Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 16:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Maccsider írta:

irigylem a férjed.



Majd megmondom neki,hátha ő még nem tud róla, h. ilyen irigylésre méltó helyzetben van. :)

De MacCsider, rád is vonatkozik az ígéret: szerzek néki segítőtársat, hozzáillőt...úgyhogy keresd szorgalmasan, s ne elégedj meg kevesebbel, mint akit az Úr ad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 18:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Továbbra sem értem, szerinted hol van a provokáció a nekünk írt Igében.

Én a nőknek abba a csoportjába tartozom, aki szívesen engedelmeskedik a szerető, gondoskodó, Krisztust fejének tartó férjnek.

Kedves Erika!
Te több szempontból sem tartozol a "jellemző" átlagba. És ezt most dícséretnek szántam.
A magyar nőkre még keresztény körökben sem mondható el, hogy ezt az igét követnék. A jellemző a férjen való uralkodás, stb. Keresztény körökben jellemző mondás pedig, hogy ja a fej férj, a nyak meg, ami mozgatja, az az asszony.
Egyébként én azt vallom, hogy a családok rossz állapotáért a balhé első sorban a férfiaké.
Azért szerettem volna az engedelmességről szóló igére reagál rajtad kívül más is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:04 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:39-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 12., kedd 17:15
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Kedves Endi!

Szerintem nem az a lényeg, hogy ki miben hisz, hogy ki vallásos és ki nem az. A lényeg hogy szeretitek egymást!
Lásd az én történetemet.

Gyerekkoromban vallásos voltam, vallásos csládból származom. Majd kamaszkoromban rossz társaságba keveredtem, koncertekre, éjszekákba nyúló bulikra , discoba jártam. Megismertem és megszerettem egy neméppen isteni zenei stílust-és ezzel együtt egy éltformát. Azóta eltelt jópárév és megkomolyodtam. (azt hiszem) :roll:
Felhagytam a sok bulizással és azzal az életformával, amiben akkor éltem és Újra rátaláltam Istenre!
Az egészben a legfurcsább, hogy ebben a rossz társaságban ismertem meg a férjemet, akivel már 9 éve élek együtt. Ő nem hívő ember.
Álltalában az ellentétek vonzzák egymást.
Szóval szerintem teljesen mindegy hogy kit választasz, a lényeg, hogy szeresd és tiszteld a NŐT!


Üdv.
Zelda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
MacCsider írta:
"Ezt mind megtartottam ifjúságomtól fogva." Lk.18,21 :) 8)

Na jó, ezt a gazdag ifjú mondta Jézusnak.

Isten áldjon Titeket.
Mac

Majd akkor kell betartanod, ha lesz kivel szemben. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:18 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:38-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Hát, szép kis keresztények vannak, néha ledöbbenek és az állam leesik :shock:, amikor olvasgatom őket. Biztos én vagyok a nagyon hülye. :roll:

Most itt mi a baj?
Pontosabban, mihez szóltál hozzá?
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2006. dec. 16., szombat 20:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
reméljük a nem híres presbitereitek nem ilyeneket mondanak :)

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:29 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:36-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:39 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:36-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 21:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A keresztyének után had idézzek egy klasszikust. Egy igazgyöngyöt. :)

Kadhafi a Zöld könyvében logikai úton bizonyítja azt a megdöbbentő felfedezését, hogy a nő, és a férfi mint emberi lény egyenlő:


Kadhafi írta:
Kétséget kizáróan a nő, és a férfi emberi lény. Ezek szerint a férfi és a nő, mint emberi lény egyenlő. A férfi és nő közötti megkülönböztetés igazolhatatlan és nyilvánvaló elnyomó cselekedet. A nő éppen úgy eszik és iszik, mint a férfi. A nő ugyanúgy gyülöl és szeret, mint a férfi. A nő ugyanúgy gondolkodik, tanul, és ért, mint a férfi. A nőnek ugyanúgy szüksége van menedékre, ruházatra, és közlekedési eszközre, mint a férfinak. A nő ugyanúgy érzi az éhséget és szomjúságot, mint a férfi. A nő ugyanúgy él és meghal, mint a férfi.


Majd felteszi a kérdést, hogy miért van férfi, és miért van nő? Mivel a gépelési kapacitásom kevés zanzásítom a dogot. Elmondja, hogy milyen biológiai különbségek vannak a férfi, és nő között. Ilyen kincseket lehet találni:

Kadhafi írta:
A nő nőnemű, a férfi himnemű. A nőgyógyászok szerint a nő menstruál, vagyis lebetegedik minden hónapban, a férfiak viszont nem menstruálnak, mert hímek, és nem betegszenek le szokásszerűen havonta. Tehát a nő, női léte miatt ki van téve a vérzésnek. Ha a nő nem menstruál, terhes.


Ezt tovább boncolja a szűlésre, a szoptatásra, így az jön ki, hogy a nő soesem egyenértékű a le nem betegedő férfival:

Kadhafi írta:
Ezek a természetes adottságok olyan különbségeket jelentenek, melyek miatt a férfi és a nő nem lehetnek egyenlőek. Ezek önmagukban olyan realitások, amelyek szükségszerűvé teszik a hím - és nőnemű lény, vagyis a férfi és a nő létét. Mindegyiknek megvan a saját, a másikétól különböző szerepe és funkciója az életben.


Ezek után viszont kitér az élet nagy kérdésére:

Kadhafi írta:
A nő által végzett funkciók nélkül viszont megállna az élet. Természetes funkcióról van tehát szó, mely nem önkéntes és nem kötelező. Szükségszerű funkció, melynek egyetlen alternatívája csak az élet megszűnése lehet.


Ezek után jön a nő természetes munkájának leírása, majd a nyugati társadalom kritikája. Szívesen kivonatolnám, de rámenne az estém.... 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 21:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
MacCsider írta:
nincs humorérzéketek

Nekem tetszett :twisted:

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség