Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 21., kedd 06:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Lev Tolsztoj jutott eszembe ezt az internetes cikket olvasva:

http://www.punkosdi.hu/content/puritan- ... imilliomos


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 03., hétfő 07:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Böjte Csaba: A szeretet forradalma! (részletek)

"... Ott, ahol a léted véget ér, ott testi, lelki fiaid, lányaid diadalmasan továbbmennek. A szülő varázsvesszeje az ő gyermeke, kik által létet adva továbbteremt, az életet szolgálva, a 36 fokon égő, élő fáklya hordozóját szüli e világra, hogy a szeretet és a jóság lángjából építsék Isten Országát! ...

... Előrenézek ötvenöt év magaslatáról, és tudom, hogy a öröklött álmaim rajtam túlmutatnak, e cél meghalad, hisz utunk e földi tájon véges. Bár remélem, hogy vándorlásom minden nappal egy lépéssel közelebb visz a mennyek országához, s e földi létem végén ugyanezt a munkát magasabb szinten, még intenzívebben végezhetem, azért mégis jó tudni, hogy a zászlót, a hitemből született gyermekeim kezébe átadhatom! Nyugodt vagyok, bízom a gyermekeimben, hisz eddigi életemben magam is megannyi botladozás és minden elesés után megtapasztaltam, hogy keljfeljancsi-létem mélyén a talpra állító ólom nem más mint Isten, és ez a hit, mely bármilyen sötétségből talpra ránt! ..."

(forrás: Magyar Kurír)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 17., hétfő 16:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Kovács András Péter humoristával készített interjút Szilvay Gergely A Szív 2014. februári számában.

Részlet:

" (...) - Szerinted létezik keresztény humor, vagy az olyan, mint mondjuk a kommunista matematika?

- Én két irányból tekintenék a kereszténységre. Van az a kereszténység, amit megtanulsz: tudod a dogmáit, a kereteit, ismered az írásait, ebben a közösségben élsz. Ugyanakkor szerintem az ember alapállapota az, hogy keresztény. Ha nem magunkra veszünk mindent, hanem lecsupaszítjuk magunkat, ugyanoda jutunk: szeretni, szeretve lenni, segíteni akarunk, és Istenben is hinnénk, ha nem magyaráznánk be magunknak, hogy nincs. A kereszténység tehát a sallang nélküli alapállapota az embernek. És ugyanúgy a humor is egy ilyen sallangmentes, mélyről jövő dolog. (...)"

(forrás: Magyar Kurír)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 18., kedd 05:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ez mennyire igaz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 22., szombat 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A humor önmagában sem nem jó, sem nem rossz.
Ezzel is és azzal is meg lehet tölteni, mint a "keresztyénséget".

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 22., szombat 10:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ugyanakkor szerintem az ember alapállapota az, hogy keresztény.


Az ember alapállapota, hogy Krisztus követő? Mert a "keresztyén" szó ezt jelenti, Krisztust követő élet.

Én nem ezt látom és nem ezt élem, nekem NEM ALAP ÁLLAPOTOM, hogy keresztyén vagyok. Nekem meg kell magam tagadnom és felvennem a keresztemet, hogy követni tudjam Jézust. És hogy másoknak sem megy másként azt meg onnan tudom, hogy Jézus maga mondja, hogy csak ezen az egy úton lehet Őt követni.

Persze vannak más Krisztusok is, akiket lehet egyéb módon is követni.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 23., vasárnap 07:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Induljunk ki abból, amit szintén Jézus mondott, hogy "még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni, amikor azonban eljön hozzátok ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra." A Szentlélek kell ahhoz, hogy a betűkön túl felfedezzük a szándékot a másik szavaiban, szintén a Szentlélek kell ahhoz, hogy magunkban lecsillapítsuk az örökös vitakészséget, és megpróbáljunk közelebb kerülni a másikhoz és a megértéshez.
Amíg nincs Szentlélek, örökké azon fogsz lovagolni, hogy milyen szavakat használ a másik és nem Krisztus Szelleme, hanem valamilyen dogmatikai igazság lesz a mércéd.
Teljesen érthető, hogy mit akart ez az ember mondani: van az emberi személyiségnek egy isteni teremtettségéből származó romlatlan belső magja, ami ideálként ott van minden ember szeme előtt, s amelyre persze rárakódik mindenféle szenny, szemét (keresztyén meghatározásban: bűn). Engem teljes örömmel tölt el, hogy ő ezt a sallangmentes emberi létet keresztényinek nevezi, ami igaz is, mert Krisztusban bontakozott ki teljesen az életnek ez az Istentől elképzelt formája. De az ideál mindenki számára adott: Róm 2,14-16.
A humorral való párhuzam is kézenfekvő. Valószínű, hogy így értette: a humor megszelídíti a másik hibáival szembeni agressziót és ítélkezést. Jó humorban mindig van önirónia, és ugyanaz a tapasztalat van mögötte, mint a sallangmentes keresztény élet mögött: annak felismerése, hogy én sem vagyok különb, ezért nem hagyom szó nélkül, de mégis megbocsátással figyelem a hibákat. A magaméit is.

Nem kell rögtön más Krisztust kiáltani és átkozódni, ha valaki nem ugyanazokat a tapasztalatokat éli meg, amiket te.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 24., hétfő 19:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Teljesen érthető, hogy mit akart ez az ember mondani: van az emberi személyiségnek egy isteni teremtettségéből származó romlatlan belső magja, ami ideálként ott van minden ember szeme előtt, s amelyre persze rárakódik mindenféle szenny, szemét (keresztyén meghatározásban: bűn).


nem így gondolom... :-)
Pont ez a lényeg, a sallangmentesség, hogy a belső magban van a bűn, nem kívül, nem a viselkedésemben, nem a szavaimban, hanem a "magban", vagy ha lehet ezt mondani a szívben.

Az ember ideálja az EMBERRŐL olyan messze van Krisztustól, mint a tyúk ideálja a sastól.

Én szívesen elfogadom, hogy minden emberben ott van a mélyen Isten, hogy ne legyen vita köztünk, de ettől ez még nem lesz igaz... :-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 25., kedd 06:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Szomorú, hogy így látod, hiszen Isten a saját képére és hasonlatosságára teremtette az embert, és ezt a bűnbeesés sem tudta lenullázni, hiszen az azt jelentené, hogy a bűn erősebb Istennél, amit nyilván nem fogadsz el. Tehát?

Melyik ember az, aki úgy indul neki az életnek, hogy én gonosz, megátalkodott gazfickó akarok lenni? Mindenki olyan akar lenni, mint az Isten (és ezzel nincs semmi baj), csak legfeljebb nem jó úton közelít a célhoz, vagy elvéti. Bűn=céltévesztés.

pauler írta:
Én szívesen elfogadom, hogy minden emberben ott van a mélyen Isten, hogy ne legyen vita köztünk, de ettől ez még nem lesz igaz...

Nem fogadod el, amíg azt mondod, hogy nem igaz. ÉS ezt a dogmatikai megkötözöttségeid miatt mondod, pedig néhány házzal arrébb, ahol nem a te dogmáid érvényesek, sok keresztény él ebből a felismerésből. Ők nyilván tévednek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 25., kedd 06:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Közben elolvastam a mai újszövetségi igét (Mt. 19, 13-15), és eszembe jutott, hogy megkérdezzem: mit ért vajon Jézus azon, hogy a mennyek országa a gyermekekhez hasonlóké?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 25., kedd 20:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
majd megkérdezem a 10 év alattiakat.... :-)

Egyik nem tudja, a másik azt mondta, hogy a gyerekek nem komolyan követnek el bűnt, mert pl. nem azért lopnak, mert az kell nekik, hanem azért, mert mások mondják :D

A gyermeki lelkület számomra az, hogy nincs lehetetlen az Istennek.
Egyik "kedvenc" testvérem a bajban mindig azt mondogatta, hogy arra kíváncsi, hogy ebből a helyzetből mit fog kihozni az Isten?

Számomra ez a gyermeki lelkület, ami ha a szülőjére tekint akkor megnyugszik, mert az "én apukám a legerősebb a világon", anyukám meg a "legszebb", bi-bi-biiiii.... :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 27., csütörtök 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
"még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni, amikor azonban eljön hozzátok ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra."

János 16.
7.
De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.
8.
És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:
9.
Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;
10.
És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;
11.
Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett.
12.
Még sok mondani valóm van hozzátok, de most el nem hordozhatjátok.
13.
De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.
14.
Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek.


Idézet:
Isten a saját képére és hasonlatosságára teremtette az embert, és ezt a bűnbeesés sem tudta lenullázni, hiszen az azt jelentené, hogy a bűn erősebb Istennél, amit nyilván nem fogadsz el. Tehát?


A bűn erősebb az embernél, emiatt elveszítette az Isten arcúságát. Kikerült a mennyből, az Istennel való közösségből, MEGHALT!
Az Isten erősebb a bűnnél, mert Jézus Krisztus legyőzte a Sátánnal és a halállal együtt. Dicsőség NEKI!

Idézet:
Melyik ember az, aki úgy indul neki az életnek, hogy én gonosz, megátalkodott gazfickó akarok lenni?


Ha valaki egy börtönben születik, akkor mind1 hogyan indul el, a cellák között születve ott is fog élni.

Idézet:
Mindenki olyan akar lenni, mint az Isten (és ezzel nincs semmi baj),


Jónak és rossznak tudója, ami maga a BŰN! Önkényes erkölcsi ítélet az élet felett! ÉN mondom meg mi a jó és mi a rossz!

Idézet:
Nem fogadod el, amíg azt mondod, hogy nem igaz.


Persze hogy nem fogadom el :-)

Idézet:
ÉS ezt a dogmatikai megkötözöttségeid miatt mondod, pedig néhány házzal arrébb, ahol nem a te dogmáid érvényesek, sok keresztény él ebből a felismerésből. Ők nyilván tévednek.


Nem érdekel hogy a keresztyének hogy élnek, hidd el, hogy nem akarok embereknek tetszeni. Az IGE az, ami érdekel, egyedül Ő!
És ha az Isten Igéje arról beszél, hogy halott az ember Isten nélkül és arról, hogy elveszett és hogy Jézus Krisztus az elveszettekért jött, akkor felőlem három háztömbnyi keresztyén is élhet mellettem én NEKI hiszek, mert egyedül ez üdvözít. Nem dogmában hiszek Klára, hanem az ÉLŐ JÉZUS KRISZTUSBAN, aki az Írásban is kijelentette magát.

Az Ige alapján meggyőzhetsz. Hol van arról szó, hogy az ember "alap állapota, hogy keresztyén"? Melyik keresztyén "házban" tanítják ezt?

Ha maga Jézus Krisztus mondja, hogy mitől válik valaki Őt követővé, azaz:
- megtagadja magát
- felveszi a keresztjét
- követi Őt
akkor miért kellene nekem bárki másban hinnem, legyen ez politikus, vallási vezető, vagy humorista?
A szeretet nevében?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. márc. 01., szombat 08:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Ha maga Jézus Krisztus mondja, hogy mitől válik valaki Őt követővé, azaz:
- megtagadja magát
- felveszi a keresztjét
- követi Őt
akkor miért kellene nekem bárki másban hinnem, legyen ez politikus, vallási vezető, vagy humorista?
A szeretet nevében?

Nem benne kell hinni, csak elhinni neki, hogy ugyanazt akarja mondani, amit te, csak nyilván nem ugyanazokkal a kánaáni szavakkal.
Ő azt mondja: lecsupaszítjuk magunkat, te azt mondod: megtagadjuk önmagunkat.
A teljes bűnbeesés néhány házzal odébb, a katolikusok számára sem valóság. Ők azt mondják, a bűnbeesés ellenére az emberben megmaradt az Imago Dei, Isten arca, az az ideál, amely (minden torzulása ellenére is) felvillantja azt, hogy hogyan lehetne/kellene élni. Valószínű, hogy ez az ember is katolikus gyökerekkel rendelkezik, ezért fogalmaz így. A lecsupaszodás, lemeztelenedés ennek az isteni képnek a feltárulkozása az ember életében, és igaza van abban, hogy ezt nevezi kereszténységnek a dogmák és egyebek ellenében. Ha valaki elkötelezi magát a benne élő isteni kép mellett, ha megragadja azt és aszerint akar élni, még ha nem csatlakozik egyetlen keresztény egyházhoz sem, szerintem akkor is krisztusi életet él. Krisztus sem azért volt az Atya kedvére való, mert elismerte az ószövetségi dogmákat, sőt! Hanem azért, mert teljesítette atyja akaratát.
Számodra mit jelent magadat megtagadni? Belefér-e az, hogy azért, hogy jobban megismerd Istent, feladod az évszázados hagyományokat, amik biztonságot és mozdulatlanságot adnak, és magával Jézussal beszélgetsz? Belefér-e, hogy kérdezel, nem csak válaszolsz? Belefér-e, hogy azt mondod, nem tudom, nem értem? Belefér-e, hogy hagyod, hogy ő kérdezzen?
Most én kérdezek: Ha Krisztus követése azt jelenti, amit évszázados hagyományoknak megfelelően mondanak: keresztyénné lenni, formálisan is (keresztelkedéssel, úrvacsorával stb.), akkor nyilván örök halál sújtja azokat a zsidókat, akik nem kívántak keresztyénné lenni. Miért is nem? Mert a kereszténység volt számukra az, amihez esetleg szüleik meggyilkolását, elgázosítását kapcsolták. Megtapasztalták, hogy a keresztyén vezetők megszavazták ellenük a zsidótörvényeket, hogy vígan és dalolva jelentgették fel őket vasárnap a templomokban feszítő keresztények, és köszönték szépen, nem kértek a kereszténységből? Gondolod, hogy az Atya az örök kárhozatba löki őket? Nem, nem és nem!!!! Az én Atyám nem ilyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. márc. 01., szombat 14:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az én Atyám sem ilyen, nem lök valakit a kárhozatba azért, mert nem öntötték le, vagy merítkezett be vízbe és nem vett úrvacsorát, vagy nem szól nyelveken, vagy nem fizet egyházfenntartói járulékot.

Az Atya senkit sem lök kárhozatba, az ember döntött és dönt az Isten ellen.
Mivel?
Azzal, hogy nem hisz a Fiúban! Azzal, hogy nem bízik az Isten Fiában, hogy inkább ragaszkodik a bűn és a Sátán uralmához azért a "török csemegéért" amit ezért kap.

Mit jelent "keresztyén"?

Krisztust követő, Jézus Krisztus Urának valló élet.

Ha ezt komolyan vesszük, akkor nagyon kevés keresztyén él a földön a templomokban is.

Idézet:
A teljes bűnbeesés néhány házzal odébb, a katolikusok számára sem valóság.


A teljes bűnbeesés nem elfogadása nem engedi a teljes Istenre hagyatkozást, a teljes kegyelemből való életet, ami elválaszt Istentől. Hiszem, hogy vannak katolikus testvérek, akik nem így gondolkoznak.

Idézet:
Ő azt mondja: lecsupaszítjuk magunkat, te azt mondod: megtagadjuk önmagunkat.


Nem én mondom Klára, hanem Jézus....
A lecsupaszítom azt jelenti, hogy a mélyben minden ember Isten, ott meg van az ami Jó. Én ebben már csalódtam, nem is keresem magamban az Istent, mert megtaláltam Jézusban!

Idézet:
és igaza van abban, hogy ezt nevezi kereszténységnek a dogmák és egyebek ellenében.


Az általam idézett Ige nem dogma Klára, hanem az ÚR SZAVA! Mindenkire érvényes kijelentés! Ha a dogmákra gondolsz, akkor abban valóban egyet értek (lásd fenn)

Idézet:
Ha valaki elkötelezi magát a benne élő isteni kép mellett, ha megragadja azt és aszerint akar élni, még ha nem csatlakozik egyetlen keresztény egyházhoz sem, szerintem akkor is krisztusi életet él.


Ha valaki nem születik újonnan........, az az először meg kell születnie valakiben a meghalt Istennel való kapcsolatnak és nem az Istennek!
És ha megszületett benne az Istennel való kapcsolat Krisztuson keresztül, akkor egyben bele születik az Egyházba, aminek tagja Mózes, Izsák, Eszter, Dávid, Mária, Pál apostol, Péter apostol, Luther, Kálvin és a ma élő keresztyének.

Idézet:
Számodra mit jelent magadat megtagadni?


Olvastad a ma átküldött Igét? Amit Ági küldött a "Szeretsz-e engem" kérdéssel kapcsolatban?
Hogy nincs bennem semmi jó, a legjobb szándékom is ÖNZŐ, igazából nem szól másról, CSAK RÓLAM.
Hogy képtelen vagyok Istent szeretni és képtelen vagyok a másik embert szeretni, mint magamat.

Idézet:
Belefér-e az, hogy azért, hogy jobban megismerd Istent, feladod az évszázados hagyományokat, amik biztonságot és mozdulatlanságot adnak, és magával Jézussal beszélgetsz?


Jézussal beszélgetek, imádságban, Igeolvasásban, Igehallgatásban.

Idézet:
Belefér-e, hogy kérdezel, nem csak válaszolsz?


Hiszed még ezt?

Idézet:
akkor nyilván örök halál sújtja azokat a zsidókat, akik nem kívántak keresztyénné lenni.


A zsidóság egy része akkor sem kívánt Jézus követője lenni, amikor emberi testben megérintette őket, amikor a saját fülükkel hallották a Messiást beszélni.
Egy részéből pedig megalakult AZ EGYHÁZ! Keresztyén egyház (csupa zsidóból) , mert a keresztyén szó Krisztust követőt jelent.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. márc. 02., vasárnap 07:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
Mit jelent "keresztyén"?

Krisztust követő, Jézus Krisztus Urának valló élet.

"Nem mindenki, aki azt mondja nekem, Uram, Uram, megyen be a mennyeknek országába, hanem aki cselekszi az én Atyám parancsolatait."
"Az ő parancsolatai nem nehezek": "Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez a legfőbb: az első parancs. A második hasonló ehhez: szeresd felebarátodat, mint önmagadat. E két parancson függ az egész törvény és a próféták.”

A hit, ugye, ajándék, amelyet Isten annak ad, akinek akar? Nézzük ehhez az ajándékhoz való viszonyát a megajándékozottaknak egy egyszerű hétköznapi példára lefordítva. A hitet nyert ember örül az ajándéknak, eleinte hálás, mert érzi érdemtelenségét, majd lassan megszokja, hogy neki van hite, és körülnézve azt látja, hogy másoknak nincs. Nyilván azért, mert amilyen megátalkodottak, nem fogadták el Isten ajándékát. De az is lehet, hogy nem! Lehet, hogy Isten nem akart még nekik ajándékot adni, lehet hogy csak majd később. Lehet az is, hogy adja Isten ugyan az ajándékot, de nem merik elfogadni, mert bizonytalanok, mert olyanokon keresztül jut el hozzájuk, akik maguk sem örülnek annyira az ajándéknak, nem hitelesek, vagy mert erőszakkal tukmálják rájuk azt. A kereszténységnek erre egy szava van (amit többször elmond): bűnös, bűnös, bűnös...
Isten ehhez képes szerelmes leveleket ír az emberhez: enyém vagy, azt mondja, neveden szólítottalak, veled vagyok, anyád méhétől kiválasztottalak téged, örök szeretettel szerettelek téged, ne félj, férgecske Jákob.
Isten úgy teremt hitet az emberben, hogy az nem tud annak ellenállni... Fölösleges ostorozni az embert, mert nem kapott ajándékot. Isten úgy szüli újjá az embert, hogy az embernek csak annyi szerepe van benne, amennyi a csecsemőnek a születéskor. Ha nem jön világra, ki kárhoztatja a csecsemőt?
"Mid van, amit nem kaptál? Ha pedig kaptad, miért dicsekszel vele?" És mért kárhoztatod a másikat, amiért ő nem kapott?
Idézet:
A teljes bűnbeesés nem elfogadása nem engedi a teljes Istenre hagyatkozást, a teljes kegyelemből való életet, ami elválaszt Istentől. Hiszem, hogy vannak katolikus testvérek, akik nem így gondolkoznak.

Ehhez képest sokan élnek önfeláldozó, Istennek kedves életet belőle, katolikusok. Remélem, őket azért testvéreidnek tartod.
Idézet:
Nem én mondom Klára, hanem Jézus....
A lecsupaszítom azt jelenti, hogy a mélyben minden ember Isten, ott meg van az ami Jó. Én ebben már csalódtam, nem is keresem magamban az Istent, mert megtaláltam Jézusban!

Ezt is Jézus mondja (Jn.10):
Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.
34. Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?
35. Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),
36. Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!
37. Ha az én Atyám dolgait nem cselekszem, ne higyjetek nékem.
Idézet:
Ha valaki nem születik újonnan........, az az először meg kell születnie valakiben a meghalt Istennel való kapcsolatnak és nem az Istennek!
És ha megszületett benne az Istennel való kapcsolat Krisztuson keresztül, akkor egyben bele születik az Egyházba, aminek tagja Mózes, Izsák, Eszter, Dávid, Mária, Pál apostol, Péter apostol, Luther, Kálvin és a ma élő keresztyének.

De kimarad belőle Teréz anya, Albert Schweitzer, Karl Barth, Bonhoeffer, Salkaházy Sára, Martin Luther King - csupa az életét krisztusi módon élő ember, akik nem pont úgy gondolkodtak a kereszténységről, ahogy számodra természetes.
Persze, hogy benne vannak azok az igék a bibliában, amelyeket idézel. Csak nem mindegy, hogy melyik igéket emeled ki belőle és milyen gyakran. Ez pedig attól függ, hogy milyen Isten-képed van. Ez pedig attól függ, hogy mit mondtak neked Róla a gyülekezetben. Ez pedig dogmatika. Szerető Atyád van: szeretni fogod az embert. Haragvó Atyád van: haragudni fogsz az emberekre.
Én haragszom arra a kereszténységre, amely megtanított ítélkezni a világ förtelmességén, de nem tanított meg szeretni az ellenségeimet. Ezzel küszködöm naponta, és ebből próbálok kijönni, Isten Lelke segítségével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség