Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Következő
 

Re: Az élet apró örömei
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 07., szerda 22:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Sajnálom, ha nem érted, de ebben a példázatban egyáltalán nem alázza meg magát az atya. Lényeges, hogy nem vagyont eltékozló fiút fogadta vissza, hanem a megtért fiút. Éppen ezért nem kellett megbüntetnie.

Nos hiába imádkoztál, ha ilyen téves következtetésre jutottál. Én nem tartom bűnnek a reformátusságot. Azt tartom bűnnek, amit az ige.
Nem a megtérésemkor hagytam el a református egyházat, hanem gyakorlatilag akkor, amikor kikerültem a REFI-ből. Kisebb hittel, mint amivel bekerültem oda.

Péter: "Az érdekelne, hogy voltak, vannak-e tényleges bűnök, amiket az Úr Jézus halála eltörölt az életedben és eltöröl."
Természetesen. Sok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 08., csütörtök 06:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
Sajnálom, ha nem érted, de ebben a példázatban egyáltalán nem alázza meg magát az atya. Lényeges, hogy nem vagyont eltékozló fiút fogadta vissza, hanem a megtért fiút. Éppen ezért nem kellett megbüntetnie.

Ó, de szomorú képed van neked Istenről, ex!
Ezzel szemben Jézus Krisztus ezt mondja az Atyjáról: "ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt. Legyetek irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas". (Lk 6., de lásd még Mk 12.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 08., csütörtök 07:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
exrefis írta:
Sajnálom, ha nem érted, de ebben a példázatban egyáltalán nem alázza meg magát az atya. Lényeges, hogy nem vagyont eltékozló fiút fogadta vissza, hanem a megtért fiút. Éppen ezért nem kellett megbüntetnie.

Ó, de szomorú képed van neked Istenről, ex!
Ezzel szemben Jézus Krisztus ezt mondja az Atyjáról: "ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt. Legyetek irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas". (Lk 6., de lásd még Mk 12.)

Nem értem, hogy jön ide szomorú kép. És amit idézel az egyáltalán nem más mint amit én mondok. Itt a kegyelemről irgalmasságról a megtérő iránti megbocsátásról van szó. Ez sem nem szomorú, ellenkezőleg ez az örömhír lényege, sem nem az atya megázáskodása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 08., csütörtök 10:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Laci, mi hozta haza a fiút?
Miért nem félt attól, hogy a TÖRVÉNY SZERINT az apja a szomszédokkal együtt megkövezi?

Ha láttad már, átélted már hit által Jézus Krisztus keresztre feszítését, akkor láttad meg te is, hogy az Atya milyen mélyen megalázta magát.

A lényeg, hogy a vagyont eltékozló, az apját halottnak tekintő fiút fogadott vissza az Atya. Persze a fia megérten ment haza, azaz nem akart éhen halni, elpusztulni és nem másokat hibáztatott a helyzete miatt. Ez igaz.

Ugyan akkor az apa félre tette - LÁTSZÓLAG - a törvényt, miszerint ezt a fiút meg kell kövezni 2.Mózes 21.17.
Ehelyett elé futott, a disznó trágyás ruháját, testét átölelte, megcsókolta, nem szolgának, hanem FIÚNAK nevezte.
Aki a "tisztessége, tisztelete" mellett maradt végig az események sorában az a fiú bátyja volt.

Ez a kegyelem pedig nincs ingyen. Mert a büntetés, a halálos ítélet nem maradhatott el a tékozló fiú bűnei miatt sem. Nem maradhatott büntetlenül az a sok szenny és mocsok, amit ez a fiú tett, mert akkor nincs igazság.

Ez a lényeg Laci! Az Atya szeretete a megtérő iránt, de a megtérést is az Atya szeretete kezdeményezi, az Ő "lehajlása" a Fiában.

Filippi 2.
6.-8.
A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén; És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.


És igen, az apa a házán belül nem engedett kuplerájt nyitni, vagy sörcsapot kiépíteni és szerette annyira a fiát, hogy a tékozlásában nem küldött neki muníciókat még akkor sem, amikor esetleg hírt hallott róla, hogy már a moslékból sem kap enni. Szörnyű helyzet ez, nem kívánom senkinek átélni, mert ilyenkor éli át egy szülő, hogy a gyermekem meghalt a számomra, elérhetetlen, semmit sem tudok rajta segíteni...

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2013. aug. 08., csütörtök 10:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 08., csütörtök 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Én nem tartom bűnnek a reformátusságot. Azt tartom bűnnek, amit az ige.


Akkor alkalmazd az Igét önmagadra és a saját felekezetedre.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 08., csütörtök 13:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Én nem tartom bűnnek a reformátusságot. Azt tartom bűnnek, amit az ige.


Akkor alkalmazd az Igét önmagadra és a saját felekezetedre.

Vagyis?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 08., csütörtök 13:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Laci, mi hozta haza a fiút?
Miért nem félt attól, hogy a TÖRVÉNY SZERINT az apja a szomszédokkal együtt megkövezi?

Ha láttad már, átélted már hit által Jézus Krisztus keresztre feszítését, akkor láttad meg te is, hogy az Atya milyen mélyen megalázta magát.

A lényeg, hogy a vagyont eltékozló, az apját halottnak tekintő fiút fogadott vissza az Atya. Persze a fia megérten ment haza, azaz nem akart éhen halni, elpusztulni és nem másokat hibáztatott a helyzete miatt. Ez igaz.

Ugyan akkor az apa félre tette - LÁTSZÓLAG - a törvényt, miszerint ezt a fiút meg kell kövezni 2.Mózes 21.17.
Ehelyett elé futott, a disznó trágyás ruháját, testét átölelte, megcsókolta, nem szolgának, hanem FIÚNAK nevezte.
Aki a "tisztessége, tisztelete" mellett maradt végig az események sorában az a fiú bátyja volt.

Ez a kegyelem pedig nincs ingyen. Mert a büntetés, a halálos ítélet nem maradhatott el a tékozló fiú bűnei miatt sem. Nem maradhatott büntetlenül az a sok szenny és mocsok, amit ez a fiú tett, mert akkor nincs igazság.

Ez a lényeg Laci! Az Atya szeretete a megtérő iránt, de a megtérést is az Atya szeretete kezdeményezi, az Ő "lehajlása" a Fiában.

Filippi 2.
6.-8.
A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén; És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.


És igen, az apa a házán belül nem engedett kuplerájt nyitni, vagy sörcsapot kiépíteni és szerette annyira a fiát, hogy a tékozlásában nem küldött neki muníciókat még akkor sem, amikor esetleg hírt hallott róla, hogy már a moslékból sem kap enni. Szörnyű helyzet ez, nem kívánom senkinek átélni, mert ilyenkor éli át egy szülő, hogy a gyermekem meghalt a számomra, elérhetetlen, semmit sem tudok rajta segíteni...

Kedves Péter!
Felesleges folytanunk, ha folyamatosan mellébeszélsz és olyan igéket hozol ide, amik nem is a témánkhoz szólnak.
Én már tudom, hogy miken vitatkozunk itt össze rendre. Te még nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 08., csütörtök 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
Sajnálom, ha nem érted, de ebben a példázatban egyáltalán nem alázza meg magát az atya. Lényeges, hogy nem vagyont eltékozló fiút fogadta vissza, hanem a megtért fiút. Éppen ezért nem kellett megbüntetnie.


Hűha Ex!
A végén még kiderül: kötelességteljesítést vitt végbe az Atya.
Ha azt vesszük, az ÚR folyamatos megalázkodást jelenít meg az által, hogy szóba áll a hitvány emberrel. Kezdve Ádámmal, a választott népen át a sok Krisztusra hivatkozóig.
Ez az igazi alázat.
A beosztott, vagy egyéb módon függőségi viszonyban lévő "kicsi" a "nagy" iránt pozicionális alázatot gyakorol, hogy úgy mondjam: hivatalból

De Istennek az emberrel való "üzletelése" kész ráfizetés. A tökéletes szeretet tökéletes alázatot feltételez... :shock:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 08., csütörtök 16:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Idézet:
Sajnálom, ha nem érted, de ebben a példázatban egyáltalán nem alázza meg magát az atya. Lényeges, hogy nem vagyont eltékozló fiút fogadta vissza, hanem a megtért fiút. Éppen ezért nem kellett megbüntetnie.


Hűha Ex!
A végén még kiderül: kötelességteljesítést vitt végbe az Atya.
Ha azt vesszük, az ÚR folyamatos megalázkodást jelenít meg az által, hogy szóba áll a hitvány emberrel. Kezdve Ádámmal, a választott népen át a sok Krisztusra hivatkozóig.
Ez az igazi alázat.
A beosztott, vagy egyéb módon függőségi viszonyban lévő "kicsi" a "nagy" iránt pozicionális alázatot gyakorol, hogy úgy mondjam: hivatalból

De Istennek az emberrel való "üzletelése" kész ráfizetés. A tökéletes szeretet tökéletes alázatot feltételez... :shock:

A Kötelességteljesítés Istennel kapcsolatban elég idétlen kifejezés.
Csak arról van szó, hogy Isten a saját természete szerint (ami a szeretet) cselekedett, és ennek semmiköze a a megalázkodáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 09., péntek 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Csak arról van szó, hogy Isten a saját természete szerint (ami a szeretet) cselekedett, és ennek semmiköze a a megalázkodáshoz.


Az alázatnak nincs köze a szeretethez? Tudom, a zsidóknak botránkozás, nekünk akik viszont megtartatunk az Isten ereje.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 09., péntek 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Az alázatnak nincs köze a szeretethez? .....

Nem sok. Ha lehet is találni érinkezési pontot, de semmiképpen sem azonos a kettő.
Ha csak egyetlen olyan esetet ismerünk, ahol az alázat nem kapcsolódik szeretethez, akkor már nem igaz a tételed, de a helyzet az, hogy rengeteg ilyen esetet ismerünk. Egyszerűen a szeretet, meg az alázat két különböző dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 09., péntek 13:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
"Ha csak egyetlen olyan esetet ismerünk, ahol az alázat nem kapcsolódik szeretethez, akkor már nem igaz a tételed, de a helyzet az, hogy rengeteg ilyen esetet ismerünk. Egyszerűen a szeretet, meg az alázat két különböző dolog."

Ez itt nem fizika, nem természettudomány, itt egyszerűen nem érvényesül a falszifikáció. Itt olyan kérdésekről van szó, mint vallás, hit, misztikus kérdések, mindenféle érzések, erkölcsi ügyek, több kimenettel, magyarázattal rendelkező példabeszédek stb.. Itt rengeteg esetben fordul elő, hogy például az alázat és szeretet, más viselkedések, érzések kérdésében teljesen másként fogalmaznak az emberek és mégsem dől össze a világ.

Azt senki sem állította, hogy a szeretet és alázat egy és ugyanaz. Nehéz lenne megalázkodni mondjuk az újszülött gyermekünk előtt, aki igényli a gondozásunkat. Viszont az őszinte, nem kikövetelt alázatot inkább a szeretet térfelén pattogó labdához lehetne hasonlítani szerintem, mintsem a gyűlölethez tartozónak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 10., szombat 13:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Tavasszal mentünk Németországból Olaszországba Ausztrián át- s azt nem vettem észre, mikor kacsintott ránk a GPS, csak azt, hogy szépen leterelt az autópályáról s keskeny kacskaringós úton gyönyörű vidékre értünk. Biztosan azt gondolta magában:-gyerekek, ne rohanjatok annyira, kiránduljatok is egy kicsit.


Hogy visszatérjünk az élet apró örömeihez, ajánlok egy térképet, nyomtasd ki, hogyha itthon gondod lesz a GPS-el, legyen mihez nyúlni... :) :
Csatolmány:
Hungary_.jpg
Hungary_.jpg [ 79.99 KiB | Megtekintve 9619 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 11., vasárnap 08:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Így utólag nemigazán tudom élvezni az "élet apró örömeit" a belinkelt térképet nézve. Valahogy ilyenkor reggel nem is vicces a poén. Gondolom az alábbi cikket olvastam és ennek árnyékában már nincs kedvem a mosolyra... :(

http://hetivalasz.hu/jegyzet/karpat-med ... aza-66930/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 12., hétfő 20:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
nemosinex írta:
exrefis írta:
Sajnálom, ha nem érted, de ebben a példázatban egyáltalán nem alázza meg magát az atya. Lényeges, hogy nem vagyont eltékozló fiút fogadta vissza, hanem a megtért fiút. Éppen ezért nem kellett megbüntetnie.

Ó, de szomorú képed van neked Istenről, ex!
Ezzel szemben Jézus Krisztus ezt mondja az Atyjáról: "ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt. Legyetek irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas". (Lk 6., de lásd még Mk 12.)

Nem értem, hogy jön ide szomorú kép. És amit idézel az egyáltalán nem más mint amit én mondok. Itt a kegyelemről irgalmasságról a megtérő iránti megbocsátásról van szó. Ez sem nem szomorú, ellenkezőleg ez az örömhír lényege, sem nem az atya megázáskodása.

A vagyont eltékozló fiú lényegileg ugyanaz, mint a megtért fiú. A fiú gyakorlatilag "haszonlesésből" megy haza, a jobb élet reményében.
Ezért a történet nem arról az "evangéliumról" szól, amit sokan hirdetnek: hogy tudniillik az Atya a megtérésért mintegy jutalomból, úgymond a saját törvényének kiszolgáltatva, kényszerűségből megbocsát a bűnösnek (ha már belátta bűnét, és bocsánatot kért). Ez az ember, és ilyenek a földi apák.
Ez a történet a valódi evangéliumról szól: ti., hogy az atya (Atya) elé szalad a fiának, amikor még gőze sincs arról, hogy mit fog a fia mondani. Arról szól, hogy kimegy kérlelni a másik, konok fiát, nem azért, mert az megtért volna a gőgös, önigazult állapotából, hanem mert Ő maga a Szeretet. Nem azért megy eléjük, mert ők megtértek, hanem azért fognak megtérni, mert ő eléjük megy.
Tud-e a Szeretet nem szeretni? Amikor nem mozdul, akkor nem szeretet? Az Ószövetség Istene is a Szeretet, csak nem tudták/akarták annak látni. Csak nagyon kevesen.
Istennek Jézus Krisztus óta nincs más útja az ember felé, csak az alázat útja, és a szereteté. Ezt nem lehet semmi földihez hasonlítani. A szeretet olyan alázatos, hogy ha megölik a prófétáit, akkor, mint egy balek, elküldi a szeretett Fiát, hogy őt talán meg fogják becsülni. Megbecsülik ma ezt a szeretett Fiút? Már úgy értem, hogy a keresztyének megbecsülik-e? Jézus az Őt keresztre feszítőkért imádkozik - ez az evangélium. Megbecsüljük ezt, csináljuk ezt? Nem azt szeretjük inkább, hogy hozd el Uram a te büntetésedet a gonoszokra! Ha nem most azonnal, legalább az ítélet napján. Tudnánk-e úgy élni - mint Jézus vagy mint Pál később -, hogy inkább vesszem el én, legyek én elválasztva az Atyától, de lássam a többieket az Ő közelében. Vagy inkább csak az én üdvösségem, az én igazam, az én stb.-m fontos? Menteni, megőrizni, tisztán tartani magam? Ez a Krisztus útja? Milyen mennyország lesz az, ahol nem fog fájni, hogy a szeretteim nincsenek velem? ("a szeretet soha el nem fogy"?)
Vagy a másik "evangélium": térj meg, és akkor Isten elfogad. Hogyan tudna szegény megtérni, ha Isten nem téríti meg? Nagyobb evangélium ez, mint amit ésszel fel tudnánk fogni: "Aki pedig nem fáradozik, hanem hisz abban, aki megigazítja az istentelent, annak a hite számít igazságnak." Csak ennek fényében érthetjük a Jn 3:16 igazi mélységét, ti. hogy úgy szerette Isten a világot , hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség