Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Re: Politikai korrektség
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 09., szombat 23:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Hogy a bibliai nem feltétlenül krisztusi,

Na ez tényleg új. Én meg úgy gondolom a Bibliánál nincs krisztusibb a Föld nevű bolygón.
Az Ige testté lett, az pedig maga Krisztus. Úgyhogy nem találjatok már ki hülyeséget. :)
Furcsálom, hogy a létező családi bajokaért az igét akarjátok okolni. Pontosan fordítva van, azért vannak bajok a családokban, mert nem Isten igéje szerint élnek.

És bizony úgy van, hogy a magyar családok többségében a nők hordják a kalapot és kezelik a kasszát. Ez egyáltalán nem dicsősége a magyar férfiaknak, de ez van. És most nem keresztényekről, hanem az országról általában beszéltem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 10., vasárnap 06:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Jézus mondja:
21. Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre.
22. Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.
23. Azért, ha a te ajándékodat az oltárra viszed és ott megemlékezel arról, hogy a te atyádfiának valami panasza van ellened:
24. Hagyd ott az oltár előtt a te ajándékodat, és menj el, elébb békélj meg a te atyádfiával, és azután eljövén, vidd fel a te ajándékodat.
25. Légy jóakarója a te ellenségednek hamar, a míg az úton vagy vele, hogy ellenséged valamiképen a bíró kezébe ne adjon, és a bíró oda ne adjon a poroszló kezébe, és tömlöczbe ne vessen téged.
26. Bizony mondom néked: ki nem jősz onnét, mígnem megfizetsz az utolsó fillérig.
27. Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!
28. Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében.
29. Ha pedig a te jobb szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.
30. És ha a te jobb kezed botránkoztat meg téged, vágd le azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.
31. Megmondatott továbbá: Valaki elbocsátja feleségét, adjon néki elválásról való levelet.
32. Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.
33. Ismét hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Hamisan ne esküdjél, hanem teljesítsd az Úrnak tett esküidet.
34. Én pedig azt mondom néktek: Teljességgel ne esküdjetek; se az égre, mert az az Istennek királyi széke;
35. Se a földre, mert az az ő lábainak zsámolya; se Jeruzsálemre, mert a nagy Királynak városa;
36. Se a te fejedre ne esküdjél, mert egyetlen hajszálat sem tehetsz fehérré vagy feketévé;
37. Hanem legyen a ti beszédetek: Úgy úgy; nem nem; a mi pedig ezeken felül vagyon, a gonosztól vagyon.
38. Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért.
39. Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem a ki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is.
40. És a ki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is.
41. És a ki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre.
42. A ki tőled kér, adj néki; és a ki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól.
43. Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.
44. Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.
45. Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.
46. Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?
47. És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?
48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

A régi és az új is benne van a Bibliában. Te döntöd el, hogy melyiket választod. Én ugyan nem tudom, miért választod a farizeusok igazságát a Krisztusé helyett, de remélem, a Szentlélek Isten majd elvezet az igazságra.
Ugye nem gondolod, hogy Jézus a Biblia betűiben öltött volna testet, vagy a Biblia betűi öltöttek volna testet Jézus Krisztusban?
Idézet:
És bizony úgy van, hogy a magyar családok többségében a nők hordják a kalapot és kezelik a kasszát. Ez egyáltalán nem dicsősége a magyar férfiaknak, de ez van. És most nem keresztényekről, hanem az országról általában beszéltem.

És milyen adataid vannak erre nézve? Attól, hogy többször elmondod ugyanazt, még nem lesz igazabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 10., vasárnap 07:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Itt van ez a magyar oldal is: http://www.szaboferenc.hu/szer/10.htm
Szerintem, ha valaki meg akarja ismerni önmagát, a családját és a gyülekezetét, hogy valóban Isten Lelke ott az Úr vagy valaki más, könnyű azokat az ebben leírtakkal összehasonlítani. Segítségképpen mondom, nem támadásiból.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 10., vasárnap 16:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
A régi és az új is benne van a Bibliában. Te döntöd el, hogy melyiket választod. Én ugyan nem tudom, miért választod a farizeusok igazságát a Krisztusé helyett, de remélem, a Szentlélek Isten majd elvezet az igazságra.
Ugye nem gondolod, hogy Jézus a Biblia betűiben öltött volna testet, vagy a Biblia betűi öltöttek volna testet Jézus Krisztusban?

Kedves Nx!
Még mielőtt elkezdenénk teljes mértékben elbeszélni egymás mellett, áruld már el konkrétan és magyarul, hogy miben fogadtam én el a farizeusok igazságát a Krisztusi helyett. Jó lenne ha idéznéd.
Emlékeztetnélek, hogy csak újszövetségi igét hoztam.
Azt is áruld el, hogy a fent idézett igék közül melyiknek van köze, jelen témánkhoz.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 10., vasárnap 17:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
Még mielőtt elkezdenénk teljes mértékben elbeszélni egymás mellett, áruld már el konkrétan és magyarul, hogy miben fogadtam én el a farizeusok igazságát a Krisztusi helyett. Jó lenne ha idéznéd.
Emlékeztetnélek, hogy csak újszövetségi igét hoztam.
Azt is áruld el, hogy a fent idézett igék közül melyiknek van köze, jelen témánkhoz.
üdv
ex

Konkrétan és magyarul: ott fogadtad el a farizeusok igazságát, függetlenül attól, hogy szószerint idéztél-e az Ósz.-ből vagy sem, hogy a férfiúi tekintélyt és a női alárendeltséget hangsúlyozod valahányszor ez a téma előkerül. Jézus nem így tett. Pál sok esetben pedig ellentmondásba keveredik önmagával: néha farizeusi módon, néha krisztusian beszél ebben a témában (is).

A fent idézett igéknek pedig ahhoz van köze, amit korábban mondtam, hogy nem minden krisztusi, ami a Bibliában benne van.
A linkeket pedig azért idéztem, hátha valakit érdekel, hogy honnan származik (a gyülekezeti terrorból) némelyik kereszténynek ez a tekintélyelvűsége, amit a családra is kiterjeszt. De nem kötelező összefüggést látni.
Te azonban még mindig nem válaszoltál az én kérdésemre: Milyen adataid vannak arra nézve, hogy a nők lennének a főnökök egy olyan országban, ahol minden ötödik nőt bántalmaz a férje vagy az élettársa?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 10., vasárnap 19:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
:D
Értem. Tehát azzal, hogy kifejezetten újszövetségi igét idéztem, azzal ószövetségi, farizeusi álláspontot képviselek. Ez azért, lásd be, nagyon vicces. :)

Az idézett igéid pedig éppen nem azt állítják, hogy a biblia ne lenne krisztusi. Ezekben az igékben egyes tételeken szigorít Jézus és nincs szó egyáltalán a családi krisztusi hatalmi rendről. Másutt pedig éppen Maga erősíti meg az írott igét, ami az ő korában az ószövetség volt. Tudod egy iota sem veszhet el az írásból.
Pállal kapcsolatban pedig gyakorlatilag felbontod az írást, relatívvá teszted. Pál által adta a Szent Szellem az újszövetség nagy részét, te pedig a szőnyeget szeretnéd kihúzni alóla ezzel a hozzáállással.

Tudod munkám során nagyon sok embert ismertem meg és ismertem meg azt is, hogy kezelik a pénzt a családjukban. Innen a szomorú tapasztalatom a családi felállásokról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 11., hétfő 06:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem egy igéről van szó, hanem a szellemiségről, de úgy látom, nem tudod, vagy nem akarod ezt érteni. Én Pál apostolt is Krisztushoz mérem, és ezzel csupán annyit teszek, hogy elismerem, hogy ember volt, és a krisztusi mércét sem szavaiban, sem tetteiben nem tudta tartani mindig ő sem, ahogy egyikünk sem. A Bibliát is Krisztushoz mérem, és ugyanazt látom: hogy nem minden betűje krisztusi. Vagy te nem látsz ellentmondást benne, őszintén? Vagy nem mered meglátni benne az ellentmondásokat? Nekem a Biblia egy könyv, amely segít krisztusibb életet élni, nem egy törvénykönyv, amellyel Isten fejbe ver, vagy amivel én verek fejbe Isten nevében másokat. És még mielőtt azt mondanád, hogy relativizálom a Bibliát, és a magam szájíze szerint válogatok belőle, ahogy szokták mondani azok, akik a betűkhöz ragaszkodnak inkább, hadd mondjam el, hogy a célom, hogy Krisztust kövessem mindenben (nem csak a szavaimban).

Így van jelentősége annak, amit a Hegyi Beszédben mond Krisztus a törvény betöltéséről: nemhogy szigorít, de egyszerűen lehetetlenné teszi számunkra a törvény betöltését, és azt nem is várja tőlünk, mert csak nem gondolod azt, hogy az egyetlen jóta sem veszhet el a törvénybőlt parancsnak szánta, amit nekünk be kell tartanunk. Nem, Ő töltötte be a törvényt, és ebből élünk mi. A Hegyi Beszédben éppen azt hangsúlyozza, hogy ha a mi igazságunk nem több farizeusok igazságánál, semmiképpen nem megyünk be az Isten országába. Nem törvényre törvényt ad tehát, hanem valami mást. Kérdés, hogy mi ez a más.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 11., hétfő 06:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
:D
Tudod munkám során nagyon sok embert ismertem meg és ismertem meg azt is, hogy kezelik a pénzt a családjukban. Innen a szomorú tapasztalatom a családi felállásokról.


Tehát szűk mintából dolgozol magad is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 11., hétfő 07:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
A Bibliát is Krisztushoz mérem, és ugyanazt látom: hogy nem minden betűje krisztusi. Vagy te nem látsz ellentmondást benne, őszintén? Vagy nem mered meglátni benne az ellentmondásokat?

Olyan ellentmondással nem találkoztam, amit ne tudtam volna feloldani.
De kérlek írj ide egy ellentmondást, első sorban a családi felállással kapcsolatban.

A Bibliát is Krisztushoz méred? Ebbe nagyon bele fogsz keveredni. Krisztusról ugyanis a Biblia tudósít. Jézus Maga is az Írásból igazolta magát.

De akkor mondd el légyszi, mit mondott neked Krisztus a családról, ami ellent mond az írott igének?

És még egy kérdés?
Ha jól emlékszem te tanár vagy. (Ha nem akkor sztornó.)
A szülői értekezleteken hány százalék az anyuka és hány százalék az apuka?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 11., hétfő 19:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:

A Bibliát is Krisztushoz méred? Ebbe nagyon bele fogsz keveredni. Krisztusról ugyanis a Biblia tudósít. Jézus Maga is az Írásból igazolta magát.

Nem fogok belekeveredni.
Egyrészről Jézus nem a Bibliában élt, hanem a valóságban. Amit a Bibliából tudunk róla, az természetesen nem a teljes valóság, hiszen az írók nem dokumentálták minden pillanatát, sokan nem is voltak jelen ott személyesen az eseményeknél, ugyanakkor a róla leírtakat átszűrték saját személyiségükön, ugyanakkor a kéziratok a történtek után több évtizeddel születtek. Ugyanakkor a kéziratok másolatok formájában jutottak el hozzánk. Ugyanakkor a fordítók máig kínlódnak, hogy pontosabban fordítsák az eredeti szöveget. A betűk tehát megrongálódnak. És mégis kirajzolódik ezekből a történetekből egy gyönyörű kép, amely összetéveszthetetlen minden mással, ami a földön valaha előfordult. Mondom a jellemzőit: irgalom, tapintat, alázat, szelídség, együttérzés, a szenvedés vállalása, a gonosznak a jóval való legyőzése, a gyenge védelmezése, szeretet, bölcsesség, a vallásos konvencióktól való szabadság, a bűnös szeretete .

Másrészről Jézus nem igazolta magát az Írással. Amikor az írást idézi, az írástudók ellen a saját fegyverüket használta, ugyanis azok másból nem értettek, csak az Ószövetségből, hiába látták a gyógyulásokat, a csodákat stb. Ugyanakkor nekik mondja ezt is: Ti azért kutatjátok az írásokat, mert azt gondoljátok, abban van az örök életetek, pedig azok rólam tesznek bizonyságot, és mégsem akartok hozzám jönni, hogy életetek legyen. Volt és van tehát olyasféle kutakodása az írásoknak, amely magától a betűtől várja az örök életet, miközben visszautasítja a krisztusi életet (lásd a fenti felsorolást).

Van bizony kétféle gondolat a Bibliában is: a tekintélyé, a törvényé, a parancsé - főként az Ószövetségben, de az Újban is (ez az írástudók igazsága, néha a Pálé is), és van a másik, amelyről fentebb már beszéltem. Megértem, hogy valaki, aki még nem jutott el Krisztushoz, annak hasznos lehet az indulatai féken tartására (de akár csak a törvény előtti tehetetlenségének és bűnösségének felismerésére) a törvény felmutatása, de ez egy alacsonyabb fokozat, és szomorú, ha Krisztus megismerése után még mindig ez a (ki tudja hová vezérlő) mesterünk.
A kétféle szellemiség harcát láthatjuk Pálban, amikor ő maga mondja: "Krisztusban tehát egész nyíltan megparancsolhatnám neked azt, ami kötelességed volna, a szeretet miatt inkább csak kérlek..." (Filem 8.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 11., hétfő 19:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
De akkor mondd el légyszi, mit mondott neked Krisztus a családról, ami ellent mond az írott igének?

Felemás iga: Ne járjatok hitetlenekkel felemás igában - ugye ez Pál. Tudom, hogy nem a házasságról mondta, de legtöbben így értik: ne házasodjatok össze hitetlenekkel!
Pál mondja ezt is - máshol: és ezt mondja Krisztus nekem, mert nem a gőgös elkülönülést propagálja, jóllehet tapasztalatból tudom, mennyire nehéz egy felemás házasság - "és a mely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt. Mert meg van szentelve a hitetlen férj az õ feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az õ férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 11., hétfő 20:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
A szülői értekezleteken hány százalék az anyuka és hány százalék az apuka?

Majdnem száz az anyuka, és a maradék az apuka. Mi bizonyít ez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 12., kedd 12:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
exrefis írta:
kamilla írta:
Ha ez lenne a bibliai előírás, ami általánosan van, akkor senki nem menne tőle tönkre.

Ebben lehet a vitánk oka. Vagyis, hogy te egy párhuzamos világegyetemből beszélsz hozzánk. :D
A fenti mondatodat úgy módosítanám: Ha az lenne az általános (jellemző), amit a Biblia ajánl, abba nem menne tönkre senki.


Kedves Exrefis!

Én is az innenső világegyetemben vagyok. A beszélgetés onnan indult, hogy szerintetek rendben van az, ha a nőket a külsejük alapján ítélik meg a közéletben, mintha csak abból a szempontból számítanának, hogy a férfiaknak mennyire felelnek meg. Szerintem pedig nincs ez rendben. Abban egyetértettünk, hogy a jelenség létezik, csak az értékelésében nem.
Én kevertem bele a családot, mert az az ige, amivel igazolod, hogy szerinted idiotizmus Obama megjegyzése ellen tiltakozni, amúgy sem illik ebbe a beszélgetésbe, mert a családra vonatkozik, nem pedig a családon kívüli életre. (Bocsánat, nem Te igazoltad, Pauler, ami megdöbbent és elszomorít. Ezért kérdeztem rá. Már az is elszomorító, hogy magyaráznom kell: nőként ugyanolyan ember vagyok, mint bárki más, nem szexuális tárgy. De végképp elkeserítő, hogy meg sem akarjátok érteni. És Pauler bűnbánóan beírta, hogy igen, a parázna gondolatok miatt baj ez. Hát nem! Nem a titkosan, gondolatban elkövetett paráznaság ezzel a fő baj - biztos az is -, hanem az emberi méltóság nyílt, szégyen nélküli tagadása!!!!!)
Amúgy az idézett ige a családra vonatkozóan sem azt jelenti, amit a férfiak szeretnek érteni rajta. A család nem munkahely, sem nem katonai szervezet, hogy parancsolók és engedelmeskedők legyenek benne. Ez így nincs benne a Bibliában, de az sincs benne, hogy a krokodil nem fehéregér, mégis mindenki tudja, hogy a két fogalom elkülönül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 12., kedd 21:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Erre ő így felelt nekik: „A királyok uralkodnak népeiken, és akik hatalmuk alá hajtják őket, jótevőknek hívatják magukat. Ti azonban ne így cselekedjetek, hanem aki a legnagyobb közöttetek, olyan legyen, mint a legkisebb, és aki vezet, olyan legyen, mint aki szolgál.

A családfő a férfi, Isten teremtési rendje szerint. Az újonnan született családokban a vezetés szolgálatot jelent, mint ahogy azt Jézus Krisztus elmondta. Nem "kiszolgálást", vagy uralkodást! Egyébként ez megy akkor, ha nem Jézus Krisztus a feje/vezetője a férfinak, ha nem RÁ figyel és nem NEKI enged.

Akiről Kamilla beszél, azok kiragadnak az Igéből egy fél mondatot és ezzel támasztják alá öntelt, pökhendi, felelősségkerülő, erőszakos, önző életüket. (lehetnek gyülekezetbe járók is :-( )

Meg lehet térni abból, hogy az ember a felettes hatalmakat szidja, káromolja, akár a férfiakat úgy ámblok. Az, hogy a társadalom különböző rétegeiben vezetők vannak, nem emberi találmány.

Egyébként Jézus arról beszél, hogy ha mindenkinek a vezetője akarsz lenni, akkor mindenkit szolgálnod kell. Amikor ennek a valóságnak a mélységét megláttam, akkor jöttem rá, hogy nem akarok és tudok csak pár ember vezetője lenni. Sokakat nem tudok, vagy akarok szolgálni!

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2013. nov. 12., kedd 21:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Politikai korrektség
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 12., kedd 21:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Kamilla!

A nőket Isten nem a mellbőségük alapján értékeli, a feleségeket sem.
Példabeszédek 31.10.-31.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség