Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Keresztyén ember válása?!
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 14:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 19., kedd 14:02
Hozzászólások: 8
Szeretettel köszöntelek Bennetek!


A hozzászólásotokat szeretném kérni, hogy szerintetek egy hívő embernek fent kell e tartania csak azért egy rossz házasságot, amiben a felek tolerancia és a tisztelet készsége a nullához közelít (a másik félnél), csak azért, hogy kitűzhessük a házunkra az "EZ EGY KERESZTYÉN CSALÁD" lobogóját, de amint valaki belép ebbe a "szentélybe" azt látja, hogy a tagok ocsmány módon viszonyulnak egymáshoz.

Kérlek írjátok megy hogy ti milyen látást kaptatok ebben a kérdésben édes Atyánktól!
Szeretettel várom már elvált hívő emberek hozzászólását is, hogy ők hogyan élték meg e nehéz döntés felelőségét.[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 15:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
a felek tolerancia és a tisztelet készsége a nullához közelít (a másik félnél)


ez sokat elárul...

nézzük az Írást:

Márk 10,4. Ők pedig mondának: Mózes megengedte, hogy válólevelet írjunk, és elváljunk.
5. És Jézus felelvén, monda nékik: A ti szívetek keménysége miatt írta néktek ezt a parancsolatot;
6. De a teremtés kezdete óta férfiúvá és asszonnyá teremté őket az Isten.
7. Annakokáért elhagyja az ember az ő atyját és anyját; és ragaszkodik a feleségéhez,
8. És lesznek ketten egy testté! Azért többé nem két, hanem egy test.
9. Annakokáért a mit az Isten egybe szerkesztett, ember el ne válaszsza.

Mát 5,32. Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.
1Kor 7,10. Azoknak pedig, a kik házasságban vannak, hagyom nem én, hanem az Úr, hogy az asszony férjétől el ne váljék.
1Kor 7,15. Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban. De békességre hívott minket az Isten.


mindazonáltal: TUDOK olyan válásról, ami MEGVÁLTÁSként jött (feleség-gyerekek számára), pedig ref pap volt a férj...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 15:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sajnos megtörtént már, h. a templomba járó kedves bácsi elől titokban menekült el a családja, ha életben akart maradni.
Mindenben, de ebben különösen nem mások miatt kell döntést hozni, hiszen lehet,h. egy kívülálló sohasem értheti meg, mi folyik a zárt ajtók mögött.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 15:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 19., kedd 14:02
Hozzászólások: 8
Kedves net2rist!


Pont ezek az IGE szakaszok lobognak a zászlón. De ettől még megfulladok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 15:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 19., kedd 14:02
Hozzászólások: 8
Kedves Erika!


Attól függetlenül, hogy ez a saját belső (családi) problémának tűnik, mégsem az, mert a gyülekezet "véneinek" el kell beszélgetnie a renitensekel, majd nagyobb körben mégegyszer.
Mint presbiter pedig kizáró ok, már pedig ezt a szolgálatot nem én kértem, hanem az Úrtól kaptam, aminek igyekszem is megfelelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
valahogy sejtettem, hogy nem írok újat az igékkel... a presbiterség viszont meglepetés... bár... az alább említett esetnél nem súlyosabb...

amúgy: presbiter - már az én Bibliám szerint - EGYfeleségű FÉRFIÚ lehet...

oké... nem megyek át vaskalapos fundamentalistába :) :(

tehát: VAN olyan helyzet, hogy a válás a KISEBBIK rossz, de... ilyen esetben a szolgálat TÉNYLEG erősen megkérdőjeleződik (ha az Úrtól kaptad, ha nem... mint ahogy ugye... elvileg a párodat is az Úrtól kaptad..)

végkövetkeztetés: ezt ITT a közösben (már megin a fránya privik) nem sok esély van, hogy meg lehessen beszélni ... ÁLTALÁNOSSÁGOK szintjén igen, azzal viszont NEM VAGY KISEGÍTVE...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 16:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, elmondhatod priviben a véleményedet Fóka- Mókának ismételten, de hadd várja meg mások hozzászólását, főleg olyanokét, akikkel" egy cipőben"jár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 16:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
persze :)

nem tudom, hány elvált presbiter van itt a fórumon :S REMÉLEM, nem sok...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 16:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
OFF
Net, jó beszélőkéd van.
ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 16:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ez most nem off: éppen mostanában hallottam egy házaspárról, akik elváltak, majd évek múlva újraösszeházasodtak, s most boldogan élnek..

Azért sem kell elhallgatni a problémát, mert így van esélye,h. megoldódjon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 17:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 19., kedd 14:02
Hozzászólások: 8
Még nem ismertem az URAT, Jézust végkép nem tartottam megváltómnak amikor a feleségemet elvettem.
Ezt fontos volt közölnöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 18:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Foka-Moka írta:
Még nem ismertem az URAT, Jézust végkép nem tartottam megváltómnak amikor a feleségemet elvettem.
Ezt fontos volt közölnöm.


Szia!

Nem szólok bele, mert ilyenekhez végképp nem értek, csak azt szeretném kérdezni, hogy a feleséged meg van-e térve? És ő is szeretne-e válni, vagy csak te? Szerintem ezt fontos tudni a problémával kapcsolatban. De majd priviben megbeszélitek persze a többiekkel a lényeget.

Öööö...szóval fontos tudni, hogy tudsz-e ezekről beszélni a feleségeddel őszintén, vagy sem(mert ha csak vallásos vagy pogány;szóval, ha nincs megtérve, akkor ő biztos em úgy éli meg ezt a dolgot, mint te).

Üdv:Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 19:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Emilien írta:
Foka-Moka írta:
Még nem ismertem az URAT, Jézust végkép nem tartottam megváltómnak amikor a feleségemet elvettem.
Ezt fontos volt közölnöm.


a feleséged meg van-e térve?


Ja, amikor összeházasodtatok, akkor nagy valószínűséggel ő sem volt megtérve...(mert akkor 90%, hogy nem ment volna hozzád. A hívő nők csak akkor mennek hozzá nem hívőkhöz, ha már nem bírják az egyedüllétet...) De javíts ki, ha nem így van. Meg nem is ez az érdekes, hanem, az, hogy most hívő-e.

Bocsi a kitérőért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 21:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 19., kedd 14:02
Hozzászólások: 8
Nem, természetesen ő sem volt hívő. Az én megtérésem után kezdett el a templomba járni (magától, én nem erőltettem). Mára folyamatos a jelenléte, Urának valja Jézust, de a konfirmáció végigvitele már nem megy neki. Elméletből nincs probléma, de a tettek nagyon nem igazolják az olvasottakat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 19., kedd 21:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 19., kedd 14:02
Hozzászólások: 8
Nem azért indítottam a topikot, hogy "gyertek testvérek mentsetek fel", hanem a "keresztyén élet képmutató magatartása egy ember életére" beállítottságról (is) szeretnék néhány gondoatot hallani.
Magam sem érzem úgy, hogy minden áron föl fogom számolni a házzasságomat, nem végleges a döntésem csak jelen állapotában nem kívánom tovább folytatni.
Hiszem, hogy az Úr amire áldását adja, az bármiből gyümölcstermő lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség