok hamis imádatban élő ember olyan istentiszteletet végez, ami ISTEN szerint igaz istentisztelet (Ézsaiás 58)? Gondolj Teréz anyára vagy Maximilian Kolbére, Edith Steinre, akik mártírhalált haltak. De a magyarok között is vannak: Salkaházi, Slachta... Vagy szerinted az ő életükben nem a Szentlélek termett gyümölcsöket?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 15., szerda 16:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Idézet:
Ez egy alázatoskodó emberi gondolat, az ige viszont ezt mondja: "Szeressed felebarátodat, mint tenmagadat,".
Gyakran keverik a keresztények az alázatoskodást az alázattal.


A szeretet/IMÁDAT elsőre Isten felé árad, viszont szeretetből. Utána az embertársam felé, a SZINTJE, MÉRTÉKE ("mint"), pedig az, ahogyan magamat szeretem az Úrtól kapott szeretetben. Erről beszél az általad bemásolt Ige!
Tehát az Istentől adott szeretet első renden elvégzi,hogy képes legyek Istent szeretni, ezután közvetlenül az embertársaimat és csak legvégül magamat.

Az a szeretet, ami a világból való, első helyre az embernek önmagát teszi, majd másokban is magát szereti és végül önmaga istenévé válva megint csak önmagát szereti.

Kedves Csaba!

Ex-el valóban sokkal nagyobb egységben vagytok valami ELLEN, ami a katolikus bálványok ismerete, megítélése, de ne hidd, hogy ezzel már Krisztus közösségében egyek vagytok.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 15., szerda 16:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
olyan istentiszteletet végez, ami ISTEN szerint igaz istentisztelet (Ézsaiás 58)


az Ige szerint ez is igaz Istentisztelet, ami csodás módon egybe cseng az Ószövetségi Igével:

Jakab 1.27. Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 15., szerda 16:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves TCsaba, nem tudom, hogy az exrefis mit mondott, ha érdekes kopizd be légyszíves.

Ami a felebaráti szeretetet kérdését illeti, azt én egy kicsit bonyolultabbnak tartom, mint ahogy leírtad. Igazság szerint szeretném átlátni a dolgot, mert az tény, hogy ez a kérdés komoly vitákra ad lehetőséget a különböző felekezetek, de akár a gyülekezeten belül is. Ez alapján a másikról nem szabadna könnyedén ítéletet mondani, márpedig ez gyakran előfordul minden félnél.

A személyválogatásra Jakab levelében találhatjuk meg a választ szerintem, ha jól értem neked ezzel van bajod.:

Idézet:
Jakab2,13 Mert az ítélet irgalmatlan ahhoz, aki nem cselekedett irgalmasságot, az irgalmasság viszont diadalmaskodik az ítéleten.


Merthogy a felebarátom szeretete nem bárkinek a szeretete Jézus szerint, hanem az irgalmas embernek a szeretete. Jézus példázata a Lukács 10.25-37-ből. Ez azt kell mondjam, éppenhogy ellentmond annak, hogy mondjuk a teológia szempontjai szerint képzett embert kellene szeretnünk. Hiszen a példázat szerint a rabbi, a levita sorsára hagyta a nyomorult embert, míg a félpogány szamaritánus volt az, aki segített azon. Jézus azt mondja, hogy nem a rabbi, meg a levita a felebarát, hanem a szamaritánus. Valamint azt kell cselekedni, amit a szamaritánus cselekedett. A bajban lévő emberhez irgalmasnak kell lennünk! Lásd fent a Jakab 2,13-at.

Ezzel a tanítással, parancsolattal szemben felsorolhatók azok az igék is, amelyek felszólítanak a felebarát szeretetére, mint mindenkinek a szeretetére. Pál leveleiben többször előfordul a felszólítás, amely szimplán egymás szeretetére szólítja fel a hívőket.

Idézet:
A törvény betöltése a szeretet
Róm13,8 Senkinek se tartozzatok semmivel, csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert aki a másikat szereti, betöltötte a törvényt.
13,9 Mert azt, hogy ne paráználkodj, ne ölj, ne lopj, ne kívánd, és minden más parancsolatot ez az ige foglalja össze: "Szeresd felebarátodat, mint magadat."
13,10 A szeretet nem tesz rosszat a felebarátnak. A szeretet tehát a törvény betöltése.


Sőt felsorolhatók azok az igék, amelyek kimondottan az ellenségünk szeretetére szólítanak fel. :

Idézet:
Máté5,43 "Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet.
5,44 Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket,


Nyilván ezeknek az igéknek meg van az értelmük, amely magyarázza a látszólagos ellentmondást. Ellentételezésként idehozom az ószövetségi Jeremiás könyvet, ahol az akkori romlott népről az alábbit mondja az Úr.:

Idézet:
Jeremiás9,3 Mindenki őrizkedjék felebarátjától, ne bízzatok a testvérben sem! Hiszen még a testvér is mind meg akar csalni, rágalmakat terjeszt még a felebarát is


Itt is egy helyzetről van szó, amely magyarázza az ige értelmét. A felebarát értelmezése sem ugyanaz, mint amit az Újszövetségben megismertünk.

Az igék közötti látszólagos ellentmondásnak nyilván meg van a maga értelme. Ilyenkor kiált a mezei hívő segítségért, hátha olvassa a hozzászólást egy teológiát végzett, bölcs ember.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 16., csütörtök 08:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Idézet:
Ez egy alázatoskodó emberi gondolat, az ige viszont ezt mondja: "Szeressed felebarátodat, mint tenmagadat,".
Gyakran keverik a keresztények az alázatoskodást az alázattal.


A szeretet/IMÁDAT elsőre Isten felé árad, viszont szeretetből. Utána az embertársam felé, a SZINTJE, MÉRTÉKE ("mint"), pedig az, ahogyan magamat szeretem az Úrtól kapott szeretetben. Erről beszél az általad bemásolt Ige!
Tehát az Istentől adott szeretet első renden elvégzi,hogy képes legyek Istent szeretni, ezután közvetlenül az embertársaimat és csak legvégül magamat.

Az a szeretet, ami a világból való, első helyre az embernek önmagát teszi, majd másokban is magát szereti és végül önmaga istenévé válva megint csak önmagát szereti.

Kedves Péter!
Ez már a sokadik dezsvű beszélgetés közöttünk. A sablon a következő:
Te mondasz valami jól hangzó, nagyon keresztényinek tűnő emberi okoskodást, amivel kapcsolatban emlékeztetlek, hogy az ellentétes Isten igéjével. Ettől megharagszol rám, majd elkezdődik a megmagyarázhatatlan megmagyarázása. Még az igét sem vagy hajlandó elfogadni, ha én emlékeztetlek rá. Személyes sértésnek veszed, és a MRE-nek szóló kritikát is személyes sértésként éled meg. Ezt érdemes lenne felülvizsgálnod a saját érdekedben.
De vissza beírásodra. Isten jól ismer minket, hiszen Ő teremtett, ráadásul Ő a szívek vizsgálója. Pontosan tudja, hogy aki nem szereti önmagát az másokat sem tud szeretni. Ő pontosan elégnek tartja, ha mi annyira szeretjük embertársunkat mint magunkat, felesleges tovább csűrcsavarni. Isten szemében az önszeretet hiánya ugyanolyan rossz mint a mások szeretetének hiánya, hiszen te is Isten teremtménye vagy, magadat is kell szeretni már csak ezért is, mert te is az Ő képmására lettél teremtve.
Idézet:
Az a szeretet, ami a világból való,
Ez a következő. Nincs világból való szeretet. A szeretet maga Isten, a "világ szeretete" nem szeretet és most itt visszakanyarodhatunk a szeretet kontra majomszeretetre.
Az a szeretet, ha én figyelmeztetlek az igével szembe menő dolgaidra. Ez az amiért haragszol rám. A majomszeretet az lenne, hogy ilyesmivel nagyon udvariasan nem bántanálak, hiszen olyan rendes, szimpatikus ember vagy (tényleg az vagy), ebben az esetben nagyon szeretnél engem és nem lenne közöttünk vita, konfliktus közöttünk.
De az ilyen majomszeretet nem szeretet, hanem konfliktus kerülés, kényelem, lustaság, képmutatás, közöny. Sokminden lehet, csak szeretet nem.
Valódi szeretettel
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 16., csütörtök 18:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Laci!

Az lenne a szeretet közöttünk, hanem egymás mellett beszélgetnénk, hanem egymással.

Idézet:
Te mondasz valami jól hangzó, nagyon keresztényinek tűnő emberi okoskodást,


Ez súlyos sértés a részedről, hiszen az én véleményemet, az én gondolataimat abszolut mértékben emberi okoskodásnak tartod, miközben feltételezni sem vagy hajlandó azt, hogy az Úr hozzám is szól.

Idézet:
Pontosan tudja, hogy aki nem szereti önmagát az másokat sem tud szeretni. Ő pontosan elégnek tartja, ha mi annyira szeretjük embertársunkat mint magunkat, felesleges tovább csűrcsavarni. Isten szemében az önszeretet hiánya ugyanolyan rossz mint a mások szeretetének hiánya, hiszen te is Isten teremtménye vagy, magadat is kell szeretni már csak ezért is, mert te is az Ő képmására lettél teremtve.


Aki nem szereti az Istent, az másokat sem képes szeretni és ezért nem szereti önmagát. Az Ige ezt a sorrendet adja elénk, nem én találtam ki. Fontos a sorrend is a törvényben, mert isten szeretetéből fakad az embertársaim szeretete, ami igazán az önmagam szeretete.
Az, hogy teremtménye vagyok Istennek, még nem biztosítéka annak, hogy szeressem az Urat. És Isten sem tud engem átölelve szeretni,amíg a bűneim mocska rajtam van. A Szent istent taszítják az ember bűnei, ezért csak Krisztusban tudja az embert szeretni és fordítva.


Idézet:
Ez a következő. Nincs világból való szeretet. A szeretet maga Isten, a "világ szeretete" nem szeretet és most itt visszakanyarodhatunk a szeretet kontra majomszeretetre.


Igen, én is negatívan írtam a világban lévő szeretetről, bocs "szeretetről".

Áldjon az Úr Laci!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 16., csütörtök 19:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Pontosan tudja, hogy aki nem szereti önmagát az másokat sem tud szeretni. Ő pontosan elégnek tartja, ha mi annyira szeretjük embertársunkat mint magunkat, felesleges tovább csűrcsavarni. Isten szemében az önszeretet hiánya ugyanolyan rossz mint a mások szeretetének hiánya, hiszen te is Isten teremtménye vagy, magadat is kell szeretni már csak ezért is, mert te is az Ő képmására lettél teremtve.


Aki nem szereti az Istent, az másokat sem képes szeretni és ezért nem szereti önmagát. Az Ige ezt a sorrendet adja elénk, nem én találtam ki. Fontos a sorrend is a törvényben, mert isten szeretetéből fakad az embertársaim szeretete, ami igazán az önmagam szeretete.
Az, hogy teremtménye vagyok Istennek, még nem biztosítéka annak, hogy szeressem az Urat. És Isten sem tud engem átölelve szeretni,amíg a bűneim mocska rajtam van. A Szent istent taszítják az ember bűnei, ezért csak Krisztusban tudja az embert szeretni és fordítva.

Péter! A nagyparancsolat első részéről nem volt szó és abban nincs semmi nézeteltérés közöttünk (tehát a szeresd az Urat...), tehát érthetetlen, hogy azt most miért kevered ide. A második részről beszéltünk csak.
Olyan sorrend nincs amit te mondtál, hogy először Isten, utána az embertársak és végül én.
A nagyparancsolat azt mondja szerest az Urat (mérték nélkül), a másik rész pedig szeresd embertársadat mint tenmagadat. Tehát úgy mint magadat. Ez egyáltalán nem azt jelenti amit te mondtál, hogy először a többiek aztán én. Ez utóbbi egy tetszetősnek tűnő bibliátlan emberi gondolat, amit biztos, hogy nem az Úrtól hallottál.
Ez az amire szeretettel figyelmeztettelek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 17., péntek 07:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Laci!

Ha elfogadom, hogy a nagy parancsolat sorrendet is tartalmaz, akkor ne álljak le az Úrnál. Vele kezdődik, aztán az embertársam következik, majd ebből kifolyólag önmagam.


A parancsolat Jézus Krisztusban lett életté!
Ha megnézed az Ő életét, az pontosan erről szólt és szól!
Az Atya imádata, önmaga háttérbe állítása mások életének a megmentése miatt (rengeteg példa van erre nézve az Ő életében). Ebben is példát adott az Úr Jézus.

A mai ref. Igét is bemásolnám, mit gondolsz erről?

Zsidókhoz írt levél 12. rész
1. Annakokáért mi is, kiket a bizonyságoknak ily nagy fellege vesz körül, félretéve minden akadályt és a megkörnyékező bűnt, kitartással fussuk meg az előttünk levő küzdő tért.
2. Nézvén a hitnek fejedelmére és bevégezőjére Jézusra, a ki az előtte levő öröm helyett, megvetve a gyalázatot, keresztet szenvedett, s az Isten királyi székének jobbjára ült.
3. Gondoljátok meg azért, hogy ő ily ellene való támadást szenvedett el a bűnösöktől, hogy el ne csüggedjetek lelkeitekben elalélván.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 17., péntek 07:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
A nagyparancsolat azt mondja szerest az Urat (mérték nélkül), a másik rész pedig szeresd embertársadat mint tenmagadat. Tehát úgy mint magadat. Ez egyáltalán nem azt jelenti amit te mondtál, hogy először a többiek aztán én. Ez utóbbi egy tetszetősnek tűnő bibliátlan emberi gondolat, amit biztos, hogy nem az Úrtól hallottál.
Ez az amire szeretettel figyelmeztettelek.

De bizony, hogy az Úrtól hallotta: "Nincs senkiben nagyobb szeretet annál, mint ha valaki életét adja barátaiért." (Jn 15,12-13) A felső ruha odaadása, a másik arc odatartása, a második mérföldön való önkéntes elkísérés, de a megbocsátás sem történhet másként, csak lemondással, önmegtagadással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 17., péntek 15:51 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Áldott szép délutánt Mindenkinek!
Bocsánat,de 'elvérzett' az előző mobilom, így egy picit lemaradtam.
Talán legelébb azt kellene tisztáznunk,hogy a biblikus szeparáció alapja nem a gyülölködés, s a tévelygőket nem ellenségként kezeljük!
Kedves nemosefix!
Az igaz Istentisztelettel kapcsolatos észrevételeidre a következőket tudom válaszolni:
1, A Liturgikus Istentisztelet nem tévesztendő össze a gyakorlati keresztyén élet fogalmával.
2, A hamis egyházban lévő választottaihoz így szól az Úr:
'Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból.'
Válaszodra visszatérve,Teréz anya személyes Istentisztelete lehetett Istennek tetsző,de a felekezetéé nem!
3, Gondolod,hogy ha Isten számára elfogadható lenne a katolikus egyház által végzett joggyakorlat (beleértve annak minden pozítív megnyílvánulását) , életre hívta volna a Reformácíót?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 17., péntek 16:05 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves Péter!
Kérlek engedd meg nekem, hogy magam döntsem el, hogy kivel érzek közösséget a Krisztusban, s amíg a nézeteltéréseink ellenére is testvéreimként tudok rátok tekinteni az Úrban, addig engedtessék meg nekem, hogy exrefissel szemben se kelljen másként viseltetnem.
Ezt a kérdést amúgy sem egy-egy azonos,vagy eltérő theológiai látásmód határozza meg, hanem az egyén élő kapcsolata a Krisztussal...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 17., péntek 16:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
TCsaba írta:
Kedves nemosefix!

Én se fix? Te se fix?
Azaz szeresd felebarátodat mint tenmagad.
Az élet istentisztelete? Hmm...

nemosinex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 17., péntek 19:02 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
:) Bocsi az átkeresztelés miatt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 18., szombat 19:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
OK, semmi gond.
Én nem állítottam, hogy a katolikus hitelvekkel azonosulni tudok. Csak azt nem tudom elfogadni - mert vannak ellenkező irányú tapasztalataim -, hogy a katolikus egyházban nem lehet megtérni és hívő életet élni.
Másfelől meg a liturgikus istentisztelet lehet a legbibliahűbb, semmit nem ér, ha nincs mögötte krisztusi élet. Ebben van a nagyobb csapda, amikor valami nagyon igazinak látszik, s mégis zengő érc meg pengő cimbalom. De szerencsére az Úr a szívek vizsgálója, és nem téveszti meg a külcsín, mint minket. Azért nem árt óvatosnak lenni a megítéléssel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség