Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 10:53 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
net2rist írta:
még 1 kérdés: ezexerint a VADÁSZ (és a HORGÁSZ!!!!) bűnt cselexik???


:) De nem hiszem,, hoyg nagyobbat, mint aki pl. levág egy disznót :D (nyugi, nem én vágtam le személyesen :) ).
Mutass egy embert, aki soha semmi bűnt nem követett el. :)
Mindenen nem lehet agyalni. Én mondjuk biztos nem vadásznék, viszont lecsapom a szúnyogot, ha muszáj :) .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 11:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 19:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 11:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
tavasz írta:
Nekem mindig is furcsa volt, hogy emberek ezt milyen közönyös rutinnal tudják csinálni... néha igazán megértem a vegákat.


Egyébként nem tudja mindenki csinálni:egyszer galambokat kellett ebédre elkészíteni. A férjem-akkor még nem volt az- kiszedte a dúcból,és otthagyott, még nézni se bírta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 12:19 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Ebben a kérdésben az én szava nem sok mindet ér JT múltam miatt.

Azért mégis figyelmeztetni szeretnélek benneteket.
A vérnek nagy szerepe van Isten előtt.

Ha valaki habzsolásra jó lakásra használja azt amit Isten szentnek tart.

Nem tudom felfogta e mit Jelent Jézus vére?

Valóban elgondolkoztatok hogy miért tiltotta Isten az zsidóknak a vér evést?
Vagy csak a szabadságotokat lobogtatjátok?
Móz ...
11. Mert a testnek élete a vérben van, én pedig az oltárra adtam azt néktek, hogy engesztelésül legyen a ti életetekért, mert a vér a benne levő élet által szerez engesztelést.
12. Azért mondtam Izráel fiainak: Egy lélek se egyék vért közületek; a köztetek tartózkodó jövevény se egye meg a vért.

23. Csakhogy abban állhatatos légy, hogy a vért meg ne egyed; mert a vér, az a lélek: azért a lelket a hússal együtt meg ne egyed!
--

Még Ábrahám előtt ki volt jelentve,

1Móz 9,
3. Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelűl; a mint a zöld fűvet, nektek adtam mindazokat.
4. Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.
5. De a ti véreteket, a melyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.
--

Nem azt kell vizsgálni hogy tényleg benne van e.
Hanem tudomásul kellene venni hogy Isten számon kéri ma is.

Zsid 9,22 És csaknem minden vérrel tisztíttatik meg a törvény szerint, és vérontás nélkül nincsen bűnbocsánat.

Isten számára nem közömbös a vér, ma sem, az Úr Jézus vére bizonyítja legjobban mennyire nem.

Van aki az Úr szavait forgatja ki saját vesztére.

Jn 6,54 A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.
Jn 6,56 A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban.
Jn 6,55 Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital.
--

Jn 1,14 És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét,...
Mk 14,24 És monda nékik: Ez az én vérem, az új szövetség vére, a mely sokakért kiontatik.

Talán mindenféle ételről beszél itt Urunk? Jól tudjátok hogy nem.
Akkor miért keveritek bele az étkezésbe?

Látom sokan szabadságnak tartják a vér evést.

Már pusztán a felvetésével is botránkozást okoztok, hogy tudnátok úgy enni hogy Őt dicsőítsétek?

1Kor 10,31 Azért akár esztek, akár isztok, akármit cselekesztek, mindent az Isten dicsőségére míveljetek.

Nem mózesi törvény már a kezdetén számon kérte.
Valóban szabadok vagytok, vagy csak ép a hastok tart fogva?

Komolyan azt hiszitek hogy az Úr Jézus vagy talán az apostolok bármilyen vért megettek volna?

Jn 13,16 Bizony, bizony mondom néktek: A szolga nem nagyobb az ő Uránál; sem a követ nem nagyobb annál, a ki azt küldte.

Talán nekik kisebb hitük volt minta tiétek?

(Nem tudom hogy megy át a hanga, lehet hogy sértő.)

De a vér kérés valóban fontos, hiszen üdvösségünk is vér által van. (nem lehetsz közömbös)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 13:13 
Tivadar!

Haszálod az állatok vérét engesztelésre? Meghinted vele magad és a családod?
Használod a vért arra, amire Isten adta, vagy csak arra használod a vér evés tilalmát, hogy másokat ítélgess általa?

És nem bakok és tulkok vére által, hanem az ő tulajdon vére által ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök váltságot szerezve.

Emiatt ehető már a vér, mert étellé vált. Elvesztette az állati vér a szerepét, miután kiöntetett a Bárány vére!

Ismételten kérdezem!
Isszátok-e a Bárány vérét, nem a bort, hanem a VÉRT?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 13:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Isszátok-e a Bárány vérét, nem a bort, hanem a VÉRT?

Kedves Kavics!
Jézus maga mutatta meg, hogyan kell érteni és megcselekedni az Ő vérénak az ivását és a testének az evését.
Így én kijelenthetem neked, hogy én bort iszom(vöröset :) ) az úrvacsorán és így van Vele közösségem, így töltöm be a parancsát.
De miért van az, hogy rólad sem tudom elképzelni, hogy a VÉRT iszod? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 13:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kavics írta:
Idézet:
Elvesztette az állati vér a szerepét, miután kiöntetett a Bárány vére!

Csak a rendszeres áldozásban vesztette el, mert a tökéletes áldozat megtörtént, amit nem kell ismételgetni.
De a vér természete, tulajdonságai, ami miatt nem szabad azt megenni, nem változott meg.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 13:56 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kavics írta:
Tivadar!

Haszálod az állatok vérét engesztelésre? Meghinted vele magad és a családod?
Használod a vért arra, amire Isten adta, vagy csak arra használod a vér evés tilalmát, hogy másokat ítélgess általa?

És nem bakok és tulkok vére által, hanem az ő tulajdon vére által ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök váltságot szerezve.

Emiatt ehető már a vér, mert étellé vált. Elvesztette az állati vér a szerepét, miután kiöntetett a Bárány vére!

Ismételten kérdezem!
Isszátok-e a Bárány vérét, nem a bort, hanem a VÉRT?

Péter

Isten nem csak az emberek de az Állatok vérére is igényt tart.

Az ÚR Jézus vérét adta értünk és ezt tulajdonítja igazságunknak.
De ez nem törölte el hogy ne kérné számon az állatok vérét.
Ha mégis azt hiszed, hogy vala is lehet a vér étel tévedsz.

Jézus lénye: így teste azaz Ige. (Jn 1,14 És az Íge testté lett)
és vére:
Zsid 9,14 Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, a ki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek.

Most akkor mit iszol te? (vére, a ki örökké való Lélek)

Az Ő lelkét? (Szent Lélek).
Csak hogy ez egész más téma.

Noéval kötött szövetségről írok. Móz 9.- ben sorolja fel mit ehet és mit nem.
meg is indokolja miért.
17. És monda Isten Noénak: Ez ama szövetségnek jele, melyet szerzettem én közöttem és minden test között, mely a földön van.

9. Én pedig ímé szövetséget szerzek ti veletek és a ti magvatokkal ti utánnatok.
10.És minden élő állattal, mely veletek van: madárral, barommal, minden mezei vaddal, mely veletek van; mindattól kezdve a mi a bárkából kijött, a földnek minden vadjáig.


Ha te nem látsz belőle semmit vagy nem érdekel, vagy nem érted, vagy semmisnek veszed az a te bajod.


5. De a ti véreteket, a melyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.
-

Isten nem hagyja figyelmen kívül szövetségét.

12. És monda az Isten: Ez a jele a szövetségnek, melyet én örök időkre szerzek közöttem és ti köztetek, és minden élő állat között, mely ti veletek van:

Talán megváltozott Isten? Vagy csak úgy eltörli?
Vagy csak te okoskodsz?

De nekem ez nem vita tárgya a figyelmeztetés megvolt, részemről ennyi.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tiv 2006. dec. 04., hétfő 14:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 14:01 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Kavics írta:
Idézet:
Elvesztette az állati vér a szerepét, miután kiöntetett a Bárány vére!

Csak a rendszeres áldozásban vesztette el, mert a tökéletes áldozat megtörtént, amit nem kell ismételgetni.
De a vér természete, tulajdonságai, ami miatt nem szabad azt megenni, nem változott meg.
üdv
ex

Kedves Ex.

Két sorral elmondod a lényegét. :)
És érthetőbb is. :)
Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 14:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tiv!
Nem is tudtam, hogy te JT voltál. :)
Így már érthetőbb valóban, hogy a vér jelentőségét jobban érzed, mint az átlag.
Egyébként tényleg nem egy olyan huszadrangú dolog mint ....
Na nem folytatom. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 14:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
figyelő szerint:
Idézet:
Ezért csak kizárólag táplákozási célból szabad állatot ölni. Egyébként gyilkosság!!


hát EZÉRT kérdeztem a nem-éppen-ennivaló állatok öléséről


Természetesen az evésre "ítélt" állatokról beszélek. A civilizáció belerondított a természetbe. Így azután meg lehet ideologizálni a vadászok olyan kilövéseit is (pl. őzek), amik silányságuk miatt "veszélyeztetik" a minőségi állományt.
A patkányt is irtjuk, hogy az egyéb (baromfi) állományt védjük. S van ahol élete miatt tisztelik (India), s van ahol pecsenyeként fogyasztják.
S akkor még nem beszéltem a csigáról, pondróról, stb.

Ettől még a keresztyének számára a dolog világos(nak kellene hogy legyen).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 14:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 19:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 14:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Kavics barátom!

Szoktál olvasni is, vagy csupán írsz?

Ezt írtam 1o óra 38-kor:
Már említettem korábban, hogy ha a vérevés materiális tilalmát feloldaná a párhuzamba állított úrvacsorai felszólítás az által, hogy ott ugyanazon materiális valóságról lenne szó, akkor Pauler Péter visszatért a római katolikus anyaszentegyház kebelére, mert azt vallja, hogy az úrvacsorai jegyekben Jézus valóságosan, testével és vérével van jelen. (A bökkenő csupán annyi, hogy a katolikusoknál van pap, a protestánsoknál - az ő hitvallásuk szerint csupán lelkész, akinek nincs Krisztustól örökölt hatalma az átváltoztatáshoz. Most hát vagy tudtukon kívül véghezviszik ezt a református lelkészek, vagy mégsem lesz az úrvacsora kannibalizmusra kész-étel. Akkor viszont Kavics bajban van költői kérdésével..)



Erre te ismét megkérdezed 14 óra 13-kor:

Ismételten kérdezem!
Isszátok-e a Bárány vérét, nem a bort, hanem a VÉRT?

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 17:13 
Mi az a tulajdonsága a vérnek, ami miatt NEM SZABAD megenni?
Mit mond az IGE?

Mert a testnek élete a vérben van, én pedig az oltárra adtam azt néktek, hogy engesztelésül legyen a ti életetekért, mert a vér a benne levő élet által szerez engesztelést.

Használjátok a vért arra, amire Isten adta?
Ha nem, miért nem? Miért nem tartjátok be Isten szavát, rendeletét?
Miért nem öntitek az oltárra az állatok vérét?

Figyelő, Ex írta, hogy az a vér a bor.... Ugye te is olvasol.

Tiv, ott vessző van. A vér nem a Lélek!

Annakokáért voltak ugyan az első szövetségnek is istentiszteletei rendtartásai, mint szintén világi szenthelye.

Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, a ki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek.
És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.

Innét van, hogy az első sem szenteltetett meg vér nélkül.

....magok a mennyei dolgok azonban ezeknél különb áldozatokkal.


Nem is, hogy sokszor adja magát áldozatul, mint a hogy a főpap évenként bemegy a szentélybe idegen vérrel;

Az állatok vérének a funkciója elmúlt. Nincs többé szerepük, ami miatt Isten tiltotta a fogyasztását, az Krisztus vére kiontatása miatt MEGSZÜNT LÉTEZNI!

Ha nem így van, akkor locsoljátok az oltárt és magatokat vérrel!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 17:15 
Senki sem vet pedig új posztóból foltot az ócska ruhára; mert a mi azt kitoldaná, még elszakít a ruhából és nagyobb szakadás lesz.
Új bort sem töltenek ó tömlőkbe; máskülönben a tömlők szétszakadoznak, és a bor kiömöl, a tömlők is elvesznek; hanem az új bort új tömlőkbe töltik, és mindkettő megmarad.


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség