Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 18:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Tudsz imádkozni a másik oldalért is ha az jut hatalomra, úgy mint az Isten rendeltettek.

Részemről igen. Meg is tettem sokszor. Az igaz hogy mást nem is nagyon tehettem, mert ínyemre való még nem volt, csak olyan akiért hosszútűréssel kellet imádkozni. :D

Idézet:
Az Úr Jézus nem a maga akaratát cselekedte hanem az Atyáét.
Lehetséges hogy mi is ilyen kapcsolatban legyünk vele?

Afelől nem igen lehet kétségünk, hogy itt mindenki Isten akaratát akarja cselekedni, azon van inkább vita, hogy ezt felismertjük-e és valóban azt cselekedjük-e?
Ebben itt nyilvánvalóan komoly ellentétek vannak, a tükör által homályos látás és az igazság rész szerint való birtoklása miatt. :D

A te beírásodból viszont olyan mértékű passzivitásra való buzdítás jön át nekem, ami számomra nagyon idegen a Biblia szellemétől.
Én nagyon is aktív, Isten akaratában való cselekvésre való buzdítást olvasok ki belőle. Szerintem nem lehetünk sem a világ világossága, sem a föld sója passzívan.
Kicsit olyan vagy mint a már klasszikus viccben az árvízkárosult hívő. :)
Csak akkor írnám le, ha valaki nem ismeri. Szerintem nincs ilyen, de lássuk a medvét.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 18:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
"Csak akkor írnám le, ha valaki nem ismeri. Szerintem nincs ilyen, de
lássuk a medvét."
Egy anyamedve jelen. Én nem ismerem :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kamilla írta:
"Csak akkor írnám le, ha valaki nem ismeri. Szerintem nincs ilyen, de
lássuk a medvét."
Egy anyamedve jelen. Én nem ismerem :oops:

OK! :)

Árvíz van. A hívő kimentésére is odamegy egy teherautó, amin el tudna menekülni, de ő visszautasítja, hogy nagy az ő Istene és majd Ő segít rajta.

A víz tovább emelkedik, már fel kell másznia a tetőre. Jön érte egy mototcsónak, de azt is az előzőekhez hasonlóan elküldi.

Tovább emelkedik a víz, már csak a tető gerincén van hely és a lábát nyaldossa a víz. Jön egy helikopter, de barátunk kitart hitében és azt is visszautasítja.
Végül összedől a ház, ő megfullad, felkerül a mennybe és szemrehány az Úrnak, hogy ő így, meg úgy, mégis meghalt. Erre az Úr:
Küldtem érted teherautót, küldtem érted motorcsónakot, küldtem érted helikoptert. Mindent visszautasítottál. Mégis mit vártál, hogy személyesen megyek érted? :*: :*:
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 19:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:D köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 09:30 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Idézet:
Tudsz imádkozni a másik oldalért is ha az jut hatalomra, úgy mint az Isten rendeltettek.

Részemről igen. Meg is tettem sokszor. Az igaz hogy mást nem is nagyon tehettem, mert ínyemre való még nem volt, csak olyan akiért hosszútűréssel kellet imádkozni. :D

Idézet:
Az Úr Jézus nem a maga akaratát cselekedte hanem az Atyáét.
Lehetséges hogy mi is ilyen kapcsolatban legyünk vele?

Afelől nem igen lehet kétségünk, hogy itt mindenki Isten akaratát akarja cselekedni, azon van inkább vita, hogy ezt felismertjük-e és valóban azt cselekedjük-e?
Ebben itt nyilvánvalóan komoly ellentétek vannak, a tükör által homályos látás és az igazság rész szerint való birtoklása miatt. :D

A te beírásodból viszont olyan mértékű passzivitásra való buzdítás jön át nekem, ami számomra nagyon idegen a Biblia szellemétől.
Én nagyon is aktív, Isten akaratában való cselekvésre való buzdítást olvasok ki belőle. Szerintem nem lehetünk sem a világ világossága, sem a föld sója passzívan.
Kicsit olyan vagy mint a már klasszikus viccben az árvízkárosult hívő. :)
Csak akkor írnám le, ha valaki nem ismeri. Szerintem nincs ilyen, de lássuk a medvét.
üdv
ex
Kedves Ex.

Akkor Pál a legpasszívabb dolgot hirdette. :)

Rm 8,13 Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.


Nagyon sokan megtérnek és amit hoztak magukkal a világból szépen tovább viszik. szóban ugyan hitelt adnak hogy a test cselekedeti, vagy kívánságát nem cselekedhetjük.
De vannak dolgok amiket még csak véletlenül sem gondolnak annak.

Sőt a lehető legtermészetesebbnek tartanak.

Persze mondhatod hogy Jézus akaratát cselekszed de közben fel sem merül benned hogy Ő megtenné e azt amit természetesnek veszel.

Ezt nem csak a szavazásra de mindenre (terveimre életemre családomra értem).
Hagyom hogy Ő tervezzen Ő formálja ki az utat vezessen arra amerre akar.

Ha már kapunk adott feladatoka azt neki, és vele végezzük el. Nem az eredményér hanem mert Ő adta és hogy vele tehetjük. (ez nagyon is működik)

Ezt a példát már írtam a fórumon de hogy megértsd.


Van egy edény amiben sok kacat van, gyöngyök, kavicsok, ékszerek de még liszt, és folyadék is található. (ezek lennének kívánságaink, vágyaink, stb)

Ha ebbe beleönt valaki tiszta vizet még ha tele önti is felismerhetetlen lesz úgy az edény (-be néző) mint mások számára. Lehet hogy folyhat belőle tiszta víz is de az edénybe ha belenézel nem nyilván való hogy mire is használják.

Ha viszont üres minden kivan öntve belőle akkor már egy csepp víz is tisztán látható benne.
Még ah félig lenne a pohár akkor is rendeltetés szerünk tudja a tulajdonosa használni.

Igen ez passzív hozzá állás régi énünkhöz. (akár gondolatainkhoz is)

Én sokszor azt látom hogy nem hogy kidobnák a kacatot hanem megmossák és szépen beteszik mit ha tiszta lenne.
Közben elfelejtik hogy az edény nem azért van hogy saját kacatjainkat tároljuk.


Lk 12,34 Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
Kol 3
1. Annakokáért ha feltámadtatok a Krisztussal, az odafelvalókat keressétek, a hol a Krisztus van, az Istennek jobbján ülvén,
2. Az odafelvalókkal törődjetek, nem a földiekkel.
3. Mert meghaltatok, és a ti éltetek el van rejtve együtt a Krisztussal az Istenben
.

Ez talán részben lenne igaz?

Elég baj az hogy másoknál olyan jól látjuk hogy mikor forgatják a Bibliát saját elképzeléseik szerint.
Bizony amikor látjuk hogy a teljesen érthető, leírtakat kezdik magyarázni.
pl, részben érthető sőt ez egész mást jelent.

Persze logikus hogy az ember be akar rendezkedni a földi életre de Istennek is ez lenne a célja?
Vagy talán az hogy felkészítsen a mennyei életre?.

Jn 15,19 Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.

Most már nem csak hogy szereti a világ hanem egyenesen része lett annak a kereszténység.
De nem a világ kebelezte be hanem az evangélium helyet jólétet akarnak biztosítani a világnak.

Pedig Jézus megvonta a kenyeret a tömegtől.
Ján 6
26. Felele nékik Jézus és monda: Bizony, bizony mondom néktek: nem azért kerestek engem, hogy jeleket láttatok, hanem azért, mert ettetek ama kenyerekből, és jóllaktatok.
27. Munkálkodjatok ne az eledelért, a mely elvész, hanem az eledelért, a mely megmarad az örök életre, a melyet az embernek Fia ád majd néktek; mert őt az Atya pecsételte el, az Isten.

--

Én ezt láttam Jézustól, de apostolaitól is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Köszi Tiv, ezt most jó volt olvasni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nekem is :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
tavasz írta:
Köszi Tiv, ezt most jó volt olvasni.


Én is hálás vagyok Istennek, hogy van ez a fórum és benne a Tiv. bölcs hozzászólásai... :idea:
A kiemelt igei részeket - ezt a témát érintve- jó volt Istennel együtt olvasni, és újból végiggondólni, milyen kacat van még az edényemben.
Nem mintha választ kaptam volna, inkább békességem van abban, amit Tiv. folyamatosan megoszt velünk.

Éppen a válaszlevelen munkálkodtam, miközben megkaptam leveled, ami nem ilyen világos és tiszta, tartalma inkább kereső, mint tanító... :roll:
Köszönöm én is,
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tiv!
Amiket itt leírsz, azokkal én nem vitatkozom, illetve eddig sem ezen vitáztunk. Sőt ha megnézed az Egy tűz körül topikot, kicsit más szemszögből megközelítve pont ezt az ügyet feszegettem.
De ha eztán 2. Az odafelvalókkal törődjetek, nem a földiekkel. az odafelvalókkal törődök, cselekedni ezután itt kell, csak másként. Az odafelvalókra figyelve.
Ha meghaltam is a világnak, nem vagyok kivonva innen, hanem itt van feladatom méghozzá aktívan cselekedni.
Ha mindent letettem az ÚR elé, attól még marad egy rakás dolog, amit tovább kell csinálnom, csak másként.
Megtéretlenül is ettem, megtérve is kell ennem, csak másként. Gondom volt a családomra megtéretlenül is, és gondom van most is, csak másként. És sorolhatnám. Azt jelenti, hogy eztán mindent az Úrra figyelve cselekszem és ez már egy egészen más élet. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 14:16 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Megtéretlenül is ettem, megtérve is kell ennem, csak másként. Gondom volt a családomra megtéretlenül is, és gondom van most is, csak másként. És sorolhatnám. Azt jelenti, hogy eztán mindent az Úrra figyelve cselekszem és ez már egy egészen más élet. :)
üdv
ex

Kedves Ex.

Érthető amit írsz. (gondolom tudod hogy én is családos vagyok és három gyerekem van)

Egyedül nagyon jól ment amit leírtam, de pont amit írsz, én is így kezdtem gondolkozni.
Csakhogy ez nem így működöt életemben.

Hála Urunknak megmutatta hogy ez nem így van.

Mindent a kezébe kell letennünk a családunkat, szeretteinket is, és mindent a kezéből kell elvenni.
Így őket is. Tehát elsősorban az Övé a családom Ő a család feje, és Ő vezet.

Így nem mondhatom hogy jogom lenne ezen a téren másképp dönteni mint ahogy Ő szeretné.
Jöhetnek elő szükségletek amire meg is adja a megoldást. Tökéletesen gondoskodik rólunk hozzánk illő módon.

Volt mikor ajtót nyitott (tejesen új munkahelyet hozót létre) és zárt be a maga idejében.
Nyitót másat amiről én nem is tudtam csak kellő időben.

Nem tudnék tervezni előre mert csak Ő látja előre, de mindig tudja mire van szükségünk.
Utólag persze nagyon is nyilván valóan látszik hogy milyen tökéletesen megtervezte.

Bőven van miért örülnünk.

De tévelygéseink, kisiklásaink is sokkal keményebbe vannak fogva.
Bizony a fenyítést is el kell szenvednünk.
Ilyen kisiklásom volt amikor házasság után én is magam kezébe akartam venni az irányítást.

Egy Ige is alá támasztotta hogy igen helyes (tud az ember találni okoskodásához Igét)

1Kor 7,33 A ki pedig feleséget vett, a világiakra visel gondot, mimódon kedveskedhessék a feleségének.

Csak hogy ezzel Jézustól szakítod el magad.
Viszont ha tőle kapod vissza családod akkor vele és neki cselekszel.

Ezek a lenti Igék nem csak céloznak arra hogy második helyre kell kerülniük hanem ha megnézed másról is.
Egy lelki (vagy akár testi, adott helyzettől függően) elszakadásról is hogy új formában tőle kapjuk vissza.
Így már minden az Ő dicsőségére tudunk tenni.

1Kor 10,31 Azért akár esztek, akár isztok, akármit cselekesztek, mindent az Isten dicsőségére míveljetek.
Kol 3,23 És valamit tesztek, lélekből cselekedjétek, mint az Úrnak és nem embereknek;



Márk 10,
29. Jézus pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, senki sincs, a ki elhagyta házát, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldeit én érettem és az evangyéliomért,
30. A ki százannyit ne kapna most ebben az időben, házakat, fitestvéreket, nőtestvéreket, anyákat, gyermekeket és szántóföldeket, üldözésekkel együtt; a jövendő világon pedig örök életet.
--


Mt 10,37 A ki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és a ki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.

Mk 8,34 A sokaságot pedig az ő tanítványaival együtt magához szólítván, monda nékik: Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.


Mt 19,29 És a ki elhagyta házait, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldjeit az én nevemért, mindaz száz annyit vészen, és örökség szerint nyer örök életet.

Lk 14,26 Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 16:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Hihi! Tiv! :) :)
Nézz be a Egy tűz körül topicba!
üdv
ex :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 02., szombat 11:54 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Hihi! Tiv! :) :)
Nézz be a Egy tűz körül topicba!
üdv
ex :)

Kedves Ex
(bocs hogy ilyen hosszú)
Elolvastam „ Egy tűz körül topic”- ban írt hozzászólásod.
Nagyon jól eset olvasni. :)

Viszont gondolkodtam miért nem veszed észre az ellent mondásokat szavaidban.
Tanítványait nem reformálni vagy rendszert jobbítani küldte ki hanem evangéliumot hirdetni.

Az újszövetségben sehol nem látom hogy világi hatalmat akartak volna megjobbítani


Ha eljutsz oda hogy mindent át adsz neki és tőle kapsz vissza.
Azt azért kapod hogy az Ő nevét és általa mennyei Atyánkat dicsőítsd.

Én ezt sem tudom megtenni így a végre hajtásban is neki kell segédkeznie.
Vissza térve a politikára.

Ő maga figyelmeztet, hogy a világ (nem csak az akkori hanem a mindenkori hatalom) nem lesz segítője.

Jn 15,19 Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.
--
Jn 18,36 Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való.
--


Nem úgy adja a békességet mint sokan hiszik.

Lk 12,51 Gondoljátok-é, hogy azért jöttem, hogy békességet adjak e földön? Nem, mondom néktek; sőt inkább meghasonlást.


Talán gyűlöletet hozott? Vagy ez a meghasonlás pont úgy zajlik mint akkor?
Ellene és az övéi ellen támadnak.

Viszont a védelmet és bármit tőle kell hogy kapjuk.

Erre azt mondod hogy kapod is ez lenne azaz eszköz hogy szavaz és törvény szerint lesz védelmed.(Hajó ami felvesz)

Csak hogy ez olyan gyenge védelem és annyira bizonytalan hogy szinte nevetséges ha rábízzuk magunkat.

Ő nem úgy adja békességünket minta világ.

Jn 14,27 Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!


Miért is keresnénk világ eszközeivel.
Ez nem dicsőíti meg a nevét, viszont a bele vetet hit annál inkább.
Tud ő gondoskodni az övéiről pl, Illés. :)

Neki is volt egy küldetése mindent megkapott hozzá, nagy bajba kerül volna ha nem azt teszi amit Ura mond, és ha nem azt veszi el tőle amit ad neki.

Persze lehetne mondani Dánielt akinek egész más feladata volt, de pont ez a lényeg valóban más feladata volt.

A lényeg hogy mit bízott ránk az Úr.
Ez az evangélium.

Lehet hogy sokan szabadnak érzik magukat hogy ennél többet is tehetnek, de ez nem az a szabadság amit Jézus kapót az Atyától.
--
Biztos nehezen érthető. Pedig nagyon egyszerű.

Vannak hétköznapok mikor dolgozunk, tanulunk, ezeket bízta ránk Urunk és ehhez meg is kapjuk a segítséget. Mivel neki teszünk mindet így valóban oda kell figyelnünk és nem elhanyagolnunk amit ránk bízott.
De ahogy írtam is ha a munka közben a vele való kapcsolatra is figyelsz ráfogsz jönni hogy maga a kapcsolt fontosabb mint az eredmény. (olyan mint amikor kisgyerekén apukáddal barkácsolsz nem csak azt tanulod meg amit csinálsz de a kapcsolatod is épül
).


Van a család, a gyülekezet és az Úrtól rád bízott evangéliumi feladatok.
Van amikor ez munkáddal megegyezik itt természetesnek tarják (általában) hogy mindet az Úrral vége.

És itt van a világ a világhoz való viszonyulásod.
Ha máshol nem is itt engedik szabadjára magukat.
Bár az Úr az evangéliumot bízta ránk hogy közöljük velük, és rajta keresztül szeresük őket.

De ez valóban így van? Bizony nem, itt már nem az Ő dicsősége a lényeg hanem a világgal való kapcsolat, szimpátia vagy ellenszenve.

Nem az Úr szemszögéből nézzük őket, és nem is az Ő nevét dicsőítjük.
Legalábbis ezt látom az életbe és sokszor ezt olvasom itt a fórumon is.

Idézet:
Idézet:
Tudsz imádkozni a másik oldalért is ha az jut hatalomra, úgy mint az Istentől rendeltettek.


Részemről igen. Meg is tettem sokszor. Az igaz hogy mást nem is nagyon tehettem, mert ínyemre való még nem volt, csak olyan akiért hosszútűréssel kellet imádkozni.


Saját szemszögedből: „ínyemre való még nem volt, csak olyan akiért hosszútűréssel „
Vagy az Úrtól?

Róm 13
1. Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.
2. Azért, a ki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; a kik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek.
--
Nem hinném hogy az Úrtól lenne

Test szerint engedelmeskedni kell nekik.

Ef 6
5. Ti szolgák, engedelmesek legyetek a ti test szerint való uraitoknak félelemmel és rettegéssel, szíveteknek egyenességében, mint a Krisztusnak;
6. Nem a szemnek szolgálván, mint a kik embereknek akarnak tetszeni, hanem mint Krisztus szolgái, cselekedvén az Istennek akaratját lélekből,
--

Nagyon pontosan le van írva hogyan viselkedjünk a mindenkori hatalommal.
De az is hogy Isten kezében van hogy ki mikor miért kerül hatalomra, mindenki tudja hogy sátán sem tehet semmit ha nincs engedélye rá.

Vannak dolgok amiket ő sem hághat át. (legalábbis még nem)

Ha visszanézed a politikával kapcsolatos hozzászólásokat.
Nem fogod Jézust látni benne, csak saját vélemény, ami saját kútfőből fakad, saját sérelmekkel.
Saját érzelmekkel.

Megtudom érteni, de ehhez nincs köze Jézusnak.

Ezért írok néha hátha felébred valaki és végre Jézus szemszögedből is megnézi döntéseit.

Mert Jézus nem jobbos és nem balos.

Lk 9,60 Monda pedig néki Jézus: Hadd temessék el a halottak az ő halottaikat: te pedig elmenvén, hirdesd az Isten országát.


Belelehet gondolni hogy apját nem temethette volna el.
59.
Monda pedig másnak: Kövess engem. Az pedig monda: Uram, engedd meg nékem, hogy előbb elmenjek és eltemessem az én atyámat.

Nem a tizenkettő közül volt mégis ilyet mond neki.

Ha nem szavazunk mi lesz?
Szerencsétlen apjával mi lett?

Nem a mi dolgunk, Ábrahám sem azon törte a fejét mi lesz a fiával csak azt tette amit Isten mondót neki.

Látod sehogy sem tudok eljutni oda ahova te.
Nem tudnék megnyugvást találni benne, sőt innen nézve veszélyes, mert tudatlanul is szembe fordulhatsz Isten akaratával, kimégy az utcára tiltakozol, de elég ha szidalmazod őket. stb.
Ez nem engedelmesség és ki ellen fordulsz ilyenkor?
Ha te nem is más igen csak meg teszi. (de nálad is nyomokban felfedezhető


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 02., szombat 13:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tiv!
Idézet:
Viszont gondolkodtam miért nem veszed észre az ellent mondásokat szavaidban.

Én legalább meg szoktam vizsgálni és ha találok benne valamu nem igeit akkor elgondolkodom rajta és megváltoztatom. Ugyanis a rögeszmék feladása is beletartozik abba, hogy a régi életünket elhagyjuk. :)

Egyébként már megint rossz irányba érveltél. Ha elovasnád a politikai topicok elejét akkor láthatnád, hogy hányszor citáltam ide a Róma 13-at éppen azért, hogy megmutassam az őszi események hangadói nettó istentelen lázadók, amivel keresztény ember nem vállalhat közösséget nemhogy még szónokolni nekik.

Nem nagyon akarlak már győzködni a témában, csak annyit, ha szobafestő vagy, akkor ezután keresztényként kell szobafestened, ha valaki politikus, akkor megtérése után keresztényként kell politizálni, Úgy mint akinek a megbízója, munkaadója felettese maga az Úr Jézus Krisztus.

És akkor a példád, ami éppen ellent mond neked.
Idézet:
Nem a mi dolgunk, Ábrahám sem azon törte a fejét mi lesz a fiával csak azt tette amit Isten mondót neki.

Abrahám éppen nem jó példa az apolotikusságra. Mert bizony ő egy nagyon áldott magán vállalkozó volt nagy vagyonnal magán hadsereggel amivel be is avatkozott a politikai viszonyokba. És amiben különbözött, vagy elkülönült a világtól az nem az, hogy apolitikusan félreállt a konfliktus elől, épp ellenkezőleg, hanem az, hogy a hadizsákmányból nem kért semmit, nehogy azt mondhassa valaki, hogy hozzájárult Isten embere áldásához.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 02., szombat 15:05 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Kedves Tiv!
Idézet:
Viszont gondolkodtam miért nem veszed észre az ellent mondásokat szavaidban.

Én legalább meg szoktam vizsgálni és ha találok benne valamu nem igeit akkor elgondolkodom rajta és megváltoztatom. Ugyanis a rögeszmék feladása is beletartozik abba, hogy a régi életünket elhagyjuk. :)

Egyébként már megint rossz irányba érveltél. Ha elovasnád a politikai topicok elejét akkor láthatnád, hogy hányszor citáltam ide a Róma 13-at éppen azért, hogy megmutassam az őszi események hangadói nettó istentelen lázadók, amivel keresztény ember nem vállalhat közösséget nemhogy még szónokolni nekik.

Nem nagyon akarlak már győzködni a témában, csak annyit, ha szobafestő vagy, akkor ezután keresztényként kell szobafestened, ha valaki politikus, akkor megtérése után keresztényként kell politizálni, Úgy mint akinek a megbízója, munkaadója felettese maga az Úr Jézus Krisztus.

És akkor a példád, ami éppen ellent mond neked.
Idézet:
Nem a mi dolgunk, Ábrahám sem azon törte a fejét mi lesz a fiával csak azt tette amit Isten mondót neki.

Abrahám éppen nem jó példa az apolotikusságra. Mert bizony ő egy nagyon áldott magán vállalkozó volt nagy vagyonnal magán hadsereggel amivel be is avatkozott a politikai viszonyokba. És amiben különbözött, vagy elkülönült a világtól az nem az, hogy apolitikusan félreállt a konfliktus elől, épp ellenkezőleg, hanem az, hogy a hadizsákmányból nem kért semmit, nehogy azt mondhassa valaki, hogy hozzájárult Isten embere áldásához.
üdv
ex

Igen Ex
Róm 13.
Valóban felhoztad de nem kívül álló ként.
Így bizony nagyon legyengült, hiszen az orruk alá dörgölésnek hatot.
És akár ön igazolást is feltételezhetek, ez pedig megint csorbítja Jézus dicsőségét.

Ábrahámba Istene népe mutatkozik meg, ott még Izrael képe kezd ki alakulni amin keresztül a népeket ítélte meg.

Bár Ábrahámnak tett ígéretet.
De egyben ítéletet is tartott.

5Móz 9,4 Mikor azért kiűzi az Úr, a te Istened azokat te előled, ne szólj a te szívedben, mondván: Az én igazságomért hozott be engem az Úr, hogy örökségül bírjam ezt a földet; holott e népeket az ő istentelenségökért űzi ki te előled az Úr;
--

Gondolom Szodomáról írsz.
De láthatod fokozatot és az eredményét.

Először tett érte utána már csak imádkozni volt lehetősége, és láthatta a füstöt.
Az életéből azt is láthatjuk hogy nem olyan szoros kapcsolatban élt Istennel mint ahogy mi az Úr Jézussal.
Hisze az Úr Jézus nyitotta meg ezt a lehetőséget.

Őt azért hozattam példának mert ezt hozta elénk újra mármint ezt a fajta hitét és ezt tulajdonítatot be neki.

Rm 4,3 Mert mit mond az írás: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttaték az ő néki igazságul.
Gal 3,6 Miképen Ábrahám hitt az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul.
Jak 2,23 És beteljesedett az Írás, a mely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett.

Ezt a fajta hitbéli cselekedtetett hangsúlyoztam én is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 02., szombat 17:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tiv!
Nem kívánom ezt a vitát tovább folytatni. Talán egyszer szóban.
Mint testvéredtől fogadd tőlem ezt az intést.
Idézet:
Az életéből azt is láthatjuk hogy nem olyan szoros kapcsolatban élt Istennel mint ahogy mi az Úr Jézussal.

Aki egy vita kedvéért, érvként leír egy ilyen mondatot, akkor itt az ideje néhány gondolatát újragondolni.
Nehogy megsértődj, nincs nagy baj veled, csak úgy érzem ebben a témában elnavigáltad magad, és ilyenkor egy testvér dolga a figyelmeztetés.
Isten áldjon! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség