Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 

Történetek: Hitem megélése a mindennapokban - Isten vezetése
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 22:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Arra gondoltam, ide lehetne beírni azokat a mindennapi apróbb/nagyobb történéseket, amikről közben, vagy utólag meglátjuk, hogy előrébb vitt a hitben, illetve olyan történeteket, amelyek Isten vezetését illusztrálják az életünkben /magunk és mások számára/.

Azt a történetet, amely ezt a topicot "ihlette" bennem, majd máskor írom le, most inkább megpróbálok aludni.

Jó éjt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 22:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem tudom, ki hogy van vele, de ezek nekem gyöngyök, és így csoportosítva én is azt gondolom amit te írtál utoljára :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 08:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Sziasztok!

Az ígért történet. Megpróbálom rövidre fogni, bár nem lesz könnyű.

Nemrég egy bibliatanulmányozó csendeshéten voltam.
A szabadságomból 3 hét szolgálattal telt el, ezért úgy gondoltam, nekem ez a hét lesz a nyaralásom is egyben, de – szokták mondani: ember tervez, Isten végez - másképp alakult, Istentől ezen a héten is kaptam szolgálatot.

Már a megérkezés estéjén, vacsora után az egyik állandóan ott szolgáló testvér szólt nekem, hogy a két házban, ahol a nők alszanak, én énekeljem reggelenként az ébresztőt (szokás ez, hogy vmilyen evangéliumi énekkel ébresztik a hét vendégeit).
Kicsit izgultam…de megint megtapasztaltam, hogy amilyen szolgálatban Isten látni akar, ahhoz megad minden szükségest (még a reggel szokásos rekedtség sem jelentkezett).

Első nap délutánján bemutatkozás is volt, és mindenki kapott egy igét.
Számomra a kapott ige, különösen erős hangsúlyt kapott, mert szóról szóra ugyanazt az igét kaptam Istentől, mint amit még év elején otthon, ún. éves igeként: "Az imádkozásban legyetek kitartóak, és legyetek éberek, ne szűnjetek meg hálát adni." (Kolossé 4:2)

Mostanában kevesebbet imádkoztam, mások előtt, közösségben pedig szinte egyáltalán nem szólaltam meg!
Ezen a héten a napirendben, 8 órakor közös missziós imafélóra volt, de én az első napon - pedig szerettem volna - mégsem imádkoztam, a gyávaságom /megszólalni mások előtt./ erősebb volt.

Aztán, ebéd után felvetették, hogy a délutáni kórus vezetését ki vállalja
el. Senki nem vállalta el, viszont többen engem ajánlottak, bár mondtam,
hogy sok éneket - hiába ismerem - nem tudom kapásból elkezdeni, ennek ellenére bíztattak, hogy vállaljam el, és elvállaltam (semmilyen kórusvezető képzettségem nincs!).

Tudjátok, mire jöttem rá? Isten csodálatos szeretettel nevel, vezetget, és…úgy vett rá a mások előtti imádságra, hogy megbízott a kórus-szolgálattal!
Ugyanis, mielőtt elkezdünk énekelni, a kórus-vezető imádkozik, és a többiek rámondják az áment. Mint kórus-vezető nem tehettem mást, mint, hogy imádkozom mások előtt (ráadásul kiállva a kb. 50 emberrel szemben).

Amikor egyedül voltam, kértem Istent, hogy segítsen, tanítson, mit imádkozzam ez alkalomból a közösség nevében is…és Ő nem hagyott cserben, jöttek a gondolatok, amiket aztán el is mondtam.….és gazdagodtam azzal, hogy ezentúl már meg mertem szólalni a reggeli imaórákon is.

Nem számítottam rá, hogy szolgálni fogok valamivel ezen a héten is, de jó
volt, mert Istennek szolgálni, az mindig AJÁNDÉK.
Az emberek sokszor erőszakosan nevelik a gyermekeiket, Isten pedig gyengéd szeretettel úgy vezet, hogy közben megajándékoz valamivel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 08:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:) :)

visszaemlékszem első "szolgálatomra" (voltam vagy 16 éves)

Istentisztelet előtt ÖT PERCCEL (református) lelkész barátunk "csak úgy mellesleg" odafordulva KÖZÖLTE:
"ugye akkor számíthatok az énekek között egy rövid bizonyságtételre?"

... ... ... huhhh...

életem LEGHOSSZABB negyedórája volt (legalább annyi "könyörületesség" volt benne, hogy a szolgálatok az Istentisztelet ELEJÉN voltak :D )

azért vágytam nagyon a Szentlélekre, mert ugyebár attól az apostolok is mindjárt milyen bátrak lettek... aztán ELMAGYARÁZTA (pont a Szentlélek), hogy ebben bizony néha EMBEREKET használ :)

HÁLA ISTENNEK ezért a lelkész-barátomért :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 08:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
...... azért vágytam nagyon a Szentlélekre, mert ugyebár attól az apostolok is mindjárt milyen bátrak lettek... aztán ELMAGYARÁZTA (pont a Szentlélek), hogy ebben bizony néha EMBEREKET használ :)


:*: teljesen igazad van, és ha kell köveket :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 08:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
NE KELLJEN :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 13:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:09
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest
Egy tegnapi édes történés jutott az eszembe. Eltűnt a kulcsom és ezért húgommal kellett kimennem reggel. Mázlimra ő korán hazajött (kivételesen) a suliból így délután is bejutottam. Viszont a kulcsomnak meg kellett lennie, hogy este elmehessek és ha későn jövök haza, család felébresztése nélkül hazajuthassak. Tudtam, hogy nem hagytam el, mert este még bejöttem vele, sőt azt is, hogy reggel a kezemben volt, de az a reggel annyira össze-vissza indult, hogy kiesett, hová tettem le...
Húgommal délután feltúrtuk a házat, de sehol... Kezdtem nyöszörögni, hogy meg kell lennie, hogy elmehessek FÉK-re (kicsit szolgálat, kicsit szórakozás) főként mert 2 ismerősömet vártam oda, akik addig nem jártak ott. 10 éves húgom közölte hogy imádkozzak...
Jujj, álltam mint a fakabát, mert egyébként ez egy természetes reakció, de akkor nem volt hitem rá, egyszerűen nem akaródzott imádkozni, éreztem ahogy megkeményedem ebben... De mellette tudtam, ohgy kishúgom felé ez egy szolgálat is, egy gyakorlati bizonyságtétel. Így hangosan kértem Istent és folytattuk a kutatást. Nem telt bele fél perc, a kulcsom csörgését hallottam, húgom hozta a nappaliból... Az arca derűs volt: "Látod, mondtam, hogy kérd Istent! Nekem is mindig segít!" Ez volt egy 10 éves, nem hívő családban nevelkedő kislány leckéje felém. És Isten üzenete, hogy a nagy heti pörgésben, bár igyekszem mindent megélni vele, azért néha a kétségbeesés és hitetlenség még átveszi az irányítást... Akkor hangosan hálát is adtam ezért a jókedvű 10 percért :D
*Amanda*

_________________
"Minden pecsét felszakad, elsötétül majd a Nap, de lesz aki semmitől se fél... Lesz aki örvend, ünnepel, mert a Megszabadító így jön el és a remény újra él..."
/Kovács Ákos:Utolsó Hangos Dal/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 12:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Na, akkor ebben a topikban is randalírozok egyet... Annyira nyugi van itt...

Szóval tegnap délben már megint előjött az a "gyere már ebédelni, hányszor mondjam!!!" meg a 3 éves lányommal, hogy "ne izegj-mozogj már annyit, zabszem van a popsidban?" Máskor két óra hosszat is eltart az, hogy bevesz egy falatot a szájába, aztán a harmadik szobából kell visszarángatni a következőhöz... Párom pedig 6x is felugrik, hogy még elmosogat, meg még mindenféle dolga van...
Na, akkor egy hirtelen ötletem támadt, csendben megvártam, amíg mindenki odakeveredik az asztalhoz, és mondtam nekik asztali áldást. (Ezt úgy nézzétek, hogy életemben először "imádkoztam" mások előtt). Volt nagy döbbenet, megilletődés, meg minden. És olyan rendesen ettek, hogy öröm volt nézni...
Nem tudom, el tudom-e ma is ismételni...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 12:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 12:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Adjon az Úr erőt az ismétléshez ma is!

Ezüst nem kérdeztem még, megszületett a kisbabád?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 13:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Erika írta:
Adjon az Úr erőt az ismétléshez ma is!

Ezüst nem kérdeztem még, megszületett a kisbabád?

Sajnos nem jött össze az ismétlés... De mind a ketten gondoltunk rá. Majd jövő hétvégén talán...

Igen, holnap lesz 2 hónapos. Luca. Meg is ünnepeljük egy oltással :?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sok örömöd teljen Benne! Aztán mutasd meg neki a naracsszínű üvegerdőt../tudom,h. nem lesz könnyű/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 12:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Ezüst!

Ezt a beírást fogadd szeretettel ajándékként , mintha babanézőben lettem volna nálatok:

Az emlékekről és a csodálatosról


Soha nem érthetem meg, miért életem legszebb emléke a pillanat, mikor - tízéves lehettem- egy téli délután beléptem anyám sötét, üres hálószobájába, s a küszöbön állva megpillantottam a bútorok politúrján és a kályha csempéin az ablak előtt, az utcán és a szemközti házak tetején világító hó kékes visszfényét. E pillanat varázsát nem tudom elfelejteni.A hó kék fénye a sötét szobában valósággal megdöbbentett, s ugyanakkor sem azelőtt, sem azóta nem észlelt boldogságérzettel töltött el.A titoknak, a mesének, az álomszerűnek, az anderseninek, az elvarázsoltnak ezt a teljes káprázatát addig sehol nem ismertem, s később sem találtam meg az életben, soha, sehol.Mi történt akkor szívemben, idegeimben, vagy a világban? nem tudom megmagyarázni. A csodálatost nem lehet magyarázni.

Márai S.: Füves könyv


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 12:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Köszi szépen :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 14:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Testvérek!
Nekem Ti vagytok a csoda, a bizonyság, ISTENTŐl.Volt 2év az életemben, amikor azt mondtam, nem érdekelnek az emberek, nem keresek közösséget, majd egyedül élem meg a hitem, az örömöm, a bánatom, egyszóval mindent.Mélyre kellett jutnom, hogy ISTEN megmutatta, nem helyesen gondolkodom.Máshol is próbálkoztam, de végül ide vezetett.Gondoltam kérek imát, és kész.Igen, de jöttek a válaszok és először
csak rácsodálkoztam, hogy van ilyen is?Azután, eljutottam, hogy szeretnélek
Titeket megismerni, szeretnék megint gyülekezetbe járni.Kezdek "kiolvadni".
Azt hittem, már ISTEN sem foglalkozik velem, és ráébresztett, hogy igen!!!!
Csodát kértem, csodát kaptam!ISTENNEK hála!Nem igazán tudom leírni, mit érzek, de Ti biztos tudjátok.ISTEN áldott népe:köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség