Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 95  Következő
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 11., kedd 17:26 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
''Erről van szó. Te (és más is itt) hiszel
bízol ebben a kormányban.
Észeérvekkel nem tudod alátámasztani
a dolgaikat, csak bízol bennük.
És én itt mást sem csinálok évek óta
mint azokat mondogatom, hogy hogy
lehetne gazdaságilag felemelni ezt az
országot.''
Én nem tagadom, hogy szimpatizálok a FIDESZ-szel, bár nem szavaztam rájuk (sem), ez nem jelenti azt, hogy szemellenzőt is viselek, de a jelenlegi posztkommunista (értsd tolvaj), álkeresztyén és szélsőséges kínálatból nem szeretnék mást látni hatalmon. Kétségtelenül sok dolgot elszúrnak, s a beteges konokság is nagy gond. De Isten óvja Magyarországot a jelenlegi politikai kínálattól. S mellesleg továbbra is a Mindenhatóban hiszek, s Benne bízok, nem hiszem, hogy ez Orbán Viktor, vagy bárki más címe lenne...
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 12., szerda 08:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Áttettem az írást a Bankok rovatba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 12., szerda 10:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Én nem tagadom, hogy szimpatizálok a FIDESZ-szel, bár nem szavaztam rájuk (sem), ez nem jelenti azt, hogy szemellenzőt is viselek, de a jelenlegi posztkommunista (értsd tolvaj), álkeresztyén és szélsőséges kínálatból nem szeretnék mást látni hatalmon. Kétségtelenül sok dolgot elszúrnak, s a beteges konokság is nagy gond. De Isten óvja Magyarországot a jelenlegi politikai kínálattól. S mellesleg továbbra is a Mindenhatóban hiszek, s Benne bízok, nem hiszem, hogy ez Orbán Viktor, vagy bárki más címe lenne...
:)

Abban egyetértünk, hogy "Isten óvja Magyarországot a jelenlegi politikai kínálattól!"
Ebbe én a Fideszt is beleértem és nem óvta meg Isten, érthető módon Magyarországot.
A Fidesz sem jobb mint az előzőek, sőt, mivel nekik abszolut minden lehetőségük megvolt az országot gatyába rázni, a bűnük nagyobb.
Amiért itt én a politikához hozzászólok, annak oka a keresztények totális kétmércés vaksága.
Gyurcsány ostoba politikáját irtó intenzív felháborodás kísérte itt. Visszaolvashatod. Az, hogy most totál hazavágják a gazdaságot, egy csöppet sem zavarja őket. Úgy hisznek Orbánban mint az Istenben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 12., szerda 11:37 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Nem véletlenül hangsúlyoztam ki, hogy nem szavaztam a FIDESZRE sem. Ami részükről ostobaság (pl. egykulcsos adórendszer), vagy képmutató hazugság (nincsennek megszorítások) azt éppen úgy nem támogatom, mint az ellenzék. Viszont mindenbe belekötni, amivel az MSZP, vagy az LMP próbálkozik, szintén nem az ország érdekeit szolgálja. Hogy ki bízik Isten helyett Orbánban ezt nem az én dolgom megítélni, bár látom, hogy ezek a témák nagyobb figyelmet kapnak jelenleg itt, mint Isten és az egyház dolgai.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 12., szerda 16:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Csakhogy a forint hitel volt kb 10%, a SF hitel pedig három.


Mi Ft hitelt vettünk fel,mert az Úr már akkor tudta, hogy az övéit megvédi.
A különbség 1-2 % körül volt, ezért is választottam a biztosabb Ft-ot, nem törődve az 1-2% "nyereséggel"

Idézet:
Péter! Azt kell megérteni, hogy a bankárodnak és az autószerelődnek is romlott emberi természete van. Mind a kettő át fog verni, ha nem figyelsz oda, ha a körülmények engedik, vagy rá is kényszerítik. És a választott politikusod is. Csak más-más a hatáskörük, ezért más szinten tudnak kárt is okozni. Legnagyobb kárt a politikus tudja okozni és ha van lehetősége meg is teszi. Lásd napjaink.


Ha egy autószerelő hibát vét és ebből baleset van, akkor évekre lecsukják, ha egy politikus, vagy egy bankárhibázik - aminek súlyosabb a következménye - semmi sem történik. Pedig sokkal nagyobb kárt okozott.
A romlott természetre pedig isten előtt sem lehet majd hivatkozni, csak Krisztus keresztjére!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 12., szerda 16:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Rosta Elküldve: kedd szept. 11, 2012 3:19 pm


Egyet értek

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 13., csütörtök 11:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Mi Ft hitelt vettünk fel,mert az Úr már akkor tudta, hogy az övéit megvédi.
A különbség 1-2 % körül volt, ezért is választottam a biztosabb Ft-ot, nem törődve az 1-2% "nyereséggel"
Te valószínűleg a forint hotelre kaplál még valami állami kamatkedvezményt. Jellemzően a különbség sokkal több volt. 1-2% kedvéért nem adósodtak volna el ennyien.

pauler írta:
Ha egy autószerelő hibát vét és ebből baleset van, akkor évekre lecsukják, ha egy politikus, vagy egy bankárhibázik - aminek súlyosabb a következménye - semmi sem történik. Pedig sokkal nagyobb kárt okozott.
A romlott természetre pedig isten előtt sem lehet majd hivatkozni, csak Krisztus keresztjére!
Hát ez az! Mégis hihetetlen módon bízol és hiszel a (preferált) politikusokban. Itt egy kategóriába rakod a kettőt(bankár politikus), de egyébként velejéig gonosz bankárokról beszélsz, a politikusokban pedig megbízol.
Holott, a politikus alkotja a törvényeket, a bankár pedig a törvények keretei között bankárkodhat csak. A kettő közül mindenképpen a politikus a veszélyesebb és tudja magát a törvények fölé helyezni. Te mindig a politikusokban bízol inkább.
A legtöbb vita közöttünk azon alapult, hogy te mindig az állami etetista megoldásokat pártolod a piaci verseny helyett.
A bankár, a kapitalista, a vállalkozó, mindig arra törekszik, hogy nagyobb haszonnal dolgozzon, ezáltal ő kiszámítható, meg különben is ez a dolga. Ha pedig a cégek nyereséggel üzemelnek, az egyben közjó is. A politikusoknak a képviselet lenne a dolga, de sokkal egyszerűbb neki a saját érdekeit képviselni és ez általában nem esik egybe a közjóval, éppen ellenkezőleg. Az állami cégeket pedig érdektelen illetve saját érdekű bürokraták vezetik, ami miatt garantáltan rosszabbul működik mint a privát cég. Ez megint nem a közjót szolgálja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 13., csütörtök 16:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.molnarrobert.hu/

Ez a politikus dolga, a SZOLGÁLAT, mert a miniszter szó ezt jelenti.

A kettőnk között az a különbség,hogy nem tudom elfogadni, hogy a pénzügyminiszter, a kincstárnok, a bankár, az erszény hordozója szabja meg egy vállalkozás,egy cég,egy ország irányát, mert erre nem alkalmasak.

Most hallottam, hogy majd az európai központi bank fogja kezelni a pénzügyeket, aki független mindentől és mindenkitől.

Na ez az áll függetlenség, ami zavar,mert biztos vagyok abban az Ige alapján,hogy nem létezik függetlenség.

Aki pedig irányít, az ezt nem vállalja fel direkt, mert el kell valamit játszani, ez meg még nagyobb baj - szerintem.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 13., csütörtök 19:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ez a politikus dolga, a SZOLGÁLAT, mert a miniszter szó ezt jelenti.
Igen Péter, így van. És nem veszed észre, tényleg, hogy összes eddigi kormányaink közül ez, a kedvenced az amelyik leginkább nem szolgálni akar, hanem uralkodni, amelyiknek legkevésbbé szereti az öntudatos, gerinces, szabad polgárt, helyette mindenkit alattvalóként kezel?

pauler írta:
A kettőnk között az a különbség,hogy nem tudom elfogadni, hogy a pénzügyminiszter, a kincstárnok, a bankár, az erszény hordozója szabja meg egy vállalkozás,egy cég,egy ország irányát, mert erre nem alkalmasak.
Tudod Péter a pénzügyminiszter nem arra van, hogy megmondja mit kell csinálni, hanem arra, hogy meg mondja mit nem lehet, hogy józanságra figyelmeztesse a politikust, ha az elszáll a képzelgéseivel, vagy ötleteivel. De ha a politikus nem hallgat rá, akkor a számtannal kerül szembe, az pedig nem diplomatikus, nagyon kemény pofonokat tud adni. Akkor jön az infláció, a recesszió, a munkanélküliség, a lecsúszás. Ezt éljük most.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 13., csütörtök 19:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
És nem veszed észre, tényleg, hogy összes eddigi kormányaink közül ez, a kedvenced az amelyik leginkább nem szolgálni akar, hanem uralkodni,


Valakik ellen uralkodni, amivel valakiket szolgálni. Uralkodni a pénzügyi körök/oligarchák felett és szolgálni azokat az egyszerű embereket, akiket a korábbi kormányok csupán megszorítani tudtak.

A kincstárnok arra van, hogy kezelje a pénzt, nem több a feladata.
Pontosan tájékoztassa a vezetőt, hogy mennyi pénz van a kincstárban.
Őrizze a pénzt, hogy ne vehessen el belőle más és adja át a pénzt, ha szükség van rá a vezetőnek.

Más.....
Európa miatt a világ kerülhet megint bajba.
Ha az USA, vagy Kína erős és ezzel Európa elgyengül, az világ válsághoz vezet, világháborúhoz.
Azt látom, hogy az EU azért jött létre, hogy gazdasági közösségként erőt alkosson az USA és Kína ellenében.
A baj az, hogy Európa nem egységes és gazdaságilag nem lehet egységessé tenni. A közös pénz még nem jelent közös utat.

Ha megnézem az USA-t, vagy Kínát, akkor ezekben a szuper hatalmakban szellemi egységet látok. (A Szovjetunió ezért hullott szét, mert megszűnt a szellemi egység) Nem az egységes pénz, ami erőt ad ezeknek az országoknak, hanem a közös tudat, a közös érték, ami felette áll az egyén éntudatán.
Amerikainak lenni kiválasztottság, Kínainak lenni szintén.

Európából ez hiányzik, és a közös pénz, a határok lebontása, stb nem fogja ezt pótolni. Így viszont marad a diktatúra, persze nem katonai, hanem gazdasági.

Miért teszik ezt még is az EU jó szándékú vezetői?
Mert bebizonyosodott, hogy ha Európában súlyos gazdasági válság van, akkor előkerül a nacionalizmus, ami sehol sem olyan erős a világon, mint ebben a térségben. (osztrák főnököm, kikérte magának, hogy ő német) Ez pedig a rossz gazdasági helyzetben erőszakot szül.

Mi a megoldás? Én egy megoldást látok a közös keresztyén Európa. Nem látom,hogy lehetne más közös pont, ugyan akkor a keresztyénség felekezetekre bomlása és a felekezetek közötti gyűlölet ennek gátja.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 14., péntek 05:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://indavideo.hu/video/Matolcsy_Ezust_Hajoja


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 14., péntek 09:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Péter! El vagy varázsolva, ha hiszel a tündérmesékben. Beszélnünk kellene.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 14., péntek 16:35 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
A felekezetekre azért lehetséges, hogy mégiscsak szűkség van jelenleg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 14., péntek 16:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Csaba!

Igen, megengedte az Úr, hogy legyenek felekezetek.
Ugyan akkor a válást mindig az ember kemény szíve miatt engedte és engedi meg az Úr Jézus!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 14., péntek 19:25 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Bocsánat Péter, ezt az összefüggést, most nem igazán értem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség