Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 16:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
írtam már valahova máshova ma, de ez IDE is vonatkozik:

Idézet:
tegnap valakitől jött egy ötlet, ami alapján kitaláltam egy nagyon jópofa osztályozást:

vannak a TRÁGYÁS tesók (akik inkább a növekedést segítenék) és a BALTÁS tesók (akik a "haszontalan" fák KIVÁGÁSÁBAN látják a megoldást...)

mind2 ABSZOLÚT SZEREPTÉVESZTÉS, mivel a növekedést IS Isten adja, meg a kivágásról IS Krisztus dönt... ezeket a jogokat MAGUNKNAK vindikálni: naggggyon necces...

Meg vannak BARACKOS tesók. :)
Akik barackot nyomnak mindenkinek a fejére, akinek köze nincs Krisztushoz, és nyugatgatják, hogy nincs veled semmi probléma, csak nehogy megsértődjön. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 17:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Jól eldumálgatunk itt szegény Fóka-Móka feje felett... :)
Azért remélem segítségére lesz legalább valamennyire a dolog... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 17:31 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
felőlem... beírtam, aztán kitöröltem, most megint beírom :D

tiv mondta:

Idézet:
Ha valóban érint és megérted, átérzed ebben a helyzetben vagy akkor nem haboz.
Urunk Jézus Krisztus legyen veled és töltse be életed hogy végre megnyugodj benne.


erre írtam: Éljen a FÉKEZETT HABZÁSÚ KERESZTÉNYSÉG...


meg akartam még írni KOMOLYAN, hogy mindezeket a dolgokat Foka nyilván TUDJA... itt megint abba ütközünk, hogy ÁLTALÁNOSSÁGOKKAL golyószórózás értelmetlen, a KONKRÉTUMOKBA BELEMENÉS meg sérti a személyiségi jogokat... szóval... marad az emil...

Kedves Net
Egyszerűen erényt csinálsz, abból ami a hibád.
Ebben profi vagy. :)
Ha más kárára is csak te ne sározódj be és lehetőleg tisztán kerülj ki belőle.
Döfsz és eltűnsz és mosod kezedet.


És fél szavakból mutogatod milyen csodás keresztény vagy aki felette állsz az ilyen halandók esetlen keresztényeknek akik az Úr Jézusra vannak hagyatva.
Akik képtelenek jót tenni és csak is Urukba van menedékük.

Közben magadat sem mered fel vállalni csak úgy hogy gyülekezeted tolod magad előtt.
(ott hallgassátok meg) Vagy privát így max. elutasít és nem kell védekezned.

Kedves barátom nekem ez nem kerek.
Ha segíteni akarok ne magam reklámozzam.
A reklámozásban nagy vagy, de másban ??

Ismered már, ha nem igaz dobd el, ha igen gondolkozz el rajta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 21:54 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Jobban örülnék ha egymás kóstolgatása helyett magunkról írnánk!
Kevesebb sérülést okoznánk egymásnak! :-)

A személyes szimpátiát a magunk munkásságának elmesélésével érdemelve ki a másiktól!
Témák lehetnének : Az én személyes elhívásom és története
Mi a feladatom Jézus testének építésében
Lehetek e eszköze egy nagyobb Terv részének

Foglalkoztat , hogy ki miben és hogy kapta meg az Úrtól , mi a feladata!
Miért biztos ebben, és milyen események történtek vele ezzekkel kapcsolatba!

Csak ötlet szintjén mondtam volna!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 22:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 15:01
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Fóka-Móka!

Egy fullasztó házasságban élni mindenkit megterhel a családban: téged, a feleségedet és a gyekek(ek)et is.

Már az egy komoly előrelépés, hogy felismerted hogy gond van kettőtök között. A kiutat keresni ugyanis csak a probléma felismerése után lehet.
Ráadásul veszteni való időd sincs: sem neked, sem a gyermekeidnek. Minden veszekedést és viszályt ők is átélnek ezerszeresen. Szerintem keressetek személyes - lehetőleg rendszerszemléletű - segítséget, aki a család egészének nyújt támogatást.

A férfiak általában ezt utálják. De hidd el, hasznos. Talán kettőtök együttműködését meg tudjátok javítani (és elválni akkor is lehet, ha minden segítséget kipróbáltatok már).[/u]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 23:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Fóka!

Hát lehet, hogy valamit kapizsgálok, de ebből még nem jöhet ki, hogy mi legyen a megoldás.

Nem tudom, hogy a nejed mennyire felnőtt fejjel, belátóan, és tevékenyen gondolkodik, viselkedik a házasságban. Itt csak ilyen dolgokra gondolok, hogy érzi-e a súlyát annak, hogy te megkeresed a család megélhetését. Van olyan, hogyha egy fél nem érzi azt a kemény napi áldozatot, amivel a munka, ezzel a rengeteg stressz, harc jár, hát nem is tudja értékelni azt.

Magyarul, aki nem dolgozik kemény munkahelyi viszonyok között, mondjuk állandó kirugással fenyegetve, vagy harcolva, az nem is értékeli a dolgozót. Például úgy költi a pénzt, hogy közben lesmucigol, ha te a takarékosságra inted. Megoldás, ha tudod, el kell küldeni az asszonyt dolgozni egy kicsit, hogy tudja meg, miből is kerül az asztalra kenyér. Ezzel megpróbálja magát, lefoglalja magát, és megismeri az értékét a munkának.

Ha nem ilyen jellegű a problémád, hanem szimplán nem értékel, mint embert, hát csak javasolni tudom, hogy pár hétre tedd félre a szelíd lelkületet. Ugyanazzal reagálj, amint az asszony bánik veled. Először élből légy pozitív, majd lépd azt, amit ő. Ha kemény veled, légy te is kemény vele, ha jóságos veled, légy te is jóságos vele. Ezzel máris körbe tapogathatod a határait, határaidat, és hát ő is bepillantást nyerhet, milyen is pofonok között élni. Mindezek mellett mindig légy korrekt!

Ha olyan a gond, hogy szimplán nem szereti még a szagodat sem, amit remélek, hogy nem úgy van, hát akkor baj van, mert e nélkül nehezen működik egy házasság.

Ha túl kényesek az általam felvetettek, hát elnézést. Esetleg megbeszélhetjük priviben is, de oda nem szoktam sokat írni, és azt hiszem eléggé anonim a fórum ahhoz, hogy ne legyen kényelmetlen ez a kért lemeztelenedés számodra...

Majdnem elfelejtettem, hogy szoktatok ti normálisan beszélgetni? A családról, magatokról, a gyerekekről, a problémákról? Hetente, kéthetente, havonta. Akár némi összekapással, kibéküléssel átrágjátok a benneteket érintő, saját magatokat érintő kérdéseket. amelyek lehetnek akár fájóak is, de végül mégiscsak tisztázóak? A működő házassághoz szerintem ez feltétlenül szükségeltetik. És még néhány más dolog is kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 08:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszi, humpa :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 17:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 15:01
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Egy házasság elromlásának az oka mindig a két fél Szinte sohasem fordul elő, hogy csak az egyik fél a hibás. A kapcsolat maga romlik el.
Ezért nem tartom megoldásnak, hogy a másik (és csakis ő) változzon meg, hogy a társat vádoljuk: "nem ért meg", "nem tud értékelni", "veszekszik" stb.

Ez természetesen lehet , hogy így van. De miért? Mert ő ilyen? érzéketlen, veszekedős... stb. Kevéssé hiszem. Sokkal valószínűbb, hogy a két fél nem tud kijönni egymással.


Ha azt gondoljuk, hogy csak a másik a hibás, akkor szinte biztos hogy válás lesz a dolog vége.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 18:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Humpa!
Szerintem meg, a jó házassághoz három személy kell, de az elrontáshoz elég egy is. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 20:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Kedves Humpa!
Szerintem meg, a jó házassághoz három személy kell, de az elrontáshoz elég egy is. :)
üdv
ex



"..... a jó házassághoz három személy kell,..."
... az elrontásához pedig elég megfeledkezni a másik kettőről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 20:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ez aranyos.
De főleg, hogy mi a rossz és mi a jó.
Mert ugyebár a testeddel jó viszonyban vagy, elégedett vagy vele, gondozod, ápolod, úgy használod ahogy az Úr akarja, naponta hálát adsz érte?
Ha nem akkor miért a testrészed elhanyagolásáról beszélsz?
:wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 04:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Kedves Humpa!
Szerintem meg, a jó házassághoz három személy kell, de az elrontáshoz elég egy is. :)
üdv
ex


Az elrontáshoz a háromból vagy a kettőből kell egy személy ?

Isten,valyon minden esetben azt szeretné,hogy egy adott házasság
fenmaradjon ???

Valyon,minden házasságon rajta van Isten áldása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 07:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Testvéreim! Vigyázzon mindenki, aki azon fáradozik, gondolkodik, vagy érvel, hogy hogyan, miért, mikor, milyen feltételekkel... bontható fel egy házasság! A válást Isten csak az ember keményszívűsége (kicsinyíhitűsége, elégedetlensége, engedetlensége) miatt engedte meg! Eredetileg nem volt válás!
Házasságban élek több mint 17 éve. Hiszem, hogy annak a Istennnek, aki karácsonykor emberré lett értem Krisztusban van hatalma a beteg házasságot is meggyógyítani, eleve a házasságot, mint művét megtartani!

e héten olvastuk a református bibliaolvasó kalauzunk alapján: "Istennek semmi nem lehetetlen" Lk.1,37

Gyakoroljuk ezt elhinni!


Áldott adventi készülődést mindenkinek!

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 07:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Isten,valyon minden esetben azt szeretné,hogy egy adott házasság
fenmaradjon ???
Valyon,minden házasságon rajta van Isten áldása.

Amelyikben Ő is benne van, azt nyilván fenn akarja tartani. Amelyikben meg nincs benne, ott nagyobb gondok is vannak mint a házasság egyben tartása.
Egyébként pedig pontosan megmondta, hogy mikor lehet válni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 09:03 
".... a tisztelet készsége a nullához közelít (a másik félnél)"

.... és nálad mi a helyzet?
Itt kezdődik a kapcsolatotok gyógyulása!

Presbiter vagyok és többszörösen elvált, ugyan attól a nőtől.
Feleségem és én nagyon messziről jöttünk, az Úr nagyon mélyre hajolt le értünk.
A családomban és a családjában a férfi tisztelete, a férfi megbecsülése a neki való engedés csírájában sem volt megtalálható. A férfiak nem szerették feleségüket, megcsalták, barátokkal jártak el, nem hagyták el a szülői házat, italoztak.
FELESÉGEMÉRT és ÉRTEM ide jött be Jézus!

Hányszor képtelen voltam szeretni a feleségem - még az új élet megkapása után is - és ő hányszor képtelen volt tisztelni engem!
Amikor nem kaptam tiszteletet tőle, akkor tudtam a legkevésbé szeretni, ezért ő még jobban nem tisztelt, mire én még jobban nem szeretttem őt, mire ő....

Hol áll meg a folyamat?


Erre kell választ kapni, különben TÖRVÉNYSZERŰ a válás!
Jézus adja meg a választ a NET által idézett Igeszakaszban!

Szeretettel:
Péter

Ja, nem kellett elválnom és négy gyermeket nevelünk Isten kegyelméből, de ez a folyamat időnként megpróbálja a hitünket, házasságunkat!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség