Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 09:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hümm-hümm...

pulykamájat sütöttem a népnek a hétvégén...

szépen kiáztattam (oké sóban nem szikkasztottam, de a májnak amúgy se tesz jót az idő előtti sózás)
aztán ahogy sütöttem, csak úgy piroslott kifele belőle a vér...

a májat megettük, a sült véres olajat meg rettentő hálásan fogadták a kutyákok (elfogyott a normál kutyakaja, úgyhogy kutyatésztát kaptak, ezzel a - számukra - mennyei csemegével)

kellően kóser voltam? ;)

(majd ha jók lesztek, mesélek egy RÉMTÖRTÉNETET is (vagy kettőt) vérevésileg, egyelőre ez a jó hangulatú jutott most először eszembe)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 09:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kavics írta:
Idézet:
Miért nem beszélsz hozzám Krisztus szavain keresztűl? Miért nem az én Uram beszédével akarsz meggyőzni, aki azt mondta, hogy aki nem issza az én vérmet nincs örök élete?

Kedves Kavics!
Jézus szava az volt, hogy egyetlen iota sem veszhet el az igéből, tehát Ő maga hitelesítette az addig ismert Írást.
Ahol valami eltérő értelmezést kellet adni az igének, ott megtette, pl szombat dolgában, vagy többnejűség, paráznaság dolgában (utóbbiakban szigorított)
A vérevés tilalmát nem oldotta fel és később apolstolai megerősítették abban a néhány parancsolatban, amelyeket a pogányokból lett tanítványoknak hagytak.
Jézus vérének ivására és testének evésére való felszólításnak akkor teszünk eleget, amikor úrvacsorázunk.
De ez a felszólítás éppen nem oldja fel a vérevés tilalmát.
A vérben az élet, a lélek van és azért nem szabad ennünk. Amit megeszünk azzal van közösségünk, azzá válunk. Ezért állatok vérét nem de Krisztus vérét éppen azért kell innunk (a bor által jelképesen), hogy vele legyen közösségünk, hogy krisztusivá váljunk, hogy megvalósuljon, hogy élek többé nem én, hanem él bennem a Krisztus. De ha más vérét isszuk, akkor az él bennünk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 09:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
szépen kiáztattam (oké sóban nem szikkasztottam, de a májnak amúgy se tesz jót az idő előtti sózás)
aztán ahogy sütöttem, csak úgy piroslott kifele belőle a vér...

Kedves Net!
Isten pontosan tudja, hogy a kóser vágásnál sem lehet tökéletesen megszabadulni a vértől, de éppen az engedelmesség és a szándék miatt szentelődik meg az étel, ahogy Péternek is megszentelődtek a tisztátalan állatok a látomásában.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 09:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Köszi Exrefis, egyetértek (újfent)!

Kavics hallelújázik, feleségre hivatkozik önigazolásul és számon kéri; iszom-e Jézus vérét.

Szánalmas csapkodás, saját hálóba gabalyodás!!

Már említettem korábban, hogy ha a vérevés materiális tilalmát feloldaná a párhuzamba állított úrvacsorai felszólítás az által, hogy ott ugyanazon materiális valóságról lenne szó, akkor Pauler Péter visszatért a római katolikus anyaszentegyház kebelére, mert azt vallja, hogy az úrvacsorai jegyekben Jézus valóságosan, testével és vérével van jelen. (A bökkenő csupán annyi, hogy a katolikusoknál van pap, a protestánsoknál - az ő hitvallásuk szerint csupán lelkész, akinek nincs Krisztustól örökölt hatalma az átváltoztatáshoz. Most hát vagy tudtukon kívül véghezviszik ezt a református lelkészek, vagy mégsem lesz az úrvacsora kannibalizmusra kész-étel. Akkor viszont Kavics bajban van költői kérdésével..)

Jézus a testté lett Ige. A Biblia Isten írott Igéje, az Úr Jézus szavait, életpéldáját, üzenetét tartalmazzák.
Ugye ismeritek azt a kifejezést: "olyan jó ember, mint egy falat kenyér", vagy emezt: "annyira lebilincselte őket személye, mondanivalója, hogy itták szavait.

Csak akkor van Élet bennünk, csak úgy vagyunk elfogadhatóak az Atyának, ha Krisztus él bennünk (vö. Gal 2,2o). Ehhez az Ige mind teljesebb ismerete, olvasása, magunkba "ivása", szükséges. Így "esszük és isszuk" Krisztus testét és vérét, és így lesz Vele közösségünk a Szent Szellem által.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 09:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:

A pogányoknak azért hirdetik meg az apostolok többek közt a vérevés tilalmát, mert ez a "minimum" előírás a keresztyénné lételhez.


Nem gondoltad át ezt a mondatot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 09:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:

Csak csodálkozom azon, hogy ez a vérevés dolog is hozzátartozik a szokásos felálláshoz, a "nekem van igazam, és ti már megint hitetlen, istentelen, gonosz, de legalábbis tévelygő emberek vagytok" hozzáálláshoz. …

Kedves Rosta!
Most jutottam odáig, hogy válaszoljak.
Mi itt csak azt állítottuk, hogy a vérevés tilalma jelenleg is érvényben van, a többi gondolatot te gördíted itt tovább. Jézus ilyen esetekben azt mondta, hogy: "Te mondád."
Egyébként kicsit érthetelen mindkettőtök indulata ez ügyben.
Hiszen, ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz; ha pedig nem jól cselekszel, a bűn az ajtó előtt leselkedik, és reád van vágyódása; de te uralkodjál rajta.
Idézet:
Tisztázzunk valamit. Kimondottan nem szeretem a véres hurkát. Ki lehetne vele kergetni a világból, viszolygok tőle.

Én is így gondoltam. Az emberek többsége viszolyog a vérevéstől. Éppen ezért következik a dologból, hogy ti egy tradíciót védelmeztek. Valamikor teológusok addig "értelmezték" az igét, hogy levezették miként jelenti pontosan az ellenkezőjét, mint ami le nvan írva.
Sajnos a teológia (a ref is) nagyrészt azt igyekszik megmagyarázni, hogyan lehet kitérdepelni a rövidnadrágot. :D
Idézet:
Éppenhogy azt hangsúlyozom immár harmadszorra, hogy aki ezt a közömbös, értéket nem tartalmazó kérdést központivá emeli, az rosszul teszi azt. Már csak azért is, mert végletesen félre lehet magyarázni ezt az igét. Példának hoztam fel azt, miszerint vannak, akik ezt a teljesen periférikus kérdést annyira beemelik a központba, hogy képesek a kórházi ágyon fekvő gyereküket halálra ítélni, mert az Ap csel. azt mondja ne egyél, ne végy magadhoz vért.

Rossz hírem van, nem mi adunk túlhangsúlyt a vérevésnek, hanem az apostolok, azzal, hogy a törvény hatszáz valahány paragrafusából a néhány további megtartásra hagyottak között sorolja fel.
Abban igazad van, hogy materiális világnézetből ez az ige pinf, érték nélküli, lényegtelen. De a hívő számára nagyon is fontos szellemi tartalma van, arra próbáltam utalni Kavicsnak írt válaszomban, azt nem ismétlem.
Idézet:
A vérevés kérdést, amely különben a kutyát sem érdekel,

Istennek és az Igéjének erről más vélemény van. Olvasható abban a ki poros feketében. :D
Idézet:
Részemről ez ellen nagyon is tiltakozom. Ezt odateszem a megosztó, lényeg nélküli kérdések mellé, mint a szombat kérdése, és a felnőttkeresztelés kizárólagosságának mogosztó kérdése mellé.

Tudod nagyon nem mindegy, hogy mi oszt meg és kiket oszt meg valami.
Ha Isten igéje oszt meg, az nem a tanítványokat osztja meg, hanem a tanítványokat elválasztja a világtól, világi eszméktől, gondolkodástól, létéstól. Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek, az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait.
Idézet:
Mint mondtam, ezt a nem központi kérdést nem szabad beemelni a központba. Már csak a sokat emlegetett végletes, jehovista példa miatt sem! ..... a fanatizmus keverékéből következően már véreztek el így el emberek a kórházi ágyon. Mondhatni emberi hibából ez az ige ártatlanokat ölt már…

A véradást és a JT-ket ne keverjük ide, mert a véradás az önmagában kicsit olyan mint amikor valaki az életét adja valaki másért éppen a vér=élet=lélek miatt, tehát az abszolut Istennek kedves dolog.
Másrészt itt keresztényekről beszélünk, a JT-k pedig definitíve nem azok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 10:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Erika írta:
figyelő írta:

A pogányoknak azért hirdetik meg az apostolok többek közt a vérevés tilalmát, mert ez a "minimum" előírás a keresztyénné lételhez.


Nem gondoltad át ezt a mondatot?


Továbbra is így gondolom. A zsidókeresztyének a korábbi mózesi törvényekhez is ragaszkodni kívántak. A pogányok ettől mentesültek.
A tudatlanság idejét elnézi az Úr. Viszont az engedetlenségről azt írja a Jn 3,36 hogy azok akik azt művelik, immár elkárhoztak s rajtuk marad Isten haragja.

Tavasznak üzenem:

Isten rendelkezett az állatok evésének feltételéről. Azért parancsolta meg a vérük földre öntését, mert Ő adta az élewtet, s így kerül vissza Hozzá az, amit adott (ti. az állat lelke).
Ezért csak kizárólag táplákozási célból szabad állatot ölni. Egyébként gyilkosság!!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 10:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
átgondoltad?

pók-százlábú-cserebogár-egér: MELYIKET eszed meg?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 19:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
átgondoltad?

pók-százlábú-cserebogár-egér: MELYIKET eszed meg?


Mit kell meggondolni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
figyelő szerint:
Idézet:
Ezért csak kizárólag táplákozási célból szabad állatot ölni. Egyébként gyilkosság!!


hát EZÉRT kérdeztem a nem-éppen-ennivaló állatok öléséről

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 10:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 19:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 10:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:

Gondolj bele, mennyi minden kerül a másik vérével a te szervezetedbe!
Szóval azt hiszem ez a kérdés sem olyan nagyon egyértelmű...

Kedves Tavasz!
Hát igen. Nem egy üzemszerű állapot amikor az embernek vért kell kapni, de mégis csak életmentésről van szó.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 10:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
figyelő szerint:
Idézet:
Ezért csak kizárólag táplákozási célból szabad állatot ölni. Egyébként gyilkosság!!


hát EZÉRT kérdeztem a nem-éppen-ennivaló állatok öléséről

Ja értem.
Hát vannak kártevőknek minősített állatok, amikkel ilyen gond nem merül fel. Aztán meg vannak lelkes és nem lelkes állatok. Őszintén szólva ezt még nem gondoltam át alaposan osztályozni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 10:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
még 1 kérdés: ezexerint a VADÁSZ (és a HORGÁSZ!!!!) bűnt cselexik???

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség