Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 09:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Rosta!

Nem velem van vitád, hanem az ÚRral, vagyis szent Igéjével - hogy vegyem ki Exrefis szájából a kifejezést.

Én nagyon meg szoktam rendülni, ha valami kérdésemre, problémámra a napi igeolvasás vagy elmélkedési írás szószerint válaszol. Isten útmutatása ilyenkor egyértelmű.
Figyelmedbe ajánlom így a mai Chambers sorokat. Mintha neked mondaná:

December 1.

TÖRVÉNY ÉS EVANGÉLIUM


"Mert ha valaki az egész törvényt megtartja is, de vét egy ellen, az egész megrontásában bűnös" ( Jak 2,10).

Az erkölcsi törvény nem veszi figyelembe gyarló emberi voltunkat, nincs tekintettel örökölt hajlamainkra és gyengeségeinkre. Megköveteli, hogy teljesen erkölcsösek legyünk. A törvény soha nem változik, a legnemesebbtől és a leggyengébbtől is ugyanazt követeli. Az Istentől rendelt törvény nem változik sem a nemesebb, sem a gyengébb emberrel szemben. Nem mentegeti mulasztásainkat, ugyanaz marad minden időben és az örökkévalóságban is. Ha erre nem ébredünk rá, azért van, mert nem vagyunk elevenek. Amint megelevenedünk, látjuk, hogy az életünk kész tragédia. "Én pedig éltem egykor a törvény nélkül. De a törvény jöttével megelevenedett a bűn és én meghaltam" (Róm 7,9-10). Amint ezt felismerjük, Isten Szelleme meggyőz minket bűnösségünkről. Amíg az ember erre a pontra el nem jut és nem látja be, hogy reménytelenül elveszett, addig Krisztus keresztje üres komédia a szemében. A saját bűnösségünkről való meggyőződés köt félelemmel a törvényhez és az embert reménytelenné teszi: "A bűn alá vagyok rekesztve és kiszolgáltatva neki." Én, az Istennek adós bűnös nem juthatok Istennel helyes viszonyba, ez lehetetlen. Csak egyetlen úton jöhetek rendbe vele: Jézus Krisztus halála által! Meg kell szabadulnom attól a bennem lappangó gondolattól is, hogy valaha engedelmességem által helyes viszonyba juthatok vele - ugyan ki tudna közülünk tökéletesen engedelmeskedni Istennek valaha is?! Csak akkor ismerjük fel a törvény hatalmát, amikor így közelít hozzánk: "ha..." Isten soha nem kényszerít. Néha szeretnénk, ha kényszerítene, máskor megint, ha békén hagyna. De ha Isten akarata uralomra jut bennünk, akkor minden kényszernek vége! Amint szabad elhatározásunkból engedelmeskedünk Istennek, megmozdítja érdekünkben a legtávolabbi csillagot és a legkisebb homokszemet is, hogy mindenható hatalmával segítsen rajtunk.


A mostani Vetés és Aratás folyóírat hoz egy kapcsolódó okfejtést. Gondold el; ha életed egy tíz láncszemből álló függesztékre van felakasztva és elszakítasz egyet - nem fogsz a mélybe zuhanni, mintha az összeset eltépted volna???

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:49 
22. Vagy haragra ingereljük az Urat? avagy erősebbek vagyunk-é nálánál?

23. Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít.

24. Senki ne keresse, a mi az övé, hanem kiki azt, a mi a másé.

25. Mindent, a mit a mészárszékben árulnak, megegyetek, semmit sem tudakozódván a lelkiismeret miatt.

26. Mert az Úré a föld és annak teljessége.

27. Ha pedig valaki meghív titeket a hitetlenek közül és el akartok menni, mindent, a mit elétek hoznak, megegyetek, semmit sem tudakozódván a lelkiismeret miatt.

28. De ha valaki ezt mondja néktek: Ez bálványáldozati hús, ne egyétek meg a miatt, a ki megjelentette, és a lelkiismeretért; mert az Úré a föld és annak teljessége.

29. De nem a tulajdon lelkiismeretet értem, hanem a másikét. Mert miért kárhoztassa az én szabadságomat a más lelkiismerete?

30. Ha pedig én hálaadással veszek részt, miért káromoltatom azért, a miért én hálákat adok?

31. Azért akár esztek, akár isztok, akármit cselekesztek, mindent az Isten dicsőségére míveljetek.

32. Meg ne botránkoztassátok se a zsidókat, se a görögöket, se az Isten gyülekezetét.

33. Miképen én is mindenkinek mindenben kedvében járok, nem keresvén a magam hasznát, hanem a sokaságét, hogy megtartassanak


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 11:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Rm 14,17 Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.

Mindenkinek ismét kívánom, hogy ebben legyen részünk, kinek kinek az ő hite szerint.
Ami csak ...... arról gondolkodjunk, és Isten békessége ami minden értelmet felül halad megőrzi a mi gondolatainkat Krisztus Jézusban.
Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 11:16 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
De nem azért kapjuk szárnyakat hogy oda repkedjünk ahova akarunk. :)

Jézusban való szeret tesz bennünket képessé hogy azt tegyük amit Ő akar, és nem azt amit mi.
Ő pedig a törvényt betölti és nem eltörli.


Ha Jézus minden vágyunk, így valóban védve vagyunk saját (azaz testi régi) kívánságainktól.
Ha viszont régi vágyainkat előhozva Jézus nélküli életet építünk fel újra az ide oda repkedés.
És nem vele.

Sokan azt hiszik hogy az a szabadság hogy mindent meg tehetsz.

Pedig Jézus a szabadság benne és benned.

Na persze kérdés kinek elég ez?

Ez attól függ mennyire valós életünkben mindent betöltő szeretet.
Mindent viszont nem tölthet be ha mi már telepakoltuk.

Ne kívánd, törlődik el mivel betölti maga Urunk.

Így védve vagyunk a bűn cselekvésétől mivel felé irányul látásunk életünk.

Sokan a törvény félre akarják dobni és azt mondják nem vagyunk alatta, de közben a kívánságaik nem Jézus felé irányul, tért adnak saját kívánságaiknak.
Mivel a törvény akadályozza őket saját kívánságaik elérésében így azt mondják nem kell betartaniuk.

Ma már írtam erről a fórumon, ha Jézus betölti teljesen életünket akkor az Ő kívánságainak kell érvényesülnie bennünk.
Egyben az Ő szeretetének. Ha számunkra mindennél fontosabb érték szeretete, akkor gyakorlatilag meg is van mindenünk. :) Nincs szükségünk másra.
Viszont azt tudjuk tenni a mit Ő szeretne.
Ő pedig az Atya akaratát cselekszi.

Amikor úgy okoskodsz hogy nem vonatkozik rád pl a vér kérdés.

Csel 21,25 A pogányokból lett hívők felől pedig mi írtunk, azt végezvén, hogy ők semmi ilyenfélét ne tartsanak meg, hanem csak oltalmazzák meg magokat mind a bálványoknak áldozott hústól, mind a vértől, mind a fúlvaholt állattól, mind a paráznaságtól.


Ez teljesen nyilván való hogy nekünk szól.
Sajnos láttam olyan lelkész aki lekicsinyelve azt monda.
Bár ő meg ehetné de nem akar megbotránkoztatni ezért ne tenné.
(de legalább ezért nem tenné) :)
Kérdés mennyire is cselekszi ezzel Jézus akaratát?
Az Úr Jézusnak nem az az akarata hogy azt csinál amit akarsz.
Honnan veszitek ezt?
Ez lenne a szabadság? Mert ha Igen Jézus nem volt szabad Ő teljesen az Atyja akaratát cselekedte.
Ha viszont az a szabadság hogy mi is azt tegyük akkor rendezni kell a sorainkat és illő lenne elindulni felé. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 11:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tiv!
Ezzel most maradéktalanul egyetértek.
:) üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 12:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tiv. és Ex csatlakozom hozzátok :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 13:11 
Kedves Tiv!

Jézus szárnyakat adott, hogy az Úrhoz repüljünk, eltávozva a bálványainktól!
Ezt kívánom neked is a vér evés, vagy nem evés kapcsán!
Szabadságot!


De nem mindenkiben van meg ez az ismeret; sőt némelyek a bálvány felől való lelkiismeretök szerint mind mai napig mint bálványáldozatot eszik, és az ő lelkiismeretök, mivelhogy erőtelen, megfertőztetik.
Pedig az eledel nem tesz minket kedvesekké Isten előtt; mert ha eszünk is, nem leszünk gazdagabbak; ha nem eszünk is, nem leszünk szegényebbek.
De meglássátok, hogy ez a ti szabadságtok valamiképen botránkozásukra ne legyen az erőteleneknek!

A szabadságba ugye más Igehely is belefér....
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 13:13 
Az Úr akarata a kegyelem, ezt cselekedte Jézus!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 19:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Drága Kavics barátom!

Utóbbi két beírásod kapcsán a denevér csapongó, kiszámíthatatlan repdesése vagy egy vizipaci szárnyalása jutott eszembe. Felborítva az útjelző táblákat, magát is megsebezve verdes Ikaros módján.

Ugye hallottál már arról az Igéről, hogy a szabadság nehogy ürüggyé váljon..!
Nyilvánvalóan nem evés vagy ivás, illetve azoktól való tartózkodás az Isten Országa, de a vér evésére egyértelmű tilalom fogalmazódik meg az Igében - ami ugyebár nem szabadon választott program. Csakhát a sola Scriptura a jelek szerint mazsolázásra is jó, illetve egy s más ugyanúgy hangsúlyárnyékban maradt, ahogy a reformálandó katolikus egyházban is volt...

Ha valaki, hát az Úr Jézus szabad volt. Mégis arra "használta" e szabadságát, hogy kizárólag az Atya akaratának engedelmeskedjék.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 20:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
rosta írta:
Kedves Indu!

Nem relativizáljuk az igét, amikor értelmezzük. Mint mondtam az a szörnyű inkább, amikor embertelen módon viselkedünk, amikor az igét szó szerint akarjuk értelmezni. Példának hoztam, hogy az ige szószerint való értelmezése alapján a kórházi ágyon nem akarnak életmentő vért adni egy embernek. Például a szülei a gyereknek.

Az ige relativizálása, ahogy te nevezed, hát az számtalan helyen megtörténik nap mint nap mindnyájónk részéről, hogy teljesen hidegen hagy bennünket, mit ír a Biblia. Ha az Ószövetséget nézzük, akár fel se soroljam azokat a tételeket, amelyektől maximálisan távoltartjuk magunkat, mert akkora lenne a lista.

Ettől még nem az igétől fordultunk el, csupán a Bibliában meglévő, embertől való dolgoktól, a dolgok szó szerinti értelmezésétől fordulunk el. Mint ahogy nem örvendezünk bármely halálos ellenségünk kisdedének a falhoz csapásán, hát számos más dologban is eltér a véleményünk az Ószövetségtől.

A Biblia elsősorban nem természettudományi igazmondás. A Biblia hit kérdése, és Isten törvényének, igazságának a kérdése. Elsősörban Isten, és ember viszonyát, másrészt ember, és ember viszonyát írja le, szabályozza.

Innen kezdve, hogy rákot eszel kaviárral oly teljesen mindegy, mint ahogy tök mindegy a véres hurka evése is. Aki ezt a Biblia lényegi mondandói közé emeli, az nem lényegi kérdést tesz a központba.


Nem azért kopizok, mert szeretem magamat újraolvasni, hanem azért, mert mondandómban nincsen semmi, ami visszavonandó lenne. Sőt!

A Biblia relativizálásnak nevezhető általános viselkedésünk amiatt van, mert nem szószerint értjük a Bibliát, hanem a szellemisége szerint járunk el. Ez tűnhet relativizálásnak azoknak, akik nemigazán tudnak eligazodni a Biblián.

Már nincs az ószövetségi többnejűség, hanem monogámia van, és erkölcstelennek tudjuk be a többnejűséget szintén a Bibliával alátámasztva. Nincs rabszolgaság, hanem demokrácia van, és egyenlő jogok, mely elvek nincsenek a Bibliában benne, de Jézus által levezethetőek ezek. Ma megesszük a véres hurkát, mert Jézus példája szerint járunk el ekkor, mert csupán ételt veszünk magunkhoz, és semmi mást. És vért adunk a gyereknek, amikor azt megmenthetjük a műtőasztalon.

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy van egyfajta keresztyén farizeusság abban, amikor minden törvényt megkövetelünk, de adott esetben a lélek törvénye, amely rejtve van, nos ez nem működik. Nem esszük meg a vért, és mondjuk rejtetten irgalmatlan vagyok embertársammal.

Sokkal nagyobb bűnnek tartom, ha valaki úgy szól az embertársához, hogy abból a szólásból, ha csak a hanghordozás miatt is olyan helyzet kerekedik, mely irgalmatlanság felé vezeti a feleket, mint ha valaki jóízűen megeszi a sült vért hagymásan.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2006. dec. 01., péntek 20:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 20:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Elsősorban azokat kárhoztatom, akik például nem adnak a gyereküknek vért a műtőasztalon az Ap csel miatt. Ezt valami borzasztó dolognak tartom! Természetesen nem a mi közösségünkre gondolok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 20:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 19:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 21:42 
Nézzük, hogy valaki a felekezete tanítóinak kiragadott Igéi szerint ítél, vagy megalázza magát az Úr előtt és az Ő Igéit szemelőtt tartva mond véleményt!

Figyelő, a szabadságom nem tőled van, ezért elvenni nem tudod. A törvény felett állok, új parancsolat szerint élek! A királyi szék már nem az evés, ivás törvényei és még sorolhatnám, hanem a Lélek törvénye, a kegyelem királyi széke!

Akkor nézzük Isten Szavát:

Róm 14,17 - Hiszen az Isten országa nem evés és ivás, hanem igazság, békesség és a Szentlélekben való öröm;

1Kor.8.
Az étel pedig nem változtat Istenhez való viszonyunkon; ha nem eszünk, nem lesz belőle hátrányunk, és ha eszünk, abból sem lesz előnyünk. De vigyázzatok, nehogy ez a szabadságotok valamiképpen megütközést ne váltson ki az erőtlenek között. Mert ha valaki meglát téged, akinek ismereted van, amint a bálványtemplomban asztalnál ülsz, vajon nem fog-e erőtlen lelkiismerete felbátorodni arra, hogy ő is megegye a bálványáldozati húst? És így ismereteddel vesztét okozod erőtlen testvérednek, akiért Krisztus meghalt.

Jól értem, Pál arról beszél, hogy vannak akik megehetik a bálványáldozati húst, felrúgva a "törvényt"?

..... inkább gyakorold magad a kegyességben, mert a test sanyargatásának kevés a haszna, a kegyesség pedig mindenre hasznos, mert megvan benne a jelen és a jövendő élet ígérete.

Ti test szerint ítéltek. Én nem ítélkezem senki felett.

Amire ugyanis képtelen volt a törvény, mert erőtlen volt a test miatt, azt tette meg Isten, amikor a bűn miatt tulajdon Fiát küldte el a bűnös testhez hasonló formában, és kárhozatra ítélte a bűnt a testben, hogy a törvény követelése teljesüljön bennünk, akik nem test szerint járunk, hanem Lélek szerint.

Mert akik test szerint élnek, a test dolgaival törődnek, akik pedig Lélek szerint, a Lélek dolgaival.

Akik pedig test szerint élnek, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.
Ti azonban nem test szerint éltek, hanem Lélek szerint, ha Isten Lelke lakik bennetek. De akiben nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.
Ezért, testvéreim, adósok vagyunk, de nem a testnek, hogy test szerint éljünk.
Mert ha test szerint éltek, meg kell halnotok, de ha a Lélek által megölitek a test cselekedeteit, élni fogtok.

Nézzétek a test szerinti Izráelt! Akik az áldozatokat eszik, nincsenek-e közösségben az oltárral? De mit mondok ezzel? Talán azt, hogy a bálványáldozat vagy a bálvány ér valamit? Sőt inkább azt, hogy amit a pogányok áldoznak, azt ördögöknek áldozzák és nem Istennek: azt pedig nem szeretném, ha ti az ördögökkel lennétek közösségben. Nem ihattok az Úr poharából is, meg az ördögök poharából is, nem lehettek részesei az Úr asztalának is, meg az ördögök asztalának is

Mert miért vádolja az én szabadságomat a másik lelkiismerete? Ha én hálával eszem, miért kárhoztatnának engem azért, amiért én hálát adok? Akár esztek tehát, akár isztok, bármi mást cselekesztek, mindent Isten dicsőségére tegyetek!

De vigyázzatok, nehogy ez a szabadságotok valamiképpen megütközést ne váltson ki az erőtlenek között.
Vajon nincs-e szabadságunk arra, hogy együnk és igyunk?

Az Úr pedig a Lélek, és ahol az Úr Lelke, ott a szabadság.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 21:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kérdés a te igazságod, vagy Isten igazságát teszed a középpontba, de nem nekem kérdés, hanem neked.
Tehét nem kell rá válszolni :wink:

Persze magadnak azt is megválaszolhatod, ki a hitben erőtlen, mert ez sem lényegtelen az egyén szempontjából.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 22:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Teljesen egyetértek Kavics utolsó beírásával.

Az Úr dicsőségének keresése legyen a szemem előtt mindig, s akkor evés, ivás dolgában is a Lelke szerint tehetek.

A törvény betöltése a szeretet.Isten és az emberek felé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség