Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 96, 97, 98, 99, 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 20., szombat 16:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex, köszönöm a pontosítást. Nx-hez hasonlóan én is úgy látom, hogy talán kicsit tényleg rugalmasabb a rendszer. Mármint, hogy Isten -reményeim szerint- elfogadja, hogy egy-egy hívő az őszinte keresés mellett mire jutott el, és inkább az ehhez való ragaszkodást kéri számon. (Mindenki a maga értelme felől legyen meggyőződve.) Itt persze felvetődik a kérdés, hogy a Szentlélek vezette-e oda, vagy magától tántorgott :roll: de azt hiszem Isten beleépíti az Ő rólunk való tervébe a mi tántorgásainkat is, hogy a végén jót hozzon ki belőle.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 20., szombat 18:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A nyelveken szólás valóban nem üdvösségi kérdés, az alámerítkezés már necces, de nem kezdem előről, korábban már mindent elmondtam.
Olyan viszont nerm fordulhat elő, hogy a Szentszellem az ajándékáról egyeseket úgy vezet, hogy az az ördögtől van. Ha valaki ezt gondolja, abban biztos lehet, hogy ezt nem a Szentszellem mondja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 20., szombat 19:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
http://www.gotquestions.org/Magyar/beme ... osseg.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 20., szombat 19:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
De Ex, itt is sokkal árnyaltabb a kép. Te mondtad egyszer, hogy a Hit Gyüliben a kivetítőn mutatni szokták az arcokat, és, hogy van olyan, akin te is látod, hogy abban akkor-ott nem a Szentlélek van. Ha vannak ilyenek (márpedig vannak), és egy hívő mondjuk ezt ismeri, és ettől félve elzárkózik, nem hiszem, hogy az üdvösségébe kell, hogy kerüljön. Vagy ahogy Net is azt mondta, hogy neki már sok volt, ami a HGY-ben volt. Nem lehet ez a mérce - szerintem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 20., szombat 21:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
De Ex, itt is sokkal árnyaltabb a kép. Te mondtad egyszer, hogy a Hit Gyüliben a kivetítőn mutatni szokták az arcokat, és, hogy van olyan, akin te is látod, hogy abban akkor-ott nem a Szentlélek van. Ha vannak ilyenek (márpedig vannak), és egy hívő mondjuk ezt ismeri, és ettől félve elzárkózik, nem hiszem, hogy az üdvösségébe kell, hogy kerüljön. Vagy ahogy Net is azt mondta, hogy neki már sok volt, ami a HGY-ben volt. Nem lehet ez a mérce - szerintem.

Kedves Indu!
Nem értem, hogy ez hogy jön ide és hogy jön ide az üdvösség.
Először is nem HGy-ről van szó, hanem a bemerítésről.
Amit pedig erről mondtam anno, csak arról szólt, hogy voltak akik a Szsz hatására nevettek és voltak olyanok, akik testből próbáltak erőlködni. És ez kívülről látszott, vagyis én egyértelműen láttam. Nyilván hülyeséget csinált, aki testből próbált erőlködni, de ez akkor, sem ott sem volt és most sem üdvösségi kérdés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 21., vasárnap 09:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex!

Arra a részre reagáltam, hogy azt mondtad (kicsit lefordítva az én szavaimmal - de pontosíts, ha nem), a Szentlélek ajándékára (pl. nyelveken szólás) nem lehet azt mondani, hogy az az ördögtől van, mert akkor ezt nem a Szentlélek mondja az adott embernek. Én itt nem az emberi erőlködéses nevetésre gondoltam, hanem - egyszer szerintem ez így jött elő 3-unk között szóban, hogy van olyan, hogy más lélek által utánozza valaki a híveket - (elvonatkoztathatunk a HGY-től) nekem is van olyan emlékem, hogy láttam egy színpadon egy fiút dicsőítés közben, és az arcát nézve nekem nagyon nem tűnt okénak a dolog. Net pedig az állathangos dolgokra mondta, hogy az már neki nem a Szentlélektől tűnt lenni (remélem nem idézem rosszul őt), ez is oka volt annak, hogy elmentek onnan. Nekem úgy rémlik, hogy erre te olyasmit mondtál, hogy ahol a Szentlélek erősen munkálkodik, ott az ellenséges erő is erősebben küzd, mert egy halott gyülekezetben, ahol nincs jelen a Szentlélek, ott az ördögnek sem kell nagy erőket feszíteni. És ezt a momentumot kiragadva mondom, hogy aki azt mondja, hogy a nyelveken szólás nem a Szentlélektől van, az még a te koordináta rendszeredben sem kell, hogy feltétlenül istenkáromlás legyen, mert lehet, hogy amiről beszél, azt tényleg te sem minősítenéd a Szentlélektől valónak.
Ez így elfogadható neked?

Klára, köszi a bemerítkezéses linket, nagyon alapos.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 21., vasárnap 17:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Indu!
Azért nem jó a hasonlatod, mert a nyelveken szólás explicite a Szsz ajándéka, míg az "újhullámban" a Szsz hatásai mellett felismerhetően voltak akik saját pszichéjüket gerjesztették. Ugyanakkor a Szenszellem jelenlétében megnyilvánulhatnak a démonok is a bibliai jelenetekhez hasonlóan.
Remélem érzed a különbséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 23., kedd 15:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
indu írta:
aki azt mondja, hogy a nyelveken szólás nem a Szentlélektől van, az még a te koordináta rendszeredben sem kell, hogy feltétlenül istenkáromlás legyen, mert lehet, hogy amiről beszél, azt tényleg te sem minősítenéd a Szentlélektől valónak.


Nem érted a lényeget, no meg én sem. Vagy netán mégis?!

Merthogy "a nyelveken szólás explicite a Szsz ajándéka". Az "újhullámban" a Szsz hatásai mellett felismerhetően voltak akik saját pszichéjüket gerjesztették."

Tehát az első esetben a nyelveken szólás nyilvánvalóan a Szentlélektől van, merthogy a nyelveken szólás szakértője, a külső megfigyelő egy ilyen nyelveken szóló kapcsolatot fedez fel az emberen. Így biztos, hogy az a szólás, amit elővezet a szerinte nyelveken szóló, az a Szentlélektől való.

Ha a külső megfigyelő, a nyelveken szólás fenti szakértője nem fedez fel a nyelveken szóló és a Szentlélek között kapcsolatot ("újhullámban" ?), akkor a nyelveken való szólás nem a Szentlélektől van.

Nagyon egyszerű a dolog tehát! Vannak emberek, akik fent tartják maguknak a jogot arra, hogy ők rendelkeznek azzal a képességgel, hogy a nyelveken szólók között meg tudják különböztetni a Szentlélek munkáját. Még csak véletlenül sem tévednek, minden esetben bizonyosan meg tudják mondani, hogy a szél honnan hová fúj, vagyis bizonyosan ismerői a Szentlélek hatásának, vagy hiányának. Tehát azt is bizonyosan meg tudják mondani, hogy a nyelveken szóló a Szentlélek által szól, vagy nem a Szentlélek által szól.

Szóval köztünk élnek a nyelveken szólásnak a szakértői, akik soha nem tévednek ebben a kérdésben. Legalább is ezt mondják...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 25., csütörtök 06:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Indu írta:

Klára, köszi a bemerítkezéses linket, nagyon alapos.



Szívesen! Nagyon örülök Neked!
Nem mindenben értek vele egyet. Van itt egy másik igehirdetés -http://tobbazelet.hu/farkasjozsefhangtar/predikacio/Gyermekkeresztseg-vagy-felnottkeresztseg/62/ - , amelynek a nézeteit el tudom fogadni, bár azt is megértem, ha más a felnőttkeresztség felől van ugyanilyen felkészültség alapján meggyőződve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 04., vasárnap 21:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jn 15,26
Jézus mondja: Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.

A Szent Lélek nem össze-vissza vezet, hanem JÉZUS KRISZTUSHOZ (bocs Ex a kiabálásért, reménységem, hogy az Ő nevét szívesen veszed, mint hangosabb szót)

A vízbe bemerítés JEL, ezért nem üdvözít (ahogyan a nyelveken szólás sem), mert a VALÓSÁG ez:

Rómabeliekhez írt levél 6. rész

1. Mit mondunk tehát? Megmaradjunk-é a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen?
2. Távol legyen: a kik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?
3. Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk (bemerítkeztünk) Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?
4. Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség (bemerítkezés) által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.
5. Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk.
6. Tudván azt, hogy a mi ó emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:
7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.
8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.

A kérdés tehát ez: "Meghaltál már Krisztussal, hogy élj Ő vele?"
Ez pedig HIT ÁLTAL történik és nem vízbe merítkeztek be az üdvözülők, hanem Krisztus halálába és feltámadásába!

Kedves Nemosinex!

Én feladtam, hogy eggyé tegyem a felekezeteket, akár itt a fórumon is. Ha az Úr Jézus engedi és jónak látja ezek külön létét, én elfogadom ezt és élek tovább abban a felekezetben - akkor is, ha ez másoknak megbotránkoztató és vakságra utal -ahol elhívott engem az én Uram. Mert ebben sem szeretnék semmilyen embernek engedelmeskedni, hanem csak egyedül az Úr Jézusnak, aki Lelkével és Igéjével vezet.

A felekezetek külön léte szükséges, mert csak oda küld áldást az Úr, ahol a testvérek egyet értésben vannak. Az egyet nem értés feszültség, bizalmatlanság, stb forrása. Az egyetértést pedig nem lehet emberi erővel kicsikarni.

Azt látom, hogy ha ennyi vita után sem lehetett egyet értésbe kerülni azzal kapcsolatban, hogy a vízbe merítkezés nem üdvösségi kérdés, viszont a Jézus Krisztus halálába és feltámadásába merülés az, akkor felesleges ez a vita, értelmetlen és emberi erővel, bölcselkedéssel, zsarolással, személyeskedéssel, stb. megoldhatatlan.

Több ilyen vita is bezárta a közeledést a felekezetek között, de ez nem baj.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 04., vasárnap 23:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A Szent Lélek nem össze-vissza vezet, hanem JÉZUS KRISZTUSHOZ

Igen. A kiabálást azért nem értem, mert ki állított itt ezzel ellenkezőt?
Nyitott ajtón nem szoktunk dörömbölni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 05., hétfő 06:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Szia, kedves Péter!
EZt írod.
pauler írta:
Én feladtam, hogy eggyé tegyem a felekezeteket, akár itt a fórumon is. Ha az Úr Jézus engedi és jónak látja ezek külön létét, én elfogadom ezt és élek tovább abban a felekezetben - akkor is, ha ez másoknak megbotránkoztató és vakságra utal -ahol elhívott engem az én Uram. Mert ebben sem szeretnék semmilyen embernek engedelmeskedni, hanem csak egyedül az Úr Jézusnak, aki Lelkével és Igéjével vezet.

Az egység magától is létrejönne, külön emberi erőlködés nélkül, ha Jézus Krisztus lenne mindenhol a középpont. Sajnos, teljesen nyilvánvaló, és ez alól egyetlen felekezet sem kivétel (legfeljebb egy-két ember talán valamennyi felekezetből), hogy Jézus Krisztus maximum csak a szavak szintjén van a központban (sok helyütt még így sem), de a kereszténység ma nem akar krisztusi lenni, a szó igazi értelmében, azaz nem akar megbocsátani, befogadni, alázatos lenni, szegénynek lenni, hallgatni, figyelni, mások szégyenét eltakarni, mások terhét hordozni, egyszóval kapcsolatban lenni az Atyával. Sokkal inkább szeret hangoskodni, megmondani, magát ünnepelni, kioktatni, gazdagnak lenni... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 05., hétfő 20:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Klára!

Idézet:
Az egység magától is létrejönne, külön emberi erőlködés nélkül, ha Jézus Krisztus lenne mindenhol a középpont.


Így igaz, ha MINDENT az Ő fényében, lényében értékelnénk és még a JELEK sem lennének NÁLA fontosabbak, akkor a Szent Lélek valódi egyetértést munkálna bennünk.

Ha a vízbe merítkezést - mint jelet - arra használnánk, hogy még jobban értsük Krisztus halálának és feltámadásának jelentőségét, ha még inkább megértenénk, hogy a bűnös természetünknek végre van kivégző helye, hogy Krisztus feltámadása azt is jelenti, hogy Vele együtt örökké élünk, akkor örvendeznénk, együtt lennénk boldogok, közösen dicsérnénk ŐT.

Idézet:
azaz nem akar megbocsátani, befogadni, alázatos lenni, szegénynek lenni, hallgatni, figyelni, mások szégyenét eltakarni, mások terhét hordozni, egyszóval kapcsolatban lenni az Atyával. Sokkal inkább szeret hangoskodni, megmondani, magát ünnepelni, kioktatni, gazdagnak lenni...


A keresztyén ember csak azon az úton képes Krisztust követni, amit Ő adott. Egy keresztyén közösség csak azon az úton képes Jézus mögött haladni és ezzel előrébb jutni a Menny felé, amit Ő jelentett ki.
Ennek pedig első lépése az ÖNMEGTAGADÁS, ami nem más, mint hogy nem szeretnék erőszakkal bármit is elérni az életben, nem szeretnék kőszívű lenni, bosszút állni, nem szeretném, ha engem istenítenének mások, ha az anyagi javaimba vetném a bizalmamat, nem szeretném ha a másik ember csak a "megtérítési eszközöm" lenne, akin keresztül az Atya előtt jó pontokat gyűjtök, és nem szeretnék másokat lejáratni, lenyomni, sokkal inkább felemelni.
Aztán jön a második lépés, hogy benne maradok egy helyzetben, nem engedek a kísértőnek, aki folyton azt "tanácsolja", hogy "Szállj ki, add fel, hagyd ott!"
És ezek után, de csak ezek után nyílik meg az Ég és látom meg Jézust magam előtt haladni, sőt ekkor látom meg, hogy már az önmegtagadásom is Tőle volt!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 05., hétfő 20:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A csodatévő erőket, a gyógyítást a nyelveken szólást viszont nem lehet elmaszatolni.


Mt 7,22
Jézus mondja: Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.


Nem csupán maszatolni lehet ezekkel, hanem gonosz dolgokat tenni JÉZUS KRISZTUS szerint!


Idézet:
Például a bölcsesség beszéde nagyon jól maszatolható dolog, már aki maszatolni akar, ugyanis, hogy valaki bölcsen beszél-e, annak a megítélése lehet nagyon szubjektív. Tehát nagytekintályű püspök úr beszédét a szószékről, sok egyszerű hívő bölcsességnek gondolhatja akkor is ha egy sor sületlenséget mond.


Az emberi beszéd (ha Igét hirdet az ember) Isten Lelke által válik ÉLŐ SZÓVÁ, Teremtő erővé. Bölcsesség beszéde az Úr Lelke által adatik és az Úr Lelke által hallható. Aki hallja, pontosan tudja miről beszélek és különbséget tud tenni emberi bölcselkedés és Isteni bölcselet között, hiszem, hogy a hit gyülekezetében is vannak olyanok, akik a Lélek által taníttatnak az Ige (Jézus Krisztusról szóló bizonyság tétel) hallgatása közben.
Ezért nem maaszatolható a megtért hívő embernek, mert különbséget tud tenni az emberi bölcselkedés és az Isten személyesen szóló bölcsessége között.

Idézet:
A tudomány beszédét esetleg lehet tanult tudásra érteni.


A tudomány beszéde a Krisztus tudománya, a Krisztus ismerete. Aki nem éli a Krisztus követését, annak nincs tudása, ismerete Jézus Krisztusról és ez átsüt az életén. Legfőképpen onnan, hogy pökhendi és nincs benne alázat. Tehát a valódi Krisztus ismeret nagyon könnyen felismerhető, olyan egyszerű különbséget tenni egy betanult viselkedés között és a valódi Jézus tudományát élő ember között, mint a gyümölcsöktől roskadozó fügefa és a leveleiben pompázó zölden buja fa között, amin nincs egyetlen virág sem. csak közelebb kell hajolni az ágakhoz, kicsit elhajtani az ágakat és kiderül mi van, vagy mi nincs Jeruzsálemben, vagy a betanult élet mögött.

Idézet:
A prófétálás is lehet határeset, hiszen prófétálásnak lehet nevezni egyszerű bibliai ismereten alapuló tanítást, ha nem konkrét jövöbeli leellenőrizhető eseményről van szó.


Prófétálás nem a jövőbe látás önmagam érdekeinek megfelelően. Prófétálás a bűnre mutatás abban a közösségben, amiben élek. ezt megelőzi Jézus Krisztus szerint, hogy Isten az én bűneimre mutat rá és szabadít. Az IGAZ prófétálás tehát alázattal, tisztulással kezdődik, majd a saját közösségemen belül a bűn megnevezésével. És azzal, hogy megmutatom a kiutat, a bűnbánat helyét, lehetőségét. Az, hogy ezután mi történik az az Úr titka.

1Jn 4,1
Szeretteim, ne higyjetek minden léleknek, hanem próbáljátok meg a lelkeket, ha Istentől vannak-é; mert sok hamis próféta jött ki a világba.


Sőt, nem csupán maszatolásról lehet szó, hanem gonosz "prófétákról" is, akik hamisak, csalók, olyanok, mint a király talpnyalói. Nem az igazságot prófétálják, hanem amit a király és a nép hallani akar.

Ex, te prófétálsz a saját közösségedben? Kaptál ilyen ajándékot, vagy csak itt akarsz prófétálni, nem azon a helyen, ahova az Úr rakott?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 06., kedd 16:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Sem a tudomány beszéde, sem a prófétálás nem az amit te állítasz. De remek példát mutattál a maszatolásra. :-)

pauler írta:
Ex, te prófétálsz a saját közösségedben? Kaptál ilyen ajándékot, vagy csak itt akarsz prófétálni, nem azon a helyen, ahova az Úr rakott?

Én a családomban szoktam prófétálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 96, 97, 98, 99, 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség