Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 18:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Idézet:
Ha Isten úgy teremtette az összes élőlényt, hogy vére hordozza az életfunkciókat, s élet tiszteletét megköveteli, hiszen Ő az ura életnek és halálnak - akkor semmi sem módosította ezt a tényt. Senki nem is teheti a módosítást az Úron kívül.

Ezen logika alapján nem bűn az állatok leölése?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 18:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Idézet:
Ha Isten úgy teremtette az összes élőlényt, hogy vére hordozza az életfunkciókat, s élet tiszteletét megköveteli, hiszen Ő az ura életnek és halálnak - akkor semmi sem módosította ezt a tényt. Senki nem is teheti a módosítást az Úron kívül.

Ezen logika alapján nem bűn az állatok leölése?


Az Úr Jézus Krisztus megmondta, hogy mi a bűn!
Nem emberi logika terméke!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 20:38 
Magda!

Az üdvtervenk!

Figyelő!

Nincs minimum! Vagy szeretsz, vagy gyűlölsz!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 20:41 
Magda!

A bűn az, hogy nem Krisztusban hisznek!

Isszátok Krisztus vérét?

Figyelő, Magda, isszátok a Messiás vérét? Ha nem, NINCS ÖRÖK ÉLETETEK, hiába nem ettetek 10 éve véreshurkát!
Ez az Úr Szava, prófécia minden bántás nélküli valóság!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 20:51 
A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.
Némely ember azt hiszi, hogy mindent megehetik; a hitben erőtelen pedig zöldséget eszik.
A ki eszik, ne vesse meg azt, a ki nem eszik; és a ki nem eszik, ne kárhoztassa azt, a ki eszik. Mert az Isten befogadta őt.
Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.
Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.
A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek.
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának:
Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk.
Mert azért halt meg és támadott fel és elevenedett meg Krisztus, hogy mind holtakon mind élőkön uralkodjék.
Te pedig miért kárhoztatod a te atyádfiát? avagy te is miért veted meg a te atyádfiát? Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé.
Mert meg van írva: Élek én, mond az Úr, mert nékem hajol meg minden térd, és minden nyelv Istent magasztalja.
Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek.
Annakokáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást.
Tudom és meg vagyok győződve az Úr Jézusban, hogy semmi sem tisztátalan önmagában: hanem bármi annak tisztátalan, a ki tisztátalannak tartja.
De ha a te atyádfia az ételért megszomorodik, akkor te nem szeretet szerint cselekszel. Ne veszítsd el azt a te ételeddel, a kiért Krisztus meghalt.
Ne káromoltassék azért a ti javatok.
Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.
Mert a ki ezekben szolgál a Krisztusnak, kedves Istennek, és az emberek előtt megpróbált.
Azért tehát törekedjünk azokra, a mik a békességre és az egymás épülésére valók.
Ne rontsd le az ételért az Isten munkáját. Minden tiszta ugyan, de rossz annak az embernek, a ki botránkozással eszi.
Jó nem enni húst és nem inni bort, sem semmit nem tenni, a miben a te atyádfia megütközik vagy megbotránkozik, vagy erőtelen.
Te néked hited van: tartsd meg magadban Isten előtt. Boldog, a ki nem kárhoztatja magát abban, a mit helyesel.
A ki pedig kételkedik, ha eszik, kárhoztatva van, mert nem hitből eszik. A mi pedig hitből nincs, bűn az.

Figyelő, itt van egy-két MINIMUM, amit te nem tudsz átugorni mások hatalmi törekvése miatt!
A véreshurka ÉTEL és nem bálványáldozati szertartás része!
Lélekben mi károm származik a véreshurka megevésétől? Én ettem véreshurkát és az Istennel való kapcsolatom NEM SZÜNT MEG!

Miért nem beszélsz hozzám Krisztus szavain keresztűl? Miért nem az én Uram beszédével akarsz meggyőzni, aki azt mondta, hogy aki nem issza az én vérmet nincs örök élete?
Miért a cinikus (viccesnek nehezen mondható) véleményeddel erőlködsz?

Ez a minimum? A keresztyénség számodra ott dől el, hogy eszik-e valaki véreshurkát, vagy sem? Micsoda vakság...


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 21:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha már a nehezen érthető igerészekről szól ez a topic, akkor idehozok egy igerészt, ami szintén nehezen érthető, ha úgy nézzük, ahogy Magda néz a véreshurkára. Lehet, hogy kaján fickónak mondtok, de most a Magda véleményét kérem. A következőről van szó:

Idézet:
I.Kor 14,34 az asszonyok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincs megengedve nekik, hogy beszéljenek, hanem engedelmeskedjenek, ahogyan a törvény is mondja.
14,35 Ha pedig meg akarnak tudni valamit, otthon kérdezzék meg a férjüket, mert illetlen az asszonynak a gyülekezetben beszélnie.


Szóval akkor mi is a helyzet a mi kis virtuális gyülekezetünkben Magda? Te hogyan értelmezed a fenti igerészt, és miként tartod magad hozzá? :)

(Bocs lányok, nem gonoszság akar lenni, csupán jótékonyan segít az igeértelmezésben.:) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 21:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Péter, én téged nagyon kedvellek, és ezért is merek most hozzászólni, amikor is pedig némi dühöt érzek benned. És ha másról lenne szó, nem is írnék most, hanem sunyítanék, nehogy rám is borítsa a dühét :))) De neked bátran írok. Most nem akarlak meggyőzni a véreshurka evésről (az érveimet amúgy is leírtam már korábban), csak arra mutatnék rá, hogy ezt az igerészt (Róm) miért nem használhatod sztem ebben az érvelésben. Mert ez konkrétan a bálványáldozati húsra vonatkozik. És a véreshurka -mint írtad is- nem bálv.áldozati kaja.
Ha ezt az érvelést használhatnád, akkor az ige önellentmondásba kerülne. Mert itt Pál azt erősíti, hogy meg szabad enni a bálv.húst, mivel nincsenek bálványistenek - te pedig Apcselnél azt mondod, az a 4 tétel azért volt tilalmas, mert a bálványoknak áldozták íly módon (fúlva holt állat -> tenger istene) és ezért nem szabad megenni.

De itt vagy-vagy van.

Szeretettel:
Indu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 21:51 
Hallelúja!

Dicsőség Istennek, hogy a feleségemmel beszélni tudtam erről a kérdésről! :-)
Ő azt felelte, hogy ha a hús nincs kóser módra elkészítve bizony a rántott csirkecomb tele van vérrel!
:-)
A hús étel, a benne lévő vért viszont Isten áldozatnak szánta és NEM ÉTELNEK!
Erről szólt az Ószövetség! A vér által!

"Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek."

"Mert a testnek élete a vérben van, én pedig az oltárra adtam azt néktek, hogy engesztelésül legyen a ti életetekért, mert a vér a benne levő élet által szerez engesztelést.
Azért mondtam Izráel fiainak: Egy lélek se egyék vért közületek
; a köztetek tartózkodó jövevény se egye meg a vért."

És VÉRRŐL szól az ÚJ SZÖVETSÉG!


"Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az ő vérét, nincs élet bennetek.
A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.
Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital.
A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban."

....és még egy Ige az Ószövetségi "miért ne egyetek vért" kérdéshez és az Új Szövetségi megoldáshoz!

"Minthogy a törvényben a jövendő jóknak árnyéka, nem maga a dolgok képe van meg, ennélfogva azokkal az áldozatokkal, a melyeket esztendőnként szünetlenül visznek, sohasem képes tökéletességre juttatni az odajárulókat;
Különben megszűnt volna az áldozás, mivelhogy az egyszer megtisztult áldozók többé semminemű bűntudattal nem bírtak volna.
De azok esztendőnként bűnre emlékeztetnek.
Mert lehetetlen, hogy a bikák és bakok vére eltörölje a bűnöket.

Annakokáért voltak ugyan az első szövetségnek is istentiszteletei rendtartásai, mint szintén világi szenthelye.
Mert sátor építtetett, az első, a melyben vala a gyertyatartó, meg az asztal és a kenyerek felrakása; ezt nevezték szenthelynek.
A második kárpiton túl pedig az a sátor, melyet neveztek szentek szentének,
Melyben vala az arany füstölő oltár és a szövetség ládája beborítva minden felől aranynyal, ebben a mannás aranykorsó és Áron kihajtott vesszeje meg a szövetség táblái,
Fölötte pedig a dicsőség kérubjai, beárnyékolva a fedelet, a mikről most nem szükséges külön szólani.
Ezek pedig ekképen levén elrendezve; az első sátorba ugyan mindenkor bejárnak a papok az istentisztelet elvégzésére,
A másodikba azonban egy-egy évben egyszer csak maga a főpap, vérrel, melyet magáért és a nép bűneiért áldoz.
Azt jelentvén ki ezzel a Szent Lélek, hogy még nem nyilt meg a szentély útja, fennállván még az első sátor.
A mi példázat a jelenkori időre, mikor áldoznak oly ajándékokkal és áldozatokkal, melyek nem képesek lelkiismeret szerint tökéletessé tenni a szolgálattevőt,
Csakis ételekkel meg italokkal és különböző mosakodásokkal - melyek testi rendszabályok - a megjobbulás idejéig kötelezők.
Krisztus pedig megjelenvén, mint a jövendő javaknak főpapja, a nagyobb és tökéletesebb, nem kézzel csinált, azaz nem e világból való sátoron keresztül,
És nem bakok és tulkok vére által, hanem az ő tulajdon vére által ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök váltságot szerezve.
Mert ha a bakoknak és bikáknak a vére, meg a tehén hamva, a tisztátalanokra hintetvén, megszentel a testnek tisztaságára:
Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, a ki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek.
És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.
Mert a hol végrendelet van, szükséges, hogy a végrendelkező halála bekövetkezzék.
Mivel a végrendelet holtak után jogerős, különben pedig, ha él a végrendelkező, épen nem érvényes.
Innét van, hogy az első sem szenteltetett meg vér nélkül.
Mert mikor Mózes a törvény szerint minden parancsolatot elmondott az egész népnek, vevén a borjúknak és a bakoknak vérét, vízzel és vörös gyapjúval meg izsóppal együtt, magát a könyvet is és az egész népet meghintette,
Mondván: Ez azon szövetség vére, a melyet Isten számotokra rendelt.
Majd a sátort is és az istentiszteletre való összes edényeket hasonlóképen meghintette vérrel.
És csaknem minden vérrel tisztíttatik meg a törvény szerint, és vérontás nélkül nincsen bűnbocsánat.
Annakokáért szükséges, hogy a mennyei dolgoknak ábrázolatai effélékkel tisztíttassanak meg, magok a mennyei dolgok azonban ezeknél különb áldozatokkal.
Mert nem kézzel csinált szentélybe, az igazinak csak másolatába ment be Krisztus, hanem magába a mennybe, hogy most Isten színe előtt megjelenjék érettünk.
Nem is, hogy sokszor adja magát áldozatul, mint a hogy a főpap évenként bemegy a szentélybe idegen vérrel;
Mert különben sokszor kellett volna szenvednie a világ teremtetése óta; így pedig csak egyszer jelent meg az időknek végén, hogy áldozatával eltörölje a bűnt.
És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet:
Azonképen Krisztus is egyszer megáldoztatván sokak bűneinek eltörlése végett, másodszor bűn nélkül jelen meg azoknak, a kik őt várják idvességökre.

Egy kérdésem maradt!
Azt a vért, amit nem esztek meg használjátok-e az Úr szerint? Arra amire adta, Mózes által adott törvényeknek megfelelően?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kavics, léci ne sinkófáld el a választ a fenti kérdésemre - melyik érvelést választod?
a/ Apcsel 4 tv-e a bálványáldozati hús kerülésére (fúlvaholt állat ->tenger istene)
vagy
b/ lehet bálváldozati húst enni, és akkor a fenti önellentmondáshoz vezet.

((Férjem, anatómiai ismeretekkel mondá: a kóserolással sem lehet az elméleti összes vért kifolyatni, hajszálerek stb. Viszont a feldolgozás során, a nem kóser helyen is igyekeznek kifolyatni a vért. A különbség sztem ott van, ha kifolyatjuk a vért, majd némi hagymakarikával elfogyasztjuk.))

De ha dühös vagy ezek miatt, hagyhatjuk is ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 22:48 
Drága Indu!

Te elolvastad azokat az IGÉKET amiket írtam?
Én nem tudlak semmiről meggyőzni, ezért nem válaszolok a kérdésedre. Ha ezek az Igék nem győznek meg téged én a részemről nem kívánok veled felesleges szócsatákba bonyolódni, ennél jobban szeretem a családod, akitől emiatt elrabolnálak.
:-)

Isten a vért nem azért nem engedte fogyasztani, mert hagymás, vagy mert meleg, vagy mert piros, vagy mert sok benne e rákkeltő anyag!

Kérlek olvasd el az Ő Igéjét, hogy miért nem engedte ENNI?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 22:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Gal 3,28 Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 22:57 
Akkor legyünk egyek KRISZTUSBAN, az Ő VÉRE IVÁSA által, hogy eltünhessen a nő és a férfi.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 22:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
most picit szomi vagyok. de oké, hagyhatjuk. (nem a vérevéssel hanem az érvelésed csúsztatásával volt a bajom)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 22:59 
Drága Indu!

Olvasd el azokat az Igéket amiket írtam és vidám leszel!
:-)

Az én érvelésem mondtam, hogy nem fog semmiről meggyőzni, most jól érveltem? Azok az Igék viszont engem meggyőztek és hálát adok mindenkinek, aki ezt a témát felhozta és kérdőre vont!
Akik az Urat szeretik MINDEN a javukra van!
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 23:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Gal 3,28 Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


Bocs Magda, de neked per pillanat nincs megengedve, hogy szólj a gyülekezetben! Tessék otthon megkérdezni egy férfit az igéről, majd itt engem, hogy hozzászólhatsz-e, aztán majd meglátjuk... :) :) :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség